Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Tabaková smernica EU

Tabaková smernica EU

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Re: Tabaková smernica EU

Poslaťod Rombrt » Ned 18. Dec 2016 17:24:31

Objednával som z Hiliqu 4x 250 ml 100 mg/ml poprosil som ich nech mi bázu pošlú v balení ako VG, nemali s tým žiadny problém. Na fľašiach bolo len označenie VG. Myslím že vždy sa nájde nejaká cesta ako si objednať lacnejšie a vo väčšom množstve.
Obrázok
Smok x cube ultra, SMY DNA 75W, Istic Pico 75W, Epetite DNA 60
Kayfun 5 klon, Kayfun 5 mini, Kayfun 4 klon ,Phenomenon Lite klon, By-Ka K6, Nectar micro, IGO L, Delivape c.chaplin, NextGen klon, Nextasis SJMY V3, Taifun GT3 klon,
Obrázok užívateľa
Rombrt
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod Jesen » Ned 18. Dec 2016 18:40:45

Tu vás aj niekto zastupoval v colnom konani? Alebo ako ste všetci riešili tu vysokú koncentráciu nikotinu a dovoz?
Obrázok

Kanger Subox Mini + Subtank Mini RBA,
SMPL mod klon + Pico RTA klon, Kayfun Lite Plus v2
Eleaf Istick 100w TC + SMOK TFV4, OBS ENGINE mini, Goblin mini v2
Eleaf Istick Pico 75w + GUS Phenomenon klon, Kayfun v3 mini klon
RDA: Stillare, Stumpy
Jesen
e-znalec
e-znalec

Poslaťod 01dodob » Ned 18. Dec 2016 19:41:54

Uz si nepamätam nazov ale niekto mi zavolal z Blavy , ze to maju na starosti -colne . Musel som tam poslat nacionale a fakturu a oni to vybavovali. samozrejme sa za to plati. 100mg jeden liter celkom asi 90,€ aj colnym spoplatkom . vyhoda bola v tom , ze na flaske bolo napisane len to ze je to glycerín. Nic viac.
Obrázok
Obrázok užívateľa
01dodob
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Rombrt » Pon 19. Dec 2016 8:42:51

Prišlo mi to cez Fedex. Najprv volali že to je na colnici a či chcem aby ma za polatok zastupovali. Po súhlase poslali mail s prílohami ktoré som musel podpísať a poslať späť.

Toto odo mňa chceli:

splnomocnenie, ktoré slúži na zastupovanie súkromných osôb v colnom konaní, je potrebné vyplniť, podpísať a zaslať späť na e-mail
- Cenník za colné služby, prosím podpísať ako komitent a zaslať späť na e-mail
- kópiu občianskeho preukazu (obe strany)
- doklad o platbe/ úhrade (Paypal , Ebay, výpis z účtu a podobne), doklad na základe, ktorého je možné preukázať reálnu hodnotu tovaru v zásielke
- presnú špecifikáciu tovaru (obsah zásielky-čo to je, čoho súčasťou je daný tovar, na čo slúži).

V prípade ze mate v objednávke rozdelenú dopravu a hodnotu tovaru, a vo vypise celkovú platbu, zaslite mi aj objednávku a aj vypis.

Po zaslaní potrebných dokladov bude zásielka colne prejednaná spolu s vykonaním colnej kontroly zo strany colného úradu. Po uvoľnení zásielky colným úradom – Vám bude zásielka doručená v najbližšom doručovacom cykle.
Úhradu colného dlhu a poplatku za službu vám vyúčtuje kuriér pri doručení zásielky
Smok x cube ultra, SMY DNA 75W, Istic Pico 75W, Epetite DNA 60
Kayfun 5 klon, Kayfun 5 mini, Kayfun 4 klon ,Phenomenon Lite klon, By-Ka K6, Nectar micro, IGO L, Delivape c.chaplin, NextGen klon, Nextasis SJMY V3, Taifun GT3 klon,
Obrázok užívateľa
Rombrt
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Jesen » Pon 19. Dec 2016 13:06:06

no parada, tomu sa hovori zastupenie

a evidentne to preslo aj po spusteni TPD, aj zo zahranicia

vdaka za info
Obrázok

Kanger Subox Mini + Subtank Mini RBA,
SMPL mod klon + Pico RTA klon, Kayfun Lite Plus v2
Eleaf Istick 100w TC + SMOK TFV4, OBS ENGINE mini, Goblin mini v2
Eleaf Istick Pico 75w + GUS Phenomenon klon, Kayfun v3 mini klon
RDA: Stillare, Stumpy
Jesen
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Pon 19. Dec 2016 13:52:48

Colny urad vychadza z dokladov, ktore sa im prezlozia pri colnom konani, ak je vsade len ciste VG, tak je to priechodne.
Ale to uz hranici s inymi predpismi o dovoze a colnej deklaracii.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Re: Technické záležitosti a info

Poslaťod Mego » Uto 21. Mar 2017 14:32:27

Beastik píše:Bohuzial sa mylis:
§ 2 3p):
p) elektronická cigareta je výrobok, ktorý možno použiť na spotrebúvanie výparov obsahujúcich nikotín prostredníctvom náustku, alebo akákoľvek zložka tohto výrobku vrátane zásobníka, nádržky a zariadenia bez zásobníka alebo nádržky; elektronické cigarety môžu byť jednorazové alebo opakovane naplniteľné pomocou plniacej fľaštičky a nádržky alebo opakovane použiteľné pomocou jednorazových zásobníkov,

Aj s ci bez liquidu je to stale e-ciga podla zakona, lebo sa da pouzit na ... (vid vyssie) tot sme velmi daleko OT...

Bohužiaľ sa asi mýliš ty... teda možno zle chápem, ale čítať hádam viem... s porozumením

elektronická cigareta je výrobok, ktorý možno použiť na spotrebúvanie výparov obsahujúcich nikotín prostredníctvom náustku

Ale moja elektronická cigareta neobsahuje nikotínové výpary, takže do tohto začlenenia nespadá... či?
Obrázok
Joyetech Ego AIO pro 0.5R

Kedy prestaneš fajčiť? Ja nefajčim, ja inhalujem
Mego
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Welchi » Uto 21. Mar 2017 14:38:23

No to mozes vysvetlovat tym,co tomu rozumeju a poznaju problematiku..
Vysvetli to zarytemu nefajciarovi ktoreho "vymyli" media ,a neucelene vyskumi ..
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
SWVlasny MIX na baze TW,Avoria + chute FA,TW,Copsa,Avoria
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Beastik » Uto 21. Mar 2017 14:51:16

Ja tam jasne vidim toto:
výrobok, ktorý možno použiť na spotrebúvanie výparov obsahujúcich nikotín prostredníctvom náustku

Cize ak tam mas 0mg je to stale e-ciga, lebo mozes si tam naliat aj 20mg roztok... takto to je v zakone pisane.

Ako pise Welchi, narazame na masivnu kampan proti vapingu, stale stretam nazor okolia ze to viac skodi ako pyro, ale v com sa ja pytam.. Na to mi nik nevie odpovedat, len ze to kdesi pocul. Ano problem je ze sa "odleju" Eurace zo spotrebnych dani za pyro.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod endy500 » Ned 02. Apr 2017 11:22:58

Tak prave som cital jeden príspevok od vapera z Fínska. TPD tam od včera beží na plne obrátky. Daň na 10ml liquidu je 3€ a dostali aj zákaz predávať ine ako tabakové liquidy. Takže ovocné a buchtove liquidy skončili.
Přesvědčení, že já chyby nedělám, je projevem hlouposti.
Poor man's DNA
Obrázok
religion is like a penis
Obrázok užívateľa
endy500
e-veterán
e-veterán

PredchádzajúciĎalší

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť