Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - čím riediť čisté VG

čím riediť čisté VG

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

čím riediť čisté VG

Poslaťod vvega » Pon 25. Sep 2017 12:03:55

Dúfam, že som správne zaradil otázku.
Asi som alergický na PG (čítal som, že alergie sú najskôr na PG), preto som nútený vyskúšať čisté VG (liquid si miešam sám, doteraz to bolo VG+PG 50/50+nikotín+aróma) 50/50 mi vyhovuje najviac.
Keďže budem mať čisté VG, čím to mám zriediť, aby som sa dostal na podobnú hodnotu?
používam ego aio, fajčenie ústa pľúca, žiadne mraky, nikotín cca 12mg.
Dík
vvega
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

www.smoki.sk

Re: čím riediť čisté VG

Poslaťod Beastik » Uto 26. Sep 2017 8:46:29

Ahoj,

Ake mas priznaky tej svojej alergie? Popis to viac... Reku ci nie je chyba inde.

Nepotesim Ta, liquid vzdy obsahuje pomer PG/VG, zalezi aky si namiesas/pouzijes. Obcas sa prida male % vody. velmi male.
AIO ktore pouzivas na MTL tahanie najlepsie ide na 50/50. ak das viac VG zacne sa pripalovat na 0.6 hlavach => nebude dotekat.
Tu by som skusil jedine odvapovat ciste VG ci PG, ale na 100%VG potrebujes iny hardware, ako je napr. Smok stick. Ktory nema problem s 100% VG. Alebo motaci atik, ktory vezme kazdy liquid...
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod smoki.sk » Uto 26. Sep 2017 9:43:05

Celkom nesúhlasím, voda ( destilovana, demineralizovana alebo osmoticka) výrazne znižuje viskozitu VG, pri 5 až 8 percentách vody má VG viskozitu rovnakú ako 50/50 , tiež mám problém s pg a toto je odskúšané, MTL no problém, zabudlo sa na to lebo mladší výrobcovia baz to asi nevedia či čo
NAPÍSANÉ NA PMD85,TV Merkur

Obrázok
ObrázokObrázok
smoki.sk
Predajca
Predajca

Poslaťod Beastik » Uto 26. Sep 2017 10:41:03

Smoki, vedel som, ze voda sa dava, ale az s takym efektom? Stale sa ucim. :shock:
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod budka » Uto 26. Sep 2017 11:08:09

Ak si dobre pamätám tak FlavourArt mal vo svojej Velvet báze 80% VG + 20% deionizovanej vody.
Obrázok
Obrázok užívateľa
budka
e-veterán
e-veterán

Poslaťod vvega » Uto 26. Sep 2017 11:21:52

alergia sa prejavuje ako som tu čítal na fóre presne rovnako, ako nejaký chlapík písal - začali sa mi na čele tvoriť maličké vyrážky - úplne celé čelo. Nemám problém s akné, mám aj kvapku viac rokov ako -násť... Začalo to až keď som začal ťahať e-cigaretu. Tak som to automaticky spojil s tým, čo písal dotyčný v niektorom príspevku. Nič som nezmenil, stravou ani ničím iným to byť nemôže. Snáď mi ešte napadlo, bol som práve na dovolenke a počas nej sa mi tie vyrážky začali tvoriť, pričom ecig som mal normálne na slnku celý deň, či to nejako to slnko nedalo môj liquid do poriadku. Neviem, teraz sa to snažím zistiť, ale keďže príznaky sú úplne rovnaké ako v onom príspevku (on pokračoval aj s problémom so srdcom, čo mi, dúfam, nehrozí). Tak uvidím... Teraz som si objednal 70/30 (hádam to moje aio nejako prehryzie), ale ak by som mal skutočne alergiu, tak neviem neviem, nechcel by som sa vzdať e-cigarety (ktorú som nahradil po 20 ročnom aktívnom fajčení klasických cigariet)

budka píše:Ak si dobre pamätám tak FlavourArt mal vo svojej Velvet báze 80% VG + 20% deionizovanej vody.

pravda, pravda:
Flavour Art - beznikotínová báza Heaven Juice VELVET - viac pary, ale slabší HIT.

zloženie - 80%VG / 20%Voda
obsah nikotínu - 0mg
objem - 50m Pis sumarne prispevky/ Beastik.
vvega
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Gabriel » Uto 26. Sep 2017 12:45:25

Aj avoria ma velvet bázu vg/wasser 80/20
Ale išiel by som na tvojom mieste aj alergologovi.

Ťapkám do skla
Obrázok
Gabriel
e-odborník
e-odborník

Poslaťod smoki.sk » Uto 26. Sep 2017 13:52:29

V Inawera BIO baze 5 perc vody, viskozita pouzitelna do MTL, je to taka zvlastnost Glycerolu, uz male mnozstvo vody vyrazne meni jeho viskozitu
FA uvadzaju 20 percent vo Velvet baze, za starsich cias boli tajomnejsi, uvadzali 10 az 20
alergia na PG je tymto riesitelna, ale dost casta je aj alergia na VG, stefpo by vedel rozpravat
NAPÍSANÉ NA PMD85,TV Merkur

Obrázok
ObrázokObrázok
smoki.sk
Predajca
Predajca

Poslaťod vvega » Str 27. Sep 2017 11:43:23

báza už je doma a nikde nemôžem zohnať demineralizovanú ani deionizovanú vodu.
Ale ak stačí dať tak malé percento na to, aby bola hustota v poriadku (5%), čo by sa mohlo stať, ak by som dal 5% normálnej vody? mohol by vzniknúť nejaký problém?
Ako skutočne nejdem šetriť euro, len to neviem zohnať nikde (a najradšej by som to miešal a skúšal hneď)
vvega
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Igi BB » Str 27. Sep 2017 12:05:48

Skús sa spýtať v lekárni.
Collector
Igi BB
e-profesionál
e-profesionál

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia