Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Nováčik rada pri kúpe nového gripu

Nováčik rada pri kúpe nového gripu

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Nováčik rada pri kúpe nového gripu

Poslaťod RDKLny » Ned 21. Jan 2018 23:20:52

Cawte,

som nováčik v týchto E-gripoch chcel by som prestať s fajčením a potreboval by som poradiť pri kúpe nového gripu na kompletku.
pozeral som po niečom takomto Smoktech AL85 TC85W Grip Full Kit alebo Smoktech Majesty TC 225W Grip Full Kit
Chcel by som asi niečo viac watové tak do 100€ aj s nejakým liquidom bateriou a vlastne všetko čo k tomu potrebujem.
Ide mi hlavne o chuť nie ani tak o dym ak mi niekto vie niečo poskladať poradiť budem velmi vdačný. :vap_cig:
RDKLny
e-začiatočník
e-začiatočník

Re: Nováčik rada pri kúpe nového gripu

Poslaťod Osiris » Pon 22. Jan 2018 0:50:27

Vitaj,
prva rada - precitaj si pravidla tohto fora ;) aby si vedel, preco s najvacsou pravdepodobnostou bude toto vlakno presunute do ineho, zodpovedajuceho vlakna :)
rada druha - zabudni na znacku smok :) ide im najma o dizajn, kvalita a hlavne funkcnost u nich je dost premenliva, povedane diplomaticky (ja som si poradit nedal, prisiel som na to sam po vyskusani par kuskov od nich, ktore sa mi nastastie podarilo predat, ze je to nacancany smejd).

K vyberu - zacnem bateriami, top na trhu su LH HG2, SONY VTC 5, alebo 6. Tu mnohi nakupujeme baterie na nkon.nl, je to overeny predajca s dobrymi cenami. Nekupuj na aliexprese a pod. je tam vela fejkovych baterii, ktorych pouzitie, obzvlast pri vapingu moze byt nebezpecne.
Mod (grip) - velky vykon nepotrebujes. Ak nechces konkurovat parnym rusnom, tak viac nez 60-70W nepotrebujes. V tejto kategorii su s pomerom cena/vykon idealne napr. Wismec Sinuous P80, Joyetech Evic Primo mini SE, ci Eleaf Pico 21700 (ten s dobrou bateriou ma vykon 100W). Cena na gearbeste je okolo 30€.
Z modov na dve baterie su super Asmodus Minikin V2, ci GTRS Vboy 200W (doporucujem), velmi si pochvaluju aj VooPoo (bud Drag, alebo WToo).
Atomizer - tu poradit nie je jednoduche. Najlepsie podavaju chut atiky, ktore si namotavas sam (teda osadzujes zhaviacu spiralku a vatu), ale (opat) predpokladam, ze na zaciatok budes chciet nieco jednoduchsie, s tovarenskymi hlavami, ktore staci raz za cas vymenit. Moj favorit je Joyetech Cubis 2, alebo ProCore - slusna chut, velky vyber roznych vymennych hlav (za rozumnu cenu), lahka obsluha... A este spomeniem aj Vaporesso NRG.
No a liquid - tam si uz budes musiet skusit a vybrat sam, co ti bude chutit, vyber je obrovsky. Pri prechode zacni so silou 12-15 mg nikotinu na mililiter, neskor to mozes znizit.
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod RDKLny » Pon 22. Jan 2018 10:45:26

Ďakujem veľmi pekne ani nevieš ako si mi pomohol. Určite si doporučené zariadenia prezriem. Chcem sa ešte spýtať ja som pozeral hlavne stránku Raj cigariet.sk kde som už nakupoval a mám nejaké skúsenosti poznáte aj iné stránky overené kde nieje žiadne riziko že oklamú ?

Plus sa chcem spýtať ja som mal jeden GRIP ešte pred 2-3 rokmi ktorí fungoval na atomizér ale atomizér sa mi prepálil po cca mesiaci možno menej. Preto sa chcem spýtať ako často treba meniť atomízéri pri týchto novších egripoch.

Ako som hovoril ide mi hlavne o chuť ale asi motanie vlastnej vati je premna ako začiatočníka príliš veľa :D
RDKLny
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Dušan » Pon 22. Jan 2018 11:40:01

odporúčam tento obchod,veľky výber,rýchle dodanie,slušné ceny http://www.ego-cigarety.sk/ego-cigarety-sk
ako často treba meniť atomizer(hlavu ) ti neporadím ja si špirálky motám sám,ale poväčšine záleží aký liquid odparuješ, niektoré napaľujú špirálku viac iné menej. Ak je špirálka v atomizéry zasvinena veľmi,nemá to chuť ani dostatok pary,smrdí to treba vymeniť. A že sa špirálka prepáli? to by si ju musel žhaviť na sucho s veľkým výkonom a to poznáš hneď pri potiahnutí,štípe to jak fras. Je tu na fore toho habadej,len treba pohľadať.
Obrázok
Dušan
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Osiris » Pon 22. Jan 2018 12:12:35

So slovenskymi obchodmi vela skusenosti nemam, skoro vsetko nakupujem zo zahranicnych oerenych obchodov (gearbest, fasttech,...) Ceny su ovela lepsie, akurat si musis 2-3 tyzdne pockat.
U novych atomizeroch (aj o ktorych som pisal) menis len vymennu hlavu, nie cely atomizer. Jej vydrz zalezi od stylu pouzivania, liquidu, ... , ich vydrz byva 1-3 tyzdne, ale ich cena je (mimo SK) cca 1,50€ za kus. Zivotnost hlav sa da predlzit pouzivanim TC rezimu na gripe/mode (to by sme ti vysvetlili neskor, princip je v tom, ze elektronika kontroluje teplotu spiralky a pusta do nej len tolko energie, aby sa neprepalila vata).

Na ukazku porovnanie velkosti spominanych modov (zlava Sinuous P80, Evic Primo mini, GTRS Vboy, Asmodus Minikin V2)

Obrázok
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Gabriel » Pon 22. Jan 2018 13:45:06

Najlepšie by bolo sa s niekym stretnúť (myslím vapera). Odkiaľ si?
Alebo ísť na stretko. Tu na fóre nájdeš aj lokálne bunky pre jednotlivé mestá a tam určite niekoho nájdes kto by ti pomohol s výberom alebo aj s motanim. Mohol by si si aj nejaké vecičky vyskúšať.

Ťapkám do skla
Obrázok
Gabriel
e-odborník
e-odborník

Poslaťod RDKLny » Pon 22. Jan 2018 14:08:36

Som z Levíc na fore som nový ešte som sa nestihol ani poobzerať poriadne. Z gear bestu nechcem velmi objednavat nakolko by som musel dlho čakať :( a ja už nemám čas :D
RDKLny
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Igi BB » Pon 22. Jan 2018 15:38:43

Ke nechceš čakať môžeš si objednať aj z českých eshopov, doručenie na SK do 3 dní.
Napr.: http://www.eliquidshop.cz, http://www.vaporism.cz a mnoho ďaľších
SK shop tiež s dobrým výberom www.elcigareta.sk, v kamennej predajni v Trnave robí Tomomo, člen fóra, ktorý ti iste rád a dobre poradí.
Collector
Igi BB
e-veterán
e-veterán

Poslaťod 14edik » Pon 22. Jan 2018 17:47:00

https://e-smoke.sk/

Odoslané z Moto G (5S) Plus pomocou Tapatalku
Obrázok
"PARE ZDAR" 24.02.2013 06:00 hod. posledná pyro cigareta
Od 19.01 do 24.02 2013 som prekladal pyro-ecig.
Obrázok užívateľa
14edik
e-poradca
e-poradca

Poslaťod 14edik » Pon 22. Jan 2018 17:57:08

Ak máš účet na Facebooku tam je dosť skupín kde ti poradia.

Odoslané z Moto G (5S) Plus pomocou Tapatalku
Obrázok
"PARE ZDAR" 24.02.2013 06:00 hod. posledná pyro cigareta
Od 19.01 do 24.02 2013 som prekladal pyro-ecig.
Obrázok užívateľa
14edik
e-poradca
e-poradca

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť