Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Inhalovanie e-cigarety v zákaze fajčenia: áno alebo nie?

Inhalovanie e-cigarety v zákaze fajčenia: áno alebo nie?

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: Inhalovanie e-cigarety v zákaze fajčenia: áno alebo nie?

Poslaťod Igi BB » Ned 25. Jan 2015 14:27:59

Collector
Igi BB
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kmeťo » Sob 31. Jan 2015 1:03:30

...veď práve preto hovorím, že nie za každú cenu.
Pokiaľ by išlo len o mňa, tak je to otázka buď, alebo, vzhľadom k tomu, že farizejské zákony tohto štátu sú, podľa mňa, čím ďalej, tým viac vzdialené od toho, že by ich človek ctil, ako nejakú prirodzenú, vyššiu autoritu a rešpektoval by v nich nejaký ten prirodzený duch zákona, ktorý by mali predstavovať...
...po lopate povedané, keď už niekde nehulím, tak len preto, že by to mohlo vadiť okoliu, alebo si dávam pozor, aby z toho nemala zle obsluha v prípade, že by im tam nabehla kontrola...
...ináč hulím všade, kde to sú ochotný rešpektovať a kde nie sú, tak tam ani nepáchnem...
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Sob 31. Jan 2015 9:21:41

Ja to vnimamm tak, ze sa opytam, pripadne predvediem, ale pred tym si zoberem jedalny listok a opyatam sa, kolko stoji steak bez hranoliek len zo zeleninou a tp..
To je obojstranna prevychova.
Aj "zariadenie" musi citit, ze straca, ak dodrziava nezmyselne nariadenie.
Druha stranka veci je, ze som z velkej casti presiel na pastikarsky rezim a usetril som okrem fajcenia aj na stravnom, ktore v pripade mojej rozozranosti, nieje zanedbatelne.
Ale uvaha je taka, ze mi cele zakony su divne, pretoze cca 30km od hranic Slovakistanskeho hl. mesta, je akasi spolkova zem Rakusko, kde su ludia ekologickejsi, ako sama priroda, nedovolia si ani stavat jadrove elektrarne a podobne veci su na dennom pretrase ohladom ekologie a vplyvu sexualneho zivota chrusta na zivotne prostredie a napriek tomu sa huli aj v cukrarni.
Asi nie kazdej, ale huli.
Bud su silno fajciarska zem a mekka tuhych fajciarov, alebo su skratka toleratnejsi a zmyslanie maju uplne ine.
Podla dostupnych statistik ale zas tak silne zastupenie fajciarov v spolocnosti nieje, huli ovela menej mladistvych a vobec tym ze to neriesia, tak to ma svoj prirodzeny priebeh.
A opatovne je tam rozdiel v ponimani sukromneho vlastnictva a pravidiel v priestoroch stavovacich a chlastacich, kde ma vysostne pravo vlastnik a zodpovedna osoba za dany priestor rozhodnut, ci sa tam fajcit bude, alebo nie.
Tak mi to bolo vysvetlene a tak to asi aj v praxi funguje.
Preto nemam rad vseobecne hysterie a emocne stresy sposobovane pretriasanim a prikazovanim onoho a hentoho..
Vsetci piste modrym perom, ina farba nebude..
https://www.youtube.com/watch?v=lQvbg_qieK4
prevdepodobnost prisneho dodrziavania nezmyselnych zakonov je dana najma faktorom udavania, ktore byva zakorenene v mentalite hlboko z dob minulych, castokrat z dovodu frustracie z prehliadania velkych problemov a kleptokracie v statnom aparate..
https://www.youtube.com/watch?v=6UIbfqN_xrs
za tieto nazory mi raz..
https://www.youtube.com/watch?v=vyuGtoSZU1g

:vaping:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod _darebak_ » Sob 31. Jan 2015 9:54:11

Merlin, ty a to tvoje Rakusko, si ako moj byvaly sef, ten si tiez vzdy vyberal priklad aky sa mu hodil :D
Inak v Rakusku je to tiez zakazane, no ignoruje sa to tam.
.: Vedieť mlčať je ťažšie, ako hovoriť. Mnohí hovoria, lebo nevedia mlčať. :.

Obrázok
Obrázok užívateľa
_darebak_
e-odborník
e-odborník

Poslaťod Merlin » Sob 31. Jan 2015 10:07:20

No ved ja viem, ze je to tam zakazane..
Ale bavi ma ze sa tam ta ignoracia toleruje, napriek tomu ze ludia maju vatsie pravne povedomie a nekaslu na zakony, ale rovnako si nedaju kadit na hlavu..
Proste smetny kybel zo separatnym popolnikom je skoro na kazdej zastavke MHD vo Viedni a aj z reklamou na autriatabak..
Nerad pouzivam priklady a tiez nejak moc nemusim Rakusko, ale tak nejak mi v poslednej dobe stale prichadza na pretras..
Napriklad koli zabijackam, predaju vyrobkov domacej produkcie, napr. masovych a tak podobne..
Dalsi fenomen je napriklad Heuriger.
Proste kazdy zakon a statne nariadenie nemoze zasahovat do sukromeho prava.
Alebo napriklad fenomen registracnych pokladni a tak podobne..
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kmeťo » Sob 31. Jan 2015 16:38:15

...no mne to pripadá tak, že celá Európa naokolo má väčšie právne povedomie a nedá si kadiť na hlavu, preto všetci najradšej kadia na hlavu nám...
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Predchádzajúci

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia