Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: PORADŇA

Poslaťod amatevry » Pon 20. Aug 2018 12:23:14

Len ovocný LIQUA Jahoda 6mg (Klasika) . Skúšal som Jablko, ale to by mi nevydržalo celý deň. Nie je to celých 10ml, je to niečo pod, tak 7-8ml . Ale tak v práci každú polhodinu a doma pri PC to chytám každú chvíľu. Občas som ešte zahlienený, ale predpokladám (podľa skúseností fajčiarov) , že tak ešte polroka budem vykašliavať čiernoty.
Hľadal som tú Avoria na e-smoke.sk , ale nenašlo nič.

edit: Akú silu v ECO AIO, myslel som, že tam idú len tie 0,5 OHMové hlavy.
amatevry
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Beastik » Pon 20. Aug 2018 13:46:17

amatevry:
Myslel som silu liquidu (mg/ml) ak moc dudles, skus pridat na mg. znizis spotrebu a aj zataz v EUR.
Uvedne je aroma od Avoria (nemecko).
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod amatevry » Pon 20. Aug 2018 13:57:15

Aha tak. Používam 6mg - je to tak akurát, že ma to moc neškrábe a stačí mi nikotínu. No a celkom mi to tak práve vyhovuje, že si pofajčujem každú chvíľu. Chutí mi to tak, stačí mi to. Skôr by som si rád začal miešať, ale nič z tých namiešaných mi zatiaľ nechutilo. Buď to bolo moc aromatické (Jahodová limonáda), alebo až príliš útlmové (Mocca s orieškami) - takže to nebolo pre mňa na celodenný vaping. Odtajnite niekto recept na Liqua Jahodu :D
amatevry
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod iso3001 » Str 05. Sep 2018 16:00:47

pls, takato vec - uz som spominal inde, ze jeden z liquidov, ktore aktualne capujem - Maori Fai - ma tendenciu napekat spiralu trochu viac, ako ostatne :o

to trochu viac vyzera po odvapovani 2- 2.5ml asi takto

Obrázok
spiralka z jemneho vandy vape mtl claptonu, 3mm priemer, 7 zavitov, .79Ω & vata CottonBacon, TC - 205°, 22W

musim uznat, ze ani vacsina tabakoviek, co mam, nie je tak agresivna ku vate, a;e kedze mi ten liquid chuti, tak to nechcem len tak vzdat - preto otazka: je tam niekde v tom builde viditelna chyba? da sa tomuto nejako predist?

akoze ak nijako inak, tak sa proste zmierim s tym, ze kazdych 2ml vymenim vatu, ide mi skor o to, ci na to nie je nejaka finta, o ktorej neviem :)
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w
:::attys::: doggystyle 2k16, ud goblin mini, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, hadaly RDA clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod firemann28 » Štv 06. Sep 2018 8:40:03

@iso3001 - ako som ti písal v správe, skús znížiť watáž na nejakých 11-12W (dolaďuj do príjemnej chuti), skontroľuj hotspoty na špirálke, množstvo vaty.
Inak, rovnaký problém mám s origo Liqua RY4 (rozriedená na 9mg), obsahuje priveľa farbiva v liquide, ktorý takto zanáša vatu a pripaľuje sa na špirálku.
Používam: eVic-VTC Mini + StattQualm SQuape R[s]
Zháňam: Dvarw MTL RTA
Darujem: Eleaf iStick Pico Mega 80W TC (Reserved for Jesen), eGo AIO Pro C, Joyetech Cubis Pro, Taifun GT III
Obrázok užívateľa
firemann28
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod iso3001 » Štv 06. Sep 2018 9:08:47

fireman28: ok, skusim, vcera som vyzhavil a ocistil spiralku, natiahol novu vatu a docapoval plnu, skusim znizit tie watty, ze co to spravi. ten liquid je inak ciry, v podstate bez farby, musi tam byt nieco (cukor?), co to takto napeka, cisty green tea / detonation drip nenapeka vobec.
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w
:::attys::: doggystyle 2k16, ud goblin mini, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, hadaly RDA clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Osiris » Štv 06. Sep 2018 14:21:51

@iso3001 - hodil som okom na tie liquidy, a hned mi to bolo jasne :) It's not a bug, it's a feature :D
Liquidy Full moon su povodom z malajzie (francuzi to len balia). Malajske liquidy vo vseobecnosti maju vyborne chute, no extremnu schopnost zanasat spiralku a vatu. Nepomoze ani znizovanie wattov... Ja mam dojem, ze to malajci robia primarne do driperov, kde vymena vaty je otazkou sekund.
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Ciba55 » Štv 06. Sep 2018 21:28:00

Ahoj,nedavno jsem zacal vapovat a nemuzu nikde najit odpoved na moji otazku,doufam ze mi s tim tu pomuzete ;) mam box mod aspire speeder a v atomizeru mam dual coil s 0,11 Ω baterky mam 20A...je mi jasny ze to dat na mechaniku tak se asi rozsvitim jak svetluska ale musim ohmuv zakon dodrzovat i v regulovanym modu ? Kdyz zhavim tak je videt ze na 45W me mod nepusti pres 20A ale napeti je 2,2V a v tomhle si nejsem jistej,je v poradku ze tam frci 2,2V ? nehrozi zniceni baterky ?
Ciba55
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Beastik » Pon 10. Sep 2018 7:52:19

Mozna zodpoviem.

Regulovany mod ma v sebe niekolko ochran, ci uz prosti skratu alebo prehriatiu. Kazdy grip pracuje v urcitych rozsahoch odporu pre jednotlive rezimy. Cize ak mas odpor v danom rozsahu je to z amna OK ale baterie? Ak maju nizsi vybijaci prud, tak dlho nevydrzia - tot moj nazor. Ja pouzviam len HG2/VTC5/VTC6 z 18650.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod amatevry » Uto 11. Sep 2018 9:54:38

iso3001: Tak to keď sa ti pripaľuje hentaký stroj po 2ml, tak sa nedivím, že ja prepálim za 2 dni ECO Aio hlavu. Tiež ma to celkom serie, pretože za to vyhadzujem denne okolo 3€ takýmto spôsobom. Keby som miešal liquid, bolo by to menej, ale chutí mi len Liqua, nedá sa teda nič robiť. No zdravie sa mi po vysadení pyra po 2 mesiacoch dalo skoro do normálu, takže vrátiť sa nehodlám. Ale určite by to chcelo nejaký kvalitnejší a rovnako jednoduchý systém čo vydrží a chutí zároveň. Nikto mi tu zatiaľ neodporučil takúto alternatívu. Čakám na nejaký zázrak asi, ale čo už mi ostáva :)
amatevry
e-pokročilý
e-pokročilý

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia