Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

Poslaťod dsn » Str 14. Nov 2018 13:03:07

@Beastik:
praveze som si pozeral prispevky aj v tejto teme aj sekcii, no nejako sa mi nepodarilo dostat dostatocne odpovede na moje otazky... niekto hovori ze treba zacat s vyssim obsahom nicu >15mg aby to clovek pocitoval. u AIO eco to vraj plati dvojnasobne. Potom su tu zase ludia co ich silne koncentracie vsemozne drazdili a isli 6mg hned po klasickej cige.
Zdalo by sa ze riesenim na toto vsetko je nicSalt avsak tu by realne mohol byt problem chybajuci hit.
Mam tomu tak rozumiet ze na "hite" sa podiela aj drazdenie samotou vyssiou koncentraciou nikotinu, alebo toto je vyslovene neprijemne?
Na druhej strane neviem aky pomer VG/PG mali spominani ludia. Taktiez mozno volba 50/50 je odpovedou na moj problem... Preto ma zaujimaju realne skusenosti, teoriu mam nastudovanu. Co zvolit aby (pokial mozno) vaping hned neodmietla? Viem, ze z dlhodobeho hladiska chce prestat fajcit, mna na jej fajceni znepokojuje len to zdravotne riziko, vape by mohlo byt alternativou ktora by fungovala a okrem toho mozno by casom mala zaujem znizovat podiel nikotinu a tak ostat frcat na vape nafurt, "ritual fajcenia" by ostal...

Necituj prispevok nad. Beastik
dsn
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Beastik » Str 14. Nov 2018 13:05:21

Hit Kopanec, zalezi aj od sily nic v naplni ale aj od atiku. ako vie sam kopat.
Zakladny pomer je 50/50 n aMTL pri DL systemoch sa ide na 30/70 PG/VG, niekto aj 100VG.

Neda sa Ti povedat ako mas zacat. Musis len skusat, ja som mal boj s mojou, teraz ide na PODe a SaltNic. neskrabe a ma tam 14mg.
Skusal som na nu Merlina, Squape, Kayfuna (klony) a nezabralo to. Az AIO ECO a POD.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod firemann28 » Str 14. Nov 2018 13:35:40

Ja si skôr myslím, že to ani nie je tak o tom, z čoho bude chcieť vapovať, ale či bude mať vôľu v tom pokračovať aj po prvých neúspechoch.
Je to všetko len o skúšaní a hľadaní toho vyhovujúceho.

Tiež som pred dávnymi časmi začínal na eGo-T/eGo-C a podobných "tyčinkách" s malou produkciou pary, nedostatočným zásobovaním, prevíjaním prepálených špirálok ...
A časom som sa dostal na eGo AIO/Pro a podobné, až ku TC modom, motacím atíkom a tam som dnes.

Takisto som pomaly zišiel z 18mg NIC na 12mg, potom 9mg a teraz prechádzam na 6mg/ml.
A čo sa týka príchutí, to už je osobne vec každého, či už tabakové, ovocné, mentolové, cukríkové a iné koláčikové ...

edit: Neviem odkiaľ si, ale ak by si si vedel zabezpečiť prevzatie, darujem ti jedno moje staršie eGo AIO Pro C (s opraveným battery cap-om) na 18650 baterku s niekoľkými náhr. hlavami na MTL vaping na vyskúšanie (ušetríš na novej e-cige a podľa toho sa rozhodneš).
Používam: eVic-VTC Mini + SXK Doggystyle 2K16
Zháňam: Wismec Luxotic BF
Predám: iStick PICO 21700 full kit, Cthulhu Hastur MTL RTA, PC
Darujem/Vymením: PICO V2 RTA, Kayfun V3 Mini, YFTK Doggystyle 2K18 V2, Doggystyle 2K16 - 3ks
Photos, Zoznam darčekov
Obrázok užívateľa
firemann28
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Str 14. Nov 2018 13:55:21

Je to planovany darcek pre priatelku k vianocam. Tazka to uloha. POkial nie je tomu nalomena, netreba moc investovat.
Zeny (aspon moja) su nevyspytatelne. Prvorada je tam velkost a jednoduchost. Moja skusenost. Mohol som dat DNA ci AF, a naj top atik, stale to bolo velke. Teraz ma Teros POD a paradicka.

Tu by som skusil aj Nautilus AIO, je to POD system kde idu normalne hlavy z Nautila, velkost akourat do ruky. Vydrz min cely den. Nautilus ma dobre ohlasy na podanie chuti pri MTL tovarkach.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod dsn » Str 14. Nov 2018 16:19:50

ja som viac menej rozhodnuty ohladom zariadenia. Nechcem zbytocne rozpisovat, viem ze na trhu su daleko lepsie zariadenia a ci uz 15 alebo 30 eur za e-cig. nehra moc rolu.. Ide o to ze viem, ze nic velke a prehnane komplikovane nevezme. A taktiez nic "skarede" :D

Skor sa bojim ze to v otazke tych e-liquidov bude vacsia investicia.. najst ten pravy, urcite budem musiet zobrat viac prichuti, viac verzii nik. koncentracie popripade este aj nicsalt. V tejto veci by som chcel škálu zredukovať tak aby som nemusel pomaly z kazdej prichute brat napr 18mg, 11mg a nulu a k tomu este soli a nakoniec to dopadne tak ze 3/4 toho zapadne prachom alebo rovno vsetko....

edit: konkretna otazka.. vychadza fajcenie nicsalt stale lacnejsie ako klasicke fajcenie cigariet? V pripade ze sa jedna o ekonomicky nevyhodnu zalezitost, mozem na to rovno zabudnut.
dsn
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod firemann28 » Str 14. Nov 2018 18:02:48

"Fajčenie" NicSalt asi ťažko, možno skôr vapovanie ;)
Všetko záleží od potreby a spotreby vapera.

Najlacnejšie vychádza miešanie vlastných liquidov.

Ako píšeš, že vyfajčila 5-20 cigariet denne, to je cca. 3,20-3,5€/deň.
Ofiko Liquid (10ml fľaštička z obchodu, e-shopu) je od 2,50-3,voľačo eurodoláča.
Závisí od spotreby. Niekto dá denne 3-4ml, niekto dá 20ml.
Darujem/Vymením: PICO V2 RTA, Kayfun V3 Mini, YFTK Doggystyle 2K18 V2, Doggystyle 2K16 - 3ks
Photos, Zoznam darčekov
Obrázok užívateľa
firemann28
e-znalec
e-znalec

Poslaťod dsn » Štv 15. Nov 2018 17:59:38

takze asi predpokladam, ze najlepsie riesenie bude kupit z kazdej prichute 18mg a nulu a ak by bola 18tka silna tak riedit... co myslite?

A este otazka k nicsalt. Zacat tiez radsej s najsilnejsou dostupnou tj 30mg? (spominal som v prvom poste ze prve davne skusenie vapu jej nevyhovovalo lebo jej to nezahanalo chut na cigu, tak preto)
dsn
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod iso3001 » Štv 15. Nov 2018 18:42:44

@dsn> - na ten setup, co si zadefinoval (Ego AIO ECO) by som sa vykaslal na nejake "z kazdej prichute", bo ta z toho aj klepne v momente, nez zacnes vyberat => len v strednej triede existuje mrte vyrobcov, ktori robia bambilion chuti, a podla mna by si musel mat obrovske stastie, ak by si sa cojaviem z ~10 liquidov trafil aspon s jednym do vkusu a chuti dotycnej slecny. o tom, ze ta to bude v konecnom dosledku (ak uvazujem strednu cenu ~7e/10ml) stat nasobne viac, ako samotny HW ani nehovorim :) dalsia vec je, ze v tom AIO je tovarenska hlava, ktora pri pouziti nejakeho vyraznejsieho liquidu jednoducho napachne tou danou aromou a neviem, ci by mi chutila tabakova aroma rezana kolacom a matou :) presiel som stadiom Ego AIO Eco, takze hovorim z vlastnej skusenosti :)

co sa koncetracie nic/ml tyka, tu by som sa tiez vyhol nejakemu experimentovaniu - do tychto malych zariadeni mozes naliat saltnic, co je pre switch z pyro na vaping dobra volba (par slukov z 20mg/ml spolahlivo zasyti chut na nikotin :lol: ) robia sa (tie ktore myslim ja) v riedeni 10mg/ml a 20mg/ml, takze netreba spekulovat s riedenim, a skala chuti je pre tvoje momentalne zamery dostatocna

ak uz teda chces nieco do zaciatku, tak by som mozno skusil max 3-4 liquidy z produkcie Fuu Minimal - naschval linkujem vyrobcu, nech mi niekto nepovie, ze robim reklamu eshopu - daju sa normalne kupit v eshopoch na slovensku v cene ~6e/10ml. moc by som nespekuloval a siel na zakladne aromy - napr. tabak, cervene ovocie, vanilka alebo bisquit a ja mam celkom dobru skusenost s mint aromou v saltnic verzii. a hotovo, konec, nespekulovat ;)

:) inak mam tak trochu dojem, ze si vlastne uz vopred rozhodnuty, a nie celkom pozorne citas, co ti tu kopec ludi radi, a cakas len potvrdenie tvojoho planu :) ale je to tvoja volba - mne to Aio Eco za tie peniaze pride ako fajn HW, ale tiez som si s tym uzil svoje, nez som (aj tu) nasiel info, ako sa to plni, ze do toho atomizeru natecie liquid a treba ho na zaciatku vytriast, prvy den som mal plne usta liquidu a to nie je nic prijemne :) ak by som nemal alternativu normalny boxmod s Aspire Nautilus 2, tak sa na cely vaping len na zaklade skusenosti s Aio Eco asi vykaslem za tyzden ;) pouvazuj napr. nad tym Nautilus AIO, co ti tu radil @Beastik, tito ludia vacsinou vedia, o com hovoria, mne sa to tiez zda take viacej "babske" a ak je tam hlava z Nautilusov, tak tie su naozaj vnimane ako lepsi standard v segmente => bude mat zrejme lepsie podanie chuti a viac pary, ako to Aio Eco, ale toto hovorim len na zaklade skusenosti s mojim Nautilus 2 clearomizerom vs. Aio Eco.
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w
:::attys::: doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod firemann28 » Štv 15. Nov 2018 21:47:14

@dsn - ak chceš, pošlem ti dve 10ml vzorky tabakových liquidov.

Jeden je originál Atom Hangsen RY4, "zriedený" na 9mg/ml.
Druhý je miešaný liquid z arómy PJ Empire RY4 na 9mg/ml.

Oba sú tabakovky, s príchuťou karamel/vanilka, pomer 30VG/70PG.

Mal by si na vyskúšanie tabakovku, na porovnanie: hotový a miešaný liquid.
Iné (ovocné, koláčikové) si môžeš kúpiť podľa vlastného uváženia.

S nákupom HW ti radiť nebudem, v tom si už zrejme rozhodnutý.
Photos, Zoznam darčekov
Obrázok užívateľa
firemann28
e-znalec
e-znalec

Poslaťod dsn » Štv 15. Nov 2018 22:24:41

@iso3001 kebyze vyberam pre seba rozhodujem sa hlavne podla funkcnosti, viem ze ten pod moze byt daleko lepsi ako ego aio eco, ale s priatelkou to neni take jednoduche :/ poznam ju dobre, vezme nieco len ozaj decentne najlepsie tuskoveho typu, pod bude bohuzial presne na opacnej strane jej vkusu :/ mozno neskor ak sa jej to zapaci tak siahne po niecom viac pokrocilom, musim na to ist pomaly, ziadne soky :D

fajci mentolove LM takze urcite by som siel do nejakej tabakovky,mozno trochu zmiesat mentolom aby jej to chutilo. Ako tak sledujem, asi pojdem fakt cestou tych soli, mozno vezmem len jednu klasiku, e liquid, co tak RY4 alebo tabacek od emporie?
K tym solam, dik za tip, ja som mal vyhliadnute FEELLiFE, na jednom shope sa predavaju 3+1 zdarma, co si myslis o nich v porovnani s The Fuu ktore odporucas?

@firemann28 dakujem, velmi si vazim tvoju ochotu, ale bohuzial neviem ako by mi to pomohlo, kedze to nevyberam pre seba a ma to byt darcek :/
s tym hw som otvoreny ak existuje nieco rovnako kompaktne, tuzkoveho typu a lepsie. Ako som spominal, nejde v tomto o nejaku moju tvrdohlavost, ja v tom odbornik nie som, ale co viem 100% isto, ze ziadne velke alebo tucne zariadenie sa jej pacit nebude.
edit: co tak napr IJOY POLE?
dsn
e-začiatočník
e-začiatočník

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia