Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - PORADŇA

PORADŇA

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

PORADŇA

Poslaťod despota » Pia 20. Apr 2012 7:42:50

Toto miesto je pre všetkých ktorí začínajú s e-cigaretou. Tu sa môžete spýtať na čokoľvek ohľadom e-cigarety.
Naposledy upravil despota dňa Ned 21. Júl 2013 21:27:24, celkovo upravené 1
TW kicked vivi vanilli

Obrázok
Hard : FUZZE XL2 pozitív a ProVari black satin V2 NATURAL a BOLT
SSR v.2.0: N°0035 a v.2.1: SN 2042
ako jediný a dobrý knoťák:THE RUSSIAN N°0473 BT Dream

Soft: bázy ATMOS LAB a TW
Obrázok
Obrázok užívateľa
despota
e-profesionál
e-profesionál

Partner

www.cigareta-shop.sk

Akú značku ecigariet si vybrať?

Poslaťod Ledo » Pon 23. Apr 2012 16:54:43

Dobrý deň,
cez víkend som mal možnosť sa zoznámiť s ecigaretou a vzhľadom k tomu, že som pomerne tuhý fajčiar a podpisuje sa to na zdraví a peňaženke, chcel by som na ňu prejsť. Dnes som už voľačo o tom prečítal a rozhodol som sa pre štartovací set eGo C. Tu ale vzniká môj problém. Možno, že to zle chápem a preto by som chcel na túto tému rozviesť debatu, prípadne by ste mi to mohli objasniť. Zistil som, že Ego W, T, C je vlastne systém funkčnosti cigariet, ale nie značka. Vyzerá to tak, že aj samotný predajcovia e-shopov sa priživujú na reklamách renomovaných značiek. A preto sa chcem spýtať, akú značku by ste mi doporučili. Ego W neberiem ako značku. Podľa toho čo som si prečítal to je pravdepodobne označenie systému, ktorý si vymyslel nejaký Číňan v garáži, lepí to na škatuľu a niekto v domnení, že kupuje kvalitný výrobok kúpy šmejd. Už keď do toho investujem nech to niečo vydrží a môžem sa na to spoľahnúť.
Ďakujem
Laco
Joyetech eGo-C
Obrázok užívateľa
Ledo
e-pokročilý
e-pokročilý

Re: Akú značku ecigariet si vybrať?

Poslaťod Mocho » Pon 23. Apr 2012 20:41:37

Ahoj Laco.
Elektronická cigareta vznikla v Číne. Takže ak ju niekto vyrába napríklad v EU tak je to len kópia čínskeho patentu. Samozrejme dajú sa kúpiť kvalitnejšie kúsky a aj menej kvalitné. Väčšina u nás predávaných modelov pochádza samozrejme z Číny. Ohľadne označení elektronických cigariet máš pravdu. Napríklad, označenie Ego W, T, C je systém funkčnosti e-cigariet. Pokiaľ ide o značku tak ja uprednostňujem spoločnosť Joyetech.
Rada akú cigaretu doporučiť? Tak to je naozaj ťažšie. Každý Ti bude radiť tú svoju čo vlastní. Isto to nebude zlá rada, ale Tebe zrovna nemusí vyhovovať. Pokiaľ chceš dobrý model tak treba hlavne kúpiť kvalitnú batériu ktorá vlastne je prvá dôležitá vec u e-cigarety. Všetko ostetné je len spotrebný tovar. Batéria je základ a ku nej si môžeš prikupovať rôzne atomizéry a skúšať čo Ti vyhovuje.
Napríklad ego c okrem výhod má aj nevýhody, treba častejšie čistiť atomizér a može trochu pretekať. Každý model má svoje pre aj proti. Napríklad ja osobne nenávidím keď musím čistiť atomizér. Som užívateľ – naplň a používaj a keď atomizér už nefunguje tak ho vyhodím. Ale to je samozrejme len moja potreba. Tebe možno čistenie vadiť nebude. Samozrejme že Ťa nechcem odhovárať od tohto modelu. Isto je to kvalitná elektronická cigareta ktorá má dobrý hit a skvele dymí, veď je to nástupca ega t a myslím že má 510tkový závit. Tak si môžeš kúpiť časom ku nej iné atomizéry, clearomizéry... Uzavriem to tak že moja rada je na začiatok kúpiť ego-w alebo ego-c a postupne zistíš čo bude pre Teba to pravé. Ďalšia možnosť je kúpiť baterku tipu grip, napríklad Lava Tube (tu je odkaz na vlakno topic256.html) a ku nej rôzne azomizéry a skúšať. Prejdi si aj túto možnosť. Keď Ti bude niečo nejasné tak kľudne napíš, na tomto fóre sú užívatelia ktorý testujú e-cigarety a isto Ti poradia.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Mocho
Administrátor
Administrátor

Re: PORADŇA

Poslaťod Ledo » Uto 24. Apr 2012 11:43:39

Ďakujem za odpoveď,
ale som zmätený z toho ešte viac ako som bol. Myslel som to skôr tak, že Ego C vyvinula nejaká spoločnosť napr. JOYETECH a hneď je na trhu množstvo verných kópií. Našiel som na internete viac ecigariet ego C, ale nie je pri nich napísané od akého výrobcu. :D Niektoré majú menšie batérie, niektoré väčšie. Samozrejme, že som sa rozhodol pre kapacitu väčšiu, ale to mi tak nerobí starosti, ako životnosť batérie u neznačkových výrobkoch.....teda, keď to tak môžem nazvať. Viacmenej mi ide o financie, takže som sa rozhodol pre Céčko. To že budem musieť častejšie čistiť atomizér mi nevadí. Zatiaľ som si z nej iba bafol, takže ohľadne zloženia a funkčnosti viem len toľko, čo som si prečítal. Keď to dobre chápem, tak atomizér je časť inhalátora, kde je výhrevné teleso, ktoré premieňa liquid z kvapalného stavu na paru. Výhodu u Wéčka vidím tak, že sa atomizér pri prepálení špirály vymení a u Céčka sa vymení len špirála, čo je finančne menej nákladné., či chápem to zle? Ďalej je to o zásobníku na liquid.....u Wéčka sa kvapká na vatičku a u T/Céčka sa prelieva do nejakej nádobky?
Joyetech eGo-C
Obrázok užívateľa
Ledo
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Mocho » Uto 24. Apr 2012 12:56:21

V stručnosti to zhrniem:
Systém EGO-W: Je to vlastne zásobník ktorý obsahuje žhaviacu špirálku. Liquid sa plní do zásobníka pomocou špeciálnej fľaštičky ktorá má kovový hrot. Jedná sa o knotový systém. Liguid sa dopravuje ku špirálke pomocou knotov. Výdrž cca 1 mesiac, záleží od používania. Cena v internetových obchodoch za kus 5 a viac EUR.

Systém EGO-C: Atomizér je vlastne kovový valček s tŕňom v ktorom je kovový drôt ktorý nasáva liquid a dopravuje ho na žhaviacu špirálku. Na tŕň sa nastokne naplnený plastový tank. Životnosť takisto cca 1 mesiac. Cena v internetových obchodoch za kus 4 a viac EUR.

Ešte spomeniem takú drobnosť. Je to rozdiel v jednej veci u EGO-W a EGO-C a to že, keď budeš striedať príchute a to isto zo začiatku budeš, tak to bude jednoduchšie u Cečka ako u Wéčka. Lebo Céčko má malí kovový drát z ktorého sa odparí skôr stará príchuť a nebude sa miešať s novou. Wéčko má knotiky a tie si dlhšie držia chuť liquidu. Samozrejme je možnosť naplniť inou príchutou daľšie Wéčko.

V Shenzene je asi 300 výrobcov e-cigariet či vačších alebo menších. Treba si zistit priamo u predajcu od akého výrobcu ponúka tovar. Ja to riešim u baterky kto ju vyrobil. U atomizérov je mi to v podstate jedno, pozerám hlavne na cenu. Vyberiem si predajcu a vyskúšam, ak som spokojný tak objednávam len u neho.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Mocho
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Ledo » Uto 24. Apr 2012 15:10:54

Snažil som sa ti odoslať ss, ale nešlo mi ju odoslať. Zostala v schránke správ na odoslanie. Pochádzam zo Senice. Vieš, alebo vie mi niekto prosím poradiť nejakého seriózneho predajcu v SE prípadne niekde v okolí? Ešte som nezisťoval čo majú v trafikách, ale vidím, že používaš Joyetech a mne sa podľa toho čo som prečítal páči tiež najviac. Sú od nich batérie kvalitné? Konkrétne sa mi poľubuje tento set : http: //www. rajcigariet. sk/joyetech-ego- ... ........... teda okrem ceny :D
Joyetech eGo-C
Obrázok užívateľa
Ledo
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Ledo » Uto 24. Apr 2012 15:13:43

neviem ako sa mi podarilo skopírovať len časť odkazu, tak ešte raz......tento set :D :
Kód: Vybrať všetko
 http://www.rajcigariet.sk/joyetech-ego-c/elektronicka-cigareta-joyetech-ego-c-2x-1000mah-cierna/
Joyetech eGo-C
Obrázok užívateľa
Ledo
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod rein » Uto 24. Apr 2012 16:17:53

Ja by so ti odporucil nákup tu: topic264.html nakolko som tu, už viac krát nakupoval a je to spoľahlivý predajca a figuruje aj na stránkach Joyetech ako oficiálny predajca pre Slovensko http://www.joyetech.com/distributors/dis.php , toho predajcu čo si linkoval nepoznám, ale nehovorím že predáva napodobeninu. Pravdepodobne budeš namietať, že neponúkajú Ego-C s 1000 mAh baterkou, ale byť na tvojom mieste tak im zavolám a dohodnem sa snimi na možnosti výmeny za väčšiu batériu a určite ti vyjdu v ústrety nakoľko predávajú ako príslušenstvo väčšie batérie. ;)
Naposledy upravil rein dňa Uto 24. Apr 2012 23:19:37, celkovo upravené 1
rein
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Mocho » Uto 24. Apr 2012 22:31:44

@Ledo
SS fungujú tak, že Tebe sa bude zobrazovať správa v schránke správ na odoslanie pokiaľ sa príjemca neprihlási a nezobrazí si ju. Bohužial nepomôžem Ti s informáciou ohľadne predajcu v SE.

@Ledo
@rein
Upravil som Vaše odkazy.
:!: Odkazy na predajcov vkladajte do značky Code.
Ďaľšia možnosť je použiť odkaz na predajcu do sekcie tohto fóra "Sekcia pre predajcov e-cigariet"
Napríklad takto:
Kód: Vybrať všetko
http://www.el-cigareta.eu/topic248.html

výsledok:
topic248.html

Ak sa konkrétny obchod v sekcii predajcov nenachádza, tak ho kľudne vytvorte. Toto obmedzenie je len pre odkazy na predajcov elektronických cigariet. V sekcii predajcov je dovolené vkladať na obchody odkazy. :!:
Obrázok
Obrázok užívateľa
Mocho
Administrátor
Administrátor

Poslaťod Ledo » Uto 24. Apr 2012 22:52:05

Dnes som si to obehol a našiel som jednu trafiku kde ponúkajú 510 T Verne. Pre mňa nevyhovujúca kvôli slabej baterke. Asi skúsim zavolať do tej firmy čo tu bola spomínaná a skúsim sa nejako s nimi dohodnúť. Mali by mať obchod v PK, tak by som prípadne skočil tam. Aj keď sú priamy predajcovia pre SK, tak potom čo som si už prečítal, nechcem kúpiť mačku vo vreci.
Joyetech eGo-C
Obrázok užívateľa
Ledo
e-pokročilý
e-pokročilý

Ďalší

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť