Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Tabaková smernica EU

Tabaková smernica EU

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: pe.stefpo, Welchi, DeMaio

Re: Tabaková smernica EU

Poslaťod Rombrt » Pon 19. Dec 2016 8:42:51

Prišlo mi to cez Fedex. Najprv volali že to je na colnici a či chcem aby ma za polatok zastupovali. Po súhlase poslali mail s prílohami ktoré som musel podpísať a poslať späť.

Toto odo mňa chceli:

splnomocnenie, ktoré slúži na zastupovanie súkromných osôb v colnom konaní, je potrebné vyplniť, podpísať a zaslať späť na e-mail
- Cenník za colné služby, prosím podpísať ako komitent a zaslať späť na e-mail
- kópiu občianskeho preukazu (obe strany)
- doklad o platbe/ úhrade (Paypal , Ebay, výpis z účtu a podobne), doklad na základe, ktorého je možné preukázať reálnu hodnotu tovaru v zásielke
- presnú špecifikáciu tovaru (obsah zásielky-čo to je, čoho súčasťou je daný tovar, na čo slúži).

V prípade ze mate v objednávke rozdelenú dopravu a hodnotu tovaru, a vo vypise celkovú platbu, zaslite mi aj objednávku a aj vypis.

Po zaslaní potrebných dokladov bude zásielka colne prejednaná spolu s vykonaním colnej kontroly zo strany colného úradu. Po uvoľnení zásielky colným úradom – Vám bude zásielka doručená v najbližšom doručovacom cykle.
Úhradu colného dlhu a poplatku za službu vám vyúčtuje kuriér pri doručení zásielky
eGrip VT 1500 mah,Smok x cube ultra, SMY DNA 75W, Istic Pico 75W
Origen genesis mk2, Kayfun 5, Kayfun 5 mini, Kayfun 4,Phenomenon Lite, By-Ka K6, Nectar micro, IGO L, IGO W, Delivape c.chaplin
Obrázok užívateľa
Rombrt
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

www.smoki.sk

Poslaťod Jesen » Pon 19. Dec 2016 13:06:06

no parada, tomu sa hovori zastupenie

a evidentne to preslo aj po spusteni TPD, aj zo zahranicia

vdaka za info
Obrázok

Kanger Subox Mini + Subtank Mini RBA,
SMPL mod klon + Pico RTA klon, Kayfun Lite Plus v2
Eleaf Istick 100w TC + SMOK TFV4, Kayfun v4
Eleaf Istick Pico 75w + GUS Phenomenon klon, Kayfun v3 mini klon
RDA: Stillare, Stumpy
Jesen
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Pon 19. Dec 2016 13:52:48

Colny urad vychadza z dokladov, ktore sa im prezlozia pri colnom konani, ak je vsade len ciste VG, tak je to priechodne.
Ale to uz hranici s inymi predpismi o dovoze a colnej deklaracii.
Na cesty: AIO Pro C + Eleaf iCare
MODy: LostVape SKAR + HCigar VT75 + IPV5 200W + SMY 75W mini + iStick Pico 75W + Invader 50W
Atiky: Kayfun mini V3+/V4/V5 + Taifun GT3/GT3 mini + OBS Crius Plus + Cthulhu V3 + Mad Hatter V2
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
e-profesionál
e-profesionál

Predchádzajúci

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia