Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: PORADŇA

Poslaťod Beastik » Uto 11. Sep 2018 10:35:56

Osiris píše:@iso3001 - hodil som okom na tie liquidy, a hned mi to bolo jasne :) It's not a bug, it's a feature :D
Liquidy Full moon su povodom z malajzie (francuzi to len balia)...

Taham FullMoon (ako aj Jungle Wave) a nijako extra mi nezasieraju spiralku (zeleny a cerveny/blednuci). Miesam na DL 10ml aromu do 120ml 30/70.

@amatevry:
Skus pohladat tieto hlavy do AIO ECO na cinskych shopoch, hladaj len Authentic. Na stare AIO som kupil 5ks za 6-7EUR na Sk bola jedna za 3EUR.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod iso3001 » Uto 11. Sep 2018 11:48:35

amatevry: ale iste si zaregistroval, ze to bolo o tom jednom konkretnom liquide (Maori Fai), mam v chladnicke v zasobniku dalsich 10, ktore mozem vapovat do nemlatom a vata & spirala budu stale v pohode.

preto by si mal podla mna skusit trochu pohladat, ja viem, ze si vravel, ze ti presne ten konkretny jahodovy(?) liquid chuti, ale podla mna musi existovat minimalne porovnatelna (ak nie lepsia) alternativa v premiovkach, pripadne nieco uplne ine, co ti sadne.

takze ano, je to o hladani a experimentovani, v tomto je stroj s tovarenskou hlavou trochu obmedzujuca vec, ale urcite je v ponuke na slovensku par dalsich arom, ktore ti budu chutit a nebudu napekat tak intenzivne hlavu - uvedom si, ze mozno ak by si dal aj za liquid / aromu 2x tolko, ako za tu Liqu, tak sa ti to vrati na tom, ze hlava vydrzi dlhsie.

poznamka: a oblukom sme sa vratili tam, kde sme boli na zaciatku - motacia RBA hlava ma v tomto obrovsku vyhodu, lebo ja ten zapek vyriesim za 3 minuty a 5 centov - otvorim, zahodim staru vatu, prezhavim spiralu, natiahnem novy kus vaty a ide sa dalej.
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w, wismec cricket II
:::attys::: pharaoh mini, doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod amatevry » Uto 11. Sep 2018 12:02:35

Keby mi niekto predal už namotaný kompletný balíček, aby som sa s tým nemusel srať, zobral by som to. Lebo darmo mi hovorí každý, že to je jednoduché, keď ja som ultra-špeciál. Dojebal som aj miešanie liquidov, nič mi nechutilo, zahodil som kopu peňazí do koša. Aramax ten zas pálil liquidu jak drak. Neviem no, toto mi vyhovuje veľmi tento Eco aio, ale rád by som bol, keby som išiel ešte cenovo nižšie.
amatevry
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Osiris » Uto 11. Sep 2018 12:13:27

amatevry píše:...prepálim za 2 dni ECO Aio hlavu. Tiež ma to celkom serie, pretože za to vyhadzujem denne okolo 3€ takýmto spôsobom...

Kup si hlavy tu, vyjdu ta o polovicu menej - https://www.fasttech.com/products/0/100 ... ement-bfhn

BTW, ak by si chcel, mam tu jeden volny Augvape Merlin RTA (23mm priemer, 4ml). Mozem Ti ho osadit spiralkou (SS316L, cca 0,5-0,6Ω jemny fused clapton, ktore si vyrabam sam), vatou (pridam aj par kuskov nahradnej vaty, len ju nasunies, zastrihnes a konce ulozis do kanalikov). Ty si len tu vatu pred prvym pouzitim zakvapnes, nasrubujes tank, naplnis, otvoris privod liquidu a uz debuzirujes :) Este si mozes povedat, ci ho chces na DL, alebo na MTL (pri mtl sa vklada prilozena redukcia do privodu vzduchu pod spiralkou, treba to spravit este pred osadenim spiralky). Cena by bola symbolicka - vsetko aj s postou 8€...
Naposledy upravil Osiris dňa Uto 11. Sep 2018 12:36:44, celkovo upravené 1
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Maťo107 » Uto 11. Sep 2018 12:25:29

Obrázok
Innokin Ez Watt
Eleaf Pico S+Innokin Ares alebo Asvape Zeta MTL RTA+Arctic Fox
Eleaf Aster+Doggystyle RTA ako darček od Firemann28+Arctic Fox
Maťo107
e-znalec
e-znalec

Poslaťod firemann28 » Uto 11. Sep 2018 13:45:58

@amatevry - tiež som začínal na eGo AIO Pro C. Nakoniec ma cena náhr. hláv doviedla k tomu, že som sa ich naučil premotávať.
A to nakoniec viedlo ku nákupu RTA MTL atomizéru a gripu (a nie jednému).

Ak chceš natom ušetriť, budeš sa musieť asi naučiť si motať vlastné špirálky ;)

A taktiež si miešam vlastné liquidy.
Aj to sa dá časom naučiť, len prvotné pokusy niečo stoja (vyliate nepodarené liquidy do záchoda ...)

Momentálne mám pre MTL namiešané z aróm Flavourtec Menthol a PJ Empire RY4, v pomere 70PG/30VG, riedené na 9mg/ml (báza Imperia + booster) a špirálka v Berserkeri Mini vyzerá po troch dňoch a sústavnom ťahaní (niekoľko objemov tanku) viď príloha.

Takže predpokladám, že aj tvoja Jahoda sa musí dať namiešať tak, aby ti chutila.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok užívateľa
firemann28
e-znalec
e-znalec

Poslaťod amatevry » Uto 11. Sep 2018 13:48:47

Osiris píše:...BTW, ak by si chcel, mam tu jeden volny Augvape Merlin RTA (23mm priemer, 4ml). ...ci ho chces na DL, alebo na MTL (pri mtl sa vklada prilozena redukcia do privodu vzduchu pod spiralkou, treba to spravit este pred osadenim spiralky). Cena by bola symbolicka - vsetko aj s postou 8€...

:) Super! Máš PM odo mňa.
amatevry
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Maťo107 » Uto 11. Sep 2018 15:19:57

amatevry píše:Keby mi niekto predal už namotaný kompletný balíček, aby som sa s tým nemusel srať, zobral by som to. Lebo darmo mi hovorí každý, že to je jednoduché, keď ja som ultra-špeciál. Dojebal som aj miešanie liquidov, nič mi nechutilo, zahodil som kopu peňazí do koša. Aramax ten zas pálil liquidu jak drak. Neviem no, toto mi vyhovuje veľmi tento Eco aio, ale rád by som bol, keby som išiel ešte cenovo nižšie.

Ak ti môžem poradiť tak sa kľudne pusti do motania.Ja som si kúpil asi po mesiaci ako som začal vapovať atomizér Innokin Ares a začal som motať.Nájdi si na youtube "motanie špirálky" a kúp si motací atomizér.Prvé namotanie špirálky sa mi nepodarilo ale hned druhé už bolo ok.Mám aj ja Aio ale od kedy mám Innokin tak ho vôbec nepoužívam.Je to veľmi jednoduché a hlavne finančne oveľa lacnejšie.Podanie chuti je lepšie ako s továrnymi hlavami.Kúpil som si balenie japonskej vaty 80 ks v balení a to mám na veľmi dlho.Chalani a aj ja ti určite ochotne poradím keď začneš motať.Ak sa rozhodneš motať tak na začiatok si určite objednaj toto: https://www.aliexpress.com/item/80-Shee ... 2e0eJQkSHE
Dalej toto: https://www.aliexpress.com/item/origina ... 4c4d4cy9j4
V sade je na začiatok drôt a aj vata na motanie.
Bez urážky nemôžeš biť až tak blbý aby si to nezvládol.Ak vieš okolo šrobováku omotať kúsok drôtu tak už máš hotovú špirálku.
Tu máš aj video ako sa to jednoducho motá: https://www.youtube.com/watch?v=TWbzUXo3xB8&t=87s
Podobných videí je tam plno.
Potom ti už treba len mód a motací atomizér.
Obrázok
Innokin Ez Watt
Maťo107
e-znalec
e-znalec

Poslaťod firemann28 » Uto 11. Sep 2018 15:50:18

Maťo107 - Coil Master v3 je zbytočne drahý na začiatok.
Meter nepotrebuje (to isté spraví aj grip) a zo zvyšku mu postačí sada na motanie, pinzeta, nožničky.

Osobne som kúpil toto a je to max. postačujúce:
https://www.fasttech.com/p/7680800

Vatu musí vyskúšať sám, ktorá mu bude pasovať (mne napr. Koh Gen Do nešmakuje, takisto ani Fiber Freaks).
A ak dobre čítam, dostane za pár eur Merlin RTA, čo je kombi DL/MTL.

Potom sa môže rozhodnúť, či kúpi nejaký lepší, alebo iný atík.
Ale grip odporúčam spoľahlivý a kvalitný, hlavne podľa použitia s atíkom (DL, alebo MTL).
Obrázok užívateľa
firemann28
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Maťo107 » Uto 11. Sep 2018 16:04:45

Jasné že mu to bude stačiť ale ešte nevieme či sa vôbec rozhodne motať a aký grip kúpi ak kúpi.Ja osobne používam radšej meter lebo pri montovaní špirálky je meter stabilnejší oproti gripu.Grip sa ti môže lahko prevrátiť ak si menej zručný.Nemám ale problém to namontovať aj na samotnom gripe.Ak chce ale menovaný ušetriť € tak motaniu sa nevyhne.Keby sme si to zobrali tak jednoducho ti stačí hociaký šrobovák s priemerom 3 alebo 3,5mm,drôt,kliešte na odstrihnutie a vatu.Dôležitý je atomizér a grip.Večšinov sú dokonca pri atomizéroch aj 2 namotané špirálky a aj vata.Ja som pri Innokine mal.
Obrázok
Innokin Ez Watt
Maťo107
e-znalec
e-znalec

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia