Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - PORADŇA

PORADŇA

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Re: PORADŇA

Poslaťod Mlsl » Pon 02. Jan 2017 15:41:36

nieco na styl pera/prepisky nemate v ponuke? :)
Mlsl
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

www.cigareta-shop.sk

Poslaťod Beastik » Pon 02. Jan 2017 16:23:10

No mozes si vybrat tie "ceruzky" kde mas "vyhodu" nizkej hmotnosti a malej baterie a aj neustaleho dobijania nasledovane mensou parou a chut je poslabsia.
Taketo vapovatko sa skryva pod nazom vape pen alebo tak nejako... Pouzivam nudzovo este Joyetech AIO PRO C, ale uz aj tomu odzvonilo...

Kedysi som mal podobny model ale uz som presiel na kocky/gripy/mody. Vyhod je ovela a ovela viac:
- vymenne baterie (obcas zabudovana)
- dostatok vykonu (ceruzky maju okolo 30W, mozno ani tolko nie)
- elektronika riadi a kontroluje vapovanie -hlavne TC rezim, kedy nespalis spiralku
- moznost osadenia attikom s dobou chutou, hitom a parou.

budes argumentovat velkostou - suhlasim, ze niektore mody/gripy su tazitka a kusky na sebaobranu (dve a viac 18650) to vidim ako jedine male minusy gripov...

Ak mozes odskusaj si u niekoho grip na porovnanie s pozadovanou ceruzkou.
Na cesty: AIO Pro C + Eleaf iCare
MODy: LostVape SKAR + HCigar VT75 + IPV5 200W + SMY 75W mini + iStick Pico 75W + Invader 50W
Atiky: Kayfun mini V3+/V4/V5 + Taifun GT3/GT3 mini + OBS Crius Plus + Cthulhu V3 + Mad Hatter V2
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Osiris » Pon 02. Jan 2017 16:30:22

V style pera (hrubsieho) osobne doporucim Joyetech eGo Mega Twist+ kit. Je to relativne male, skladne, regulovatelny vykon do 30W, nahradne hlavy stoja cca1,2€.
Trochu vacsie, no stale dobre skladne su uz spominane Eleaf Pico, ci Aster. A s firmware ArcticFox sa ich moznosti priblizuju ovela drahsim modom s DNA!
V bazari mam ponuku na fungel novu sadu Vaporesso Attitude kit. Tiez podarena vec, s novym chipom Omni board si dokaze sam nastavit primerany vykon pre pouzitu spiralku, pre pokrocilych ponuka TC + moznost nastavit si vlastne krivky vykonu/teploty. Tank ma 2ml, v baleni je sklo a adapter na 4ml. Nahradne hlavy stoja cca 1€ (napr. na fasttech), vymena je superlahka.
Tiez dobry tank, pouzitelny na kazdy s vyssie spomennutych modov je SMOK micro TFV4, hlavy 1,2 a 1,8Ω maju vyborne podanie chuti, normalnu spotrebu, slusnu vydrz.
Obrázok
eGoAIO,MegaTwist,eVicVTCm,Cuboid mini; Wismec:Presa75W/100W;eLeaf:Aster; SMOK:Guardian3,Quantum;LaudeDNA75,HcigVT75nano;SXminiML
microTFV4/Plus,TF-RTA; GV Griffin25,Tsunami,Ammit;S-CraveSupreme4ml&Lite;OBS ACE/Engin;Theorem;Kv5;Siren,Azeroth
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Welchi » Pon 02. Jan 2017 16:45:14

Ked tubu tak kuk do bazaru je tam PV mini..
Ale vie to len VW mod. a berie azomizer od cca 1 R.
Ale ako radia kolegovia istic Pico je dobra volba..
No a TC rezim netreba riesit.. SS hlavice idu aj na VW rezim.. len treba mat furt pod kontrolou
liqvid v tanku..
Co sa tyka atomizeru a spotreby tak ked nestaci 6 mg treba ist vyzsie na 9 mg tym znizis spotrebu.
To ze necitis chut je normalne ked vapujes kupenske hotovky a v takom mnozstve... otupiju sa chutove pohariky ..preto maju chlpi viac atikov a v kazdom iny liqvid..pre zmenu chuti.
zamna skus kuk daky od vaporesso ..s eCell hlavicami ktore su keramicke.. co je dobre na chut a dlha zivotnost.
Tie trupkove mody mecha niesu zle ale.. chce to znalost el. velicin pochopit to cele a mat odladeny setup .. Cerstva bat. dava viac stavy a postupne klesa.. tu ti hrozi aj podbitie baterie a jej skorsi skon, co sa ti u el.gripu nestane tam to strazi elektronika a aj mas na vystupe stale nastavene parametre.
Sry za preklepi.. pisem v autobuse..smer praca..

Odesláno z mého Nexus 5X pomocí Tapatalk
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
SWVlasny MIX na baze TW,Avoria + chute FA,TW,Copsa,Avoria
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Poslaťod endy500 » Pon 02. Jan 2017 17:02:51

Mlsl na mechaniku zabudni.
1. Pico + Melo3
2. IPower + Nautilus mini
3. eVic + nejaky smok TFV
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Mlsl » Pon 02. Jan 2017 18:04:19

Ok ta pico s melo 3 sa mi celkom pozdava co som popozeral videa. Zhaviace hlavy objednavat hotove hej? Predpokladam ze maju rozny odpor. Ktora by mohla podavat lepsiu chut? Zalezi to od toho ci ani nie? Ci ide len o dym.
Mam skusit ineho vyrobcu liquidu alebo radsej zacat studovat miesanie vlastnych?
Mlsl
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Beastik » Pon 02. Jan 2017 18:11:48

Hlavy sa delia:
MTL - slukovacie ako pyro; usta potom pluca, kladu vacsi odpor pri potahu, nie su take vzdusne/priechodne.
DTL - priamy "natah"... a tieto su uz povacsine SUB-Ohm, 0.5 Ohm a mensie odpory... ked sa bavime o hotovych.

Ale taktiez zavisi to na type attika ktory mas. TFV je ciste DTL, napr Kayfyn 5 je na MTL (vzdusnejsie).

Miesanim si nastavis chut aku chces vyraznu a aj silu nikotinu, podla mna najlepsi zdroj liquidu presne podla mojej poziadavky.
Naposledy upravil Beastik dňa Pon 02. Jan 2017 18:28:40, celkovo upravené 1
Na cesty: AIO Pro C + Eleaf iCare
MODy: LostVape SKAR + HCigar VT75 + IPV5 200W + SMY 75W mini + iStick Pico 75W + Invader 50W
Atiky: Kayfun mini V3+/V4/V5 + Taifun GT3/GT3 mini + OBS Crius Plus + Cthulhu V3 + Mad Hatter V2
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod stepecken » Pon 02. Jan 2017 18:13:56

Vlastne.. Kupis 100ml na začiatok a jednu dve fľaštičky do toho jednu dve arómy a ideš.. Je to mega jednoduché
stepecken
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod endy500 » Pon 02. Jan 2017 19:18:12

Na 100ml bazy si kup 4 aromy (1,5ml tester).

edit: A strasne by ma zaujimalo coho konkretne sa ludia boja pri miesani. Casto citam ze neviem ci by som to zvladol, neviem ako na to alebo je to moc zlozite ale konkretne nikto nenapise co je zlozite alebo coho presne sa boji.
Napr. aj tu. Co presne chces studovat na miesani dvoch tekutin v urcitom pomere. Poviem Ti tajomstvo. Miesam uz dlho ale ani raz som nerobil ziadne vypocty. Iba som zmiesal a potom chuti/nechuti. Chuti vapuj , nechuti do zachoda a tak stale dokola.
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod samos » Pon 02. Jan 2017 22:00:11

z malych modov je dobra aj Tesla Stealth 40W absolutne jednoduche nastavenie a obsluha, a je to malicke este mensie ako pico
samos
e-profesionál
e-profesionál

PredchádzajúciĎalší

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť