Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - DIELŇA - handmade výrobky všeobecne

DIELŇA - handmade výrobky všeobecne

Voľná zóna pre pokec o všetkom možnom.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo

DIELŇA - handmade výrobky všeobecne

Poslaťod pe.stefpo » Sob 12. Jan 2013 17:10:24

Prosím, :) na žiadosť som založil tému Handmade ( ručná práca - vlastné výrobky ) pravda všetko iba pre vaping :)
tak šup, pochválte sa čo si kto doma spravil :) ukážte svoje práve a výrobky ktoré na vaping používate alebo priamo z nich vapujete??

:) :) :) :) :)
posledne recenzie portál.
pico mega
Obrázok užívateľa
pe.stefpo
Moderátor
Moderátor

Krycí kroužek k VIVI mini

Poslaťod John Lee » Sob 12. Jan 2013 19:36:11

Není to sice nějaka výroba, ale jako nouzovka to funguje. viz foto:
Objednak jsem si VIVI mini a krycí obruč na baterii... kámen úrazu byl, že mi došla krytka na VIVI velkou. Tak a teď babo raď. Začal jsem hledat a hledat a tu je nápad.

Odřezal jsem silikonovou čepičku z 510-tkového atty... jednu hrubou a jednu tenkou. Ze starého C4+ clíru jsem sundal tu spodní obruč co drží plast a bylo to. Dokonce to i má jednu výhodu a to, že pokud dotahuji Vivinu, tak si kroužek sedne na přírubu a dobře drží. Silikonové těsnění se musí ořezat asi 0,5mm pod závit, aby neblokoval přísun vzduchu.
Obrázok

Obrázok

Obrázok

... tady je obrázek kde jde vidět náhradu... originální malou i velkou krytku... tak můžete porovnat

Obrázok

.. malá DIY práce, ale jako nouzové řešení to je... :idea:
JM22 grip SS+ROCKET RBA motýlek knot+iTaste VV v2+IGO-S vata, LAVA FIRE EXTENSION grip + 18650,18350+ BT804, NIMBUS V9 + vata, IGO-L+vata, eGo baterky+eGo VV 14500,Cobra,VIVI,Vision atd. PG/VG -70/30 - 9-12mg -"cotton is the future"
Obrázok
Obrázok užívateľa
John Lee
e-pokročilý
e-pokročilý

Batéria eGo RS 800mAh s meniteľnou voltážou

Poslaťod John Lee » Sob 12. Jan 2013 22:29:13

Dnes jsem zjistil, že mi nefunguje baterie eGo RS VV ... mám ji asi třetí týden a skoro vůbec jsem ji nepoužíval... kupoval jsem ji u Motomaxu... Takže jedině rozborka a najít problém. Hned jak jsem to rozebral, zjistil jsem , že je odtrhnutý kábel od středového kontaktu na hlavě. Zpodní díl je na hlavě jen nalisovaný.. a dost mizerně... vůbec to nedrželo a divím se že to vevypadlo samo už dříve. Elektronika je tam klasika eGo... deska v plastovém půlkroužku a tlačítko z plastu.

Na fotkách to je snad vše vidět dobře. Při nasazování zpět je třeba tlačítko natočit tak, aby plochý výžez směřoval směrem k vrchu hlavy. Nasadil jsem vše na své místo a napájel vrchní středový kontakt hlavy. Nasadil na tubus... nasadil baterii 14500 plusovým kontaktem k hlavě... našroubovat zpodní díl a hotovo. Musím se opravit: zpodní díl se nešroubuje... jen se nasadí a je zajištěn jen dvěma malýma kuločkama co zapadnou do dírek v tubuse. Test voltmetrem a vše OK.
Parametry baterie:
Táto batéria sa skladá zo štyroch častí, ktoré sa dajú jednoducho demontovať. Ide o hlavu, telo, zadný kryt batérie a samotný článok batérie typu 14500. Výstupné napätie batérie je možné nastaviť pomocou 3x rýchleho stlačenia tlačidla v krokoch:
Modrá - 3,5 V
Zelená - 3,7 V
Zeleno / červená - 3,9 V
Červená 4,1 V
Biela - Vypnuté (batéria zablokovaná)
Rozmery: Dĺžka: 87mm
Priemer: 14mm
10 x zablikanie tlačidla značí vybitie batérie,
3 x zablikanie tlačidla značí skrat na atomizery. (atomizer ďalej nepoužívať!)

fotky:

Obrázok

Obrázok

Obrázok
JM22 grip SS+ROCKET RBA motýlek knot+iTaste VV v2+IGO-S vata, LAVA FIRE EXTENSION grip + 18650,18350+ BT804, NIMBUS V9 + vata, IGO-L+vata, eGo baterky+eGo VV 14500,Cobra,VIVI,Vision atd. PG/VG -70/30 - 9-12mg -"cotton is the future"
Obrázok
Obrázok užívateľa
John Lee
e-pokročilý
e-pokročilý

Re: DIELŇA - handmade výrobky všeobecne

Poslaťod Mirro » Sob 19. Jan 2013 12:10:35

Noooo idem sa aj pochvalit...:) Kedze som nevedel ako moje Ecko postavit bezpecne tak aby nepadalo,kedze baterka je dost uzka a pri dvoch detoch....nechal som sa inspirovat komunistickym stojanom na ceruzky a pera.Len som ho trosicka vylepsil :)

Jedno mam do prace....(furt to vyberat z vrecka a 5x klikat na zapnutie a vypnutie ma vobec nebavi.)
Este musim domysliet nejaky vrchnak ,aby sa mi na to neprasilo....mam nejaky napad ,len sa k tomu akosi nemozem dostat... :)

To ja len tak medzi recou..

Cystam sa este na vyrobu puzdra na krk..kedze mi hrozi v praci poskodenie ecka ci ho mam na krku alebo vo vrecku....
uvidime ci sa mi podari ...potom sa pochvalim ,mozno niekoho inspirujem :)
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Mirro
e-znalec
e-znalec

Poslaťod František » Sob 19. Jan 2013 12:48:23

No, podobné čosi sa riešilo v milan15-vom vlákne. Ak Ti nerobí problém navŕtať aj väčší priemer, tak treba začať zbierať objednávky.
František
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Mirro » Sob 19. Jan 2013 13:16:16

Som nepostrehol ziadne milanove vlakno (ale je tu dost spominany :) ),mohol by si mi poslat link?
Vacsi priemer nerobi problem...myslis zeby mal niekto zaujem? :D Este ale aj tak musim dorobit vrchnak...priehladne...
Rozmyslal som aj na stojan na liquidy, len ked je ba nich pisane skladovat v tmavom prostredi...
Obrázok
Obrázok užívateľa
Mirro
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Ecko » Sob 19. Jan 2013 13:37:03

milanove vlákno = milanova dielňa, keď prídeš na stránku a ideš dole tam je medzi poslednými príspevkami jeho vlákno :) no a myslím si, že záujem by bol, ja dlhšie hľadám práve niečo také menšie na 3-4 mašinky diera + na nejaký ten clear a atomizer, tiež tak 3-4 dier, to by bolo fajnové veru
Obrázok užívateľa
Ecko
e-poradca
e-poradca

Poslaťod Mirro » Sob 19. Jan 2013 13:47:50

Aha prave som ju nasiel...:)
Sikovne chalanisko,ja sa do elektoniky mc nesprtam,len vramci svojich moznosti (diody,posvietenia a tak.. :) )
Ecko: na mna musis pomalsie ja som zaciatocnik..ten stojan som si urobil podla priemeru baterky a clearu co mam doma...:) Ak mas zaujem napis rozmer,priemer dier + hlbka....lebo to s tym atomizerom som nepochopil (atomizer je predsa ta cast na spodku celeho cleromizeru,ci? )
Obrázok
Obrázok užívateľa
Mirro
e-znalec
e-znalec

Poslaťod František » Sob 19. Jan 2013 14:24:42

V niektorých sadách sa e-cigareta skladá z bateky, atomizéru a tanku. Tie sú bežne oddelitlné.
Baterku poznáš, atomizér je časť, ktorá má na starosti vyparovanie liquidu a tank je nádržka na liquid. Napr. ego-t.
Potom sú sady kde je batrerka a clearomizér. Napr. ego-k.
František
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Ecko » Sob 19. Jan 2013 14:43:13

@Mirro sorry, to už je deformácia, človek si to ani neuvedomí :D ono väčšinou tá časť na odparovanie je atomizér ale myslel som niečo takého
http://cdn2.bigcommerce.com/server1400/ ... 0.1280.jpg , jasné, že by som mal záujem, a myslím si, že takých tu bude viac, môžem si u teba zarezervovať opciu na výrobu ? :D teraz mám tak trošku rušno všetko ale dám vedieť za 10-14 dní, a robíš to z hranolu či ako? trošku sa rozpíš, nech vie každý čo si môže zapýtať, či aj tvar materiál atď ;) díky
Obrázok užívateľa
Ecko
e-poradca
e-poradca

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia