Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Liquid - Miešanie vlastných liquidov

Liquid - Miešanie vlastných liquidov

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Re: Liquid - Miešanie vlastných liquidov

Poslaťod coala » Pia 04. Máj 2012 19:41:55

no ja tank používam tiež a mixujem bežne 50VG/50PG a husté to v tanku nie je, to sa ti len zdá
a čo sa týka toho miešania, tak načo si ochucoval tak strašne veľa bázy? však to nevyfajčíš ani za pol roka :D
plus ak raz začneš miešať nezostávaš len pri jednej chuti, lebo sa ti preje

na to tvoje množstvo by bol býval optimálny pomer
48 kvapiek virgínie a
96 kvapiek vanila tahiti

ak nechceš prísť o také veľké množstvo bázy tak to dochuť a nechaj to zrieť pekne niekde na stole, v chladničke zrenie stlmíš, uvidíš ako každým dňom získa liquidík krásnu jantárovú farbu ;)

VAROVANIE: Vaping vážne poškodzuje peňaženku !!! Obrázok

ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
coala
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod pe.stefpo » Sob 05. Máj 2012 11:00:22

zaujimave, všetci doporučuju zrieť v chladničke aby nenastaval rozklad liquidu ako takého kde naopak zrenie nijak nebrzdi.
zrenie je sice pomerne často používaný ale mnoho dlhoročných miešačov ho nepoužíva nakoľko rozdiel prave mixnuteho a niekolko dni zreneho je malý ak nejaký.
je praVDA A MNOHO Z NAS SI TO ALE NEMYSLÍ A ZREJME TO BUDE ZALEžITOSť VIACERÝCH FAKTOROV A VECI čO čLOVEK POUžÍVA.

JA LIQUID NEDÁVAM ZRIEť KEĎ miešam male množstvá.

najbežnejšie sa použiva baza PG VG čista a Baza PG36mg/ml
dale aromi ( extrakty) kde na 1ml ide BO jedna kvapka extraktu.
Potom existuju ešte prichute čo su menej koncentrovane extrakty a tam je už pomer na 1ml ynačne višší.

V zásade používam ( testoval som si len tak pre seba zo zaujimavosti ) mix bananu 8mg/ml kde som namixoval do troch fľaštičiek 3ml 8mg/ml to iste a jednu som pretrepal a dal do chladu na 10 dni
jednu do skrinky pri bytovej teplote
a jednu roztrepal vo vrtačke exentricky do bubliniek

výsledok - nevidel som nejak veľký rozdiel v chuti, zato vo farbe bol značný práve u tej z bytovej teploty.

Miešam pomerne krátko, tak pol roka zhruba ( predtým som mixoval z ingrediencii a to bolo pre mňa nepoužitelné )

určite treba brať do úvahy faktor jedinečnosti jedinca ( čo huba a jazyk to ine pojimanie chuti ) niektore mne veľmi chutné liquidy môj kolega nevedel rozoznať, keďže on je aj pyro vaper :) takže mne stači relativne jemná chuť pričom on potreboval zvýrazniť.......

Ďaľšia drobnosť je pomer VG a PG keďže ja vg nemôžem...

aj tak sy myslim že najdôležitejšie je že mne to chuti :) a som spokojný......
posledne recenzie portál.
pico mega
Obrázok užívateľa
pe.stefpo
Moderátor
Moderátor

Poslaťod despota » Sob 05. Máj 2012 11:37:07

Ja osobne ich mám uložené pri izbovej teplote - žiadna chladnička. Farba sa mení ale nie u všetkých príchutí jednako. Najvýraznejšia je Virgínia a jahoda - tie svietia jak mochovecký reaktor pri plnom výkone :D
TW kicked vivi vanilli

Obrázok
Hard : FUZZE XL2 pozitív a ProVari black satin V2 NATURAL a BOLT
SSR v.2.0: N°0035 a v.2.1: SN 2042
ako jediný a dobrý knoťák:THE RUSSIAN N°0473 BT Dream

Soft: bázy ATMOS LAB a TW
Obrázok
Obrázok užívateľa
despota
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod pe.stefpo » Sob 05. Máj 2012 11:44:17

tu jahodu maš aku? ja zhaňam jahodu ktoru som mal keď som začal a už som ich vyskušal mraky a stale nie ta ktoru chcem :( sakra ta bola paradna :( sladučka a červena......
pico mega
Obrázok užívateľa
pe.stefpo
Moderátor
Moderátor

Poslaťod despota » Sob 05. Máj 2012 11:51:36

Používam od FA a po týždni je žltučká jak slniečko :D ... chuť jak čerstvé jahody ..... no paráda.
TW kicked vivi vanilli

Obrázok
Hard : FUZZE XL2 pozitív a ProVari black satin V2 NATURAL a BOLT
SSR v.2.0: N°0035 a v.2.1: SN 2042
ako jediný a dobrý knoťák:THE RUSSIAN N°0473 BT Dream

Soft: bázy ATMOS LAB a TW
Obrázok
Obrázok užívateľa
despota
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Ledo » Str 09. Máj 2012 16:37:21

Dal som na vaše rady a namiešal som virginiu 10ml 10kvapiek. Teraz to zrovna bafkám a môžem povedať, že to je dobrotka. Ešte sa chcem spýtať, čo má za následok pridanie vody, alebo alkoholu do liquidu? Myslím tým, či sa tým zmenší hit, dýmivosť, alebo niečo iné. Ja som pridal do 80ml bázy 5ml destilovanej vody a dýmivosť a aj hit sa mi zdá porovnateľný, keď nie lepší ako pri originál Liqoe.
Joyetech eGo-C
Obrázok užívateľa
Ledo
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod pe.stefpo » Str 09. Máj 2012 19:02:59

vpodstate sa len zriedi a jemne zjemni. ale či ano alebo nie zbadaš až po namiešani :)
pico mega
Obrázok užívateľa
pe.stefpo
Moderátor
Moderátor

Poslaťod roberto » Ned 27. Máj 2012 18:09:15

Zdravim vsetkych alchymistov :)
Dost dlho som odolaval,ale nakoniec ma to zlomilo a rozhodol som sa ,ze sa pustim do miesania vlastnych "mnamiek" :)
Som v tom uplny zaciatocnik a zatial zbieram informacie ako zacat ,co a s kade si kupit. Bol by som rad keby ste mi trosku
pomohli a popripade doplnili moje znalosti.Kazda rada od profesionalov - alchymistov ma pre mna cenu zlata ;)
Preferujem tank system asem tam CE4+ s liquidmi od Ritchy (american t.,berry a citrus mix) iny liquid nepouzivam.Nikotin 6mg.
Tak zacneme:
Co sa tyka arom-prisad tak v tom mam jasno.Bud Inawera alebo flavourt. Zaujimalo by ma aky je medzi nimi rozdiel co sa tyka kvality a chute.Na Lique mi vyhovuje ze necitim ziadnu chemiu a ich prichut je prirodzenejsia ako napr. od Dekangu alebo lepsicigareta.cz, ine liquidy som ani neskusal.Inawera je zas PL vyrobca.
Na tomto fore som si vsimol ,ze skor preferujete flavourt co mozno by vyhovovalo aj mne kedze je to taliansky vyrobca ako Liqua.
Pri namiesavani som si vsimol ze vacsina dava pomer 1kvapka aromy ku 1ml bazy.Popr.i trosku viac zalezi asi od intenzity chute kedze kazdemu vyhovuje ina intenzita.
Pri Inawere sa mi zda byt vacsi vyber aromat. Zaujimalo by ma ci sa mozu navzajom kombinovat Inawera s Flavourt.
Co sa tyka bazy-zakladu,tak tam by som potreboval poradit viac.
Liqua ak sa nemylim tak tam je pomer cca 70PG a 30VG+nejaka ta dest.voda samozrejme.Tento pomer mi v podstate vyhovuje i ked ani 60/40 by mi nevadilo,kedze mam rad kdyz to cmudi :D
Nasi bratia Cesi,ktorí nas momentalne nemaju velmi v laske kedze,s nami prehrali v hokeji :D :D viac preferuju VPG bazy od Inawery takisto aj aromy od nej.
Sila nikotinu je u mna jasna 6-7mg.Takisto od Inawery baza Neutral Dirty,alebo Power Smoke.Ta prva je vraj vhodnejsia na tabakovky,pretoze vraj ma trosku ten "popolnikovy" ako cesi hovoria "ocasek" a ta druha je dobra na ovocne a sladke,pretoze je uplne neutralna.Odradza ma na nich pomer 50PG/50VG ,nie je ten zaklad velmi husty?Nebude mi velmi zanasat spiralku na C-ku?
Viem si zakupit PG-ko v lekarni a zaujimalo by ma ci si s ním viem potom ten pomer zmenit,ale bez straty sily nikotinu.
Ako riesite zaklad od Flavourart? Kde nakupujete zaklady a aromy?Oplati sa nakupovat priamo od Inawery?Je potrebna dest.voda?
Co sa mi oplati viac resp.co je pohodlnejsie. Kupit si v lekarni PG-ko a od Flavour VGbazu s nikotinom i ked tam som videl iba 12mg ako minimum. Jediny eshop na SK pre taketo ingrediencie je ecigaronline.com.
No a uz mam v tom znova mišung :D Dakujem za kazdu radu. Robo.
Obrázok
Obrázok užívateľa
roberto
e-odborník
e-odborník

Poslaťod Mocho » Pon 28. Máj 2012 22:15:12

Napíšem zopár mojich skúseností.
Ja používam arómy od FA a zatiaľ ma nesklamali, isto si od FA nájdeš tú svoju naj. Príchute od inavery sa ku mne ešte nedostali, tak nemôžem posúdiť, ale isto sa nájde aj u nich dobrá príchuť. Všetko je to o skúšaní a cena aróm nie je taká veľká takže pohoda.
Čo sa týka základnej bázy, používal som základ od FA ale prešiel som na bázu Inawera - Power Smoke. Dôvod bol že jedna objednávka čo mi došla od predajcu (nie slovenského) tak bola úplne iná ako som bol zvyknutý. Nebolo to malé množstvo, tak som sa dosť trápil pokiaľ som to sfúkol. Ešte mám cca 20ml v chladničke a asi aj poputujú do wc. Keď som komunikoval s predajcom tak mi tvrdil že poslal čo som si objednal. Tak neviem kde bola chyba či u predajcu alebo výrobcu. Ale základ FA bol naozaj kvalitný až do tej objednávky. Tak som objednal Inaweru ktorá mi vyhovuje a je aj lacnejšia.
Pomer základnej bázy 50PG/50VG je podľa mňa v pohode, lebo ju riedim čistím PG.
Dám príklad:
5,8 ml - Power Smoke o sile 12mg/ml (50PG/50VG)
3,8 ml - čisté PG bez nikotínu (z lekárne)
0,4 ml - príchuť ( cca 10 kvapiek)
Vznikne 10 ml o sile 7mg/ml a pomer PG/VG bude úplne v pohode. Destilovanú vodu nepoužívam.
Ja neobjednávam na SK lebo prechodne žijem mimo SK. Podľa mňa chýba na Slovensku predajca ktorý by mal na sklade ako FA tak aj produkty od Inawery v primeraných cenách. Ak sa mýlim tak ma opravte. Dúfam že sa to čoskoro zmení a predajcovia rozšíria svoje portfólio.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Mocho
Administrátor
Administrátor

Poslaťod roberto » Str 30. Máj 2012 21:00:55

Dakujem,
uz znova som o nieco mudrejsi :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
roberto
e-odborník
e-odborník

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť