Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Apple - off topic

Apple - off topic

Voľná zóna pre pokec o všetkom možnom.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo

Re: Apple - off topic

Poslaťod freee » Ned 30. Dec 2012 22:58:54

Som na tom podobne ako Ty,preto mam iMac,pri nom si oddychnem..Dcera ma PC s win ale zapina ho asi par krat za mesiac,inak ipad skoro nonstop,takze aj tam mam o starost menej jej stale nieco opravovat na pc..:) nelutujem ani eura co som do jablka vrazil..PS mam este notebook ( nepouzivam ho skoro vobec ) rozmyslal som nad hackintosom len neviem ako na to,nemas nahodou skusenost?
Obrázok

Elemky,Marsky,Godlengate..
Obrázok užívateľa
freee
e-znalec
e-znalec

Poslaťod dexter » Ned 30. Dec 2012 23:52:30

Ano mam ;) Mam stary Acer, na nom som mal nejaky cas rozbehaneho Tigra (OSX 10.4), ale nebolo to ono. Sice to slapalo v pohode, ale Mac to nebol. Ked som kupil MacBook Pro, dal som tam Ubuntu, facha to lepsie, predsa len je to stara sunka. Ale priprav sa na to, ze to bude porod. Ak nemas vhodny HW nemusi sa to ani podarit. Skus zacat tu: http://www.hackintosh.com pripadne tu: http://wiki.osx86project.org
Nemesis (#4418), EA MOD (#219), ProVari V2, Bulli Smoker Elite, D.I.D. D20 (#138), Temon D16 (#85, #180), Pikolik by IvanT

Obrázok
Obrázok užívateľa
dexter
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Teresa » Pon 31. Dec 2012 0:06:06

Hackintoshu jsem 100%ne rozjela celkem pet a nonstop paradne jedou. Jde o to vybrat si spravnej HW a pak na to roubovat spravnej MacOs... Samozrejme hodiny, dny a tejdny prolejzani ruznejch for a spekulovani je zasadni. Nastesti uz to mam za sebou.
Obrázok užívateľa
Teresa
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod dexter » Pon 31. Dec 2012 0:09:16

Presne ako pise Teresa :OK
Nemesis (#4418), EA MOD (#219), ProVari V2, Bulli Smoker Elite, D.I.D. D20 (#138), Temon D16 (#85, #180), Pikolik by IvanT

Obrázok
Obrázok užívateľa
dexter
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod freee » Pon 31. Dec 2012 1:04:54

no ten HW tam uz nezmenim,je tam aky je asi 3 rocne lenovo N200,neviem ci by si dalo..pozeral som tie stranky uz davnejsie ale velmi mudry som ztoho nebol,a casu tiez nemam tolko na studovanie,staci ze si nieco pocitam o vapingu..:) ale ten OSX by sa mi tam veru zisiel..
Obrázok

Obrázok užívateľa
freee
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Teresa » Pon 31. Dec 2012 4:43:20

2 free: no jo no, clovek ale ten cas musi venovat, kdyz neco chce. Taky mi to sezralo fakt tejdny, ale uz se mi to zase vratilo zpatky. Je i pro me tezky se smirit s tim, ze nemuzu umet uplne vsechno a ze vsechno v tomhle zivote uz nestihnu, ale porad se jak trubka o to snazim :)
Obrázok užívateľa
Teresa
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod freee » Pon 31. Dec 2012 11:56:36

uplne suhlasim a chvalim..:) snad sa na to raz dam..
Obrázok

Obrázok užívateľa
freee
e-znalec
e-znalec

Poslaťod freee » Štv 03. Jan 2013 23:48:17

na ozivenie temy: co mate radi alebo naopak co Vas trapy pri tejto znacke?
Obrázok

Obrázok užívateľa
freee
e-znalec
e-znalec

Poslaťod jaffatealco » Pia 04. Jan 2013 0:22:51

Jednoznacne sa mi najviac paci dizajn, jednoduchost a vzajomna prepojenost jednotlivych zariadeni.
HW: Fuzz-E XL2 v titáne, ProVari mini + MMV Temon #0117, Bolt + Nautilus,
____iTaste express + Nautilus dripping mode, SteamBoy StormRider v2.0 #0073
SW: Totally wicked a Atmos Lab bázy aj arómy
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
jaffatealco
e-poradca
e-poradca

Poslaťod dexter » Pia 04. Jan 2013 10:38:32

No co sa mi paci, dizajn, vyladenost HW a SW, genialne premyslena funkcionalita do najmensieho detailu a prepojenost jednotlivych Apple zariadeni navzajom. Je vidiet, ze dizajneri a programatori aj uvazuju a myslia na koncoveho uzivatela ako bude vysledok ich prace pouzivat a neplacaju len dokopy co ich napadne. Ked som robil apku pre iOS tak som pochopil preco sa vyrobky Apple tak jednoducho pouzivaju. Ako Windows OS programator som sa spociatku citil obmedzovany, lebo na tvorbu aplikacii pre iOS ma Apple vypracovany dizajn manual a pravidla co tvorca moze a nemoze robit. No neskor mi doslo, ze toto je dovod, preco ked bezny clovek chyti iPhone, alebo iPad do ruky, tak nepotrebuje navod ani rozsiahlu dokumentaciu. Jednoducho to vsetko funguje velmi intuitivne a je jedno ktoru aplikaciu prave pouzivam. A plati to aj o OSX, sprava systemu uzivatelom prakticky ani nie je nutna. Aplikacie su vacsinou zdanlivo jednoduche, ale vykonne a intuitivne. Antivirus uz roky nepouzivam. Reinstalacia celeho systemu (robil som upgrade a chcel som zacat uplne cistym diskom, co ale nebolo nevyhnutne) trvala komplet 45 minut aj s kopirovanim vsetkych dat zo zalohy. Vysledkom bol novy OS a zachovane vsetky konfiguracne nastavenia z povodneho OS vratane uzivatelskych kont a aplikacii. Z mojej strany ma to stalo len par kliknuti na zaciatku obnovy, takze vcelku nuda :roll: Ale najkrajsie na tom bolo to, ze by to zvladol aj menej zdatny uzivatel sam a nemusel by si na to ani volat suseda ITckara. Kto uz aspon raz preinstalovaval Windows PC tak sa mu to moze zdat ako bluznenie zaslepeneho Apple fanusika, ale ja fakt nekecam :D

A co sa mi nepaci? Ze este nemam doma Mac Pro :lol:

Obrázok
Obrázok užívateľa
dexter
e-profesionál
e-profesionál

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť