Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Staggered fused clapton SS316L + OBS Engine

Staggered fused clapton SS316L + OBS Engine

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Staggered fused clapton SS316L + OBS Engine

Poslaťod ondro333 » Štv 13. Júl 2017 7:23:08

Ahojte. Potreboval by som poradit. Kupil som si Obs Engine a namotal som tam 2x staggered fused clapton (2x 26ga + 32ga a 32ga vsetko ss316L) vysledny odpor je 0.108 ohm. Je to moj prvy zlozity setup, takze som mohol urobit nejaku chybu, ale hotspot som si nevsimol. Grip mam Smok Alien 220W a baterky Sony vtc5 a vtc6 pary.
Problem je ze pri vykone 70-75W- sa spiralky dlho ohrievaju, nejake 3-4 sekundy kym to zacne tvorit viac pary. Vyssie s vykonom sa bojim ist koli baterkam lebo uz takto sa to blizi 30A a cele sa to strasne hreje. Aj atomizer aj vrchna cast gripu kde je atik namontovany. Teplota elektroniky po nejakych 10 slukoch ukazuje aj 45 stupnov.

Ak s tym ma niekto skusenosti bol by som rad keby mi poradil. Dakujem
ondro333
e-začiatočník
e-začiatočník

Re: Staggered fused clapton SS316L + OBS Engine

Poslaťod Beastik » Štv 13. Júl 2017 9:36:08

Je to "masa" zeleza ktora potrebuje vykon aby sa zahriala.
Bafam na single coil 0.4 R/Ohm Tiger Coil SS, ktoru zhavim na 32W 215C a pridany pre-heat na 40W 0.5s. DNA ide ako z praku.

Mas velmi nizky odpor 0.108R ktory potrebuje vysoky vykon az sa zahreje ma pracovnu teplotu (len samotny drot, nieto spletenec), pri Dual musis tomu osolit. Alien je stavany do +200W cize klikaj a skusaj postupne vyssi vykon, zapni si tam funkgiu pre-heat, ktora na kratky cas zvysi vykon prave koli tymto "zelezam" a skrati startovaci cas. VTC5/6 vydrzia aj tuto zataz.

Zahrievanie je normalne na kazdom setupe, mne sa hreje kazdy atik aj ked bafam MTL na 15W, pri dlhsom pouzivani je teply.
Ak ides na subohm a 80-100W, sa to hreje velmi rychlo, CtHulhu V3 som zhavil na 80-100W a bol po 2-3 potahoch horuci.
Ak sa zahrieva musis menej tahat s prestavkami a dopriat tomu cas na chladnutie. Alebo zvysit odpor v atiku a tym aj menej W do neho...
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Gabriel » Štv 13. Júl 2017 9:39:50

Ahoj a co keby si to premotal na vyšší odpor?
Ja ho tiez mám. Je na ňom clapton ss netuším aký( tieto somariny ja neriešim) odpor mam 0.24.
Idem to na cuboide tc režim okolo 50w 230stupnov a pohoda

Ťapkám do skla
Obrázok
Gabriel
e-odborník
e-odborník

Poslaťod Osiris » Štv 13. Júl 2017 16:33:14

Tiez sa prihovaram za pridanie jednej otocky na spiralke naviac, cim jemne zvysis odpor. Vykon kludne pridaj + nastav si preheat. Pri takejto mase zeleza maj privod vzduchu otvoreny co najviac, musi to poriadne luftovat. A snaz sa nepouzivat VTC6, realne maju len 20A kontinualne.
Podla mojich skusenosti takyto build nie je vhodny na ADV, cize bezne denne vapovanie, je to skor vhodne na triky, CCh,... Ani OBS sa na takyto build velmi nehodi, nakolko vzduch nesmeruje na spiralky priamo (tu len zhora pozbiera "paru") a tym ich nedostatoce chladi, lepsi je priamy ofuk spiralok (ci uz z boku, alebo zospodu). Dalsou nevyhodou takychto buildov, obzvlast v RTA s kapacitou nad 5ml, ze to teplo prevari liquid v tanku, posledny mililiter-dva uz vyzera ako nechutna cierna brecka...

Edit: bezne a najradsej pouzivam "obycajny" nerezovy clapton, 5-7 otociek na 3-3,5mm, co mi dava odpor 0,5-0,7Ω. Vcera som skusil dat do noveho Ammit-u 25 RTA nerezovy fused clapton, 5 otociek na 3mm, odpor 0,24Ω, v TC mam nastavenych 45W a 220°C. Prvy dojem bol fajn, ale po polke odvapovaneho tanku uz citim, ze je liquid prevareny, chut degraduje a z otvorov na privod liquidu sa tahaju take linky stmavnuteho liquidu. Aj vybitie baterii je rychlejsie, spotreba liquidu je tiez ovela vyssia, no chut lepsia nie je. Takze vecer ide fused clapton von, nahradi ho moj oblubeny obycajny clapton. Ale fused/staggered/twisted claptony a ine exotiky si viem predstavit v RDA, ci RDTA, teda v tankoch, kde liquid nie je v priamom styku s kotolnou a tak sa nebude teplom degradovat.
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod ondro333 » Štv 13. Júl 2017 19:41:06

Caute a moc dik za rady. Viem ze odpor je nizky, a aj hranicny pre aliena, ktory berie odpor od 0.1ohm, ale dalsia otocka mi tam fakt nevojde. Mne sa neda nastavit pre heat, je tam len nastavenie strenght: soft/medium/hard. Teraz som to skusal na 80W 29A a 90W 31A. Ramp up je skoro okamzity, trochu to prska do ust (malo vaty?), ale konecne je to to, co by som si predstavoval od takehoto setupu. Len sa bojim ze upeciem mod alebo baterky. Alien by sice mal mat nejaku tepelnu ochranu, ale baterky teda aspon tie vtc6 by to nemuseli vydrzat. Ak je pravda co pise osiris, ze vybijaci prud maju 20A (bol som v tom ze 25) tak na to mozem rovno zabudnut. Asi tam nakoniec dam ten clapton, len mi to je tak luto vyhodit ked mi to dalo tolko roboty. Obrázok Obrázok

Este otazka. Vy pouzivate tc okolo 220 stupnov. Ja mam v Merline mini obycajnu ss spiralku s odporom nieco okolo 0.6ohmu a nastavujem 255-265 stupnov 40w. Ked dam 220 tak to je uplne o nicom. Moze to byt tym ze mam okolo zavitu na mode nalepenu izolacku aby sa mi neposkriabal od atiku? Nie priamo na tej kovovej striebornej ploche, ale tam kde je farba. Kedze to nemam pritiahnute na doraz a moze to namerat trosku iny odpor.

EDIT: TCR mam nastaveny na 0.00092
Naposledy upravil ondro333 dňa Štv 13. Júl 2017 19:51:04, celkovo upravené 2
ondro333
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Dibli » Štv 13. Júl 2017 19:46:22

Spíš bych tipnul na špatně uzamčený odpor (načtený).
Dibli
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod ondro333 » Štv 13. Júl 2017 20:09:46

Dibli ved to som pisal ze to pravdepodobne namera trosku iny (vyssi) odpor. Lebo cim viac to dotahujem, tak klesa odpor. Neviem ci to tak ma byt, alebo ci to ma merat stale taky isty odpor nezavisle na tom ci je atik dotiahnuty na doraz alebo len dopoly. Mozno mam ja vadny mod, je to moj prvy, doteraz som pouzival len ego :)
ondro333
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Osiris » Štv 13. Júl 2017 21:44:28

Neboj, nemas vadny mod, u SMOK to nie je chyba, to je vlastnost :D
Ale teraz vaznejsie - atik sa snaz radsej dotiahnut (nie uplne nasilu, ale kolko sa da normalnou silou), na farbu sa vykasli, aj ked ochranna folia nevadi (ak to nie je 1mm hruba paska). Pred nasadenim ho nechaj vychladnut na izbovu teplotu. Ak mas pocit, ze odpor nie je nacitany korektne, v menu je moznost uroven odporu doladit. U SMOK sa odpor nazamyka, elektronika pocita s odporom nacitanym po nasrubovani studeneho atiku.
To nastavenie soft/medium/hard je forma preheat u SMOK, soft dava menej W pri nabehu, nez mas nastavene, hard viac W (ale netusim, ako dlho)
TCR mozes nastavit vyssie nez 92, SMOK ma pre SS316 prednastavene TCR 105, mne sa osvedcilo nastavit okolo 95-100
Tych 20A u SONY VTC6 je realny kontinualny prud, 25 je "peak", tych 30 je uz na hranici bezpecnosti (vychadzam z merani a testovani mooch-a)
Vo vseobecnosti sa mody SMOK nevyznacuju nejak korektne fungujucim TC, obzvlast s ohladom na ich ceny. Ano, maju zaujimavy dizajn a putavy marketing, ktory presvedci nie jedneho "novacika", ti "skusenejsi" siahnu radsej po niecom inom. Ale netrap sa s tym, stalo sa to mnozstvu z nas, kto sa nechal "nachytat" :)
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť