Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - "Motanie" - Rady & Tipy & Triky & Vytvory

"Motanie" - Rady & Tipy & Triky & Vytvory

Debata o rôznych druhoch atomizérov, clearomizérov a batériách pre elektronické cigarety.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: "Motanie" - Rady & Tipy & Triky & Vytvory

Poslaťod Merlin » Pon 20. Jan 2020 22:18:47

Da sa nielen dualcoil, ale aj quadro.
Podmienka je, ale to ti je jasne z akehokolvek navinu, ze ak to ma fungovat spravne, musia byt spiralky pokial mozno co najviac rovnake.
najlepsi drot na TC, aspon podla mna, je SS 316, no a to z dovodu, ze sa da v pripade napalenia a zasmazenia, opatrne vypalit v rezime vykonu, nesmie sa ale prilis prezhavit.
Vydrzi pri opatrnom vypalovani, nie sice tolko co kanthal, ale vydrzi dlho.
Druha vec je, ze treba velmi opatrne experimentalne nastavit teplotu, najma pri dual coil a podobnych, lebo ak nema smoznost korekcie vodivosti, teplota nemusi sediet presne.
Da sa to, ale v NFC to este doteraz nejak nezvaldli, ale da sa to rucne, pokus omyl. Vezmes multimeter, alebo sondu tepelnu, typu K, strcis ju v kusku papierika cigaretoveho do spiralky a spustis v rezime TC zhavenie. Na teplomeri zo sondou K, uvidis plus minus stupen hore dole teplotu, posunies TCR korekciu a tak sa dostanes az ku nirvane, kedy napr. 220°C bude naozaj 220°C. Dole pod a hore nad, to uz nemusi sediet, ale to nieje podstatne, ide o to, aby teplota sedela tam, kde najcastejsie mas nastavenu teplotu.
Nemam dobru skusenost z NiCr, ani z Ni, ba ani z Ti drotom, lebo tam stale citim chut novej zehlicky, alebo novej varnej dosky.
Proste tam je nejaka taka kovova chut vzdy.
SS 316 droty su lacne a dostupne, ja som kupoval na FT, take "rodinne balenia" po 50m, ale ja mam vo zvyku stacat tensie droty, do takeho stoceneho lana.
To sice nevydrzi moc dlho, ale zase bohato odparuje. Nakolko sme v europe a tuna neplati AWG, BWG, ani SWG, pouzivam priemey 0,20 mm, 0,25mm, pripadne 0,30. hrubsie vynimocne, tensie vzdy stacam.
Inak SS droty som rozplietal z nerezovych laniek, su mozno este lepsie, ako z FT, ale su velmi nepoddajne, treba ich vyzihat pred pouzitim, inak su ako pruzina. Je to myslim ale celkom OK.
Castokrat su po vyrobe naseparovane koli stacaniu olejom a grafitom, takze je nutne tie z ocelovych laniek, aj po vyzihani este ocistit, napriklad suchym papierom, alebo papierom s troskou vapna, kym neprestanu drotiky spinit.

Ked mas elaf pico, hodne pomaha pri prvotnom nastavovani software od arctic fox, aj stabilita, merania, pri prevadzke TC, je lepsia, ako z origo software od vyroby.
Co ma mrzi, mam novy elaf pico X a tam nejde nahrat polarna liska.
A je to citit, ze TC pulzuje, pocas potahu, sa akoby v asi v 0,3sekundovych intervaloch, zosiluje a zoslabuje pri potahu para.
To robilo aj prve, po posledne Pico, pico mega, pico 25, bohuzial, az so softom od NFC, sa to odstranilo.
U pico x to nieje zatial mozne.

p.s.
Pravda je taka, ze ked si doteraz siel len na vykon, tak si v podstate stale len siel na supersporte v obytnej zone.
TC rezim ma vyhody a to najma pre vatu, ze ti nepripaluje a nedovoli pripalit v spieralke tu vatu. A to ani uplne nasucho.
Ale musi to byt naladene spravne.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Skeleton » Uto 21. Jan 2020 14:19:37

merlin,dakujem velmi pekne za (od teba ako vzdy) vycerpavajucu odpoved...objednal som drot ss316l,28ga, tak skusim z toho nieco vykoumat...
AF este v picu nemam,chystam sa uz dlhsie ani ziadnu sondu nemam,ved nieco tam osadim a skusim postupne zvysovat teplotu,co to spravi...do tvare mi to snad nebuchne

inak,kusok toho drotu som od teba dostal,az si pamatas,opravoval si mi stary mechanicky mod u teba v dielni...ale medzitym uz som sa stahoval,bohvie kde mu je koniec

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
---------------------------------------
SMY 75W mini "Skull" + Smok TFV4 dual coil 0,35ohm, vata
Avoria 50/50 4,5mg + ochuteny tabak (usa reds, cherry cigar, sud america a pod.)
Obrázok užívateľa
Skeleton
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Skeleton » Str 22. Jan 2020 16:02:52

no...tak som teda nieco zmotal a vyslo mi
0,35 ohm,nastavil som vo vw 25w a v tc idem na 215stupnov...ak dam viac,ide horuca para...ale co sa mi nezda je,ze chut teda nic moc,aspon teda v porovnani s cistou novou kanthal spiralkou resp. necitim skoro nic,akokeby len cistu bazu...

este skusim nahrat ten AF,ale to neviem kedy sa k tomu dostanem,snad dnes vecer...

inak,stretka uz sa nekonaju? zachytil som nejaku diskusiu,ze tu ubuda prispevkov a vsetko je na fb

Avoria 50/50 4,5mg + ochuteny tabak (usa reds, cherry cigar, sud america a pod.)
Obrázok užívateľa
Skeleton
e-znalec
e-znalec

Poslaťod janko72 » Štv 23. Jan 2020 14:22:12

Ahoj. Malý odpor na jednoduchú cievku. Skús to namotať 0.6 - 0,8 ohmu
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod iso3001 » Štv 23. Jan 2020 15:21:23

@janko72> on pise niekde dolu, ze "uz niekolko rokov si motam vlastne spiralky(kanthal 26ga, 6otociek,dual coil,vysledny odpor cca 0,35ohm,33w)" - nebude problem v tom? lebo s SS316L / 28GA by mu to pri rovnakom setupe cievky v single coil verzii vyslo na tych ~0.8Ohm

@skeleton> single coil, alebo dual coila? :)
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 AB, joyetech cuboid mini 80w, wismec cricket II, RaveMini67
:::attys::: pharaoh mini, doggystyle 2k16, dvarw MTL, dvarw 16mm, siren2, jorda RDA clone, kayfun P clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Skeleton » Štv 23. Jan 2020 15:52:14

dual coil mam aj s tym SS...to som si prerataval,nez som objednal drot,ze aky asi...teraz mam dve spiralky po sedem otociek a je to 0,35ohm
cize jedna ma tych cca 0,7ohm

mam teda skusit pridat otocky? nech to ma aspon 0,5?

Obrázok užívateľa
Skeleton
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Merlin » Štv 23. Jan 2020 21:00:09

Podla mna, elaf pico-hociake 1clankove, by nemalo mat odpor spiralky vyssi ako 0,8, max 1R.
Dalej uz nevladze zdroj.

Dolezite je, nastavit v TC rezime, max. vykon, resp. jeho obmedzenie.
Napriklad pre NextGen, staci 25W, max 30W. Je to dolezite, pretoze nielen max. teplota, ale aj vykonovy limit, tvori chut.
Ked je limit vykonu prilis vysoky, tak spiralka v rezime TC nedosiahne nastavenu teplotu.
Ak je limit prilis vysoky, zase to ma tendeciu vystrelit. To znamena akysi pukanec po stlaceni spuste, nez elektronika obmedzi po dosiahnuti max. teploty.
Dalsia vec je, ze pri pouziti TC rezimu, je velmi, ale naozaj velmi dolezite, mat dokonale kontakty, teda sroubenie, svorky, vsetky casti spiralky, ciste kontakty na clanok v gripe, kontakty na clanku.

Niektore atomizery, su konstrukcne takmer nevhodne, pre pouzivanie TC, lebo maju prilis vela suciastok spojenych do serie, alebo nespolahlivy kontakt, takze TC rezim nieje mozne prevadzkovat.
A este drobnost, dolezite je, spiralku SS drotu, treba opatrne pred pouzitim vyzhavit, ale nie tak do biela, ako znesie kanthal, ale tak jemne, v tme asi tak do tmavo cervena, staci visnova tmava.
Drotu to neublizi a nestrati vlastnosi pre TC rezim, ale strati hnusnu kovovu chut.
Zhavit zasadne v rezime vykonu a len po krokoch pridavat.

Po vyzhaveni, nezabudnut zamknut odpor. Samozrejme ked spirala a atomizer po zhaveni vychladne.
Aj ked to funguje castokrat bez zamknutia, je to na houby, zamknutie je dolezite preto, ze ak sa stane, ze sa niekde vykotle kontakt, alebo zacne umierat spiralka, ak je zamknuty odpor, nic sa nestane a prestane to zhavit, pohladom na realny odpor spiralky, ak je nahrata polarna liska, je hned zrejme, ze je nieco zle. Lebo hodnota nekoresponduje z hodnotou zamknutou.

.............
Dve spiralky SS316, ak nebudu mat aspon priblizne zhodnu hodnotu, pravdepodobne rozhodia meranie teploty tak, ze elektronika moze zhodnotit, ze material nieje vhodny na TC a prepne do rezimu vykonu.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod iso3001 » Pia 24. Jan 2020 10:34:54

@merlin> este otazka ku tomu puknutiu - ak to spravi vo W rezime, zvacsa pri prvom potahu na vychladnutej spiralke, tak to znamena co? vysoky vykon? alebo nejaka nezrovnalost v pomere odpor spiralky, priemer, mnozstvo vaty?
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 AB, joyetech cuboid mini 80w, wismec cricket II, RaveMini67
:::attys::: pharaoh mini, doggystyle 2k16, dvarw MTL, dvarw 16mm, siren2, jorda RDA clone, kayfun P clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Merlin » Sob 25. Jan 2020 21:03:25

Boh vie?
Pri rezime vykonu puknutie nemusi znamenat nic zle, ale u arctic fox, sa da nastavit plynulejsi nabeh vykonu. Casova os prvej sekundy od stlacenia tlacitka, od napr. 20%vykonu po 100%vykonu a td.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Skeleton » Pon 27. Jan 2020 11:43:47

caute este raz
tak som dal 5 otociek,dual coil,vysledny odpor 0,28...vo wsttoch som nastavil 30(2,90V) a v TC idem na 170...ked som dal 180,tak uz isla moc tepla para...
ale chut je stala taka jemna,nevyrazna...ked som isiel na watty,tak bola taka hutnejsia
tak neviem,co robim zle...mam sa pohrat este s nastavenim wattov? viac a menej stupnov? alebo menej wattow a viac stupnov?

arctic fox este nemam,nejak mi to nejde nainstalovat

sorry ze stale otravujem,ale nechcem sa toho TC len tak vzdat,mam 9 metrov drotu

Obrázok užívateľa
Skeleton
e-znalec
e-znalec

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Atomizéry, Cartomizéry, Batérie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia