Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Li-ion NABIJACKY/Nabijanie vseobecne

Li-ion NABIJACKY/Nabijanie vseobecne

Debata o rôznych druhoch atomizérov, clearomizérov a batériách pre elektronické cigarety.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Re: Li-ion NABIJACKY/Nabijanie vseobecne

Poslaťod Kmeťo » Sob 02. Máj 2015 21:31:25

Merlin, Ty si mi ale dal... dve hodiny už behám po byte a skúšam všetky možné adaptéry čo nájdem... výsledok je taký, že všetky zdroje z rôznych mobilov a aj počítač, keď zapojím do telefónu cez mini USB, tak už detekujú nabíjanie. Jediný čo štrajkuje a nenabíja, je práve adaptér čo mám na ego baterky. Mohlo by to súvisieť s tou tvrdosťou zdroja, že tie huliace adaptéry sú tvrdšie, ako telefónne a nevedia sa s tou Nokiou dohodnúť?
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod Merlin » Sob 02. Máj 2015 21:37:03

Nieje to odpad, ale nebezpecny predmet.
Na akumulatory vseobecne plati tzv. skupina predmetov, podliehajucich zvysenemu riziku pri manipulacii, nakldani z tymito predmetmi a ich pouzivanim.
Preto napriklad akumulator oloveny v stave tzv. "sucheho nabitia" nepodlieha rezimu ADR v prepravnych podmienkach, tykaju sa prepravy len rizikove vety "obsah prepravy, toxicke kovy"..
LiIon a LiPol akumulatory su problematicke, ani nie kli zvysenemu nebezpecenstvu poziaru a vybuchu, ale koli obsahu tzv. reaktivnych kovov, ako je napriklad sodik, draslik.. lithium atp.
Pri horeni sa spravaju reaktivne, to je hlavna pricina, navyse maju ako clanky schopnost retazoveho horenia, tj. ak zacne v prepravnom obale horiet jeden, moze zacat horiet dalsi..
Clanky zabudovane vo vyrobkoch, maju ale vynimku. Hoci by nemali, ale maju. Aj Laptop mozes zobrat do lietadla a nepodlieha ani vahovemu limitu palubnej batoziny, je to predmet os. potreby. Rovnako aj telefon. Akorat tf, by mal byt poas prepravy vypnuty, alebo v rezime, kedy je vypnuta jeho VF cast. Inak nic nove..
Podobne nezmysly su aj v jadrovom zakone. Napriklad RTG trubica do meracieho pristroja, velka ako ziarovka do stromceka, je pre Urady zdroj ionizujuceho ziarenia, aj ked nema zdroj a je prepravovana ako suciastka, alebo diel. Na rozdiel od toho, aj ked podla definicie zdroja ionizujucich ziareni "katodova trubica, elektronka, napajana vyssim napatim ako 10kV", tak obrazovky CRT, monitory a TV maju vynimku, hoci sa jedna o vyrobok, ktory zdrojom ionizujuceho ziarenia rozhodne je, najma koli dobe expozicie, ktoru pri zapnutom zariadeni clovek stravi.
A ziadne zvlastne ochrany takyto zdroj nema.
Je sice pravda, ze to ziarenie je slabe, ale v case svojej slavy CRT, to ako kazdodenna radost, zas nejaky ucinok scitany mat muselo.
Takze jedna vec su predpisy a druha su vynimky.
Avsak z dovodu euro buzeracie, firma, ktora riesi nejake akumulatory, baterie a pod, musi mat aj hospodarsky plan nakladania z odpadmi, firma je povinna riesit odberanie, odvoz a likvidaciu takto vzniknuteho odpadu od zakaznika a pod. A taktiez ak sa uz nejaky odpad, odpadom stal, musi zabezpecit takato firma, aby sa nedostal opat do obehu, ako tovar.
Prikald..
Firma likvidujuca odpad, ma na kope elektricke spotrebice, plynove spotrebice, pneumatiky, auta, pracky, chladnicky.. proste odpad.
Pride koumak, (napr. ja) vybere si MW ruru, pracku, chladnicku a nejake pneu, ku tomu nejake auto, aby to mohol odviezt.
Prispendli na ten vrak SPZ a odchadza spokojny z nakupom za vahu srotu..
MW ruru preda do bazaru, po vymene poistiek a vycisteni. Kotol vycisti, delakcifikuje, vyzkusa a preda do bazaru. v Chladnicke vymeni kompresor, napusti freon zo starych zasob, sporak si doma pripoji a z vraku auta postavi frankensteina, ktory sa skamarati z dokladmi.
No kam by potom svet spotreby prisiel, keby sme recyklovali pouzitelne veci..
Ale potom moze nastat iny problem, ak kotol vybuchne, pretoze mal nejaku zavadu, kto je zodpovedny? Predsa kovosrot.
Ked MW rura, niekomu spali oci, lebo nema VF tienenie, alebo ma nejaku zavadu v dvierkach, kto je zodpovedny? Vyrobca??
Ked z autom sa stane havaria, je za skodu zodpovedny prevadzkovatel vozidla- majitel.
Ked niekomu vyhori dom, pretoze mu vybuchol laptop, alebo pes prehryzol ajfoun?
a tak podobne.
Ono aj ta preprava clankov, je taka skor bubacka odysea. Podla Murphyho zakona plati, ze co sa moze pokazit, tak sa aj pokazi..
Z dodatkom, ze ludsky faktor, je katalyzatorom problemu. Cim viac sa problem analyzuje, tym viac narasta moznosti a cely problem sa patricne zvatsuje, geometrickou radou alternativ a variacii problemu.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Sob 02. Máj 2015 22:19:34

to Kmeto.
Viem ja?
Ja som si k Nokii vyrobil kabel z odporom a nabijal na vsetkom, ale ako hovorim, N95 nemala v dobe, ked som ju mal, inu moznost nabijania, ako svoj vlastny konektor dutinkovy. Mini USB nebolo vobec zapojene cez PWR-M ako nabijaci vstup.
V povodnej verzii kabla mi to nabijalo len na makkych zdrojoch, potom som tam na kabel spravil vred z odporom a fungovalo by to aj dnes.
Podla mna ten adapter moze mat aj iny problem, moze byt, ze napatie je bud nestabilne, alebo co ja viem? pulzuje v zatazi?
Ale podla spravnosti by to robit ten adapter nemal.
Stym som mal problemy skor z CL adaptermi 12V, ako zo sietovymi na 230V.
Na CL totiz, to napatie nebolo stabilne vobec, ale ako na akom. Tak dlho mi to pilo krv, az som si namontoval v aute i na moto priamo USB dvojzasuvku.
Robilo mi problem, ze napriklad navigacia, prestala sa krmit a presla na bateriu, ked som do CL adaptera strcil nabku na ego baterku z clankom znacne vybitym. Po case zas klesol prud a islo to.
neskor som meranim zistil, ze pisane, je daleko od reality, pretoze udaj na tom "koliku" bol USB 5V 2A a skutocnost bola taka, ze pri odbere 500mA klesalo napatie pod 4,5V. Zasuvky obe, boli paralelne.
Dnes mam toto, alebo podobne. http://www.dx.com/p/universal-water-res ... UUxPPAREbY
V tom zazraku su dva zdroje, jeden obmedzuje pri 1A a druhy, az daleko za hranicou 2A.
Naposledy upravil Merlin dňa Sob 02. Máj 2015 22:21:44, celkovo upravené 1
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Ronon » Sob 02. Máj 2015 22:21:13

Chcel som len tým napísať, že nie je problém nakúpiť od výrobcu akékoľvek množstvo vymeniteľných článkov.
Firma likvidujuca odpad, ma na kope elektricke spotrebice, plynove spotrebice, pneumatiky, auta, pracky, chladnicky.. proste odpad

Toto nie je až tak pravda, ak to firma robí v zmysle EIA, na určité katalógové čísla odpadov musí mať konkrétne skladovacie priestory (ak sa jedná o mobilné - musia byť certifikované) - takže elektroodpad s pneumatikami nesmie byť v jednom skladovacom priestore. S elektroospadom môžeš skladovať batérie, ale samostatne musia byť umiestnené v špeciálnom boxe na batérie atď...

Ale ak by som sa mal vrátiť k prvotnej myšlienke nákupu článku od výrobcu, tak bez problémov - v závislosti od množstva s príslušnými dokladmi nie je problém (tie dve krabice od Sony by som skôr povedal že také malé množstvo nekúpiš).
Obrázok
Ronon
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Merlin » Sob 02. Máj 2015 23:00:26

Kupis, ale nie do europy.
Nielen koli debilnym predpisom o doprave, ale koli roznym debilnym certifikatom, ktore vyzaduje vyrobca ako sony konyon, pre eurosku mumiu, ako krajinu urcenia, vratane slovakistanu, ktory je europskejsi, ako europa.
Do USA doslo 2x 50 clankov + par na viac, sam som ich osadzal ako repas do elektrobike, loch na to velmi komplikovany v kostre z kompozitu.
Ani firma Spower mi nevedela dodat tie clanky, hoci mala a ma vsetky mozne certifikaty a pozehnania, hadam aj od papeza a cirkvi svatej bruselskej.
Ale mozeme si za to sami, pretoze mame uzasnu EK a rozne kladiva na carodejnice.
Zase su krajiny, ako Benelux, kde tie predpisy neplatia, pretoze pod lampou je najvatsia tma.
Ale konyon nestiha a mali velky vypadok, takmer pol roka z dodavkami, najma na LiMnCo a vysokoprudove clanky, koli vatsim objednavkam, preto clanky ako VTC5 boli isty cas nedostupne skoro vsade, pokial nemal dakto zasoby.

Ale opakujem, ze clanky ako VTC5, alebo samsung -25R a podobne, niesu urcene do spotrebnej elektroniky, ako boli laptopy a pod, ale su to clanky priemyselne, pre aplikacie, ako su elektromobily a pod.
Co sa tyka dovozu, specialne do EU vztahuje sa na to obecne REACH-ECHA, RoHs, ktore maju smerodatny charakter tovaru, ostatne je az za tym. Samozrejme sa to nabaluje do hyperrozmeru niekolkosanonovej dokumentacie.
A ku tomu sa nabaluje aj recyklacny fond a cely zakon o odpadoch.
Kedze je to ciastocne moja praca a mozem porovnavat dokonca EU a ostatny svet, tak o tom mozem aj napisat.

Jedna vtipna poznamka pod ciarou, prijatim TTIP si z vatsinou dokumentov, ako je Reach-ECHA a rozne ine, moze EK vytierat este dlho zadok, za velkeho smeichu na druhej strane velkej mlaky.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Pon 04. Máj 2015 21:00:29

Dnes som sa "pozrel" na zub nokia Nokia 808.
Stara prkotina, ale..
Som zistil, ze okrem povodneho adapteru, ktory vyhorel, to nechcelo nabijat na beznom USB adapteri univerzalnom.
Pripojene do diery laptopu, to nabijalo sporadicky (neviem preco) pripojene do CL ako kedy.
Pripojene na iny nabijac starsieho data vyroby od Nokia, to nabija v pohode.
Napatie na prazdno 5V, napatie v zatazi 500mA 4,5V.
Svine su to.. Este ze nevynaliezli nejaky vlastny USB port.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod patrix242 » Pia 24. Júl 2015 16:33:35

Ahojte,
chcel by som sa opýtať, či máte skúsenosti s touto nabíjačkou. Zatiaľ mám iba 14650tky, ale budem pravdepodobne kupovať nejaký nový grip, tak potrebujem niečo univerzálne. Prípadne tú istú s dvoma slotmi.

http://www.aliexpress.com/item/XTAR-VC4-Universal-LCD-Screen-Display-USB-Ni-MH-Ni-CD-Li-ion-Battery-Charger-For/32387228543.html

Ďakujem..
patrix242
e-znalec
e-znalec

Poslaťod samos » Sob 25. Júl 2015 0:12:22

samos
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod patrix242 » Sob 25. Júl 2015 1:40:11

Hmm, ale ta z toho aliexpresu čo píšeš je na 18650/26650 a ja mam aj 14650.. takže to pre mňa moc univerzálne nie je..
patrix242
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Welchi » Sob 25. Júl 2015 3:55:39

26/18/14 - 650 to je jedno.. Rozdiel je v priemere baterie nie dlzke..
Taze nabka zobere vsetky..
Xtar nabku mozem doporucit mam XtarVP 2
A tu v spominanom vlakne..ale to je vasia investicia..
Jo a pozor z aliena.. Aby bol adapter na nasu sastrcku/ vidlicu
Skor by som kupil unas.. npr.svetelna posta..
A mas zaruku

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
SWVlasny MIX na baze TW,Avoria + chute FA,TW,Copsa,Avoria
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Atomizéry, Cartomizéry, Batérie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia