Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - MTL vaping Siren2 - Kantal, wat režim - SS316 teplotný režim

MTL vaping Siren2 - Kantal, wat režim - SS316 teplotný režim

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

MTL vaping Siren2 - Kantal, wat režim - SS316 teplotný režim

Poslaťod ferat » Pon 23. Júl 2018 9:20:12

Zdravím komunitu vaperov,
už 7 mesiacov používam Siren 2 na watovom režime (Istic pico 75w), drôt kantal 26g. Chcel by som sa posunúť
a prejsť na teplotný režim drôt SS316, ten istý atomizer ale mod Asmodus colosal. Viete my povedať, či je to krok vpred
alebo pri mtl vapingu to je jedno ? Je SS316 a teplotný režim lepší ? Ak áno aká je najvhodnejšia teplotná krivka na MTL.
Ďakujem za rady a skúsenosti.
Vďaka MTL už nefajčím klasické cigarety 14 mesiacov.

Obrázok
Naposledy upravil ferat dňa Pia 03. Aug 2018 20:41:04, celkovo upravené 1
ferat
e-začiatočník
e-začiatočník

Re: MTL vaping Siren2 - Kantal, wat režim - SS316 teplotný r

Poslaťod iso3001 » Pon 23. Júl 2018 10:48:15

vyznam to podla mna ma, TC je luxusnejsie uz len z principu - nastavis teplotu / vykon, ako ti to vyhovuje a system to s ohladom na moznosti hw drzi - mne sa to osvedcilo viac, idem len striktne MTL.

nejdem ti kecat do vyberu gripu, skor len otazka, preco to nevyskusas rovno na tom sete siren 2 /pico 75W? ved ten mod by mal mat TC? jednak to mozes priamo bez uprav vyskusat, co je ale asi krepe klikat to cez tie cudne gombikove menu, ale je mozne tam loadnut ArcticFox (navod na fore tu), a po pripojeni na PC sa to da jednak pohodlnejsie nastavit a mozno aj kus lepsie pochopit, ked to clovek vidi pred sebou na obrazovke.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod ferat » Pon 23. Júl 2018 16:56:11

Pico už mám asi 10 mesiacov, časom, keď som zvládol motanie, kúpil som drunú sirénu, náhradnú baterku a teraz riešim rezervný (druhý) mód. Zaujal ma tento Asmodus a popri ňom aj teplotný režim. Takže preto táto diskusia. Chcem ísť o level vyššie.
ferat
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Osiris » Pon 23. Júl 2018 21:34:33

Vyrobky od Asmodusu mam velmi rad a par ich pouzivam (aj pri pisani tohto prispevku :) ), ale uprimne musim priznat, ze TC nie je ich silna stranka. Takto - ono nejak ide, ked sa dobre vyladi nastavenie, ale aj to Pico zvlada TC lepsie (a s liskou obzvlast).
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod ferat » Pon 23. Júl 2018 22:36:54

To si ma veľmi nepotešil mám objednaný colossal, zajtra mi ho doručia. Dosť som sledoval recenzie, vychvaľujú ho do nebies, tak som si ho objednal. Môžeš mi poradiť s akými teplotami na mtl mám začať, plánujem si namotať ss316 26g, 0,4 mm na priemer 2,5 mm, 7 otočiek. Vata coton bacon. Takto ale v kantale 26g na režime wattov mi siréna 2 fičí veľmi dobre. Ďakujem za radu.
ferat
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Osiris » Pon 23. Júl 2018 23:16:18

Urcite si nespravil zle rozhodnutie, ak si kupil Colossal, ta chvala je zasluzena (vyborne spracovanie, ergonomia, pohodlne ovladanie, ...), len ako hovorim, ich TC nie je ziadny hit - musis sa vyhrat s nastavenim, aby si si nasiel tu pohodovu chut. Ak na modoch s DNA, YiHi, ci aj od Joyetech/Wismec/Eleaf mi staci teplota 215-225°C, u Asmodusu musim ist az na 240-250°C. A aj tak citit, ze tam teplota aj chut pri potahu dost lieta hore dole, a to mne dost pri TC vadi. Ako som pisal, ovela vyrovnanejsi, hladsi chod TC ma Pico, ktore uz mas. A hladky, rovnomerny priebeh teploty pri potahu je u MTL ovela dolezitejsi, nez u DL.
Asi najlepsie u Colossalu (ak chces regulaciu teploty) je pouzit rezim TCR, pre single coil nastavit hodnotu 140 (posledne tri cislice po 0,000..., (u inych modov to byva len 92)), teplota 215-225°C (ktora tbe bude vyhovovat najviac), vykon podla odporu (na MTL cokolvek medzi 15-25W).
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod ferat » Pon 23. Júl 2018 23:37:07

Ďakujem za odpoveď, mne sedliacky rozum hovorí, že pri watoch špirálku žhavím nekontrolovane čím dlhšie, tým vyššia teplota, a pri tc je teplota konštantná nastavená. Spomínaš aj výkon, ten je tiež potrebné nastaviť, ja som myslel, že výkon klesá alebo stúpa podľa aktuálnej teploty špirálky. Vieš mi to vysvetliť ? Vďaka.
ferat
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod eisy8 » Uto 24. Júl 2018 0:13:00

Vykon sa reguluje, to ano, avsak ak nastavis nizke Watty, tak spiralka nedosiahne pozadovanu teplotu.
Ak nastavis velky vykon, tak moze byt ta regulacia dost nepresna, kedze cip a elektronika ten velky vykon nemusi dostatocne rychlo stihat regulovat.
Ten teplotny sucinitel el. odporu je docela nizke cislo, pri tych spiralkach sa jedna o fakt malicke zmeny hodnoty, ktore elektronika v tom mode musi vyhodnocovat na zaklade odberu ktory don nastavis a este stihat to aj regulovat. Docela uctihodne na tu cenu modov, co sa don napasuje za elektroniku.
Smok Procolor
Eleaf Invoke
Eleaf PICO 21700
iJoy EXO RTA
GeekVape Ammit 25 RTA
Fumytech Windforce RTA
Hellvape Dead Rabbit RDA
eisy8
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Osiris » Uto 24. Júl 2018 0:21:33

Pri W rezime pustas do spiralky konstantny vykon, no teplota neporastie linearne. Dosiahne urcitu teplotu a ta uz nestupa. Sedliackym ockom pozri na klasicku edisonku ziarovku, princip je rovnaky.
Zatial ziaden mod na trhu nereguluje teplotu na zaklade jej merania (to by v kotolni muselo byt teplotne cidlo) Teplota sa meria “odhadom” na zaklade zmeny odporu spiralky (kanthal, ci nichrom odpor pri zahrievani takmer nemenia, preto su nevhodne na TC). Pisem preto “odhadom”, lebo kazdy vyrobca chipov ma inak nastavene frekvencie merania odporu, koeficienty pre materialy (to je to TCR) a ine vypoctove algoritmy.
Vykon, ktory sa pri TC nastavuje, je maximalny, ktory chces pouzit. Teoreticky, pri dokonalom TC by mohol byt aj max, co mod dokaze, pricom by mod ten vykon okamzite zredukoval na pozadovany, no realne kym mod zareaguje na zmenu odporu a znizi vykon, ty uz mas spalenu vatu... Preto sa odporuca nastavit vykon rovnaky, prip. trochu vyssi, ako by si pouzival v rezime vykonu.
Velmi dolezite pri TC je aj nacitanie (a uzamknutie) zakladneho odporu, ktoreho hodnota sa pouziva pri vypoctoch, kolko vykonu ma mod do spiralky pustit. Najlepsie je RTA nechat vychladnut, nasadit, nacitat odpor, uzamknut. Asmodus uzamkne odpor pri nacitani (v menu polozka Res)
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod ferat » Uto 24. Júl 2018 9:41:09

Ďakujem za vysvetlenie, si fakt macher, začínam uvažovať, či to tc nie je len rozkoš, a či dobre zvolená vata, drôt a správne namotanie pri watoch nebude stačiť. Neviem, ako sa chová SS316 oproti kantale. Ako som už písal, keď po cca dvoch mesiacoch premotavam, tak vatu mám len trocha nažltlú, žiadne spáleniny.
ferat
e-začiatočník
e-začiatočník

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia