Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

Poslaťod Rafi87 » Štv 27. Sep 2018 11:40:40

ja mám teraz tuto aromu:
http://eliqua.me/sk/produkt/vampire-vap ... rate-30ml/
Upravene, Beastik.
Rafi87
e-znalec
e-znalec

Poslaťod firemann28 » Ned 21. Okt 2018 11:50:37

Poprosil by som skúsenejších (alebo tých, ktorý sa s tým už stretli).
Nevedeli by ste poradiť, kde sa dá zohnať Battery cap na eGo AIO Pro C ?
Na mojom sa zlomil ten prítlačný pliešok.

Príp. nemá niekto doma nefunkčnú (elektronicky, rozbitú) AIO Pro C na ND ?

Vďaka za každé nasmerovanie.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Používam: eVic-VTC Mini + SXK Doggystyle 2K16
Zháňam: Kayfun Prime, Wismec Luxotic BF
Predám: iStick PICO 21700 full kit, Cthulhu Hastur MTL RTA, PC
Darujem/Vymením: PICO V2 RTA, Kayfun V3 Mini, YFTK Doggystyle 2K18 V2, Doggystyle 2K16 - 3ks
Photos
Obrázok užívateľa
firemann28
e-znalec
e-znalec

Poslaťod amatevry » Pia 09. Nov 2018 9:43:18

Čaute, po dlhšom čase mám zase problém s nadmerným prepaľovaním hlavy. Začali mi chutiť náplne od Emporio. Sú parádne sladké, tak ako mi to vyhovuje, ale taká jahoda (ktorá mi najviac chutí) mi na ECO AiO prepáli hlavu za 1 deň ! Na druhý deň už je to absolútne nechutné. Takýmto spôsobom prepálim 6 € za deň. A už zase začínam chytať nervy, ozaj už neviem čo mám robiť. Aj som testoval nový atomizér - Merlin tuším, ale nechutilo mi z toho vôbec nič. Takže motacie veci nebudú pre mňa. ECO mi chutí, ale fajčiť stále dokola Liqua jahodu mi už moc nevyhovuje. Potreboval by som niečo, kde hlava aj reálne niečo vydrží, existuje niečo také ? Ale aj tak akože, také peniaze čo do toho dávam, to nemá obdoby, to je naozaj nezmysel. Som rád, že nehrám symfóniu ráno pri nadychovaní, a že sa mi zlepšil celkovo zdravotný stav, ale skončím úplne bez peňazí :(
amatevry
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Pia 09. Nov 2018 11:11:05

@amatevry:
hlava AIO ECO ma svou trvacnost, ktora je ovplyvnena velmi vela faktormi (dlzka potahu, liquid-sladkost,...).
Preto je dobre pouzibat RTA (motacie) atty, kde lahko vymenis vatu a ides dalej, je to polozka za par centov.
bohuzial kym najdes svoj top atty to chvilku potrva ak to nie je prvy co chytis.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Príprava pred prvým použitím

Poslaťod monsterious » Ned 11. Nov 2018 14:36:42

Dobrý deň Vám prajem. Prečítal som tu rôznorodé témy, odpovede k otázkam, doporučenia, odkazy na liquidy, výrobcov a iné veci,.. Ako hľadám,tak hľadám, zatiaľ som nedokázal nájsť tému kde by bol popísaný postup pred prvým použitým. Preto sa pýtam - Vás, ktorí nájdete túto tému. Poraďte. Môžem naliať liquid a priamo fajčiť? Alebo je potrebné vykonať špeciálne opatrenia pred prvým spusteným - "zapáleným". AHOJ :!: :?: :idea:
Obrázok užívateľa
monsterious
e-začiatočník
e-začiatočník

Re: Príprava pred prvým použitím

Poslaťod iso3001 » Pon 12. Nov 2018 0:27:22

napis prosim typ zariadenia, ci je to nejaky AllInOne divajs, alebo grip s atomizerom, ci je to motaci (RTA) atomizer, alebo nieco s tovarenskymi hlavami?

v zasade ale postup by mal byt taky, ze vata v akomkolvek type atomizera by mala byt pred pouzitim nasiaknuta liquidom - pri motacich RTA sa to docieli prostym nakvapkanim priamo na vatu, pri tovarenskych hlavach (take to, kde skrutkujes cele teliesko s vatou a spiralkou do tanku) sa to riesi naplnenim tanku a pockanim ca 10 minut, nez ta vata nasaje. v niektorych zariadeniach sa odporuca aj kvapnut dovnutra telieska atomizeru, u inych zariadeni (eGo AIO Eco napriklad) je to kontraproduktivne a staci len naplnit a pockat.

Prispevky presunute do poradne. Beastik.
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w
:::attys::: doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod amatevry » Pon 12. Nov 2018 9:14:24

Premýšľam nad náhradou za ECO AiO - už mi obidva prístroje ECO začínajú odchádzať. Ako alternatívu vhodnú pre mňa som našiel JOYETECH Atopack penguin alebo dolphin. Máte niekto skúsenosti s týmito dvoma prístrojmi, rád by som sa spýtal aký je medzi nimi rozdiel. Dolphin je novší a má väčšiu batériu, ale nižšiu cenu. V čom je teda lepší Penguin ?

edit: Ďalej som sa chcel ešte spýtať na arómy VapeNatura , nikde som to tu na fóre nenašiel. Malo by sa jednať o arómy s čistými prírodnými látkami bez prídavného cukru alebo aspartamu. Myslíte, že by mi to mohlo vyhovovať, keďže mám rád sladké ovocné liquidy typu Emporio, resp. Liqua ?
amatevry
e-znalec
e-znalec

Poslaťod iso3001 » Pon 12. Nov 2018 10:43:10

@monsterious> este dodatocne, napadlo ma, ze na youtube je vlastne dost monotematickych veci s nazvami "Beginners Guide to Vaping For The First Time" pripadne "Top 5 Beginner Vape Mistakes" atd atd, takze v pripade zaseku tam zrejme najdes odpovede na zakladne otazky :)
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w
:::attys::: doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

z cigariet na vape

Poslaťod dsn » Str 14. Nov 2018 9:02:25

Ahojte, chcel by som skusit kupit piatelke na vianoce el cigaretu aby to mala ako alternativu ku klasickym cigaretam. vyfajci tak v priemere 10 cigariet denne (niekedy len 5 niekedy aj 20). Ja nefajcim. Mam ale obavy... kedysi mi totizto medzi recou spomenula, ze raz el cigaretu skusila a rovno to zahodila, ze ju to neuspokojilo po potrebe niktoinu a vobec nezahnalo chut na cigu. (je tu moznost ze skusala tu jednorazovu).

Chcel by som teda poradit, aka je pri tomto prechode realita a ako postupovat aby sa podobne sklamanie nezopakovalo. Kupit silny 18mg liquid? Hodi to dostatocny hit? ako je to s drazdenim? je freebase nikotinu drazdiva inak ako klasicka ciga? co vstrebatelnost? dokaze tym clovek uspokojit svoju potrebu podobne ako s cigou?

Opacna moznost je nikotinova sol. Tu vraj zase chyba hit ale ucinok je intenzivnejsi. Myslite ze je to lepsia volba? alebo je to cca to iste ako silnejsi freebase liquid?
Ide mi len o to co najviac sa priblizit zazitku so skutocnej cigarety, to znamena ist na 5min na par hitov a byt spokojny na nejaky cas.

Co sa tyka zariadenia mam vybrate ego aio eco, myslim si ze velkostou a vlastnostami by to bolo pre nu na zaciatok idealne.

Sam viem, ze tuzi po IQOSe, ale tu nie som celkou stotozneny ani so spolocnostou co za tym stoji ani so samotnym zariadenim. Myslim, ze vape by mohla byt lepsia a hlavne zdravsia volba, chce to len vybrat riesenie ktore neda sancu predsudkom a zlym predoslym skusenostiam.

Diky za tipy :)

Prispevok presunuty do poradne - duplicitna tema.
Beastik.
dsn
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Beastik » Str 14. Nov 2018 9:09:34

Vitaj medzi nami,
Prestuduj si tuto "Poradnu" pre napady, je to tu stale dokola to iste. :) ako aj na FB. Taktiez su poradne aj pre Atty ci Grip.

Zvolene AIO ECO je za mna OK, male a skoro blbovzdorne. :) :OK :OK
Napln mas dve moznosti, bud klasicky nic alebo SaltNic. Ja idem aj aj. Salt len v POD na 15mg a inak MTL idem 6mg.
Kolko cig fajci? Ak krabku malo by jej postacit tych 12 mg nic. - moj nazor. Neda sa porovnavat to co bolo pred rokom, nieto este pred rokmi. Vyvoj ide velmi napred.

K tomu prechodu, pokial sa sama nerozhodne a nebude chcet skusit prejst na Vape => marna snaha.
Ja som siel vyse 20 cig denne a na Vape som prepol za tri dni asi... je to len o voli cloveka. Vape je nahrada cigariet.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia