Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Inhalovanie e-cigarety v zákaze fajčenia: áno alebo nie?

Inhalovanie e-cigarety v zákaze fajčenia: áno alebo nie?

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: Inhalovanie e-cigarety v zákaze fajčenia: áno alebo nie?

Poslaťod budka » Ned 25. Máj 2014 16:53:03

za mňa súhlas s Jankom. Tam kde sa nemôžu fajčiť manuálne cigy tam neinhalujem. Považujem to za normálne. Keby ecigy neboli tak tam fajčiť nemôžem. To že ecigy sú mi nedáva právo pariť v takých priestoroch a miestach. Časti mojich známych ktorí sú zarytí nefajčiari vada aj ecigy. Je im jedno že to nesmrdí a je to menej škodlivé. Inhalujem nikotín a to oni dýchať nechcú. Okrem toho mediálna masáž o škodlivosti ecíg na nich zanechala stopy. Vysvetľovať každému dookola to isté po každej novinárskej kačici ma už nebaví a proste parím len tam kde sa môžu aj cigarety.
Obrázok
Obrázok užívateľa
budka
e-veterán
e-veterán

Poslaťod kuki » Ned 25. Máj 2014 17:17:32

Ved o tom zadna. V krcme robim najvacsiu dymovu clonu ja :D,,Neviem si ani predstavit ze by som zacal zadymovat autobus alebo kino. To by ludia ani nevideli kedy maju vystupit :D,,,Len to s tou prichutom mi nejde do palice,lebo ako pisem po prvom potiahuti sa uz pytaju ci oriesok a pod. A to castokrat uz ani sam neviem co parim lebo ako je zname telo prestane vnimat pach ktoremu je vystavene po dlhu dobu. (zenska ktora sa casto vonavkuje alebo bezdomovec ktory smrdi sa necitia)
kuki
e-znalec
e-znalec

Poslaťod ondrej555 » Sob 24. Jan 2015 4:35:22

Minule sme s kolegami riešili ako pristupovať v budove našej firmy k elektronickým cigaretám. Podľa slovníka SJ je slovo "inhalovať" synonymom pre "vdychovať". Fajčenie je tiež "vdychovanie", čiže aj fajčiari sa môžu brániť tým, že tiež inhalujú, hoci slovenčina pozná aj výstižnejšie pomenovanie pre vdychovanie dymu z tlejúceho tabaku - fajčenie. Vyriešilo sa to teda tak, že sa zakázalo akékoľvek inhalovanie, nech sa necíti žiadna zo strán ukrivdená (prehlasovali ma).

Osobne si myslím že kým sa inhalovanie nerozšíri masovo až tak, že bude ohrozovať príjmy štátu zo spotrebnej dane za tabakové výrobky, tak to podľa mňa nebudú nejako extra reštriktívne riešiť ani na úrovni NR SR.
Obrázok užívateľa
ondrej555
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod vrana40 » Sob 24. Jan 2015 15:00:06

ja sa s mojou cigou chovám na verejnosti tak isto ako ked som mal klasiku, neprovokujem a rešpektujem okolie.Použivam ecigu iba tam,kde by som použil aj pyro
edit: doma je vynimka, pyro doma nefačil,ale ecigu to áno :smok1:
Pioneer4You IPV Mini 30W a SubTank NANO = hrozná zábava, zhúlení non-stop
Obrázok
Obrázok užívateľa
vrana40
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Welchi » Sob 24. Jan 2015 15:34:33

Ja sa stretavam skor s negat. reakciami ludi.. Kampan zabera a masirovanie cez masmedia je silna..
Ludia uveria vsetkemu co je v telke novinach internete.. :twisted: :twisted:
Na zastavke stojim este o 5 m dalej ako posledny fajciaci cakajuci clovek..
Je paradox,ze skor oslovia mna,ze im to vadi..ako fajciara co vyfukuje DYM po vetre na ludi.. :twisted: :twisted:
V praci mam vaping tolerovany .. majstrovi to nevadi ..a venujem sa v praci..a popritom potahujem ..
Hlasice dymu su ine tak na paru nereaguju /overene u poz.technikov/
fakjciari sa musia dekovat na fajciaren..to je skor brane ako zasivanie :D :D
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
SWVlasny MIX na baze TW,Avoria + chute FA,TW,Copsa,Avoria
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Poslaťod _darebak_ » Sob 24. Jan 2015 18:24:31

No neviem co ti hasici povedali, ale ja co mam doma poziarny hlasic, tak ho ecigou vpoho spustim...otestovane
A pristup okolia na ecigu suhlas, kukaju zvasa na mna jak na debila, minule okolo mna aj policajti smejdili... :D
.: Vedieť mlčať je ťažšie, ako hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať. :.

Obrázok
Obrázok užívateľa
_darebak_
e-odborník
e-odborník

Poslaťod Welchi » Sob 24. Jan 2015 18:28:36

No vies.. nespustim.. normalne vapujem..pohoda..
V EPS sa navyznam..

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
SWVlasny MIX na baze TW,Avoria + chute FA,TW,Copsa,Avoria
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Poslaťod pe.stefpo » Sob 24. Jan 2015 18:30:57

hlasiče su rôzne, buď reaguje na horenie a dym resp, na zloženie chemicke, alebo reaguje na dym ( paru)
mame v praci oba typy a keď sme mali technikov na kontrole tak som sa ho na to pýtal :D keďže bafam v kancliku tak aby som nemal pruser ak by som ho aktivoval.
ten čo mam v kancli reaguje na dym a paru, ale keďze som sam a mam len PG tak by som sa musel hoooooooooodne snažiť aby sa spustil, v hale mame oba tipy ale tam zas objem nepusti :D takže pohoda,
domáce hlasiče su povecine tie lacnejšie verzie na dym/paru, takže spustenie je lahke hlavne pre VG maniakov :D :D :D

čo sa tika vapingu a verejnosti, NEPROVOKOVAT, NEPROVOKOVAT, NEPROVOKOVAT, NEPROVOKOVAT, NEPROVOKOVAT, NEPROVOKOVAT
ostatne ja v kancli som sa kolegov pýtal a povedali že môžem, preto bafam, keby povedal ktokolvek že nie, tak nebudem..
proste rešpektujem nefajčiarov, a keď by som mal absťak nieje problem si dať kdekolvek narýchlo že o tom nebude nikto vedeť :D

edit. W. ma predbehol :D
posledne recenzie portál.
pico mega
Obrázok užívateľa
pe.stefpo
Moderátor
Moderátor

Poslaťod _darebak_ » Sob 24. Jan 2015 18:40:41

O cenu nejde, ale ak je to opticky dymovy senzor, nie teplotny abo chemicky, tak ten dymovy aktivujes aj ecigou. Tak bacha na to ;)
.: Vedieť mlčať je ťažšie, ako hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať. :.

Obrázok
Obrázok užívateľa
_darebak_
e-odborník
e-odborník

Poslaťod Kmeťo » Ned 25. Jan 2015 0:01:40

Keď mám byť úprimný, tak mne najviac chutí práve v zákaze fajčenia, ako každé zakázané ovocie...
...samozrejme nie za každú cenu!!!
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

PredchádzajúciĎalší

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia