Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Hladanie pravdy

Hladanie pravdy

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Re: Hladanie pravdy

Poslaťod smoki.sk » Sob 12. Jan 2013 19:31:28

@Dodo

1 mg = 1 ciga som pouzil pre jednoduchsi prepocet, ja si pamatam ked cigarety ali aj 1,2 az 1,5 mg, to som fajcil do dvacky, ked to znizili, vysplhal som sa skoro na 40, takze vdaka tomuto opatreniu som fajcil viac, vlastne si myslim ze presne preto to opatrenie prijali, aby sa fajcilo viac (takych opatreni je tiez viac)

to ze sa ludia s ecig otravia predpovedali uz pred 7 rokmi, neotravil sa nikto, mozno aj stovka milionov ludi za poslednych 7 rokov ani jeden pripad, dovod popisuju tu kolegovia, telo to nedovoli
zaujimave je, ze naopak, naplastami sa da otravit a aj sa to parkrat stalo, tam sa nikotin totiz vstrebava aj po odlepeni naplaste

cigarety sice obsahuju len 0,8 mg na kus, u cigar a fajok sa vsak daju do tela dostat nasobne mnozstva nikotinu

mas pravdu ze za vsetko nemoze len tabakovy priemysel, pomaha im aj farmaceuticky priemysel a statna sprava, vsetci maju eminentny ekonomicky zaujem na tom aby sa ecigarety nepouzivali

spotrebna dan na tabak je chory vymysel (podla mojho nazoru), nepomohol nicomu, spotrebu tabaku neznizil a urobil z tabaku komoditu, na ktorej predaji su doslova zavisle statne rozpocty (to som myslel tym ze Europa cela trpi zavislostou na fajceni) a posledny navrh EK je prakticky neodovoditelny a ani sa ho nepokusili odvodnit, teda ano, absurdnym tvrdenim ze ked existuju lieky s obsahom nikotinu tak vsetko co ma rovnaky obsah nikotinu musi podliehat registracii ako liek, ale slapu si po vlastnom jazyku, je tu niekde aj link na dokument, v ktorom EK v roku 2008 tvrdi ze elektronicka cigareta a naplne maju podliehat registracii len vtedy, ak su za liek vydavane a pri ich predaji je prezentovany ich terapeuticky ucinok
Navyse je tu precedens z USA, kde najvyssi sud rozhodol ze FDA (urad pre kontrolu lieciv USA) nema ziadny narok vykonavat kontrolu a dohlad nad trhom z ecig a naplnami, lebo nie su liek a nikto ho zan nevydava

Ak by bol prijaty v EU posledny navrh EK, tak jedinym volnopredajnym a teda dostupnym prostriedkom obsahujucim dostatocne mnozstvo nikotinu pre uspokojenie potreby fajciara by bola rakovinotvorna cigareta, ja to povazujem za chore
NAPÍSANÉ NA PMD85,TV Merkur

Obrázok
ObrázokObrázok
smoki.sk
Predajca
Predajca

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod Dodo » Sob 12. Jan 2013 19:52:35

jaffatealco a lukas83

presne o to sa mi jedná. Viete že denne dáte 2-3 ml napr 11ky, ale nenechávate to na telo. A predpokladám, že Vaša snaha je znižovať obsah nikotínu. Ak by som to nechal na telo, tak by som dopadol ako pri fajčení - najprv som fajčil občas a postupne (po cca 30 rokov fajčenia) som pravidelne vyhúlil 20 a viac .

Preto som sa aj pýtal, či niekto nevie, zhruba koľko telo absorbuje nikotínu pri vybafaní napr. 1ml 12ky.
Nikotín je návyková látka, ktorá spôsobuje o.i. problémy keď chcete prestať. Ak by som ale mal vybafal napr. 2 ml. 18ky (mnohí mi odporúčali pre začiatok začať s 18kou resp. až 24kou) t.j. max. 36mg, znamenalo by to že len vymením jeden návyk za druhý, len s rozdielom, že som zvýšil množstvo nikotínu, keďže 20 lightiek je cca 20x0,6 (0,8)= 12 (16)mg. A mojím primárnym cieľom je zbaviť sa pyra a sekundárnym cieľom nechyť návyk na e-cig. Ja považujem e-cig. za podstatne menšie zlo ako pyro.

POZN.: prosím len mi neodporúčajte aby som jednoducho prestal fajčiť - to viem aj ja (prestať fajčiť je jednoduché ja som už prestal fajčiť min. 1000x)

Aby ste mali prehľad o mne:
používam zväčša 11 resp. 12ku (skúšal som aj 6/9/18) - žiadny rozdiel
vybafkam okolo 1ml/day - pričom sa snažím grip používať ako cigaretu, t.j. každú hodinu, resp. keď mám chuť si bafnem 10-12 šlukov (ako pri bežnom pyru)
občas si fláknem pyro (zo začiatku 0-5, teraz posledných 5 dni už nič - a nemám problém)
Dodo
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod jaffatealco » Sob 12. Jan 2013 20:20:36

Ja by som povedal ze to telo znizuje.

Mam velke zasoby liquidu a snazim sa to znizit a chcem toho odparit co najviac. Ale nejde to. Vapujem len kym mi chuti. Niekedy sa dostanem na 3-3,5ml, ale viac nie. Preto ked dorazim zasoby 11mg liquidov, budem miesat slabsie.

A hlavne to nerataj... Ja som tiez zo zaciatku ratal ze kolko nikotinu vyvapujem. Je to na nic a nic nehovoriace cislo. Teraz to uz neriesim. Sam prides na to ze to nema zmysel ratat, telo si vypyta aj povie staci a hotovo...

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
HW: Fuzz-E XL2 v titáne, ProVari mini + MMV Temon #0117, Bolt + Nautilus,
____iTaste express + Nautilus dripping mode, SteamBoy StormRider v2.0 #0073
SW: Totally wicked a Atmos Lab bázy aj arómy
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
jaffatealco
e-poradca
e-poradca

Poslaťod One-Half » Sob 12. Jan 2013 20:23:40

Dodo:
Prestal si fajcit 1000x ,preco si sa teda vratil k fajceniu?nechapem...:shock: zvyk?potreba nicotinu?
Pouzijem meno z fora Welchi vapuje 5-6mg/ml a ako on pisal prisiel mu Steam Boy sr2 a mal dost aj toho.
Dalsie je ze x ludi vapuje 0mg/ml a neprestali ,lebo sa zbavili nicotinu beru to ako konicek,hobby a ked im da niekto vedecky studiami dokazane ,ze pg/vg skodi.. nestoji pi.pik verim ze prestanu aj z 0mg/ml.
Zdrave ,alebo skodi to?vela z nas vrazili 100vky eur do vapingu,ale nie zeby usetrili ,ale kvoli zdraviu a co?citia sa lepsie ... Za seba som v - minuse ,ale mam co som hladal PV+SBSR2 a verim uz nastane iba znizovanie nicotinu

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2
HW : Fuzz-e XL2 v2 FW6,ProVari Mini Black Blue Led+SteamBoy SRv2, Milanov Grip+Vivi Nova Welchi Mod
SW : Skusam chute pokial nenajdem tu pravu

Obrázok
One-Half
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Dodo » Sob 12. Jan 2013 20:43:56

@Smoki

skús mi v jednoduchosti vysvetliť zákl. princíp, že k otrave nikotínom nedôjde, keďže telo povie dosť.
Je to len osobná skúsenosť alebo to má aj vysvetlenie - na akom základe, princípe to je založené.

@One-half
Ja som sa nevrátil k fajčeniu (a dúfam, že sa nevrátim - verím v silu e-cigarety)

A môj osobný postreh: každá debata tu skončí hromžením na tabak. loby, EU a štát - na dane.
Za všetkým sú peniaze, to ale platí aj pre vaping.

Myslím si, že obrana vapingu, by mala byť v argumentácii. Preto som sa snažil otvoriť nejakú diskusiu, kde by ľudia naflákali jednak svoje skúsenosti, zistené informácie zo sveta a dali návrhy ako sa brániť.
Dodo
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod janko72 » Sob 12. Jan 2013 21:10:30

Poviem Ti to takto. Po dobrom záťahu v krčme a vyfajčení dvoch krabičiek za večer si koľko nefajčil?
Mne na druhý deň pri zacítení cigarety prišlo zle. A nefajčil som aj dva dni. Toto je ochrana organizmu.

Ano dokážeš sa predávkovať, ale musel by si to robiť cielene.
Vapujem denne cca 5 -8 ml 12 -18mg/nic.
Doobeda silnejší, poobede slabší a večer už len taký light nejakú šestku keď mám chuť.
Ano dokážem sa predávkovať, ale len pri koštovaní miešaníc. Prvé príznaky - potenie, točenie sa hlavy.
Takže si dám hodinku pauzu a môžem pokračovať.
Ale je to presne to isté ako pri pyre. Ráno si bafneš červenú a je to to isté. Točí sa Ti hlava.
Organizmus sa vie ochrániť sám. Takže nejaké predávkovanie neriešim ani sa neobmedzujem.
Veľmi veľa záleží od spôsobu ako vapuješ. Tieto výkonné systémy ktoré používame, potrebujú rozbeh. To znamená, že si šluknem až nejaký tretí poťah, keď už to má zodpovedajúci objem a hit. Z toho mi vyplýva, že vlastne moja spotreba je tretinová oproti tomu čo uvádzam vyššie.
Môžeme sa o spotrebe liquidu a množstve spotrebovaného nikotínu baviť len v teoretickej rovine, nakoľko tu existuje strašne veľa premenných.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod coala » Sob 12. Jan 2013 21:13:10

@Dodo
navštevujem jedno z najväčších nemeckých fór o vapingu
len pre príklad:
práve v tomto momente sa tam nachádza 152 hostí a 390 členov
dnes tam už bolo 4497 hostí a 1885 členov
celkovo má fórum 25.855 členov
1.450.609 príspevkov a 72.114 tém

ty si vážne myslíš, že ak by čo i len 10 ľudí boli z vapingu ochoreli, či mali nejaké iné nežiadúce príznaky, že by so to tam neriešilo?

a nadôvažok Nemci nie sú vo vapovaní zelenáči ako Slovač
buď si istý, že už dávno by sa o prúseroch vedelo
u nich to chcú zakázať iba kvôli tomu, že štát prichádza o obrovské množstvo peňazí na daniach
v Nemecku je oficiálne cez 2.000.000 vaperov
to je obrovská masa ľudí stačí ti to?

a čo sa týka toho nikotínu telo si vážne povie či stačí a či nie
máme v sebe prirodzenú obranu, ak mi začína byť zle tak predsa sa sám/a seba spýtam
že prečo mi je asi zle, a ak mám pocit, že som prefajčený/á tak asi ďalej bafať, piť alkohol, vapovať alebo čo mi spôsobuje slabosť nebudem či?
pokiaľ budem tak je to môj problém a sam/a si zarábam na pruser, ale predsa nemôžem očakávať, že ma bude niekto vodiť za ručičku, že dokedy je tá hranica v hocičom čo už nemôžem prekročiť

keď si fajčil cigy a mal si si chuť zapáliť, tak si tiež neriešil či ich v daný moment vyfajčíš o 2-3 viac ako inokedy
a určite si sa nikoho nespýtal či to ublíži alebo či môžeš vyfajčiť viac

za seba začínala som na 12mg prešla na 9mg
teraz som na 12tke ale kvôli tomu, že prebafám 1ml denne z pôvodných 5ml denne
proste vapujem len keď mám na to chuť a už toľko "nedudlíkujem" ako zo začiatku

keďže prevapujem 1ml je ti asi jasné, že to skoro vôbec celý deň nevapujem
áno presne tak, nevstávam s pocitom, ako pri cige, že prvé čo ráno bolo musela ísť ciga, potom káva a až potom ranná očista

teraz ide najprv očista, raňajky, noviny a aj o hodinu o dve si bez problémov poviem
no a teraz by to chcelo kávičku, ku kávičke kým ju nevypijem si samozrejme aj zabafkám
ale potom aj 6 hodín nezoberiem grip do ruky ani mi to nepríde nepotrebujem

a večer keď je kľud vtedy mám bafkacie obdobie ale je to skôr o tom, že si už telo zrejme istú dávku nikotínu vyžiada

teraz som sa rozhodla, že skúsim prejsť na 6mg liquid čo to spraví, či ma to teda prinúti častejšie bafkať alebo je to proste len v hlave a bude to ako doteraz

ak sa nič nezmení prejdem na nulku, ale zatiaľ mojím cieľom prestať vapovať nie je
čo viem ale na 100% pyro mi absolútne ale že absolútne nechýba
ja som prešla z cigy na vaping z minúty na minútu a bez problémov

a garantujem ti, že až na prvé mesiace keď ma sušilo, lebo som ako každá ženská pila málo vody, som nepociťovala žiadne problémy ani nič podobné z vapovania a nepociťujem ani od dnes

podľa mňa zbytočne pátraš a hľadáš pravdu
ja to vidím takto ak sa bojíš vapovať a očakávaš, že nájdeš niekoho kto ti zodpovodne povie, že áno vapuj je to bezpečné
tak taký neexistuje

a keď ten tvoj strach je väčší ako zahodiť klasické cigarety a prejsť na niečo iné nuž tak proste nevapuj a budeš mať pokoj a čisté svedomie ;)

VAROVANIE: Vaping vážne poškodzuje peňaženku !!! Obrázok

ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
coala
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod smoki.sk » Sob 12. Jan 2013 21:28:02

Ta rekacia organizmu je normalna, ako pri jedle alebo aj normalnej cigarete, pocit nasytenosti, vtedy prestanem (aj ja mam intenzitu tak, aby som do mohol cmulat v kuse)
samozrejme, da sa aj prejest (ak porovnavam s jedlom), to sa uz dostavi mierny pocit nevolnosti
da sa aj prezrat k smrti (aj ked to som si nie isty, ale videl som to v jednom filme, ze sa chlap prejedol tak ze zomrel, ale to mu chlapik vzdy ked prestal jest odrezal prst), v pripade jedla treba uz velku silu vole prekonat tu nevolnost a aj u ecigy je to tak

k poznamke, co sa tyka ze za vsetkym su peniaze, to je pravda a ani sa nesnazim niekomu nakukat ze moj pohlad nie je ovplyvneny faktom ze sa tym zivim, som clovek a moje zelania maju vplyv na smer mojich uvah tak ako u kazdeho ineho cloveka
Zakladny rozdiel je v tom ze vaping neplni statnu kasu , to znamena ze z neho nema prospech niekto, kto ma v rukach moc. Potom nasleduje velmi silne nutkanie vyuzit moc na ochranu svojich prijmov, ja neverim na dobromyselnost politikov a ak je ktokolvek, ci uz je to stat alebo firma alebo jednotlivec, financne motivovany, je velmi pravdepodobne ze tomu tlaku aj podlahne a bude konat tak, aby si prijmy ochranil, preto povazujem spotrebnu dan za choru a tento nazor som mal dlho pred tym nez som vobec o ecige nieco pocul.

A nehromzim, len diskutujem, a branime sa, argumentaciou, vecnou , pravnou a siahli sme aj k podaniu na sud, je to nas zaujem. Vrejnu moc v rukach nemame, a to je dobre

No a k tomu tvojmu zvysovaniu fajcenia, pises ze fajcis 30 rokov, to budeme podobne stari, neviem ake cigarety si v akom obdobi fajcil, ale skus zalovit v pamati ci sa naozaj u teba za poslednych 20 rokov zvysila spotreba nikotinu, alebo iba cigariet

Ja sa domnievam ze co sa nikotinu tyka, kazdy ma strop ktory dosiahne kratko potom ako sa stane zavisly na nikotine a na tej urovni uz zostane, ale to je len domnienka

Vseobecne, to co robim je pre mna dost fascinujuce, komunikujem z vela vapermi, a ta pestrost pohladov, sposobov pouzivania ecig, reakci an ecigu ma presvedcuje ze je velmi vela veci, ktore este o tomto zlozvyku nevieme, doteraz vsetko zastieral dym. Doterajsie vsetky metody odvykania nemala ani jedna viac ako niekolkopercentnu uspesnost, ja z toho co som pocul a videl za posledny rok, usudzujem ze je to preto , lebo akakolvek metoda je tak specificka, ze zasiahne len niekolko percent z fajcarov. Myslim si ze chyba bola v tom unisono chapani fajcenia, ale kazdeho pri tom drzalo nieco ine, niekoho nikotin, ineho motoricky navyk, dalsieho socialna stranka veci (popolnikova komunita), dalsi sa cigaretou odmenoval a spajal ju s prestavkou, pre dalsieho to bol unik a moznost byt sam, a pre vacsinu zmes toho vsetkeho ale v roznom pomere
eciga je dobra v tom, ze je prisposobitelna a da sa nakonfigurovat tak, ze zasiahne naozaj ucinne velku cast fajciarov, taktiez je to skvela prilezitost dozvediet sa o nikotinizme viac a vyvinut tak aj ucinnejsie metody na liecbu nikotinizmu. Skoda ze miesto toho sa zvolil skor taky inkvizicny pristup.
Tento odstavec je len moja uvaha, nikde som to necital a nijaky vyskum to nepotvrdzuje, je to len hypoteza
NAPÍSANÉ NA PMD85,TV Merkur

Obrázok
ObrázokObrázok
smoki.sk
Predajca
Predajca

Poslaťod Zmazaný užívateľ » Sob 12. Jan 2013 21:28:20

Smrteľná dávka nikotínu je 50-60mg jednorázovo,čo pri klasickom fajčení ani pri vapingu jednoducho do tela nedostaneš.Predávkovať nikotínom sa dá,hlavne v začiatkoch,ale otráviť v žiadnom prípade.Príznaky predávkovania sa, sú príliš varovné a nechutné,aby ti dovolili pokračovať vo fajčení,inhalovaní. .Neviem o tom že by niekde vo svete bol zaznamenaný smrteľný prípad otravy nikotínom,jediný o ktorom viem sa stal niekedy okolo roku 1800 kedy žena otrávila svojho manžela výťažkom z tabákových listov luhovaním,ale naliala to do neho násilím so svojim milencom.
Zmazaný užívateľ

Poslaťod despota » Sob 12. Jan 2013 21:28:52

Ale viete čo je paradox?

Nikto pri pyro takéto veci neriešil. Nikoho ani nenapadlo pátrať po predávkovaní nikotínom, nikto neriešil či a ako to vôbec škodí a hľa malá zmena a hneď sa každý strachuje o svoje zdravie. Osobne to neriešim. Šmakuje mi to , je mi lepšie, chutí mi to a baví ma to. Neriešim rozdiel medzi pyro a éčkom. Je mi to jednoducho fuk. Pokiaľ som neriešil pyro nemienim ani éčko a basta. Keby mi to škodilo tak po roku určite zbadám nejaké príznaky a hneď by som sa vrátil k pyru ale žial zatiaľ sa nič také nekoná a ani konať apoň dúfam nebude.
Toť len môj postreh a môj pohľad na pyro verzus éčko.
:vaping: :smok2: :vap_cig: :oslava:
TW kicked vivi vanilli

Obrázok
Hard : FUZZE XL2 pozitív a ProVari black satin V2 NATURAL a BOLT
SSR v.2.0: N°0035 a v.2.1: SN 2042
ako jediný a dobrý knoťák:THE RUSSIAN N°0473 BT Dream

Soft: bázy ATMOS LAB a TW
Obrázok
Obrázok užívateľa
despota
e-profesionál
e-profesionál

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť