Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Článok do časopisu

Článok do časopisu

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: Článok do časopisu

Poslaťod Zmazaný užívateľ » Ned 09. Dec 2012 17:22:38

Napriek istým obavám, :OK Až na to,že moja manželka sa v ňom dočítala o obsahu nikotínu vo vydychovanej pare a už som mal skoro utrum vapovať doma :lol:
Zmazaný užívateľ

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod richard » Štv 20. Dec 2012 22:30:47

Ochabu či úrady "podporované" farmaceutickými firmami, ktoré chcú liečiť rakovinu, impotenciu,infarkty či mŕtvicu, vôbec nezaujíma o čom sa diskutuje na nejakom fóre. O všetkom je rozhodnuté a tu sa vôbec nič nevyrieši. Práve som zaplatil pokutu SOIke, žiadne argumenty ich ani Ochabu nezaujímajú. Naivne som si myslel že na ne zareagujú, ale smola. Postup majú nalinajkovaný. Počítam s tým, že budúci rok končíme a fajčiari si budú zase spokojne bafkať. A popritom sa bavkať s tymi šelijakymi chorobami. Situáciu osvetluje napr. aj prednáška: http://www.youtube.com/watch?v=C1rki3xkjYo
richard
Predajca
Predajca

Poslaťod ego-cigarety.sk » Štv 20. Dec 2012 22:36:36

a čim si argumentoval? zákonom?
Obrázok
Liquidy SHAKE&VAPE (MOMO-GODZILLA-DINNER LADY-COSMIC FOG-FIVE PAWNS-ARK-BEARD-LIQUID STATE-BARISTA-TNT)
V ponuke bázy+booster - viac ako 1000 príchutí pre miešanie
VIAC INFO O NOVINKÁCH : http://www.ego-cigarety.sk/NOVINKY-c5_0_1.htm
ego-cigarety.sk
Predajca
Predajca

Poslaťod richard » Pia 21. Dec 2012 9:31:22

napisal som im v tomto znení:
Ústredný inšpektorát
Slovenskej obchodnej inšpekcie
poštový priečinok 29
Prievozská 32
827 99 Bratislava 215

Vec: odvolanie

Dovoľujem si podať odvolanie k uloženiu pokuty za predaj nikotínovej náplne do elektronického inhalátora v zmysle zákona o ochrane nefajčiarov č.377/2004

Odôvodnenie:
V rozhodnutí o udelení pokuty spájate dve nespojiteľné veci. Bylinné cigarety horia, tým pádom sa fajčia. Inhalátor sa v žiadnom prípade nefajčí. Fajčí sa aj napríklad vodná fajka, lebo tabak v nej horí.
Dôvodovú správu k zákonu 87/2009 ktorú spomínate, pravdepodobne písal človek, ktorý nepozná rozdiel medzi inhalátorom a cigaretou, . Podľa Vášho názoru som túto správu nespochybnil právne relevantným spôsobom. Podľa mňa som ju spochybnil konkrétnymi definíciami a princípmi. Aj podľa riaditeľky WHO na Slovensku Dariny Sedlákovej je u elektronickej cigarety odbúraný proces horenia, čím nevznikajú škodlivé rakovinotvorné splodiny. Tým pádom nikoho NEOHROZUJEM! Pokutujete ma za to, že niekoho ohrozujem.
Elektronická cigareta je len reklamný názov pre bežný inhalátor. Výrobcovia mu z tých istých dôvodov prispôsobili
aj tvar. Ale sú aj typy v tvare podobnom mobilnému telefónu.
Fajčenie je vdychovanie produktov tlenia pri teplote 1200 stupňov, ako napr.: oxid uhličitý, decht, popol, čpavok, fenoly, kyanid sodný, aldehydy, Kadmium, Arzén, Metán, Nikel, Nitrobenzén, Voľné radikály, Rádioizotopy, a ďalších viac,
ako 4 000 škodlivín obsiahnutých v cigaretách.
Nikotínová náplň NEOBSAHUJE žiadne z týchto nebezpečných zlúčenín.
Je to čistý nikotín rozpustený v Propylenglykole, ktorý sa používa v ústnych vodách a ako nosič pre lieky v tekutom stave – sirupy. Rovnako návykový ako kofeín. Ak by sa káva fajčila, dm z nej by bol rakovinotvorný ako dym z tabaku.
Preto nehrozí ani pasívne fajčenie.
Inhalovanie nemá s fajčením nič spoločné. Kvapalina sa zahrejena 60 stupňov a odparí sa. V plúcach kondenzuje a vydýchne sa stopové množstvo, ktoré následne kondenzuje úplne. Vôbec nezostáva vo vzduchu ako rakovinotvorný cigaretový dym.
PARA! nie DYM!
Trojročné dieťa Vám vysvetlí že čo ide mame z úst keď fajčí.
Elektronické cigarety nerieši ani novelizácia zákona o ochrane nefajčiarov. Asi preto, že technicky spájať inhalátor s fajčením je proti zdravému rozumu.
Vo všetkých lekárňach sa predávajú nikotínové náplasti a nikotínové žuvačky. Tiež protiprávne?
Nikotín je rovnako nebezpečný a návykový ako kofein a kávomaty sú v zravotníckych zariadeniach bežné. Neexistujú štúdie, ktoré by dokazovali,že by bol nikotín rakovinotvorný.
Osobne používam v elektronickej cigarete silice z levandule, pomaranča, litsey zázvoru a škorice. FAJČÍM ? Fajčil niekedy niekto liečivé rastliny? Fajčia aj astmatici ktorí používajú inhalátory?
Vyriešil som si 10 rokov pretrvávajúce zdravotné problémy. Neúspešne som predtým minul v lekárňach stovky eur. Silice v lekárňach nepredávajú, veď čo keby sa niekto vyliečili celkom. To sa nesmie.
NEOHROZUJEM nefajčiarov. Ja ich vpodstate “liečim“! Silice liečivých rastlín sa inhalovaním dostanú pľúcami priamo do krvného obehu a sú organizmu prospešné.
O čo vlastne ide? Je dôležité ako elektronické cigarety vyzerajú? Alebo čím naozaj sú.
Elektronickú cigaretu si odo mna nekúpil ani jeden nefajčiar, len samí bezradní fajčiari s finančnými a zdravotnými problémami. Náklady sú oproti fajčeniu 30%.
Elektronickými cigaretami by sa do troch rokov dalo fajčenie odstrániť, keby štátne orgány nechránili farmaceutickým firmám obrovské zisky na úkor zdravia svojich občanov. Rakovina, srdcovo cievne choroby, impotencia, mŕtvica a iné choroby spôsobené fajčením prinášajú farmaceutickým firmám neskutočné zisky, preto elektronické cigarety niesú žiadúce.
Chceme pred dosť nepríjemnou smrťou svoje úspory venovať im? Alebo svojim deťom.
Ministerstvo zdravotníctva, či Úrad verejného zdravotníctva by ich používanie malo propagovať a podporovať, nie zakazovať.
Zaujímvý je aj zákaz predaja žuvačiek či hračiek v tvare cigarety, pritom na počudovanie, zbrane rôzneho druhu ako hračky prípustné sú.
Keď ste ma vyhnali z Unikliniky, chcel som s e-cigaretami skončiť. Nedá sa, mám za 2 mesiace asi 200 stálych zákazníkov. Prečo im mám ja vysvetlovať že majú zase fajčiť cigarety? Vy im to určite vysvetlíte fundovanejšie.
Myslím si, že ma postihujete nespravodlivo a účelovo, pdľa zákona, ktorýsa ma vôbec netýka, A pritom ide o ZDRAVIE.
Vysvetlite mi prosím, v čom je elktronická cigareta škodlivejšia ako káva. Ak je, prestanem sa im venovať.
richard
Predajca
Predajca

Poslaťod jaffatealco » Pia 21. Dec 2012 9:44:31

Palec hore, pekne napisane. Som zvedavy na odpoved :-)

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
HW: Fuzz-E XL2 v titáne, ProVari mini + MMV Temon #0117, Bolt + Nautilus,
____iTaste express + Nautilus dripping mode, SteamBoy StormRider v2.0 #0073
SW: Totally wicked a Atmos Lab bázy aj arómy
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
jaffatealco
e-poradca
e-poradca

Poslaťod pufmuf » Pia 21. Dec 2012 9:54:51

smoki.sk píše:Pred presadením hlúpeho zákona nás môže zachránit len to, že ľudia ktorí budú zákon schvaľovať, budú mať viac informácii ako papier počmáraný nezmyslami p. Ochabu.

tak presne tohoto som sa obaval :twisted:
ludia co budu schvalovat sa vobec o vaperov nezaujimaju, odhlasuju to co im povedia lobisti, a to je nas problem, komunita je mala a roztriestena a jej nazor nema vahu
staci si pozriet draft novej EU normy kde sa maju liquidy nad 2/4 mg/ml odstranit z predaja pokym neide o schvaleny liek(zatial nic nie je konecne) EU neide o to aby ludia boli zdravsi inak by nehadzali vapingu klacky pod nohy

btw co sa tyka pasivneho vapovania, co som cital tak sa neda zrovnavat s pasivnym pyro
sice existuje ale vraj je to uplne zanedbatelne http://www.ecigarettedirect.co.uk/ashtr ... aping.html
a tu sa da zohnat cely vyskum http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 1512005030

richard píše:Zaujímvý je aj zákaz predaja žuvačiek či hračiek v tvare cigarety, pritom na počudovanie, zbrane rôzneho druhu ako hračky prípustné sú.

za toto mas u mna velke minus; ja som predajca ecig, tak nehante moje inhalatory, rasej sa sustredte na tie zle zbrane (nie, naozaj zbrane nezabijaju :P )
Naposledy upravil pufmuf dňa Pia 21. Dec 2012 10:06:31, celkovo upravené 1
pufmuf
e-znalec
e-znalec

Poslaťod smoki.sk » Pia 21. Dec 2012 10:03:01

@ richard, tento text som tu uz cital pred polrokom, otazka je ci si podal zalobu na sud. Netreba spajat dve veci, jedna vec je pravna ochrana voci rozhodnutiam statnych organov, ak si dostal pokutu alebo ti bolo ulozene opatrenie ktore nadobudlo pravoplatnost a ty ho povazujes za protizakonne, tak sa obrat na sud
druha vec je verejna kampan, ta moze posluzit tomu aby nebol v tomto smere nejaky hlupy zakon prijaty, aby neboli vaperi demonizovani a kriminalizovani, aby bolo dostatok informacii o kladoch ale aj rizikach vapingu, ale tazko nou zmenis pravoplatne rozhodnutie štátneho orgánu

takze v jednom mas pravdu, naozaj nema zmysel na fore riesit rozhodnutia SOIky, to je pravny problem a take sa riesia na súde , mal by si to urychlene urobit ak uz nie je pozde a stojis si za tym co pises

Ja si myslim ze rozoberat problematiku ecigarety vs spolocnost, verejna diskusia na tuto temu, má zmysel, ale nemozes cakat od toho ze to vyriesi pravny spor.
NAPÍSANÉ NA PMD85,TV Merkur

Obrázok
ObrázokObrázok
smoki.sk
Predajca
Predajca

Poslaťod smoki.sk » Pia 21. Dec 2012 10:18:41

@pufmuf to by som nevidel ako definitivnu verziu, len bol odstartovany proces ktory sa ma zavrsit az v roku 2015. Zaujimave je, ze v oktobri tohoto roku rezignoval eurokomisar pre verejne zdravie John Dalli pre podozrenie s korupcie (Udajne ziadal uplatok od svedskej tabakovej firmy za to , ze v ich prospech ovplyvni legislativu) . Teraz je vedenim rezortu povereny slovak Maroš Šefčovič a ten je právnik, možme sa len dohadovať odkiaľ asi čerpá informácie, ale faktom je že zanedlho ho vymeni regulerny eurokomisar z oblasti zdravotnictva. A to sa môže veľa vecí zmeniť. Okrem toho ide o celoeuropsku legislativu a da sa predpokladat naozaj burliva verejna diskusia. Tusim a dufam, ze v zahranici sa take sposoby ako u nas nenosia
NAPÍSANÉ NA PMD85,TV Merkur

Obrázok
ObrázokObrázok
smoki.sk
Predajca
Predajca

Poslaťod pufmuf » Pia 21. Dec 2012 11:20:15

ja som netvrdil ze to tak bude ;) este bude vela zmien do 2015/16
len som napisal ze prvy nastrel vyzera tak ze vaperov ma kazdy v pazi (okrem tabakovych a farmaceutickych firiem)
pufmuf
e-znalec
e-znalec

Poslaťod ego-cigarety.sk » Pia 21. Dec 2012 11:22:35

Nemusíme chodiť ani daleko - Dokonca v paži má aj istý štatný organ zákony v Slovenskej republike :vaping: A ked sa sere na zákony, bude sa už srať asi na všetko ......
Obrázok
Liquidy SHAKE&VAPE (MOMO-GODZILLA-DINNER LADY-COSMIC FOG-FIVE PAWNS-ARK-BEARD-LIQUID STATE-BARISTA-TNT)
V ponuke bázy+booster - viac ako 1000 príchutí pre miešanie
VIAC INFO O NOVINKÁCH : http://www.ego-cigarety.sk/NOVINKY-c5_0_1.htm
ego-cigarety.sk
Predajca
Predajca

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia