Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Cheetah II Mini | Prvé používanie RDA Atomizeru.

Cheetah II Mini | Prvé používanie RDA Atomizeru.

Debata o rôznych druhoch atomizérov, clearomizérov a batériách pre elektronické cigarety.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Cheetah II Mini | Prvé používanie RDA Atomizeru.

Poslaťod NejakyLuke » Uto 23. Jan 2018 13:05:51

Zdravím Vás,

vlastním Istick Pico 75w TC a onedlho mi príde RDA Atomizér Cheetah II mini.

Mám pár otázok keďže budem prví krát v živote používať RDA atík.

1. Aké špirálky mi doporučujete na CCH k môjmu modiku tak aby som nemusel stále dobíjať baterky a aby bola slušná para ?
2. Akú vatu doporučujete aby podala dobrú chuť a mala dobré sanie
3. Aký režim mám používať pri RDA Atiku ? Aká teplota sa doporučuje ? Závisí to od špirálky/výkonu ?

Prosím píšte mi len predmotene špirálky chcem ich najskôr vyskúšať až potom by som chcel začať motať.

Ak by bol problém že môj mod má na RDA Atík slabý výkon tak chcem len podotknúť, že už je na ceste ku mne VooPoo Drag 157W

Ďakujem Vám za vaše odpovede.

S pozdravom, Luke.
Obrázok
NejakyLuke
e-začiatočník
e-začiatočník

Re: Cheetah II Mini | Prvé používanie RDA Atomizeru.

Poslaťod 14edik » Uto 23. Jan 2018 14:15:15

Ja používam najčastejšie 0,5 ss na trn 2,5 mm alebo 3,0 mm záleží na kapáku.(na dvoj baterkovom gripe)
A vatu Jellyfish, Native Wicks alebo Cotton Freaks.
Pare zdar

Odoslané z Moto G (5S) Plus pomocou Tapatalku
Obrázok
"PARE ZDAR" 24.02.2013 06:00 hod. posledná pyro cigareta
Od 19.01 do 24.02 2013 som prekladal pyro-ecig.
Obrázok užívateľa
14edik
e-poradca
e-poradca

Poslaťod endy500 » Uto 23. Jan 2018 15:36:46

NejakyLuke píše:
1. Aké špirálky mi doporučujete na CCH k môjmu modiku tak aby som nemusel stále dobíjať baterky a aby bola slušná para ?

Ak chceš CCH tak si kup iný modík aby si nemusel dobíjať baterky. PICO 75W nie je na CCH.
Na CCH sa používajú špirálky 0,1-0,2 ohm (SS316L, SS316, NI80,)
Takže potrebuješ 0,3ohm alebo 0,4ohm dve špirálky a pri osadení na dualcoil budeš mať polovicu z odporu špirály.

Obrázok
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Poor man's DNA
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Uto 23. Jan 2018 22:56:24

Za prve, nestraste ho, pico zvlada vsetko, len ma jeden clanok.
Za druhe u MTL plati zhruba 1Ah- 1ml, u CCH plati asi 1,5Ah na 1ml
Kolko oblakov urobi jeden clanok? VTC6 urobi 2ml
Problem je v tom, ze vykon 75W je relativne malo, aby to bolo take "vesele" ako sa to vidi na youtube.
Spiralky?
V podstate cokolvek, co sa da vypalovat, aspon trocha na sucho, ked umre vata a je tam skvarenica, malo by sa to dat vypalit, aby sa nemusela stale menit spirala.
Za mna radsej kanthal, ale pride sa potom o tu krasu a moznost TC.
Preto lepsie asi bude SS316.
Pico zvlada aj relativne divoke naviny, O,3 R mu problem nerobi, trpi ale clanok, najma taka HG2, ak sa sponuje vykon na maximum, uz sa prekracuje sice kratkodobo, ale prekracuje sa maximalny prud 20A.
Preto do jednoclankovych boxov, kde sa ide ma maximalne maximum, kde elektronika zmyka clanok viac, ako pri mechanike, je dobre mysliet na to, ze radsej vykonnejsi clanok, ako kapacitu.
Inak pre zaciatocnika, co nechce motat, do dripaku, je zaujimava alternativa notch coil*.
Tam nehrozi pri instalacii prehybanie a zbortenie spiralky, medzizavitove skraty, lahko sa navlieka vata a funguje to celkom spolahlivo aj na TC rezim.
Casom aj tak prejde opytujuci sa na vlastne motanie spiral, lebo mat pod kontrolou ohmy je asi najlepsie.

Vatu staci bez hemungov pouzivat z drogerie, musi byt ale 100% bio vata, bez pridavku umelych vlaken.
Dlhosrsta /vata z dlhym vlaknom/ sa ale v drogiske tazko zhana v nasich koncianach, takze asi treba hladat specialnu vatu.
Vaperi su dnes zhyckany a nemaju radi, ked ma vatovy fuz, na sebe culiky..
Ked sa zacinalo, tak vyborna vata bola EBELIN 100% bio baumwole. Dnes sa blbo zhana, alebo je moc zmolkovita. Ja si chranim a opatrujem sacok, kupeny pred mnohymi rokmi. Porovnavanim vzorkov, je ta skladana vata lepsia, ako dnesny odpad.
Ale na japonsku bavlnu sa nechyta..
Skuska spravnosti vaty je, ked sa z nej daju tahat dlhe fuzy a ma dlhe vlakno. Nesmie byt parfumovana a ked sa kusok zapali, musi po sfuknuti plamena krasne tliet a smrdiet ako horiaca flanelova kosela, alebo prave tvrde denimove horiace rifle od vyfukoveho kolena na moto.
Ak je tam v tom smrade primes smradu "elastanu" alebo horiacej umelej hmoty, nieje to 100% bavlna.
Obrázok
http://e-cigaretafans.eu/forum/viewtopi ... &start=555
Obrázok
http://e-cigaretafans.eu/forum/viewtopic.php?t=4238

Ja mam tuto, nieje sice 100% biela, ale nieje ani 100% bielena..
Obrázok

* ak tak nejaku sadu vsemozneho jadroveho zhavenia..
https://www.fasttech.com/product/483170 ... cotton-kit
https://www.fasttech.com/products/0/100 ... re-for-rba
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod NejakyLuke » Str 24. Jan 2018 2:29:00

Ďakujem pekne za rady.

Takže ak použijem kanthal špirálky tak môžem vapovať v režime Wattage ?
Pri SS316 asi TC SS to asi chápem.

Určite by som chcel využívať TC režim len tomu nechápem ako ho treba nastaviť čo sa tíka pomer °C/W. Viete mi ešte toto vysvetliť ?
Obrázok
NejakyLuke
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Merlin » Str 24. Jan 2018 10:14:16

TAk, presne.
Kanthal sa hodi na vaping v rezime nastavenia vykonu.
Dost sa da tomu pre cloudchasing pomoct softvare arktickej lisky, kedy sa nastavi predzhavenie a ine ficurky.
Kanthal sa neda utahat vapingom. Ani obcasnym prezhavenim do cervena. Nevyhoda je, ze sa treba pohrat z nastavenim vykonu, ist pri novej spirale postupne z vykonom hore. Samozrejme ak vata uschne, alebo je zle zasobovanie liqidom, tak to pripaluje.
Alebo spravi suchy hit.

SS316 je o to lepsie, ze ked sa nahodi nova spirala, alebo onen notch coil, tak to staci opatrne pod malym vykonom v rezime vykonu prezhavit bez vaty, nemusi sa ani do cervena, len aby sa stratila prva chut kovu a spirala stmvala do tmavej modrej.
Potom sa nahodi vata, nakvapka sa liqid a prepne sa do rezimu TC SS.
Uzamkne sa odpor, spirala musi byt studena, na izbovu teplotu, pri zamykani odporu.
Potom sa nastavi pozadovana teplota a vapuje sa.

Vyhoda je, ze ked sa postupne mina liqid, alebo vysycha vata, tak sa obmedzuje vykon, pokial je to dobre nastavene a zamknuty odopor, tak to nespravi dry hit, ani sa to nepripaluje.
Celkovo vata vydrzi dlhsie, ma to lepsie podanie chuti, lebo spirala nerez, sa zhavi na konkretnu teplotu.
Pri cloudchasingu v rezime TC nehrozi, ze ta vata sa dlhym potahom vysusi a navin blafne plamenom.

Tiez TC rezim dost setri bateriu, pretoze vykon sa limituje ak sa dosiahne teplota a castokrat rozne mensie atomizery, maju podstatne mensiu spotrebu, lebo teplotna limitacia znizuje prikon.

Samozrejme u pico sa da nastavit maximalny vykon pri TC rezime, takze ani vykon maximalny sa neprekroci.
Pre vseliake MTL atomizery staci limit vykonu v TC okolo 20-30W.
Pre CCH sa da nastavovat az po maximum 75W.
Avsak tym, ze sa nastavi aj teplota, alebo teplotny limit, vykon sa pri dosiahnuti teploty znizi.
Vyhodu pre CCH to ma taku, ze ak sa nastavi vyssi vykon, tak spirala v prvom stlaceni spuste, okamzite dostane na tepelny limit /pocut v atty puknutie, alebo zasumenie/ a tak pri potahu ide stale v maxime teploty, az do limitu vykonu nastaveneho.
Ale stale neurobi suchy hit, ak vata usycha, lebo ho TC nepusti nad limit teploty. Zaujimave je to najma u vykonov cez 100W, napriklad az do 200W, pre mega hrozne pustanie oblakov.

To bohuzial kanthal neumoznuje. Ale zase nastavenie, zivotnost a jednoduchost pouzivania, pripadne prezhavenie na sucho, predurcuje kanthal na velku zivotnost zhaviaceho jadra.
SS316 sa casom rozpadne, prestane najprv fungovat TC, na spirale je viditelne rekrystalizovanie a niekedy pomoze odomknut a zamknut novy odpor a to je za den dva obvykle koniec tej spiraly.
Zalezi od toho, ako velmi sa zatazuje ta spirala.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod NejakyLuke » Str 24. Jan 2018 11:56:45

Merlin Moc krát ti ďakujem za vysvetlenie a samozrejme aj ostatným ďakujem.

Tak rozhodol som sa že vyskúšam oboje, už som si aj objednal špirálky aj vatu teraz len čakať kým to všetko príde.
Potom určite postnem pár fotiek :) Neviem sa dočkať.

A ešte ma tak napadlo že používam bázu 70Vg/30Pg zvládne tento atík aj hustejšie ? Či to už je zbytočne ? Ale pravdepodobne bude zas záležať na vate a špirálke že ?
Obrázok
NejakyLuke
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod endy500 » Str 24. Jan 2018 18:42:49

Ak hovorime stale o tom Cheetah 2 tak to je RDA a to musí z prehľadom zvládnuť aj 100VG.
Pomer PG VG ta zaujima v prípade atomizeru s tankom preto aby bola špirála dobre zasobovana. To však nie je pripad RDA kde dávaš liquid priamo na vatu resp. pod vatu takže tam zasobovanie neriešiš.
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Poor man's DNA
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

Poslaťod NejakyLuke » Štv 25. Jan 2018 12:52:08

endy500 píše:Ak ...

@Endy500:
Super ďakujem za info. :vaping:

Necituj predchadzajuce prispevky!!! Napis prispevok priamo uzivatelovi (ako vyssie). Beastik
Obrázok
NejakyLuke
e-začiatočník
e-začiatočník

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Atomizéry, Cartomizéry, Batérie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia