Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - PORADŇA

PORADŇA

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Re: PORADŇA

Poslaťod Gamaqadra » Ned 04. Dec 2016 16:08:09

Ok, čo tak iSmoka - Eleaf iStick Pico Easy grip TC75W + Smok TFV4 Micro/TF-RTA G2? (na DTL)

Je medzi Smok TFV4 Micro a TF-RTA G2 nejaký podstatný rozdiel okrem obtiažnosti namotávania?

Potenciálne aký grip relatívne dostupný na slovenských eshopoch s vyšším výkonom vhodný pre TFV8 by ste odporučili?
Obrázok užívateľa
Gamaqadra
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

Vaping Portál

Poslaťod Beastik » Ned 04. Dec 2016 16:30:16

iStick Pico ma jeden limit a to je priemer attika na 22 mm vacsi sa tam neda osadit. Kvoli krytu baterie...
A na DTL by som odporucil aj OBS ACE... Je dost vzdusny na moje MTL aj na najmensom AF je vela a zacina piskat. Pri 1/3AirFlow je OK nepiska. A na pico bude pekne sediet... Ma velmi jednoduchu motaciu RBA hlavu...
HW: DNA's & ArcticFox for MTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Osiris » Ned 04. Dec 2016 16:43:13

slash :D , do micro TFV4 idu primarne hotove tovarenske hlavy (jedny z naj na trhu, podla mna) a motacie hlavy su bonus (pri ich osadzovani bud mimo dosahu deti, lebo puzijes takmer vsetky vulgarizmy, ktore slovencina a okolite jazyky poznaju aj nepoznaju :D ). TF-RTA je len na motanie, ma vymenne zakladne na jednu (G1), dve (G2), alebo styri (G4) spiralky a osadis to aj s pol promile :lol:
Obrázok
eGoAIO,MegaTwist,eVicVTCm,Cuboid mini; Wismec:Presa75W/100W;eLeaf:Aster; SMOKQuantum;LaudeDNA75,HcigVT75nano;SXminiML, MinikinV2
microTFV4/Plus,TF-RTA; GV Griffin25,Tsunami,Ammit;S-CraveSupreme4ml&Lite;OBS ACE/Engin;Theorem;Kv5;Siren,Azeroth,EXO RTA
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Jesen » Ned 04. Dec 2016 17:42:24

Zober pico a tfv4 micro, mas tam nastavce na 3 rôzne kapacity, kopec možností tovarenskych hláv, tiecť to nebude a je to malé, pohodove, aj na priame DTL. A nemusis spekulovat. Po čase môžeš skúšať rba, nesúhlasím s Osirisom, ze by boli ťažké na motanie, ale to je môj názor a skúsenosť. Práveže jedny z najlahsich v mojom prípade

Namiesto pico mozes zvážiť akýkoľvek šikovný mod na dve baterky, alebo rovno eleaf ipower 5000 ak neva vstavana batéria. Kapacita luxus, tc úžasne funguje a je to relatívne dosť lacné a uživi to tfv4 micro v pohode ak nekupis stvorspiralu na 0.15 ohm
Obrázok

Kanger Subox Mini + Subtank Mini RBA,
SMPL mod klon + Pico RTA klon, Kayfun Lite Plus v2
Eleaf Istick 100w TC + SMOK TFV4, Kayfun v4
Eleaf Istick Pico 75w + GUS Phenomenon klon, Kayfun v3 mini klon
RDA: Stillare, Stumpy
Jesen
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Osiris » Ned 04. Dec 2016 18:07:07

@Jesen, mne vadi u micro RBA/RCA velmi maly priestor kotolne, co limituje velkost pouzitych spiral a aj to, ze sa samotny deck neda pri osadzovani nasrubovat na ohmmeter/mod, a ked je v zakladni tanku, tak je akoby utopeny vo vanicke zakladne tanku a potom neviem poriadne usadit vatu... Na druhej strane, snaha je odmenena vybornou chutou.
A suhlasim, ze micro TFV4 kit je perfektny (aj teraz taham z micro TFV4 na eleaf Aster a micro TFV4 plus s RCA na smok Quantum ;) foto na konci prispevku )

tu je foto micro RCA (single)
Obrázok

a micro RBA (dual)
Obrázok

Obrázok
Obrázok
eGoAIO,MegaTwist,eVicVTCm,Cuboid mini; Wismec:Presa75W/100W;eLeaf:Aster; SMOKQuantum;LaudeDNA75,HcigVT75nano;SXminiML, MinikinV2
microTFV4/Plus,TF-RTA; GV Griffin25,Tsunami,Ammit;S-CraveSupreme4ml&Lite;OBS ACE/Engin;Theorem;Kv5;Siren,Azeroth,EXO RTA
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Jesen » Ned 04. Dec 2016 20:26:10

Jasne, je v poriadku, že naše skúsenosti sa rozchádzajú, snažíme sa poradiť. Je to dobrý attik na začiatok, lebo sa mi zdá jednoduchý, blbuvzdorny a premakany aj z hľadiska dostupnosti zhaviacich hláv plus široké možnosti rba/rca. Ja by som ho dal prave na eleaf ipower 5000, ak by som kupoval dnes.
Obrázok

Kanger Subox Mini + Subtank Mini RBA,
SMPL mod klon + Pico RTA klon, Kayfun Lite Plus v2
Eleaf Istick 100w TC + SMOK TFV4, Kayfun v4
Eleaf Istick Pico 75w + GUS Phenomenon klon, Kayfun v3 mini klon
RDA: Stillare, Stumpy
Jesen
e-znalec
e-znalec

Poslaťod cleo.25.gr » Ned 11. Dec 2016 16:10:24

Nejaká kamenná predajňa s ochotnym personálom v KE? Zajtra by som mal zájsť, tak nech si aspoň trocha spestrim deň.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
[url]Obrázok[/url]
cleo.25.gr
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Mlsl » Pon 02. Jan 2017 15:26:55

Pani ahojte,

Nacerpal som za tie 2 tyzdne co sem chodim smirovat nejake info. Hlavne Osiris mi velmi pomohol za co mu chcem touto cestou podakovat.

Chcem dat aj nejaky feedback aby ste vedeli ze vase rady nejdu len tak do vetra naprazdno.

Pouzivam svoj prvy mod a to Smok Xcube mini spolu s atomizerom Smoke TFV4 mini. Hlavu som ako prvu chcel skusat TF-CLP2. Na tej mi ale nechcelo zmerat odpor. Proste sa mod spraval ako keby tam ani nebola hlava nasadena. Hodil som druhu TF-S6. Ta mi vyprazdnila plny atomizer za necelych 20 minut :D
Presiel som teda na RBA, dal som vatu a skusal dalej.

Postrehy asi taketo -

Zere liquid strasnym stylom. Dal som si 6mg nikotinu napln a musim stiahnut tak 3ml aby bol moj "chtic" po nikotine ako tak ukojeny.

Necitim ziadnu prichut. Kupil som si tabakovu, cucoriedky, visne. Nedokazem rozoznat ktora je ktora. Proste ako keby boli bez prichute.

Musim tahat na 15W lebo na 25 a viac uz je to pre mna dost teple a v ustach mam horkejsiu pachut. Tiez to vyraznejsie skrabe v krku. Naplne mam Liqua.

Musim tahat priamo do pluc lebo ked priskrtim privod vzduchu tak nevyprodukuje na 15W ziadnu paru. Na viac watoch ma to ale zase naopak stipe... Keby som to aj pretrpel tak nemozem liat 15-20 ml liquidu denne lebo by som si musel najst este brigadu popri robote... :)) (Kedze miesat sam neviem). Dnes skusam stylom najskor usta a potom pluca no zatial mi to nejak extra nejde :))

Kedze je to vcelku objemne kombo tak von sa mi to nosit nechce. Potrebujem preto opat poradit co kupit k tomu co mat ako alternativu do prace.

- malo by to vydrzat aspon pol dna-den. V praci mozem nabijat

-malo by to byt skladne - do ruky. Cca 10-11cm aj s atomizerom.

-pacia sa mi tie tlacitkove (asi mechanicke) veci. Vypada to jednoducho, ziadne extra nastavovacky. Kedze som ale zaciatocnik tak potrebujem hlavne jednoduchost, bezpecnost.

-aby sa tam dali vymienat komplet hlavy. Nech sa nemusim ucit motat sam. Vatu si vymenit dokazem ale hento je uz asi nad moje sily.

- nech to nema enormnu spotrebu liquidu.

Aby som to teda zhrnul.

-skladne/nenapadne do naprsneho vrecka/vacku.
-primerana spotreba liquidu
-vymienatelne hlavy, lahko dostupne
-nemusi mat obrovsky atomizer.staci na par ml. Nepotrebujem mat naliate na cely den.
-dobre podanie chuti.

Nemusi mat nastavovania odporov, teploty a podobne serepeticky.

Ak by bolo nieco rozumne male aj na 18650 tak by to bolo super kedze mam doma 3 kusky.ale to asi nebude.
Dnes som videl nejake kusky od Switch mods. Akurat 150-200€ je uplne cez limit... Nemusi to byt rucne vyrezavane a podobne. Len ten jednoduchy styl sa mi paci.

Dufam ze sa niekto dopracuje az na koniec textu :D

Dakujem vam.

edit :

ak by som chcel nieco na takyto styl napriklad https://www.fasttech.com/products/3027/ ... anical-mod k tomu sa uz len pripoji atomizer a hotovo? alebo je tam treba nejaky medziclanok - elektronika ktora bude strazit skrat, prehriatie alebo podobne?
Naposledy upravil Mlsl dňa Pon 02. Jan 2017 15:38:04, celkovo upravené 1
Mlsl
e-začiatočník
e-začiatočník

PORADŇA

Poslaťod cleo.25.gr » Pon 02. Jan 2017 15:37:28

Keď ti môžem za seba poradiť tak istic pico s melo 3 mini by bola dobrá voľba. Je to malé, skladne a nezerie to liquid ako by sa vylieval. K tomu si kúp 0,75 ohm hlavu a máš to na MTL, 0,5ohm sa dá DL a aj MTL. Ja mám baterku Efest 3000 mAh 35A a nemám problém v práci cely deň dudlikovat. Alebo sú k tomu 0,5 ohm hlavy Ni, Ti a notchcoil. Ja som si celkom obľúbil tu notchcoil a mám ju na tc režime. Keď hulim tak si len pradiem. Ešte odporúčam nahrať líšku koli optimalizácii a aj vydrží baterky.

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
Naposledy upravil cleo.25.gr dňa Pon 02. Jan 2017 15:38:25, celkovo upravené 1
[url]Obrázok[/url]
cleo.25.gr
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod MatoZV » Pon 02. Jan 2017 15:38:29

ahoj, za mna na usta pluca mozem odporucit aspire nautilus x alebo aspire triton mini... ak chceš malý mod tak eleaf pico mini alebo eleaf aster, funkcne su úplne totozne, rozdiel je len v dizajne cena je v oboch pripadoch viac ako dobra.

Odoslané z SM-G930F pomocou Tapatalku
Obrázok

Mody: Smok Osub TC40, Eleaf Aster 75W (arctic fox)
Atiky: Digiflavor Siren 22, Aspire Nautilis X, Smok Helmet
MatoZV
e-začiatočník
e-začiatočník

PredchádzajúciĎalší

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť