Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - PORADŇA

PORADŇA

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Re: PORADŇA

Poslaťod Uriel23 » Sob 03. Dec 2016 15:24:36

Odporúčam Ijust 2 a nebudeš sklamaný prípadne niečo od Smoku
Obrázok užívateľa
Uriel23
e-pokročilý
e-pokročilý

Partner

Vaping Portál

Poslaťod allartvideo » Sob 03. Dec 2016 16:58:36

Gamaqadra píše:... typ fajčiara ktorý ťahá rovno pľúcami. Ja takto fajčím aj klasické cigarety aj som ich tak vždy fajčil a absolútne z duše nenávidím ťahanie najprv lícami/ústami a potom do pľúc. Že tento rozdiel vôbec existuje a som si uvedomil až pri poslednej e cigarete ktorú som mal pred pár rokmi, na ktorej som musel mať vždy trochu odšrubovaný clearomizér od baterky a dokonale nastavený knot/vatu na...

nuž niečo na výmenné továrenské hlavy (rôzne odpory vyskúšať), ale pochybujem, že odskrutkovaním atomizéru od batérie dosiahneš pohodlnejšie bafkanie, skôr ti bude lietať odpor hore-dole a to si teda pochutnáš :lol:
Fajčil som viac ako 30 rokov, ale ešte sa mi nikdy nepodarilo ťahať cigaretu priamo do pľúc (pravdepodobne slabý kompresor), asi by som sa zadusil
Obrázok užívateľa
allartvideo
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Gamaqadra » Sob 03. Dec 2016 17:11:54

Niekde tam bolo nasávanie vzduchu, pri slabučkom odšrubovaní nasávalo vzduchu viac, ale samozrejme som tým chcel povedať to, že išlo o nepríjemný a nespoľahlivý spôsob a chcem sa takým problémom vyhnúť.

Ja zas nechápem prečo a načo fajčiť najprv do úst, možno cigaru, ale obyčajnú cigaretu? Odjakživa som to robil takto a je mi to takto prirodzené, ťahanie do úst mi je zase nepríjemné, ako keby to bola zbytočná práca navyše :D ...je to subjektívne.
Obrázok užívateľa
Gamaqadra
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod budka » Sob 03. Dec 2016 17:12:38

Allart ale dá sa aj normálna ciga v pohode priamo do pľúc. Skúsil som pred pár týždňami klasické pyro (červené LMky) a poviem Ti že som necítil žiadny hit. Absolútne žiadny. Musel som z cigarety odtrhnúť celý filter a aj tak to hitovalo slabo. Vapujem 12 mg liquidy priamo do pľúc a pyro je oproti tomu múka.
Obrázok
Obrázok užívateľa
budka
e-veterán
e-veterán

Poslaťod allartvideo » Sob 03. Dec 2016 17:25:29

:rehot: ja by som to asi nedal, veď mne práve ten filter akosi nešiel do hlavy, asi by sa mi ocitol v prieduškách...pyro radšej ani skúšať nebudem aj keď niekedy na nejaké výročie som mal také sviatočné nutkanie :vaping:
Obrázok užívateľa
allartvideo
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod budka » Sob 03. Dec 2016 17:28:25

Minulý týždeň som na dovolenke skúsil cigaru a okrem toho že mi nechutila tak tiež nehitovala. Hold vaping je iná liga ako manuálne cigarety a cigary :)
Obrázok
Obrázok užívateľa
budka
e-veterán
e-veterán

Poslaťod allartvideo » Sob 03. Dec 2016 17:32:57

@Gamaqadra skús pozrieť aj SMOK TFV4, alebo niekedy sa aj tu v bazáre niečo objaví a dokonca aj s náhradnými hlavami.
Obrázok užívateľa
allartvideo
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Gamaqadra » Ned 04. Dec 2016 14:44:50

Čo hovoríte na kombináciu:

Smok XCube Mini 75W TC

a

Smok TFV4/Smok TFV4 Micro/Smok TFV8 Cloud Beast (a ktorý by ste odporúčali?)

Ak by som plánoval používať RBA hlavu, aký presne drôt by ste použili (veľkosť, materiál, odpor...) tak aby fungoval fajn so spomínaným gripom ak vezmete do úvahy, že naozaj preferujem DL?

...čo ma privádza k ďalšej otázke, myslíte, že 75W mi bude stačiť, alebo je podľa vás nutné/silne odporúčané zobrať niečo 200+?
Obrázok užívateľa
Gamaqadra
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Osiris » Ned 04. Dec 2016 15:12:58

Dve strany naspat som pisal dovod, preco nie X Cube mini. Nie je to uplne zly mod, to nie, ale v dnesnej dobe je prekonany.
A ak planujes TFV8, tak 75W stacit nebude.
RBA/RCA hlava v micro TFV4 je chutovo vyborna, ale dost tazko sa namotava, to uz si radsej kup TF-RTA s deckom G2.
Obrázok
eGoAIO,MegaTwist,eVicVTCm,Cuboid mini; Wismec:Presa75W/100W;eLeaf:Aster; SMOK:Guardian3,Quantum;LaudeDNA75,HcigVT75nano;SXminiML
microTFV4/Plus,TF-RTA; GV Griffin25,Tsunami,Ammit;S-CraveSupreme4ml&Lite;OBS ACE/Engin;Theorem;Kv5;Siren,Azeroth
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Beastik » Ned 04. Dec 2016 15:18:32

Suhlasim s Osirisom, TFV4 a aj TFV8 su attiky narocne na vykon hlavne ich tovarenske hlavy. TFV4 micro je menej narocne. Sama TFV4 (velka) chce nad 100W pre mraky a chut a to nie je pre mna...
Aj ked chces DTL tak nemusis ist na taky vykon. Ja co mam tank namotany uzivi sa na 20W a DTL ako sa patri...
HW: DNA's & ArcticFox for MTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
e-veterán
e-veterán

PredchádzajúciĎalší

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia