Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: PORADŇA

Poslaťod Beastik » Uto 18. Sep 2018 14:33:13

@aerik:
Tento POD je insie ako cele AIO. Ide to na par W co dana bateria postacuje. a pri cene 20EUR kus to nie je moc vela, teraz som videl AIO ECO za 13E. No nekup to :) :)
Ako som pisal Nikotinova Sol inak ucinkuje ako cisty nikotin, dlhsie sa drzi v tele a tym tu hrozi ze sa "prehulos" ako z pyro.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Re: PORADŇA

Poslaťod amatevry » Str 19. Sep 2018 7:12:45

aerik píše:Pozeram, ze to su tam male baterie. Ja ked som si odvykol od cigariet na ego aio ktore malo 1,500mah ale nevydrzalo mi to cely den. Preto som si kupil ijust s ktory sice vydrzal ale ta chut zneho je zla. Chcem nieco kupit z fasttechu rovno s hlavami. Rozmyslal som aj na smog aio, je to lepsie ako ego aio eco ? Odradza ma tych 650mah.

Zo začiatku mi ECO aio vydržal celý deň. Ale začal som fajčiť viac, lebo mi to zachutilo, tak som dokúpil ešte jednu. Stojí to len 11€ tak prečo nie ? Takto nemám problém, jeden sa mi nabíja, druhý fajčím. Inak podľa predajcov je tých 650mah tak "vyvážených", že vydrží rovnako dlho ako ten základný Ego, ale to neviem porovnať, lebo som ho nemal.
amatevry
e-znalec
e-znalec

ako často meniť žhaviacu hlavu?

Poslaťod Rafi87 » Pia 21. Sep 2018 11:47:51

ahoj chlapci,, mám Eleaf iCare 160, a chcem sa spýtať, že ako často treba meniť coil hlavu? cigu mám od 29.8. a zatial som nemenil,, môj denný poťah je cca 50-100,,
dakujem za odpovede
Rafi87
e-znalec
e-znalec

Re: ako často meniť žhaviacu hlavu?

Poslaťod Jozef Griger » Pon 24. Sep 2018 8:41:42

Už dávno ! pri tvojom fajčení odporúčam každých 15 až 18 dní.
Na kvalitu e_fajčenia vplýva viacero faktorov: 1. kvalita e_liquidu: 2. Spôsob e-fajčenia t.j. intenzita poťahu a čas poťahu
Nezabúdaj, že prv než skončíš poťah tak 1. sec. skôr uvolni spínacie tlačidlo na gripe.
Mnoho e_fajčiarov skončilo a to len kvôli tomu, že sa sťažovali že to smrdí a škriabe. Dôvod je prostý len aby žhavič (hlava) vydržal čo najdlhšie, dokonca som sa stretol aj s takým názorom, že to okrem batérie výdrži večne !!!

prispevky presunute do poradne, kam to aj patri. :) :) Beastik
Eleaf iCare spada pod kategoiu POD/automat. Strcis do huby a tahas, samospinacie.
Jozef Griger
e-začiatočník
e-začiatočník

Re: PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

Poslaťod Rafi87 » Str 26. Sep 2018 19:10:16

sorry, za zlý výber kategórie,,

hm, tak často mám meniť? na starom šmejde som menil každých 5-6 týždnov :D a na tomto tiež tak by som chcel,, chuť je zatial v pohode, necítim vedlajšie chute ani nič,,
cca podla čoho určiť či je už na výmenu hlavica?
Rafi87
e-znalec
e-znalec

Poslaťod iso3001 » Str 26. Sep 2018 19:23:25

rafi87: chut jednoznacne, a potah, ci sa ti ako keby nepriskrcuje air_flow. ale tu chut, to budes citit, zacne to mat kyselejsi podton a slabne podanie chuti, teda aspon na BFHN hlavach v AIO ECO aj v BVC / Nautilus2 to je dost zretelne.

zalezi ale od typu liquidu, niektory mi to zaprasi na vymenu za tyzden a iny kludne aj 2 tyzdne.
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w, wismec cricket II
:::attys::: pharaoh mini, doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Rafi87 » Str 26. Sep 2018 19:30:17

jasné chápem,, tak zatial chuť je v pohode,
a spýtal by som sa ešte niečo, trošku mimo témy,, odkedy mám cigu teda 4 roky isto, tak cítim, ako keby mi vysušovala hrdlo, a aj hlas mám sem tam taký nieže slabší, ale ako keby mi odchádzal,, a ako keby mám od hlienov plné hrdlo, no je to kvoli cige, a nemusím kašlať, ale tak pracujem sem tam s hrdlom, neviem ako vysvetliť, ale isto viete čo myslím,, bázu mám PG/VG 50/50,, bafám len mentolovú príchuť, tabakové ja nemusím, a ovocné tiež netreba,, z čoho može byť to vysúšanie hrdla?
Rafi87
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Štv 27. Sep 2018 7:50:27

@Rafi87:
tiez som mal AIO. Nova hlava pekne "prskala a bublala", cim bola starsia sa viac sa napalovala, bolo menej pary a chuti, az na konci len sycala. To uz letela rovno do kosa, obcas aj skor.
Pri AIO vela zalezi na liquide, aby sa co najmenej napaloval a tym vydrzi hlava dlhsie. Mne to vydalo max asi 10 dni pri vhodnom liquide. Nie moc sladke variacie (buchty, kolace a podobne).

Pri vapovani plati jedno pravidlo, ze musis pit vodu pocas vapovania, vysusuje sliznice viac ako klasicke pyro. Aj mne obcas preskoci hlas ked idem na DL.

Inak teraz sa objavila jedna "zaujimavost" pre Teba, ak by si chcel: bateria Joyetech Exceed D18 + CoilArt Salt RTA - neregulovana trubelka 18mm. Mozes tam dat klasicky liquid alebo so SaltNic.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Rafi87 » Štv 27. Sep 2018 8:34:18

jasné chápem,, no mentol neviem ako zašpinuje hlavu, ale hlavu mám už od 29 augusta a zatial praská a aj paru robí vela,,
noo hm, mám piť pri vapovaní, to som nevedel, a niekedy nepijem :D ja idem na MTL ale niekedy sa podarí DL aj ked nechcem heh, a hlavne cítim že mi to ostalo v hrdle, ako keby hlieny,, čo sa týka baterky, tak tento iCare mám od 29. aug. a meniť nebudem isto nejaký dlhý čas, starú kangertech baterku som mal vyše 2 roky, :D

skúsim teda piť popri vapovaní, a sledovať tú hlavicu, či praská a paru,,
po potahu inak ešte sekundu tahám ked vypnem žhavenie, ale aj tak mi sem tam robí kondenz vodu v trubičke, tak vždy dám hore vlavou aby vytiekla tá voda, bo vtedy bublinku, ale potom už pohoda,,
dakujem za odpoved a vysvetlenie :)
Rafi87
e-znalec
e-znalec

Poslaťod iso3001 » Štv 27. Sep 2018 10:50:18

rafi87: neviem teda aky konkretne mentol vapujes, ja mam len Facebuster / FUU, ale pri tom by som v pripade predpisaneho riedenia necitil zmeny v kvalite hlavy ani po 1/2 roku podla mna ;)

edit ~17:05: som myslel tak nejako mentol vseobecne, ten prekryva spolahlivo vsetky chute
Naposledy upravil iso3001 dňa Štv 27. Sep 2018 17:06:17, celkovo upravené 1
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w, wismec cricket II
:::attys::: pharaoh mini, doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia