Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - STEAMBOY Storm Rider v. 2.0/2.1/2.2

STEAMBOY Storm Rider v. 2.0/2.1/2.2

Debata o rôznych druhoch atomizérov, clearomizérov a batériách pre elektronické cigarety.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: STEAMBOY Storm Rider v. 2.0/2.1/2.2

Poslaťod janko72 » Pon 23. Feb 2015 15:20:25

@ tycon

topic606.html - tu je toho dosť.

Máš zahnutý koniec meshu do vnútra?
Naposledy upravil janko72 dňa Pon 23. Feb 2015 19:48:35, celkovo upravené 1
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod darth.hokro » Pon 23. Feb 2015 15:27:03

Janko72: dobrá poznámka, to je základ :)
Šplejchadla a kapáky, ty já mám nejvíc radši :)
Obrázok užívateľa
darth.hokro
e-odborník
e-odborník

Poslaťod Merlin » Pon 23. Feb 2015 15:57:00

Jednoducha rada.
Nie kazda mesh sa hodi na setup na ostro.
Ale som vas nasral.. :D
Na setup na ostro je dobre pouzivat co nahrubsiu mesh, aspon 250. 300 uz je dost jemna a je t na hrane, 400, 500 to chce velku odvahu a skusenost pre setup na ostro.
Ja mesh pripravujem tak, ze ju zrolujem na potrebny priemer, ale nie prilis vela, povedzme 250 mesh by mala mat na dieru do kotolne fi 3,2mm tak max 3 zavity.
najdem si vhodny drot, vhodneho priemeru, zrolujem tu Mesh velmi na tuho, stiahnem z trna a pripadne dorolujem aby presla dierou nie na tuho.
Nasledne ju malinko rozmotam, vnutro stocim na mensi priemer (cca 1,2 z povodnych 2,4-2,5) a musi mi vzniknut na mesh-i akysi slimak, teda medzi jednotlivymi vrstvami od vnutornej dutinky 1,2 po vonkajsi priemer 3,2 volne vinuta spirala.
To je vzlinavy liqidovod.
Nasledne to napichnem na drot nerezovy a namocim do prestarnuteho liqidu a zapalim.
A robim to dovtedy, kym po uhasnuti a troske zadymenia citim kovovu privon.
Mesh vobec nemusi byt cierna, ani zoxidovana, skor tak nejak ma na koncoch duhove prechody a je modrosiva.
To je asi zakladna preparacia toho Mesh-u.
Nasledne na koncek, kde pojde spirala, natocim 2-3 zavity cigaretoveho papierika, co najjemnejsieho, alebo priehladneho kolodioveho papierika, mesh zastrcim do dierky v kotolni, namotam spiralku, zabandazujem privody, dotiahnem skrutky, skontrolujem atomizer, na spiralu kvapnem bazu a zazhavim, pomaly, opatrne, najprv to musi len parit, postupne treba klikat viac, a viac az sa vznieti baza a zacne horiet pod spiralkou papierik, postupnem prizhavujem a obvykle ani nevzniknu hotspoty, spiralka svieti cela, ale nesmie sa to pridlho prepalovat.
Pridam bazu na spiralu a musi to krasne sycat a odparovat, nemali by preblikavat hotspoty.
Naplnit a hulit.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod SANTO-71 » Pon 23. Feb 2015 21:57:41

fungujem len Mesh na ostro...používam len 400 ...0.20 a 0.25 kanthal
Tycon mám pocit že problem bude v namotaní špirálky ...je potrebné aby si sa pohral jemne z rozostupmi na špirálke...je to taká mágia
...niekedy ladím 10 minút aby som bol spokojný ...žiadna ostrá chut ale jemná chutná para
...naozaj je to len v doladení špirálky.
...SSR2.1 je beštia ale ked tomu prídeš na klb tak ho nebudeš chciet pustit z ruky
...
...mesh si strihni na cca 4 cm dlžka + výška cca 2.5 cm z dna nádobky po vrch šroubíku
...kanthal napríklad 0.25 ...4 otočky výsledok 1.3 ohm-1.5 ohm/ je dôležité ako silno alebo slabo ho namotáš na Mesh
...vrchný koniec Kanthalu myslím od Meshu skús dat aj z druhej strany plusového šroubíku-niekedy je chyba tam
...pri zážehu ti kantal musí pomali rozsvietit a pri fúkaní na kanthal musí žhavenie jemne miznút
...pri žhavení ti nesmie kanthal prudko svietit ale musí sa rozsvietcovat
...niekedy pomôže jemné nahnutie meshu s kanthalom ...vlavo ,vpravo alebo smerom od plus polu
...vážne to skúšaj ...nevzdávaj to Mesh na ostro Forever ...
Obrázok
PIKOLO by IVANT...Kayfun PRIME Original
Obrázok užívateľa
SANTO-71
e-poradca
e-poradca

Poslaťod Merlin » Pon 23. Feb 2015 23:10:04

Ten papierik, alebo kolodiovy paierik pomoze spravit prvotnu dilataciu a nezarezat sa do meshe.
Nieje to idelane, ale prve setupy to pomoze lepsie zvladnut.
Druha moznost je, navinut spirelku na trn, presne na priemer dierky v atomizeri a nasledne az potom prestrcit mesh.
Ale je to narocnejsie na nervy.
Ale ked sa to zvladne, potom je to parada.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod tycon » Uto 24. Feb 2015 8:14:47

páni velmi pekne dakujem,rozchodil som to
mal som kanthal A1 (16,25 a 35) zvolil som 35ku,namotal som ju na vrtáčiku presne na dieru na mesh v atomizéry,vyhral sa s nou,prestrčil mesh aby bol na volno,troška prežhavil dal likvid a vualá,ono to fachá,a ako bolo spomínané asi dlhšie nepojde z ruky :-)

ešte raz díky
Obrázok
tycon
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Merlin » Uto 24. Feb 2015 17:24:24

Mesh na ostro je dobra vec.
Ale ked sa zvladne dobre porytie plochy jadra nie jednym, ale dvoma, troma styrmi spiralkami paralelnymi, to zacne byt zaujimave.
Nemusi ist o nejaky ULR setup, prave naopak, 1,2-1,5R qadrafilarny setup ma zivotnost aj pol roka, denno denneho hulenia.
Ale zalezi od napekavosti liqidu a zanesenia mesh-e.
Mesh+ oplet dava o malo lepsie vysledky, pretoze ak je oplet pod drotom, lepsie zasobuje jadro a zmensuje sa odvod tepla do liqidovodu, teda meshe.
Pri vypalovani na sucho, sa obvykle dobry oplet zbavi karbonu a ostane zas cisto biely (sedy).
Ale navin na ostro je aj tak lepsi. Niekedy sa moze zdat, ze zlozity na poskladanie, ale ked sa zacne darit a je v tom prax, tak je to uplna pohoda.
V prvom rade je to o trpezlivosti a nevzdavani sa, po par neuspechoch.

Steamboy patri medzi lahko instalovatelne setupy mesh na ostro, pretoze po odsroubovani kapuce je dobry pristup do kotolne, kontaktom a tp.
Ale su este lepsie a jednoduchsie instalovatelne genesisky, no tie zas maju ine muchy.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Igi BB » Pon 02. Mar 2015 12:38:28

Nevyhovoval mi tazky potah z originalnej ciapky SSR2.1, Ivan mi pod povodny hulvat dovrtal druhy, a teraz je ro na paradu.
Obrázok
Collector
Igi BB
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Igi BB » Uto 03. Mar 2015 14:26:38

Stormbox Mk 2 teaser
https://www.youtube.com/watch?v=AXO7WQQcrO4&feature=youtu.be