Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Je Sony VTC6 18650 - 3120mAh 30A passtrough?

Je Sony VTC6 18650 - 3120mAh 30A passtrough?

Debata o rôznych druhoch atomizérov, clearomizérov a batériách pre elektronické cigarety.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Je Sony VTC6 18650 - 3120mAh 30A passtrough?

Poslaťod maio » Pia 01. Sep 2017 11:11:44

Ahojte, prosím vás, je Sony VTC6 18650 - 3120mAh 30A passtrough?
Som netrpezlivý pri nabíjaní. :)
Díkes.
maio
e-pokročilý
e-pokročilý

Re: Je Sony VTC6 18650 - 3120mAh 30A passtrough?

Poslaťod Dušan » Pia 01. Sep 2017 12:02:31

Prosím ťa čo je toto za otázku? Článok je článok a pas through znamená len to,že v gripe máš konektor microusb cez ktorý sa dá článok vložený v ňom nabíjať a zároveň môžeš vapovať. Nabíjanie cez pass through už v dnešnej dobe majú hádam všetky gripy je to samozrejmá vec. A k tej trpezlivosti,doba nabíjania závisí od toho,akým prúdom nabíjaš.
Obrázok
Dušan
e-pokročilý
e-pokročilý

Re: Je Sony VTC6 18650 - 3120mAh 30A passtrough?

Poslaťod Merlin » Pia 01. Sep 2017 12:16:39

Ako to myslis?
Predpokladam, ze nemas uplne nabity clanok a chces ho vybrat z nabijacky a hulit?
Ano, je to mozne, ale nejake moralne zasady hovoria, ze je lepsie pockat a nabit do plna.
Hovori sa tomu uplny cyklus.

Ked mas nejaky grip, co ja viem, naprilad elaf pico, alebo podobny zazrak, do ktoreho mas pripojeny USB kabel a popri tom hulis, je to ok.
Nejak sa neskracuje zivotnost, ak tak len konektora, ak sa namaha.
Ale clanok nebude uplne happy, no v principe nieje na tom horsie, ako v notebooku, alebo inej spotrebnej elektronike.

Co clanku vadi, je vybijanie pod hranicu urciteho napatia /2,9V/ a prebijanie nad hranicu 4,200 V
Kratkodobe a caste cerpanie prudu, nad maximalnu povolenu hranicu a nasledny ohrev clanku.
Dobre zvoleny clanok, napriklad LG HG2, alebo VTC5, VTC6, nema problem, pri beznom gripe jednoclankovom, ak sa neprekracuje 20A cerpany pud kratkodobo, ze by sa cyklicky nabijal a vybijal, pripadne sa prevadzkoval jednoclankovy grip trvale pripojeny na zdroj USB.
Treba mysliet na niekolko zaludnosti, ktorym je dobre venovat pozornost.
V prvom rade, je dobre si dat na USB zasuvku nejaku magneticku rychlospojku.
tym sa zabezpeci, ze sa nesvini do diery spina z prstov a stola.
Pri namahani konektora v ruke, sa to odpoji a pri nahodnom pade, nehrozi dodrbanie toho konektora v gripe, ale nieje to 100% istota.
Druha vec je, pouzivat na pripojenie taky adapter, alebo napajac, ktory ak je priamo v zasuvke 230V, by mal mat naozaj zodpovedajuci izolacny odpor a triedu.
Lebo ten kabel na konci ked suchas o sveter, ked sedis na stolicke a silonovom koberci, ma voci sieti 230V potencial asi 5-20kV!
Je to sice len maly naboj, ale vie sposobit prieraz trafa.
A to ze to prerazi jednym smerom, znamena, ze prerazit moze aj smerom druhym a tam je nasa ruka, usta a hlava, mozog a ine nedolezite organy, niektore ale niesu parove..
Pre to je lepsie ak pouzivat passtrough pripojeny do NTB, alebo PC, kde je zdroj spraveny tak, ze ma okrem zvysenej ochrany, aj zvodice prepatia a dalsie formy ochrany, pred statickou elektrinou, na rozdiel od noname adapterov na nabijanie USB zariadeni.

Prakticky ale ak veris CE /China export/ TUEV a inym ochrannym znakom, pripadne mas vyhlasku na prace na zariadeniach do 1000V, musis proste vydrzat, lebo deti bezne jedia vianocne ziarovky zapnute do siete a vydrzia to tiez.

Co sa clanku tyka, tomu to bude jedno, podla mna, by mal vydrzat ovela dlhsie, ak bude stale udrzovany na plnom napati, ako jeho tvrda cyklicka prevadzka, od plneho nabitia, do uplneho vybitia.
Pretoze plne nabity clanok, vdaka menicu v gripe, nieje tak zatazovany, ako polovybity, alebo na hranici uplneho vybitia.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Atomizéry, Cartomizéry, Batérie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť