Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Hladanie pravdy

Hladanie pravdy

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Re: Hladanie pravdy

Poslaťod coala » Sob 12. Jan 2013 21:46:58

despota píše:Ale viete čo je paradox?
Nikto pri pyro takéto veci neriešil.

presne tak :OK
alebo možno riešil ako prestať fajčiť, ale na takéto fóra ja som nikdy nechodila
mňa fajčenie neobťažovalo takým spôsobom, žeby som bola musela hladať komunitu, ktorá by ma držala nad vodou a snažila sa spolu so mnou s fajčením prestať

ja som prestala fajčiť, kvôli tomu, že moje obľúbené cigarety kvôli navyšovaniu cien a meneniu kolkov stiahli z pultu predaja a iné mi nechutili

a keď som sa následne dozvedela, že prekolkovávanie a tá novinka, že s nimi čosi robia aby samé zhasli, keď neťaháš, bude trvať cca 2mesiace tak som sa nasr... a povedala som, že a dosť nikto ma nebude obmedzovať ako za socíku keď sme mali známych v tabakových predajniach aby nám odkladali tvrdé sparty po 8Kčs :lol: :mrgreen: :lol:

začala som hľadať na nete, natrafila na el. cigaretu, kúpila, chutilo a bolo vybavené
následne som si povedala, že a teraz môžete prekolkovávať, zdražovať atď... koľko chcete
ako sa hovorí dovi dopo ;)

VAROVANIE: Vaping vážne poškodzuje peňaženku !!! Obrázok

ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
coala
e-profesionál
e-profesionál

Partner

Vaping Portál

Poslaťod Zmazaný užívateľ » Sob 12. Jan 2013 21:51:49

:lol: sparty,kua ale som bol frajer v tej dobe,ta trafika,kde som ich za 8Kčs kupoval ešte existuje,zlaté študentské časy :rehot:
Zmazaný užívateľ

Poslaťod coala » Sob 12. Jan 2013 21:59:21

Dušan píše:zlaté študentské časy :rehot:

veru žiaľ už len boli ;)
marlborky, dun hillky sa kupovali ako kusovky, to bola paráda, keď sme naškrabali na "kvalitnú ameriku" :lol: :mrgreen: :lol:
tá sa fajčila do kruhu ako sa hovorí šla z huby do huby, a vyjačila sa až úplne k filtru :rehot:

a to nehovorím keď sme ako študáci sedávali pri pive a kolovala ligeroska prípadne gitaneska, pajšle išlo vytrhnúť :mrgreen:

PS normálne ma melanchólia chytá, ja chcem byť zase mladá a pekná a to všetko okolo toho fňuk :plac: :G:

ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
coala
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Zmazaný užívateľ » Sob 12. Jan 2013 22:23:06

coalka,mladí už bohužiaľ nebudeme,ale pekní sme stále :D
Zmazaný užívateľ

Poslaťod mitter100 » Sob 12. Jan 2013 23:01:55

Coalka a Smoki si myslím, že už lepšie pre pochopenie vapingu voči pyru ani nemohli vysvetliť :OK :OK :OK
a za ďalšie toto je fórum o vapingu a predpokladám že sú tu vaperi a vaperky čo majú záujem si spríjemniť
radami HW a SW čo najpríjemnejšie a najvýhodnejšie.
Nikto nikoho nenúti vapovať alebo fajčiť. Je to každého vec a slobodné rozhodnutie.
Já sa vapingu nezdám a môžu mi vedci hovoriť čo len chcú. Aj keď je snaha vapingu škodiť zo strany štátu, aj keď vymyslia
rôzne zákony, slovák najde vždy chodníčky ako sa k tomu dostať.
A záverom perlička v televízii moderátor ohľadom e-cig zahlásil, že ťaháme nemrznúcu zmes.ale zabudol poznamenať že nemrznúca
zmes obsahuje okrem iných zložiek glicerin. Už moj otec používal glicerin do chladiča Warburg 900 aby mu nezamrzala voda v chladiči. Glicerin je neškodná chemická látaka pre človeka. môžeš vypiť nič sa Ti nestane. To máš podobné ako rybý tuk.
Aj do okeny sa používa alkohol a slopemeho vo veľkom. !!! :rehot:
Obrázok
[b]KBOX MINI,TARGET MINI,eVic VTwo Mini
inawera-miešam MAXX,VIRGINIA ART,REVOLUTION
Obrázok[/b]
Obrázok užívateľa
mitter100
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Dodo » Ned 13. Jan 2013 1:23:07

Važení

opäť chcem zopakovať:
- že som určite zaujatý vapingom
- že podľa mňa je e-cig. podstatne menej škodlivá ako pyro a preto ju aj používam

@coala
spomenula si veľa od nostalgie až po nemecké fórum, ale chcem sa pozastaviť nad niektorými tvojimi poznámkami:
1. píšeš "podľa mňa zbytočne pátraš a hľadáš pravdu " - určite ľudia ktorí nerozmýšľajú majú najjednoduchší život. Bohužiaľ ja taký nie som a snažím sa hľadať pravdu
2. píšeš "ja to vidím takto ak sa bojíš vapovať a očakávaš, že nájdeš niekoho kto ti zodpovodne povie..." - moja reakcia je že doteraz som fajčil pyro, myslím si že e-cig. je menej nebezpečnejšia, takže vapovať sa nebojím a nežiadam ani aby mi niekto povedal či je to bezpečné alebo nie. Chcem len získať input data a na základe toho si urobím vlastný nezávislý názor, pričom ten môže byť aj odlišný od väčšiny Vás.
3. a k poznámke "a keď ten tvoj strach je väčší ako zahodiť klasické cigarety a prejsť na niečo iné" - "to šme še pobavili" :lol:

@smoki
k mojej poznámke Za všetkým sú peniaze ..., tak to chcem uviesť na správnu mieru. To vôbec nebolo myslené na predajcov ale na výrobcov (chcel som len zdôrazniť že aj vamping je biznis). Až po prečítaní tvojho komentu som si "to" uvedomil a ak som sa ťa nechtiac dotkol, tak prosím o prepáčenie. Nechcel som sa dotknúť predajcov a určite nie teba, keďže pred krátkym časom som využil Tvoje služby a bol som úplne spokojný :OK
A tvoja úvaha na záver bola fakt dobrá a stojí za zváženie.

@Dušan
smrtelná dávka je 50-60mg ale čistého nikotínu

@despota
keď som začal fajčiť bol mladý a hlúpy, lebo som s tím začal.
Moja pôvodná otázka ale bola aké asi pomerné množstvo nikotínu napr. z 12ky absorbuje telo. Potom sa ma Smoki spýtal
skus nejaky ich argument ktory ma aspon logiku (netvrdim ze take nie su, len sa nemam o co opriet v tejto debate)
a mňa spontánne napadlo prípadné priotrávenie nikotínom, (keďže niektorý bafkajú 36ky a aj viac) a neriešia to). A potom sa celá debata zvrhla už len na problém s priotrávením s nikotínom. Pričom jediný Smoki mi dal aj odpoveď na moju pôvodnú otázku. Ale keďže reakcie pokračovali, považoval som za povinnosť reagovať. A tvoju poznámku a hľa malá zmena a hneď sa každý strachuje o svoje zdravie nechám bez reakcie (fajčil som len 30 rokov).
Dodo
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod coala » Ned 13. Jan 2013 1:53:32

Dodo píše:@coala
"to šme še pobavili" :lol:

som rada, že som ťa pobavila to ja rada :srdce: a ostatné už neriešim
vymenili sme si tu každý, kto k téme chcel niečo povedať, svoje názory a nato tu fórum je a k tomu účelu má slúžiť :OK
aj keď je niekedy ťažké a zložité cez písmenká a spoza monitorov úplne presne vyjadriť
čo má kto na srdci a ako uvažuje či načo presne myslí
hold to je daň za virtuálny svet
dobrú noc :dhd:

EDIT:
ešte mi to nedalo nakoľko som zo začiatku aj ja samozrejme hľadala, že koľko asi cca nikotínu do seba dostanem
tak som prehľadala v compe moje niekdajšie poznámky avšak podotýkam, že môžu byť skreslené a zavádzajúce nakoľko vtedy ešte kopec dnešných systémov nebolo a viacmenej nás "starších" vaperov bolo veľa tzv. kapkačov či už na LR príslušenstvách, alebo do vatičkových cartridgov ;-)

mala som pri kupovaní liquidov podľa mg hokej z toho, že čo čo znamená, takže toto mi pomáhalo sa zorientovať na začiatku:
24mg extra hight
16-18mg hight
12mg medium
9mg light
6mg ultralight
0mg

25 až 30 kvapiek = 1 ml (8,5 - 10 cigariet)
1 malý tank = 1,2 ml

3 kvapky = cca 1 cigareta

počet cigariet = mg nikotinu / 2 (1 ml = 11mg alebo 14,18,24,36....)
myslené výberom liquidu v závislosti na tabaku klasickej cigarety

4 mg / 1 ml (0,4%) - 0,2 mg / cigareta
6 mg / 1 ml (0,6%) - 0,3 mg / cigareta
8 mg / 1 ml (0,8%) - 0,4 mg / cigareta
11 mg / 1 ml (1,1%) - 0,55 mg / cigareta
14 mg / 1 ml (1,4%) - 0,7 mg / cigareta
16 mg / 1 ml (1,6%) - 0,8 mg / cigareta
18 mg / 1 ml (1,8%) - 0,9 mg / cigareta
24 mg / 1 ml (2,4%) - 1,2 mg / cigareta
36 mg / 1 ml (3,6%) - 1,8 mg / cigareta

a teraz som sa normálne zamotala :rehot:
možno si potreboval takéto čosi :oops:

inak doporučujem ti prečítať si toto z českého fóra FAQ vše, co jste chtěli vědět dúfam, že ti to otvorí aj bez registrácie

nechcem to sem kopírovať nakoľko sa to nepatrí
ak sa ti to nezobrazí milerada ti to pošlem do súkromnej správy
Naposledy upravil coala dňa Ned 13. Jan 2013 2:36:04, celkovo upravené 1

ObrázokObrázok
Obrázok užívateľa
coala
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod rastojusko » Ned 13. Jan 2013 1:59:31

Tiez zvyknem hladat pravdu a pravda je taka ze ecigareta skodi menej. Niekde som cital vyjadrenie kardiologa ze na cievny system neskodi vobec. A nejake testy na zlozenie pary tiez poukazovali na neskodnost ale pokusy na ludoch som nenasiel.
Co sa tyka predavkovania zacinal som na 36 - spotreba zancne vysoka. Vecer sa mi uz tocila hlava a bolo mi zle jedine co mi napadlo ze je to z vapovania po 45 minutach bez to preslo. Az neskor som nasiel tu na fore nejake prepocty a zistil som ze moja spotreba sa rovnala cc 80-90 klasickym cigaretam :) . Znizil som na 26 a teraz uz 18.
Dovod prechodu na ecigaretu bol, ze nechcem prestat fajcit ani nikdy som nechcel, ale ked je zdravsia alternativa preco nevyuzit? Pyro mi zacina smrdiet a som prekvapeny sam ze ho uz nepotrebujem. Som zavisly na nikotine a ten mam :) Tot moj postreh
Obrázok

iTaste VTR + iClear30, Vision™ Crystal kit 400 mAh, Joyetech eVic silver 2600mAh silver + SMOK Stainless Steel VIVI NOVA 3.5ml alebo Clearomizer Innokin iClear30 - 3 ml
Obrázok užívateľa
rastojusko
e-znalec
e-znalec

Poslaťod pufmuf » Ned 13. Jan 2013 3:39:29

kedze je neskoro uz sa mi nechche hadat zdroje, mozno zajtra pohladam
1. tych 0.8 na cigarete vraj nie je nikotin ktory v nej je, ale kolko je schopne sa preniest horenim do dymu, v skutocnosti je tam niekolkonasobne mnozstvo, ak by sa tabak z jednejk cigarety vyluhoval
2. prenos nikotinu parou je vraj niekolko krat nizsi ako dymom, takze by prijem nemal byt 12mg po zvapovani 1ml (ak ide o 12mg silu) ale menej (test bol vyhodnocovany na zaklade odberov krvi po odvapovani urciteho mnozstva a hladina nikotinu bola ina ako ked sa pouzilo pyro v ekvivalente obsiahnuteho nikotinu)
logika nepusti, ak niekomu stacilo 20x0.8mg preco by odrazu vapoval 100mg denne (toto sa stalo vacsine vaperov na zaciiatku)
3. bola vykonana studia na pasivne vapovanie a sice existuje, ale vraj je uplne zanedbatelne co sa prenosu nikotinu tyka
4. testy na PG boli vykonane este v dobach kedy vaping neexistoval, a nepotvrdila sa zdravotna skodlivost (asi by neboli povolene ani priemyselne vaporizery na tvorbu pary- diskoteky/koncerty)

mam pocit ze som daval link na tomto fore kde sa da zakupit ten vyskum o prenose nikotinu pri vapingu a pasivnom vapovani

ale vyskumom treba doverovat, kedze doteraz vino napomahalo proti rakovine, a nedavno zistili ze sposobuje rakovinu, a podobne veci :D
a nikotin je "bezny" stimulant, to dym sposobuje rakovinu a kardiovaskularne problemy

hovorit o skodlivosti liquidu po tom ako niekto skoncil s pyrom, je ako odhovarat topiaceho aby neliezol do lodky lebo sa moze poskriabat o hranu ked bude vliezat do nej
pufmuf
e-znalec
e-znalec

Poslaťod pe.stefpo » Ned 13. Jan 2013 10:14:52

uz sa to tu riesilo niekolko krat.
tu na druhom sk fore a na 3 cz forach.
stale dookoloa hladat pravdu (hladas tak ze znova das tu istu otazku a cakas na odpoved)
nikotin sa do tela dostava zo stratou . kolko je strata je faktor alfa. cim aky ako kde a pri akych podmienkach

dlhodoby vpliv pg vg na cloveka robili predsa lekary pre mnoho vyrobcou.
ano ak do seba das vela naraz mas problem.
ano pol litra nedas ani keby si sa posral
vpliv pary robili v 70\80 rokov predajcovia a vyrobvlcovia parnych naplni na disko.
bolo to verejne. ale ten papier uz na nete nieje . hladaj.

predavkovat sa. ano ak si ochotny exnut 50ml 50mg naraz tak ano
vapovanom budes davno grcat a boliet ta hlava takze predavkovanie niehje mozne

zdravsia je. daj si spravit testy pred a po roku a sam uvidis.
zaplat si vyskum ak tomu co uz 7 rokov kde fdo roby neveris.

hladat pravdu bez hladania je podla mna trochu paradox.
ver comu chces . 100% istotu ti neda nikto.
posledne recenzie portál.
pico mega
Obrázok užívateľa
pe.stefpo
Moderátor
Moderátor

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia