Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Dalšia štúdia...

Dalšia štúdia...

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Re: Dalšia štúdia...

Poslaťod janko72 » Pia 11. Okt 2013 0:14:40

prevzaté z ECF

O_e_cigaretach_Kralikova_CLC_2012.pdf

hm.. a je to z roku 2012 :o
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
HW: SSR 2.0 / MMV Temon /FUZZE XSL mikro/WP XT + titan kapkač - by berger
SW: FA / TW / INAWERA

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-profesionál
e-profesionál

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod danoPD » Pia 11. Okt 2013 9:35:14

@janko72, pravda autori trošku meškajú v čase :roll: ale aj tak... treba takéto dokumenty šíriť akýmkoľvek spôsobom medzi čo najväčší počet ľudí! (Fakebuk a podobne) Kým o tom nebude vedieť dostatočne veľa ľudí tak sa názory verejnosti a potom aj kompetentných EU nezmenia, hlavne keď pyroloby robí čo môže aby sa tak nestalo.
Idem to ja šupnúť kam sa dá tiež ;)
A pridávam sa verejne do skupiny respondentov, ktorý vďaka vapingu prestali fajčiť pyro zo dňa na deň bez akýchkoľvek (okrem technických kvôli svojej neznalosti) problémov, abstinenčných príznakov a so subjektívnym zlepšením zdravotného stavu :D
:vaping: :vaping: :vaping:
Je jedno čo a z čoho vapuješ, hlavne že nefajčíš!
Moja pivnica

Obrázok
Obrázok užívateľa
danoPD
e-veterán
e-veterán

Poslaťod endy500 » Str 17. Aug 2016 14:03:25

Teen Smoking is Down — Due to E-Cigarettes?

http://acsh.org/news/2016/06/10/teen-sm ... to-e-cigs/
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

Poslaťod endy500 » Štv 18. Aug 2016 10:01:51

Budem si sem odkladať linky na veci týkajúce sa zdravia.
Ak by mal s tým niekto s moderátorov problém založím si vlastné vlákno.

https://www.rcplondon.ac.uk/projects/ou ... eduction-0

Dokument o celej situácii:
https://www.youtube.com/watch?v=O11IyOp7vQ0
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

Poslaťod pe.stefpo » Štv 18. Aug 2016 10:26:01

Tato tema je priamo urcena na studie ohladom ecig. Zdravie a ine takze tu je to spravne :)
posledne recenzie portál.
pico mega
Obrázok užívateľa
pe.stefpo
Moderátor
Moderátor

Poslaťod endy500 » Štv 18. Aug 2016 11:01:15

Ďakujem za povolenie.

Tu si dávam jednu štúdiu mladého amerického lekára.
Ešte som to nečítal tak si to sem odložím.
(Len takú malú poznámku: Vaping v US a u nás na Slovensku je hrozne odlišný a to hlavne v tom že pokiaľ nebola u nich FDA oni ani netušili čo je to DYI juice (98% vaperov). Podľa môjho názoru je to pre enormne rozvinutý trh s liquidmi. Pokiaľ mi (CZ/SK) máme dvoch výrobcov liquidov oni majú tisíce a z toho dôvodu nemajú/nemali potrebu sa tým zapodievať. A to nehovorím o sieti vapeshopov kde v každom malom mestečku majú v podstate nejaký malý shopík ktorý určite mieša a predáva svoje liquidy + nespočet prémiových liquidov. Na základe tohto faktu si dovolím tvrdiť že pre nás sú všetky štúdie z veľkej časti irelevantné.)

https://www.docdroid.net/zFXwl5b/ecigs- ... 5.pdf.html
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

Poslaťod endy500 » Štv 18. Aug 2016 11:51:00

source:National Library of Medicine 15/01/2014
http://guardianlv.com/2014/01/vaping-va ... he-future/

čím viac toho čítam tak nadobúdam pocit že sme na dobrej ceste. hlavne skúsenosti obyčajných ľudí so zdravým sedliackym rozumom sú väčším prínosom ako štúdie ktorých je stále ako šafránu.

archív

Dr Konstantinos Farsalinos
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Beastik » Štv 18. Aug 2016 12:24:23

je to tak, ze viac rozumu bez titulov... JUDr. a pod, ktoru nastavili TPD.
Vaping je zdraviu prospesnejsi ako pyro, ale aj tak to potlacime, sak co keby nahodou to bola pravda. Jedine co vadi mojmu okoliu pri vapovani je ten oblacik co vypustam a to ako MaTeLko... nevravim o Mrakovani.
Bohuzial kazdy zbada oblacik a hned sa mu uhyba apodobne, pritom ani nevedia co sa deje..

Dufam, ze casom sa zlepsi povedomie na nasom Slovensku, aj ked som pocul ze od noveho roka chcu zdanovat aj vaping...
Viac ako je sucasne, cize len DPH... Rano som to zacul v spravach... ale neviem presne co to bude, Pyro zdrazie, ale maju v plane aj elektro..

A este jeden zdroj info:
http://www.rajcigariet.sk/myty-verzus-fakty-o-naplniach-do-e-cigariet-a-e-fajceni-a148

A studia Európska kardiologická spoločnosť ( EKS ) sice z 2012, ale vysledok je pozitivny pre Vaping:
http://www.escardio.org/The-ESC/Press-Office/Press-releases/Last-5-years/Electronic-cigarettes-do-not-damage-the-heart
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Beastik » Štv 18. Aug 2016 16:34:23

Hold musia dobehnut dan z tabaku, kedze 80% ceny pyra su dane, ak skatulka stoji 3.5E, stat ma na tom 2.8E z kazdej krabicky.
z balenia e-liquidov zhrabne len tych 20% ako DPH a ani centik naviac. Tak preto ma byt len 10ml balenie a bla bla bla...

tak som to nasiel v archivoch: http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/1837720_fajciari-si-za-cigarety-priplatia-o-kolko-bude-drahsia-skatulka
a citujem: ...Prvýkrát v histórii ideme pokrývať aj takzvané náhrady pre fajčiarov, to sú rôzne elektronické cigarety, ktoré budú po novom zdaňované," priblížil po skončení rokovania vlády minister financií Peter Kažimír...

Z uvedeneho vyplyva, ze ak to bude extremne navysenie ceny. mame moznost nakupu mimo SK, cim sice poskodime nasim predajcom, ale pomozeme nasim penazenkam...

Co sa za tym skryva ani srnka netusi... Nechame sa prekvapit.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Osiris » Štv 18. Aug 2016 16:53:21

Tiez som kazizmrda vcera pocul, vyjadril sa, ze treba zdanit "elektronicke cigarety a rozne čudá a vymysly..." A potom to nadrbu do nefunkcnych webov, predrazenych dialnic a inych socialnych rozkradaciek.
Ja jemu a tej bande mozem len odkazat - bolsevici, polibte mi (_._)! V mrazaku mam liter 48mg bazy, liter hotovych liquidov, plno prichuti, dostatok parostrojov a atikov, takze na 4-5 rokov na mne nezarobia. A potom sa uvidi, co bude.

@Bastik - vacsinu nasich predajcov (cest vynimkam) mozem okaslat. Maju sialene ceny (asi najvyssie z okolitych krajin), no bez akejkolvek pridanej hodnoty. Teraz som v akcii na HG, co je jednen z najdrahsich cinskych obchodov, nakupil Wismec Theorem, Steam Crave Aromamizer Supreme 4ml a Supreme Lite po 8$ (slovom osem), s postou vysli na 13, resp. 14$. Alebo v polskom e-dyme mam po par nakupoch vernostnu zlavu 15%. O niecom takom u nas mozes len snivat...
Obrázok
eGoAIO,MegaTwist,eVicVTCm,Cuboid mini; Wismec:Presa75W/100W;eLeaf:Aster; SMOKQuantum;LaudeDNA75,HcigVT75nano;SXminiML, MinikinV2
microTFV4/Plus,TF-RTA; GV Griffin25,Tsunami,Ammit;S-CraveSupreme4ml&Lite;OBS ACE/Engin;Theorem;Kv5;Siren,Azeroth,EXO RTA
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia