Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Financie - koľko som ušetril

Financie - koľko som ušetril

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: Financie - koľko som ušetril

Poslaťod cherubiel » Sob 13. Jún 2015 19:30:13

Ano aj letovacku, cnc, sadu dlat, airbrush a mozno aj 3d tlaciaren... ale vsetko treba postupne ci nie?

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
first stile mod, kayfun 3.1

Obrázok
Obrázok užívateľa
cherubiel
e-znalec
e-znalec

Poslaťod samos » Sob 13. Jún 2015 21:22:54

v konecnom dosledku ani nejde o peniaze, podstatne je zdravie a to sa zahodenim poslednej cigarety rapidne zlepsilo
samos
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod baggio » Sob 13. Jún 2015 23:10:47

Po 3 mesiacoch (102dni) som ušetril na cigarety 356€,a na vaping som minul 170€ takže mi zostali 186€. Denná spotreba vyšlo po 3 mesiacoch na 4,2 ml. :smok2:
Parím na Toptank, Eleaf iStick TC 60W + Melo2, Subtank mini, Eleaf Istick20W-GS Air,Innokin iTaste VV 800 mAh,Aspire BVCObrázok
Obrázok užívateľa
baggio
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Zarm dal Hens » Ned 14. Jún 2015 5:27:35

Ušetrím asi 1/3 nákladov ktoré by som minul na piro...
Obrázok užívateľa
Zarm dal Hens
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod vrana40 » Ned 14. Jún 2015 9:24:51

vapujem za štvrťinové náklady oproti pyru, aj tak som neušetril nič :D zdravie som si ale ušetril určite
:OK čim je človek starší tým na to zdravie hladím častejšie :smok:
Pioneer4You IPV Mini 30W a SubTank NANO = hrozná zábava, zhúlení non-stop
Obrázok
Obrázok užívateľa
vrana40
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Ned 14. Jún 2015 11:06:14

No ked nezapocitam do nakladov na vaping stroje, nastroje a naradie, tak vaping uz nejaky ten rok(roky) je u mna v podstate lacnejsie, ako naklady na holenie, alebo cistenie zubov.
Kedze som sa prestal aj holit, ale si len striham bradu, aj to nie casto, tak som usetril dost vela.
Este podstatnejsie je nenechat sa zlakat na rozne novinky, udrzovat "stare zbrane" a prilis casto neprezbrojovat.
Podla mna usetrenie a financne dosledky uspory sa prejavia najskor po 2-3 rokoch experimentovania alebo objavovania, az ked sa prejde na rutinnu techniku udrzby a opadne nadsenie, vtedy sa naplno prejavia uspory, oproti fajceniu.
Stale totiz plati ze najhorsie sa vypocitava integrala vlastneho podniku.
Do sumaru sa prejavi najviac uspory vtedy, ak naozaj len kontinualne miesame a udrzujeme prislusenstvo, vyradime problematicke premenne a nefunkcne veci odlozime alebo vyhodime (vyradime) nasledne funkcne pouzivame az kym neumru, alebo si nevyziadaju nejaku nutnu vymenu.
Ale ku tomuto stavu mysle a rovnovahy veci, vedie cesta experimentu a nadsenia, ktore si vezme so sebou nejake tie peniaze.
Nadsenie a radost, je nenahraditelny hyny motor pokroku. Inak by sme sedeli aj tak vsetci v jaskyni...
:vaping:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Predchádzajúci

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia