Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Geekvape Ammit MTL RDA

Geekvape Ammit MTL RDA

Debata o rôznych druhoch atomizérov, clearomizérov a batériách pre elektronické cigarety.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Geekvape Ammit MTL RDA

Poslaťod iqwe » Sob 21. Júl 2018 2:44:00

Geekvape Ammit MTL RDA

Odkaz na stránky výrobce: https://www.geekvape.com/project/ammit-mtl-rda/

Obrázok

Myslím, že tento squonkový kapák si zaslouží trochu víc pozornosti, nejen proto, že nabídka pro MTL je slabší než u DL, ale hlavně kvůli své ojedinělé konstrukci.

Atík o průměru 22mm působí masivním dojmem díky větší váze dvojité kapuce, která váží s kovovým driptipem 27g, celý atík potom podle použitého driptipu cca 40-43g. Rozsah regulace vzduchu je velice slušný, od hodně utaženého MTL až po utažené DL ve 12ti krocích, otvory jsou od cca 0,8mm přes 1mm, 1,2mm, 1,5mm po 2mm a dají se použít buď samostatně, v kombinacích nebo všechny současně, kdy se jejich plocha rovná otvoru něco přes 3mm. Chlazení spirálky obstarávají celkem tři ofuky. Dva o prům. 1,5mm pod úhlem 45° od základny jsou doplněny ještě spodním, který lze osadit reducerem s otvorem 2 nebo 2,5mm. Hloubka bazénku je 8,5mm a otvory přivádějící vzduch k ofukům jsou 4,6mm ode dna. Mechanické zpracování je dobré. Je to atík spíš na squonkování než na kapání.

Detail s reducerem 2mm a originálními šroubky
Obrázok

Obsah balení je také slušný. Kromě samotného atíku s oběma piny, 2x spodní reducer, kovový driptip s otvorem 3mm, kovová 510 driptip základna pro našroubování vyššího plastového driptipu s otvorem 2mm nebo nižšího s 3mm, 2x spirálka z nějakého microclaptonu, náhradní o kroužky, šroubky a povinný "T" šroubováček.

Jsem perfekcionalista a na všem hledám mouchy, takže negativa nemusí být pro všechny stejně důležitá. Překvapily mne materiály. Mám černou verzi, takže materiál kapuce neurčím, jen kroužek regulace vzduchu a vršek kapuce bude zřejmě plastový. Base je z jiného materiálu než Deck a posty, ale řekl bych, že jsou to odlitky i proto, že celý ten spodek je lehký.

Obrázok

Víc by se mi líbil BF centrpin na imbus než dodávaný na křížový šroubovák, protože si myslím, že s centrpinem modu líp těsní díky větší styčné ploše a také se minimalizuje možnost případného poškození při dotahování. Nicméně v kombinaci s Pulse, který má centrpin s krátkým chodem a silnou pružinou, je pod atíkem sucho. Při přeplnění by měl přebytečný liquid stéct zpátky vzduchovým otvorem v Decku. Nikam jinam natéct ani nemůže.

Po sesazení zůstala pod kapucí na jedné straně mikroškvírka, kterou prosvítá světlá barva Base. Je to díky mírně nepřesnému slisování vnitřního a vnějšího pláště kapuce, kde nitřní dosedá na Deck a tím nejde vnější plášť stlačit až dolů. Moje hloupost, kdybych se držel své zásady, že atík má být nebarvená nerez, tak bych nic neviděl. Ale směřoval jsem ho na Pulse, který je z černého plastu.

Obrázok

Otvor 510 v kapuci je poněkud těsný pro použití jiného než originálního příslušenství, což mně vadí, protože mám rád chladnou páru a používám proto různé pomůcky, které jdou nasadit obtížně nebo vůbec. Asi ho budu muset upravit výstružníkem nebo sehnat odpovídající vrták. S originálními driptipy problém není.

Při osazování jsem na žádný větší problém nenarazil. Šroubky jsem musel nechat původní, přestože jsem se je snažil nahradit českými imbusy s poctivou hlavou (viz fotky), ale to jsem ještě netušil, že se pod kapuci nevejdou, i když z fotek teď vidím, že je to zřejmé. Také tomu pomáhá fakt, že sloupek spojený s odlitkem Decku je vyosený směrem ven. Pro začátek jsem ho osadil VV Superfine MTL Fused Claptonem SS316L 30GAx2+38GA 6z na 3mm trn, 0,63 Ohm, abych mohl zkoušet i provoz na TC.

Obrázok
Obrázok
Obrázok

Na začátku jsem psal o ojedinělé konstrukci, a to se týká především samotné kapuce, která je dvouplášťová.

Obrázok

To má několik pozitiv. Jednak vnitřní část kapuce dosedá na Deck a zmenšuje tím velikost kotelny na vnitřní průměr zhruba 17mm. Za druhé kondenzát se tvoří ve vnitřní kapuci a stéká po její stěně zpět na vatu a neteče ani na O kroužky základny. Na vnějším plášti kapuce tedy nic nekondenzuje a vzduchové otvory i regulace vzduchu zůstávají suché. A za třetí mezi oběma plášti je izolační vzduchová mezera. Ta tepelně izoluje vnější plášť, který se nedokáže ohřívat a zůstává maximálně vlažný. Ochlazování pomáhá i průchod nasávaného vzduchu mezi oběma plášti.

Obrázok

Jestli prochází vzduch i s pomocí tří ofuků zrovna takto, nevím. Jeden by řekl, že to nemůže fungovat, ale opak je pravdou. Přesto, že mluvené angličtině nerozumím a strojový překlad je divný, řekl bych, že Todd došel ke stejnému závěru. Rozumící se možná na recenzi/nerecenzi s Toddem pobaví :D

https://www.youtube.com/watch?v=O0WfMJNhqzk

Do posuzování chuti a hitu se mně moc nechce už jen proto, že je to záležitost silně subjektivní a já mám navíc tendenci vše srovnávat se svými genesiskami, což je úplně jiná kategorie. A při všech možnostech regulace vzduchu a kombinacích s ofuky a buildy si myslím každý může najít to svoje. Kdo si rád hráje a ladí, má tady široké pole působení. Já budu ladit dál také, protože chuti jsem dosáhl slušné, ale ještě bych potřeboval větší hit.

S modem Vandy Vape Pulse BF 80W jim to ale hodně sluší a pro mě je dost důležité, že tato sestava se může chlubit absolutně suchým provozem.

Obrázok
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
Obrázok užívateľa
iqwe
e-znalec
e-znalec
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Pia 17. Okt 2014 3:21:56
Bydlisko: Brno

  • Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Atomizéry, Cartomizéry, Batérie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron