Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Dalšia štúdia...

Dalšia štúdia...

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Re: Dalšia štúdia...

Poslaťod Osiris » Štv 18. Aug 2016 16:53:21

Tiez som kazizmrda vcera pocul, vyjadril sa, ze treba zdanit "elektronicke cigarety a rozne čudá a vymysly..." A potom to nadrbu do nefunkcnych webov, predrazenych dialnic a inych socialnych rozkradaciek.
Ja jemu a tej bande mozem len odkazat - bolsevici, polibte mi (_._)! V mrazaku mam liter 48mg bazy, liter hotovych liquidov, plno prichuti, dostatok parostrojov a atikov, takze na 4-5 rokov na mne nezarobia. A potom sa uvidi, co bude.

@Bastik - vacsinu nasich predajcov (cest vynimkam) mozem okaslat. Maju sialene ceny (asi najvyssie z okolitych krajin), no bez akejkolvek pridanej hodnoty. Teraz som v akcii na HG, co je jednen z najdrahsich cinskych obchodov, nakupil Wismec Theorem, Steam Crave Aromamizer Supreme 4ml a Supreme Lite po 8$ (slovom osem), s postou vysli na 13, resp. 14$. Alebo v polskom e-dyme mam po par nakupoch vernostnu zlavu 15%. O niecom takom u nas mozes len snivat...
Obrázok
eGoAIO,MegaTwist,eVicVTCm,Cuboid mini; Wismec:Presa75W/100W;eLeaf:Aster; SMOK:Guardian3,Quantum;LaudeDNA75,HcigVT75nano;SXminiML
microTFV4/Plus,TF-RTA; GV Griffin25,Tsunami,Ammit;S-CraveSupreme4ml&Lite;OBS ACE/Engin;Theorem;Kv5;Siren,Azeroth
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod Beastik » Štv 18. Aug 2016 18:44:42

@ osiris:
Ano mas pravdu, ze sa nasi predajci nemozu cenami rovnat GB ci FT... Kde to ide na ine objemy ako na malom Slovensku. A este nakupuj pokial sa da od Polaka. Ked zrusia ich vsertky eshopy to bude nam vsetkym na dve veci. Tiez mam plan sa zasobit silnou bazou a potom uvolnovat a miesat na moje mg...

A nase SK ma velku tunelovu spotrebu, ktoru platime my vsetci ci dialnice alebo ine potrebnosti...
MODy: LostVape SKAR; HCigar VT75; Fuchai 213+; EhPro 101; IPV5 200W; SMY 75W mini; iStick Pico 75W; Invader 50W
Atiky: Kayfun mini V3+/V4/V5; Taifun GT3/GT3 mini; OBS Crius+; Merlin RTA; Hurricane V1; Pico RTA; Cthulhu V3; Mad Hatter V2
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Osiris » Štv 18. Aug 2016 19:25:57

Ja to neporovnavam s cinskymi obchodmi, staci pozriet ceny a sortiment v Cechach, Polsku, Anglicku...
Obrázok
eGoAIO,MegaTwist,eVicVTCm,Cuboid mini; Wismec:Presa75W/100W;eLeaf:Aster; SMOK:Guardian3,Quantum;LaudeDNA75,HcigVT75nano;SXminiML
microTFV4/Plus,TF-RTA; GV Griffin25,Tsunami,Ammit;S-CraveSupreme4ml&Lite;OBS ACE/Engin;Theorem;Kv5;Siren,Azeroth
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Beastik » Štv 18. Aug 2016 19:59:01

Sortiment moze byt neviem aky svetovy, ale vzdy u nas na SK vyhrava cena... ak je lacnejsie inde kuipime to vsetci tam tak ako aj teraz nakupujeme, hlavne ked sa nejedna o prvu e-cigu.
Ano, moje zaciatky boli na SK shopoch ale HW uz kupujem dnes inde a liquidy tu u nas ci CZ ak su dostupne v dobrej cene.

Kazdy preferujeme to svoje, ale € kazdy... SK trh je velmi maly a co je skladom su mrtve € pre obchod.
MODy: LostVape SKAR; HCigar VT75; Fuchai 213+; EhPro 101; IPV5 200W; SMY 75W mini; iStick Pico 75W; Invader 50W
Atiky: Kayfun mini V3+/V4/V5; Taifun GT3/GT3 mini; OBS Crius+; Merlin RTA; Hurricane V1; Pico RTA; Cthulhu V3; Mad Hatter V2
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod iqwe » Pia 19. Aug 2016 8:07:22

Beastik píše:...SK trh je velmi maly...

Zadny SK trh neni, Slovensko je clenem EU a kazdy prodejce muze prodavat bezproblemove po cele EU. Problem nastava pokud ma ceny 3x vyssi nez jiny prodejce z EU, to ma potom opravdu maly trh. :smok:
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
Obrázok užívateľa
iqwe
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod feldsam » Pia 19. Aug 2016 11:56:10

ahojte
ohľadne zdanenia elektronických cigariet - posielam link na Správa Komisie Rade o hodnotení smernice 2011/64/EÚ v rámci programu REFIT a o štruktúre a sadzbách spotrebnej dane z tabakových výrobkov – závery Rady (8. marca 2016) - od bodu 12

http://data.consilium.europa.eu/doc/doc ... NIT/sk/pdf

čiže daň sa má zaviesť v celej EU :oops:
Iveta Feldsam ... kamená predajňa LC + RS
feldsam
Predajca
Predajca

Poslaťod Beastik » Pia 19. Aug 2016 13:03:23

@feldsam:
vdaka za info. Vidim, ze to je opat pisane v krasnom style, ktory moc toho nepovie beznemu smrtelnikovi ako som ja.

bod 10 - vytycili potrebu klasifikacie a zdanenia e-cigariet, cize ako zariadit a aku spotrebnu dat naratat na to?
bod 12 - V tejto súvislosti ZDÔRAZŇUJE, že riešenie spotrebných daní z elektronických cigariet, zahrievaných tabakových výrobkov, iných nových kategórií tabakových výrobkov a prípadne výrobkov súvisiacich s tabakovými výrobkami, musí byť praktické a nadčasové a musí sa nájsť primeraná rovnováha medzi príjmami, výdavkami daňových správ a cieľmi v oblasti verejného zdravia
Doteraz sa cela EU neujednotila v nazore na vapovanie/e-cigy. Ako sa znizila skodlivost vapovania voci pyro a aky to bude mat dopad na zdravie obyvatelstva. potom sa moze kalkulovat... Cim dalej tym lepsie to bude pre stat a nie vapera/obyvatela.

Ako dlho mozem mat zamrazenu bazu bez znienia jej kvality? Naberania pachu a podobne? Cim dalej tym viac narastu naklady na latky s obsahom nic.
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Osiris » Pia 19. Aug 2016 18:52:38

Ked chces bazu s nikotinom na dlhodobe uskladnenie, tak potom PG. Lepsie su mensie flase (100-200ml) z ktorych si namiesas tak na pol roka, lebo ked odlievas z litrovky, tak ta vrstva vzduchu, ktore ostane nad bazou zle vplyva na nikotin (rychlejsie degraduje). Vrstva inertneho plynu nad bazou tiez dost pomoze. Pri skladovani na suchom, chladnom mieste by mala baza vydrzat minimalne dva roky, v chladnicke/mrazaku udajne aj 3-4 roky. Ja som nakupil od Avorie bunker bazu 7x150ml, PG, 48mg nic/ml, balene v hnedom skle a ochrannej atmosfere z argonu a strcil som to do mrazaku. Aj s postou vysla flaska na cca 13,50€, z jednej mam 1200ml 6ky bazy, co mam tak na 5-6 mesiacov. Ci vydrzala ti s radostou tak o 3-4 roky poviem :lol:
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod pe.stefpo » Pia 19. Aug 2016 18:57:37

podobne, zakladku z PG a mrazak
uvažujem zobrať holiq zvyšok si aj tak berem z fichu čertstvý

200mg/ml 100ml hiliq :) to bude litrov ked idem 2mg :)

obavam sa ale že to v mraze nebude dobrý nápad :(

takže tiež prebehne zasoba menšej voltaže :(
posledne recenzie portál.
pico mega
Obrázok užívateľa
pe.stefpo
Moderátor
Moderátor

Poslaťod iqwe » Pia 19. Aug 2016 19:50:54

pe.stefpo píše:
obavam sa ale že to v mraze nebude dobrý nápad :(

Premisteni PG z chladnicky do mrazaku je pro PG jen snizeni skladovaci teploty o cca 25°C. PG ma bod tani (tuhne pri) -59 °C. :smok:
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
Obrázok užívateľa
iqwe
e-pokročilý
e-pokročilý

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia