Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: PORADŇA - El. Cigareta a Zaciatky

Poslaťod dsn » Pia 16. Nov 2018 12:58:33

Beastik píše:Ak to je volne v predaji, je to dobre pre nas Vaperov, inak je porusenie TPD. Ale nejdeme si skodit udavacstvom. :)

FEELLiFE ano, napr v cz eshope e-cigarety-shop. Ono je to tak ze zakon hovori o 20mg nikotinu ako latky. tu kedze sa jedna o sol tak jej molekulu v podstate tvori ion nikotinu a ion druhej latky (kyseliny) a tvoria spolu vazbu. Cize ked si vezmeme 30mg soli z toho je len 19.5mg cisty nikotin, takze to EU normy splna :D . toto je jendoducha chemia to celkom viem :D

potom je uz len otazne ako to oznacuju ini vyrobcovia nicsalts, ci skutocny podiel cisteho nikotinu alebo celej soli.. asi z hladiska marketingu tipnem si ze skor soli :D

asi bude fakt najlepsie skusit nejake tie soli (20mg) a k tomu nejaku dvanastku a nulu klasicky freebase eliquid. este jedna otazka na zaver.. kolko kvapiek byva tak obvykle 1ml? pytam sa preto aby som vedel ako dobre sa to bude riedit... Tu nemam vobec predstavu, ci na naplnenie 2ml atomizera treba 5 kvapiek alebo 50 :D
dsn
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod iso3001 » Pia 16. Nov 2018 13:23:05

@dsn> ako 1ml sa zvycajne udava ~35 kvapiek (APPROX 35-40 drops are in 1 ml of e-liquid...), ale najma pri objemoch nad 1/4ml sa ovela jednoduchsie a lepsie sa podla mna manipuluje s plastovymi pipetami, vaperske eshopy maju v ponuke zvycajne malu 0.2ml a velku 3ml verziu, stoji to par centov. na miesania, pomery a davkovanie boostrov je kopec webovych kalkulaciek a aplikacii, ja mam najradsej steam-engine
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w
:::attys::: doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Pia 16. Nov 2018 13:34:18

dsn píše:... kolko kvapiek byva tak obvykle 1ml? pytam sa preto aby som vedel ako dobre sa to bude riedit... Tu nemam vobec predstavu, ci na naplnenie 2ml atomizera treba 5 kvapiek alebo 50 :D

Nespekuluj moc, zajdi do prvej lekarne a kup si malu striekacku (5/10ml) aj s ihlou. :) Neni to nic neobvykle. A nemusis ratat kvapky.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod firemann28 » Pia 16. Nov 2018 13:57:03

Alebo si objednaj z netu, ako ja :D
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Používam: eVic-VTC Mini + SXK Doggystyle 2K16
Zháňam: Kayfun Prime, Wismec Luxotic BF
Predám: iStick PICO 21700 full kit, Cthulhu Hastur MTL RTA, PC
Darujem/Vymením: PICO V2 RTA, Kayfun V3 Mini, YFTK Doggystyle 2K18 V2, Doggystyle 2K16 - 3ks
Photos
Obrázok užívateľa
firemann28
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Vega66801 » Str 21. Nov 2018 11:04:07

Dobrý deň som tu nový a s ecigaretami iba začínam. Potrebujem poradiť používam momentálne joyetech d19 chcel by som niečo iné už má nebaví stále meniť tie továrenské hlavy fungujem na MTL. Po prečítaní nejakých diskusii na tomto fóre mi vyšlo že môj další Atomizer bude Innokin ares a ako základňu tam chcem
joyetech ultex t80 prosím o radu či je to dobrá voľba.
Ešte pár informácií o mne na joyetech d19 mám spotrebu asi 4ml 6mg denne (začínal som na 10ml 18mg)a baterka čo tam je 1500mAh mi drží 2 dni.
Cigarety som fajcil 24 rokov mars krabičku denne niekedy aj dve.
Ďakujem
Vega66801
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod firemann28 » Str 21. Nov 2018 14:06:10

@Vega66801:
Vitaj tu medzi nami.

Atomizérom Innokin Ares určite nič nepokazíš, len sa musíš naučiť ho namotať (neviem, aké máš s tým skúsenosti).
Joyetech Ultex T80 nepoznám. Čo ťa vedie k použitiu toho gripu?

Čo sa týka liquidu, pokiaľ ti vyhovuje 6mg, nemeň nič. Čo sa týka spotreby, závisí to od prevádzky/vapovaní, buď VW alebo TC (každé má svoje plusy a mínusy).
Tiež som dal krabičku denne "elemiek" a teraz si vystačím s cca. 3,8-4ml 9mg tabakového liquidu.

PS: Ak máš rád MTL, určite budeš chcieť vyskúšať aj iné atomizéry.
Za mňa osobne ti odporúčam malé tanky Doggystyle RTA, Berserker MTL Mini, Cthulhu Hastur Mini, Dvarw MTL RTA ainé.
Určite ti tu ešte niekto poradí, aké iné sa dajú MLT-kovať ;)
Čo sa týka gripu, neuvažoval si skôr nad nejakým klasickým modom (formátu krabičky)?
Darujem/Vymením: PICO V2 RTA, Kayfun V3 Mini, YFTK Doggystyle 2K18 V2, Doggystyle 2K16 - 3ks
Photos
Obrázok užívateľa
firemann28
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Vega66801 » Str 21. Nov 2018 14:18:06

Ďakujem za privítanie
Tak ten grip sa mi páči pre veľkosť a to že už tam môžem nastavovať hodnoty a skúšanie čo je pre mna lepšie
Motanie som nikdy neskúšal ale na začiatok si zoberiem nejaké hotové špirály a hlavne to nebude stať toľko čo teraz hlava za 3,5 a mením to každú chvíľu 4 do mesiaca lebo sa učím nezabijajte ma za to že veď niekomu to vydrží 2 týždne a pod. ja ich proste mením často (skúšam čo to dá)
Išlo mi hlavne o to či to môžem takto kombinovať ten grip a atomizer
Ďakujem
Vega66801
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod iso3001 » Str 21. Nov 2018 15:11:00

@Vega66801> motaci atomizer ma v tomto oproti tovarenskym hlavam obrovsku vyhodu, ze vymena vaty a spiralky je halierova zalezitost oproti cenam za tovernsku hlavu. ja som na zaciatku premotaval spiralky aj 2x do dna, lebo som skusal, co spravia zmeny v pocte zavitov, priemere, materiale a pod, a stalo ma to mozno 1.5m toho drotu zo spulky a 1/2 balika CottonBacon.

ak by si chcel nejake tipy na drot na MTL, tak ja som bol spokojny s SS316L Geekvape-10m(26GA)(tensi) a aj v tej 28ga(hrubsi) verzii do niektorych atomizerov, a na take mohutnejsie MTL mam spiralky z Superfine MTL Fused Clapton SS316 Vandy Vape

a s tym, ze to budes premotavat na zaciatku castejsie, resp ze to chvilu nebude take easy-peasy, ako s tovarenskou hlavou, si nerob ziaden stres
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w
:::attys::: doggystyle 2k16, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, kayfun prime clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod firemann28 » Str 21. Nov 2018 15:14:52

@iso3001:
26GA je hrubší, tj. 0,4mm priemer.
28GA je tenší, 0,3mm priemer

Pri Gauge je to opačne, čím vyššie číslo, tým tenší drôt ;)

Ale radiť drôt, keď stále nevieme či TC alebo VW ...
Photos
Obrázok užívateľa
firemann28
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Str 21. Nov 2018 15:24:26

Vega66801 píše:...Išlo mi hlavne o to či to môžem takto kombinovať ten grip a atomizer.

Ak mas na gripe 510 zavit pasuje nan 99.9% sucasnych atomizerov. akurat si musis doladit priemer atty, az mas suvisle linie.
Tie su od 22 do 30mm. najviac vsak 22-23-24mm.
Na MTL pre zaciatocnika by som dal aj Kayfun5/Kayfun Prime klon. Maju sice Svoje chybicky, ale podla mna jednoduche osadenie.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia