Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Inhalovanie e-cigarety v zákaze fajčenia: áno alebo nie?

Inhalovanie e-cigarety v zákaze fajčenia: áno alebo nie?

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: Inhalovanie e-cigarety v zákaze fajčenia: áno alebo nie?

Poslaťod Kleistenes » Str 01. Máj 2013 22:11:21

poslanci menej mat nebudu, menej budeme mat zasa len my, obycajni ludia...

samozrejme, ze netreba nejako extremne provokovat "dymenim" tam, kde je to fakt nepripustne, ale v restike sa vacsinou opytam, ci nevadi...horsie je, ked na teba kuka niekto zo zakaznikov...ale to je indivindi...

ak ale fakt zakazu vaping (resp. ecigy zaradia k pyru) a budu to pokutovat, tak to bude ten najsmutnejsi a najsprostejsi pocin, ktory urobia...
bol som na stretku a skutocne v tej nefajciarskej restike po smrade nebolo ani stopy...a to tam bolo pary ajajaj...
FUZZe XL2•Magneto1939•iTaste134
TheRussian № 0573
Temon № 0215
6.4.2013:EOC
                                                                                      Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Kleistenes
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod barci.g » Štv 02. Máj 2013 19:48:09

Edit moderator
NECITOVAT PREDOSLY PRISPEVOK !!

Aj ja tak :) vzdy sa radsej slusne opytam. A zatial sa mi nestalo, ze by mi to niekto nepovolil a pripadne ze by sa niekto na mna stazoval. To ze sa divaju, som si uz zvykla ( tak asi ako kazdy z nas, LOL)

Ci sa bude vaping pokutovat?
-ak myslis samotne vapovanie.... to sa budeme musiet opytat nejakych policajtov, ake nariadenia z hora dostanu... Aj ked mozno aj napriek nejakemu nariadeniu bude zalezat na samotnom charaktere policajta...
- sak uz teraz sa neopravnene pokutuje prostrednictvom SOI... (internetovy predaj)
Obrázok
Obrázok užívateľa
barci.g
e-znalec
e-znalec

Poslaťod mitter100 » Štv 02. Máj 2013 20:22:34

Takto by som povedal, krčmi, reštaurácie, podniky sú súkromné, ked majitel povolí vapovať, s čím nemám problém,
ešte sa mi nestalo, že by mi to niekto zakázal, a ked sa ozval nejaký hosť, že ja fajčím prečo nemôže on, odpoved bola
jednoduchá, môžete ale elektronickú a velmi rýchlo stíchol.
A pokial vadí majitelovi aj elektronická tak sa presuneniem o pár metrov dalej a tam mi to povolí.
Každému rozumnému podnikateľovi ide o kšeft, a každý dobre vie, že ked povoli e-cigu, bude mať viacej bubákov.
Já zatial nevidím v tom problém.
Čo EU vymyslí nechaj sme sa prekvapkať. Já bafám potajomky aj v Tescu, Kauflande, Lídli, a ked ma prichytia poviem že som chorí a musím
inhalovať. A mám pokoj. Ale zásadne neprovokujem.
Obrázok
[b]UŽ NERIEŠIM
inawera-miešam PODĽA CHUTI
Obrázok[/b]
Obrázok užívateľa
mitter100
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kleistenes » Štv 02. Máj 2013 22:44:40

miťo, ja ťa žeriem :-D potajomky v supermarkete :rehot: toto som este neskusil... :OK
zatial si v pohode zavapujem takmer na zastavke, ale nie uplne medzi ludmi, dokonca som si vsimol, ze ked niekomu vapujes za chrbtom, a ini nikto nefajci cigu na okoli, tak tym ludom ani nedojde, ze si bafas :-)

Barci, pred nedavnom bolo v telke, ze na vychode dostali policajti prikaz nadriadeneho, ze musia spokutovat 1000 ludi...takze sa asi velmi spoliehat na charakter asi nebudeme...toť, ja som mal v marci skusenost s nasimi policajnymi kolegami, ked som bol po mamu na pohotovsti. nechcel som zastavit pred vchodom, kde stoja sanitky, tak som to nechal pobliz vchodu, kde som nikomu nezavadzal, a stoji tam vzdy sora aut, aby mam nemusela krivat na parkovisko 400metrov a sup ho tam, dosli mestki a potrebovali dobuchat blocky, tak velice tam montovali papuce, ze auta v zakaze vjazdu, a ze blokujem pristupovu cestu...nebavili sa, proste ich nezuajimalo, ze som bol mamu nalozit a ze tam neparkujem...za 10evri...a ze som mal zaparkovat tam, kde sanitky vkladaju ludi...
inu, uz to nieje policia zpred 15 rokov, ked ti skor dohovorili..dnes ta rovno skasiruju...ten pomer sa otocil...
Nebol by som teda prekvapeny, keby sa to udialo...
ale co, sak supnem do vacku a tvarim sa ze nic, hadam ta nemozu len tak prekutravat na ulici, ci? a navyse, ziadny smrad...(ale radsej to do extremu netaham)

Aj tak niesom za, aby sa eciga zrovnala s pyrom....je to proti logike, hadam cas a spolocny postoj to nejako utrasu, a trocha to napatie povoli...
FUZZe XL2•Magneto1939•iTaste134
TheRussian № 0573
Temon № 0215
6.4.2013:EOC
                                                                                      Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Kleistenes
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Andy79 » Str 10. Júl 2013 16:08:47

Neviem kam by som to mal hodit, tak skusim sem. Ak som netrafil, tak pardooon :D Len taka zaujimavost, niekto tu spominal spotrebnu dan. Taliani maju teraz veselo. Sice pracujem pre taliansku firmu 5 rokov, ale po taliansky kotkodakat moc neviem, ale podla toho co som pochopil, by som povedal že chcú na e-cigy a prislusenstvo uvaliť 58,5% spotrebnu daň. Trošku to tam žije
http://video.repubblica.it/edizione/roma/sigarette-elettroniche-in-piazza-contro-la-super-tassa/134370/132910?ref=search
Už len dúfať, že to nejakého blbečka nenapadne aj u nás. :(
X-Cube II, Evic VTC Mini, Kbox Mini, ProVari P3, ProVari 2.5,
Subtank Mini, Crius, TFV4, Sense Herakles, Royal Hunter
Obrázok
Obrázok užívateľa
Andy79
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod IvanPO » Str 10. Júl 2013 16:19:33

uz to tu niekde je..
protestuju hlavne kvoli tomu, ze dan ma platit nie len na liquidy s nikotinom ale na vsetko co suvisi s e-cigou
napr. aj USB kable na nabijanie..
to je akoby sme uvalili rovnaku vysku dane ako je na cigaretach aj na popolniky
Nemesis/FT, Chi-you/FT, Caravela/FT, Vamo V2, KTS, baterie eGo
2x Steam FT boy, AIOS, ProTank II, Drunker, Vision™ Vivi, Vision™ 2.0
vlastne na baze Ina, FlavourTec + prichute FA, FT, PV
Obrázok
Obrázok užívateľa
IvanPO
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Ján Petrek » Ned 25. Máj 2014 14:55:35

Zákon o ochrane nefajčiarov som podrobne preštudoval a nenašiel som tam nič, čo by zakazovalo inhalovanie z inhalátora. Keď si v reštaurácií, kde je zákaz fajčenia potiahnem, vypustím dym a hneď príde za mnou čašník, ktorý ma upozorní, že tu platí zákaz fajčenia, tak mu odpoviem, že neporušujem žiadny zákon, pretože nefajčím, ale inhalujem liečebnú zmes, ktorá mi pomáha bojovať s astmou. Proste, že užívam liek a to mi nikto zakázať nemôže. Väčšinou takáto argumentácia zaberie a čašníci mi dajú pokoj.
Myslím si, že názov elektronická cigareta je nešťastný. Predajcovia by sa mali dohodnúť na tom, že pojem e-cigareta jednoducho nebudú používať. Mal by sa ustanoviť úzus, že sa jedná o inhalovanie z inhalátora a slovo "ciagreta" a "fajčenie" by sa mali prestať úplne používať.
Obrázok užívateľa
Ján Petrek
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod janko72 » Ned 25. Máj 2014 15:33:50

Za mňa zásadne nie v nefajčiarskych priestoroch.
Takisto ako dym aj para môže obťažovať svojou arómou, konzistenciou a spôsobovať nutkanie na kašel u nefajčiarov.
Na uzavretých akciách väčšinou áno, po dohode s personálom a spoluosadenstvom. Ak sa nedá, tak normálne vonku s pyromanmi.
Toto vapovanie som si všimol aj v obchodných centrách, kinách a kde kade , kde je zákaz fajčenia.
Inhalátor používajú na 99% bývalí fajčiari, takže je to pre nich náhrada cigarety a tomu by malo zodpovedať ich správanie.
V priestoroch kde je zákaz fajčenia, použitie inhalátora považujem za aroganciu a zbytočnú provokáciu.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Ján Petrek » Ned 25. Máj 2014 15:56:57

Keď inhalujem tam, kde je zákaz fajčenia, tak sa snažím paru vypúšťať tak, aby nikoho neobťažovala. Para má však našťastie tú vlastnosť, že sa rýchlo rozplynie. Čo sa týka arómy pary, tak si myslím, že po vyfúknutí z pľúc, žiadnu arómu nemá. Moja manželka má veľmi citlivý čuch a určite by nejakú arómu zacítila, keďže inhalujem aj v obyvačke pri televízore a sedíme s manželkou vedľa seba, tak manželka nikdy nič necíti. Keby cítila, čo i len maličkú arómu, tak by ma hnala preč, pretože ona proste arómy akéhokoľvek druhu vyložene neznáša...
Samozrejme aj ja mám určité obmedzenia. Zásadne neinhalujem v kine, alebo v dopravnom prostriedku, prípadne v čakárni na úrade, alebo u lekára - to by bola riadna provokácia...
Obrázok užívateľa
Ján Petrek
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod kuki » Ned 25. Máj 2014 16:40:16

Jano neviem co paris,ale ja ked dojdem do šenku tak vsetci hned vedia ci parim oriesok alebo vanilku :lol:
kuki
e-znalec
e-znalec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia