Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Joyetech Cubis 2

Joyetech Cubis 2

Debata o rôznych druhoch atomizérov, clearomizérov a batériách pre elektronické cigarety.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Joyetech Cubis 2

Poslaťod biknik » Str 19. Júl 2017 21:49:07

Revoluční, populární, oblíbený i nenáviděný Clearomizer Joyetech Cubis a jeho následující verze Joyetech Cubis Pro se dočkaly svého povedeného nástupce.

Joyetech Cubis 2 přichází!

Joyetech Cubis 2 využívá nové hlavy ProC-BF a ProC-BFL.

Krom nového Cubis 2 a i nového CuAIO jsou hlavy ProC-BF kompatibilní i s modely využívajícími hlavy BF - Cubis, Cubis Pro, eGo AIO, eVic AIO a Elitar Pipe. Krom hlavy o odporu 0,5 ohm jsou další hlavy z této řady konstruovány pro běžný vaping stylem ústa-plíce. Jak je popsáno u každé z nich včetně doporučeného rozsahu výkonu.

Joyetech Cubis 2 má udaný objem pro e-liquid 2 ml při využití řady žhavících hlav ProC-BFL a 3,5 ml liquidu při využití užších hlav řady ProC-BF.
Jedno a to samé tělo při využití širších hlav vyhovuje 2 ml evropské normě objemu tanku pro náplně obsahující nikotin a při využití hlav ProC-BF a tím zvýšení objemu na 3,5 ml je Clearomizer určen pro náplně bez obsahu nikotinu. Příbalové hlavy jsou v každém případě odporu 0,6 ohm se spirálkou z nerezové oceli i když je možné přikoupit i jiné typy hlav.

Pořídit se tedy dají obě verze balení Clearomizeru s objemem dle využité řady příbalených hlav. Osobně jsem zvolil verzi s hlavami ProC-BF o udaném objemu pro e-liquid 3,5 ml. Reálně naměřeno maximálně 3,2 ml - což je myslím stejně na toho prcka slušné.

Joyetech Cubis Pro a Cubis 2

Obrázok

Obsahem balení je samotný Clearomizer již osazený žhavící hlavou, náhradní sklo, náustek, těsnění, náhradní žhavící hlava a nějaké to čtení.

Obrázok

Konstrukce Clearomizeru Cubis 2. Základna pro vešroubování žhavící hlavy, sklo (již s možností výměny v případě poškození) a vrchní část Clearomizeru s dětskou pojistkou a specifickým šikovným řešením plnění. Provedení je bych řekl relativně dost slušné a celkově poctivé, i materiály. Je to pěkně udělané i skla a s ohledem na cenovku - tady není co řešit, stejně tak jako je fajn slušný příbal. Za mě super!

Obrázok

Hlava v základně, nasazeno sklo. Jen ukázka. Jak už jsem zmínil, Clearomizer je po vybalení již hlavou osazen a v podstatě po prvním zakápnutí žhavící hlavy liquidem, připraven k naplnění a použití.

Obrázok

A šup tam s liquidem. Pootočit otočný prstenec regulace přístupu vzduchu do polohy - uzavřeno. Podle směru natištěných šipek povysunout víko Clearomizeru, následně vyklopit a jedním ze dvou otvorů pro e-liquid Clearomizer naplnit. Zaklapnout víko, zasunout do své pohohy, nastavit vzduch, bafat. Je to případně krásně vidět např. na stránkách Joyetechu, jak již několikrát odkazuji.

Obrázok

Cubis 2 na baterii eGo Twist+ (průměr 22 mm) i když lze samozřejmě využít s jiným typem baterie nebo gripem, BoxModem.

Obrázok

A pro porovnání vlevo nový typ hlavy ProC-BF 0,6 ohm, vpravo starší typ BF.

Obrázok

Jsem s Clearomizerem, jeho celkovou funkčností, obsluhou, chutí a i s přihlédnutím ke kategorii, zatím velmi spokojen. Zkouším to s ním různě, ještě je určitě co dodat třeba podrobněji, ale to zas třeba příště. Není moc co řešit. Má svá specifika, jako v podstatě vše, ale celek - za mě parádní. :vap_cig:

Edit s časem:

Cubis 2 jsem zkoušel v režimu výkonu a přímého výstupního napětí baterie. To proto, abych ozkoušel funkčnost zásobování a lépe celkově cítil funkčnost hlav. To je řekl bych v tomto směru relativně slušné, ovšem pak už jsem chtěl využívat režim teplotní.

výrobce uvádí u všech ProC-BF hlav krom Clapton „Coil: SS316“ - materiál spirálky nerezová ocel 316, hlavy nefungují v TC!

Vyzkoušel jsem obě hlavy ve dvou Cubis, dva gripy, pak ke spokojenosti starší typ BF SS316-0,6 ohm hlavu, ale ProC-BF 0,6 ohm… :NG

Tak jsem ještě pro kontrolu vyjmul z hlavy drát využitý jako spirálka, uchytil do atomizeru, poctivě otestoval - tak tohle není nerez.

Obrázok

Bohužel. Jinak stále (teď po týdnu) maximální spokojenost. :smok1:

Obrázok
„The world is changed by your example, not by your opinion.“ ~Paulo Coelho
Obrázok
Obrázok užívateľa
biknik
e-znalec
e-znalec

Re: Joyetech Cubis 2

Poslaťod Beastik » Str 19. Júl 2017 23:31:54

Dobre recka na atik :OK
Ma to aj RBA hlavu?? Zatial som ju neobjavil, ak by vylepsili tu predoslu. Bolo by to super, bola dost mala.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Plaque » Uto 07. Nov 2017 13:26:58

Ahojte, chcem sa opýtať: dnes som nabil Cubis Prof-BFL hlavu s odporom 1,0 a tak divne to praská pri stlačení, je to normálka spôsobená iba vysokým odporom alebo je niečo zle? ďakujem ;)

Ozaj, aké sú vaše skúsenosti s životnosťou tejto hlavy, ako dlho vám vydrží?
Obrázok
Plaque
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Osiris » Uto 07. Nov 2017 13:32:10

Ak mas na mysli ten zvuk "vyprazanych reznov", tak ten je v poriadku :)
Ta hlava na regulovanom mode v rezime TC moze vydrzat aj 2-3 tyzdne (zalezi samozrejme aj na pouzitom liquide)
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Beastik » Uto 07. Nov 2017 13:42:12

Presne tak.. pokial pocujem "pecuce sa snicle" (bublanie) z atika je dobre... ked syci musim ho "prebalit" :) :) :)

Vydrz aj mesiac, ale musi byt liquid co sa nenapeka na spiralku.. bezne tak 2-3 tyzdne. Vyhni sa sladkym prichutiam... tie sa mi najviac napekali. Najsetrnejsi liquid/aroma je u mna Nemesis od Avorie. Mesiac bez problemov a odparene min 100ml.

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Plaque » Uto 07. Nov 2017 13:53:18

Aha, super, ďakujem. Áno "vyprážané šnicle", presne to sa mi ozýva z mašiny...

No naposledy som odpálil hlavu v priebehu 4 dní (0,6 odpor), ale to bol zjavne iba vadný kus... síce to (poctivo) ako každý začiatočník mám v hube stále, akosi mi tie 4 dni vŕtali v gebuli... Sladké príchute som ešte neskúšal, teda ak za sladké považujeme všetky tie koláčovoidné čudá... Zatiaľ skúšam všetky ovocia, zistil som napríklad, že ananás od dekangu má k svojej predlohe asi tak blízko ako moja mazda k bugatti veyron... máte nejaké typy na chutné ovocie?
Obrázok
Plaque
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Beastik » Uto 07. Nov 2017 14:57:28

Tipy na prichute?? Tu je to povacsine D.I.Y - Urob Si Sam ==>> zamiesaj si sam. :)
Zacinal som tiez s Dekangom ale len dveci tri flasticky a bolo po parade, prisla prva baza a prva aroma... ale to som siel O.T.

Spiralky AIO/Cubis maju svoje muchy... tu sm eto riesili xx-y krat.. mne prisla raz vadna krabicka (5ks) a za 5 dni boli vsetky odpalene na liquide co predtym vydrzali 2 tyzdne... ked ot nejde tak to nejde. Hlava 0.6 bola moja naj. Cubis 2 ma novy typ, kde su vacsie sacie otvory cize by mal liquidlepsie dotekat na spiralku. Nemam odskusane, teraz mi prisla prva varka pre kamarata.

Neviem odkial si, ale dobre je sa stretnut s niekym kto je nablizku (alebo rovno stretko - najaktivnejsi su BA a TT) kde sa podozvedas vselico zo sveta vapingu a hlavne vacsina z nas donesie dobroty (Chicca Apple :shock: :OK ) na bafanie... a mozes kosnut a zistit co by Ti sedelo.

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Plaque » Uto 07. Nov 2017 15:19:27

Ľudkovia, ešte jedna vec. Existuje nejaká overená metóda (okrem chuti), ako zistím, že je hlava už v háji?

Môj mozog mi akosi posiela neustále odkazy, že cítim spálenú chuť, ale to nie je možné, veď som hlavu našróboval iba včera večer - áno, nakvapkal som ju a áno, nechal som ju odstáť cca 45 minút, aby sa vata napila - a teraz ako som si potiahol, tak tam zase cítim ten jemný pripálený tón...
Obrázok
Plaque
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Osiris » Uto 07. Nov 2017 15:32:35

Hlavu mozes pripalit rychlo, hlavne ak zacnes tahat z novej hlavy na plne nabitom mode. To je nevyhoda tychto modov bez regulacie vykonu/teploty. Ak je vata v hlave len trochu ozehnuta, po par ml sa ten naznak pripalenej chute moze vytratit. Spalena hlava vyrazne straca chut, aj potah sa stava tazsim, upchatejsim...
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Plaque » Uto 07. Nov 2017 15:45:16

Kur.. Existuje nejaký spôsob, ako tomu predísť? Nechce sa mi každý druhý deň skrutkovať novú hlavu... to si potom ten mercedes kúpy niekto iný a nie ja :D
Obrázok
Plaque
e-pokročilý
e-pokročilý

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Atomizéry, Cartomizéry, Batérie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia