Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - JOYETECH eVIC Easy upgrade

JOYETECH eVIC Easy upgrade

Voľná debata na tému e-cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: JOYETECH eVIC Easy upgrade

Poslaťod Kmeťo » Pia 02. Jan 2015 22:36:21

...ale čo to znamená, že to berie ako skrat? Myslím to pod 1 ohm. Len vybliká, alebo rovno drbne? Niekde som čítal, že niekto zle umotal špirálu a zrovna tam mal asi skrat a keď to namontoval na Igo a zažhavil, tak po chvíli len udrbalo a zasmrdelo... a že tá elektronika má síce ochranu proti skratu, ale zistí ho až pod záťažou a to už je zas neskoro, lebo zhorí. Tak vlastne aj preto otravujem s týmito otázkami, lebo by nebol problém to vyskúšať, ale pravdu poviem, nechce sa mi zničiť niečo, čo nemusím, lebo to už zničil niekto predo mnou...
Takže 1,00 ohm a viac môžem skúšať bez obáv?
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Poslaťod mojko » Pia 02. Jan 2015 22:44:59

teraz som to skusal 0.8 nejde ani evic ani evic easy :vap_cig: nic nedrbne len blika a druhy pise atomizer short
podla mna skorej zhory ked mas 1 ohm lebo ten pusti ale prehrieva tranzistor a casom povie :plac: pa pa skus motat 1.3 ohm a mas to bezpecne ale aj to je relativne ked to je made in china
mojko
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Kmeťo » Ned 04. Jan 2015 2:00:06

...mojko si frajer, vďaka za obetavý pokus. Ja osobne by som sa sám na seba z vysoka...
Takže záverom:
-akýkoľvek menší odpor ako 1ohm to nevezme, vyblikáva,
-najmenší odpor, ktorý to vezme je 1 ohm, ale to je na hranici, keď nadmieru trpia súčiastky na vysoké prúdové zaťaženie, prehrievanie atď..., z čoho vyplýva, že môže dôjsť k predčasnému opotrebeniu a následnej devastácii zariadenia. Sorry, ale fakt neviem najsť vhodné výrazy, tak skôr ide len o to, či som v obraze...

Edit:

Ešte jedna taká malá úvaha. Zase na nejakých angličákoch som akurát čítal, že eVic má max amp limit 2,5A. Ale pri odpore 1ohm aj pri najnižších voltoch tam ide min 3A. Chalani týmto absolútne nechcem spochybňovať Vaše tvrdenia, len tomu nerozumiem...
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Poslaťod vrana40 » Ned 04. Jan 2015 10:37:47

ja som doteraz použival 1,5ohm na ismoke igo.Po vašej diskusí asi skúsim zo zvedavosti tu 1,2 a možno ak kmeťovi nezhorí igo na 1ohm tak aj tú ;)
Pioneer4You IPV Mini 30W a SubTank NANO = hrozná zábava, zhúlení non-stop
Obrázok
Obrázok užívateľa
vrana40
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Merlin » Ned 04. Jan 2015 12:31:22

Este raz ku evikovi.
Ak evik zvysuje napatie do zataze oproti napatiu clanku, tak me3nic ide v rezime boost.
Ak ide do zataze, kde pri mensom odpore treba na dany vykon mensie napatie, ako je napatie na clanku, tak ide v rezime, ktory sa podoba na pulzny rezim pvm.
Problem vysokych prudov cez evic, je v tom, ze ani drotik medzi + pinom clanku a elektronikou nieje prave najhrubsi a rovnako od elektroniky do hlavy je tenucky drotik.
Z tym sa neda moc urobit, jedine vymenit.
Ked sa to uz rozobere, tak na plosnom spoji su rovnako a este tensie cesty, ktore treba zosilit pretkanim drotiku ku vykonovym clenom.
Vysledok prace ale nestoji za to, pod 1R to aj tak chodit nebude, znizia sa len straty.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kmeťo » Ned 04. Jan 2015 16:36:32

...ale veď pod 1R ani nikto chodiť nechce. Celé to je len o tom, koľko nad ten 1R treba, aby človek mohol huliť bez obáv, že sa pozabudne a pri káve si tri, štyrikrát zadudlíkuje a nevyhorí mu to v ruke...

!!!@vrana, tak dohodnuté... Odskúšaj 1,2R a daj vedieť. Ale precíznu recenziu. A potom ja niekedy skúsim 1R...
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kmeťo » Ned 04. Jan 2015 17:02:54

Ja som myslel precíznu v zmysle, používal som 1, 2, 3 týždne, pri spotrebe 4, 5, 6 ml denne, dávam krátke, dlhé poťahy, priebežne dudlíkujem, prípadne si dám 5 minutovú úderku a hodinu nič, atď...
...a pri tom to buď robí, nerobí blbosti, prehrieva, neprehrieva, atď...
...to nemusí byť nič zložité, len proste, keď už to chceš skúsiť, tak nech tá informácia dôjde aj k ostatným.
Konkrétne v tomto prípade by bol Merlin krok späť, lebo on by to ešte na pošte rozobral a porobil by tam také úpravy, včetne blinkra z trabanta, že by z toho vznikol o dve triedy lepší, tuningovo nadupaný model a to je o ničom, lebo ja chcem vedieť, ako sa to chová v normálnom, továrenskom prevedení...
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Kmeťo » Ned 04. Jan 2015 17:28:19

...ale hlavne, pri 0,8R Ti to len vybliká...
...to nemá význam ani skúšať, to skúšal predvčerom mojko. Ono to bude "niečo robiť" až pri tom 1R, takže tých 1,2R, čo si chcel skúšať pôvodne by nemalo mať až taký dramatický priebeh. A keby sa predsa len niečo stalo, tak ani tú polovičnú refundáciu úplne nezavrhujem...
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

Poslaťod mojko » Pon 05. Jan 2015 9:21:01

joyetech ani 0.9 nejde ale na egu ide :mrgreen:
mojko
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Kmeťo » Pon 05. Jan 2015 16:35:27

@vrana, tak ešte chvíľku vyčkaj, mojko sa zrejme rozhodol, že to postupne otestuje za nás...
...a berie to po 0,1R...
...ale vážne, @mojko dík.
Kmeťo
e-veterán
e-veterán

PredchádzajúciĎalší

Späť na Debata o elektronických cigaretách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia