Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Elektronika Ego

Elektronika Ego

Voľná zóna pre pokec o všetkom možnom.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Welchi

Elektronika Ego

Poslaťod Franco » Uto 27. Máj 2014 23:48:22

Zdravím Vás páni.Chcel by som využiť elektroniku z odumretej Ego baterie a premýšlal som nad tým,že by som to využil na priame napojenie na USB,niečo ako passtrough.No keď som to celé rozobral a skúšal napojiť usb kabel na tie dva drotiky,červený a čierny a nasadil na to atomizér,síce to svietilo na modro,no nežhavilo.Skusil som to napojiť,nie do usb počitača,ale do usb nabijačky ktorá má vystup 1400 ma,ale nič,ani obraz ani zvuk..Kde robím chybu,alebo kde je problém?
Obrázok
Franco
e-pokročilý
e-pokročilý

Partner

www.smoki.sk

Re: Elektronika Ego

Poslaťod tomomo » Uto 27. Máj 2014 23:57:49

Aky atomizer si tam daval?

Odoslané z GT-S5830i cez Tapatalk 2
HW-Fuzze XL3,Nemesis №3821,Grip Ivant,Bolt,MVP,Dreváčik,
Steamboy Storm Rider 2.1 № 2036, 2.0 № 0086, 2.2 № 188/200 Peacemarker

Miešam si svoje chuťovečky AL,TW
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
tomomo
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod janko72 » Str 28. Máj 2014 0:02:03

Máš pripojený mínus pól na hlave?
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod cech555 » Str 28. Máj 2014 0:07:33

A černý drát s hlavou máš propojen? eGo baterka měla většinou propojen mínus dole u baterie přímo na víčko. Elektronika sice svítila, ale pokud nebyla hlava zasazena do tubusu, tak na atomizer šťáva nešla...
Obrázok užívateľa
cech555
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Merlin » Str 28. Máj 2014 0:36:34

To nebude a nemoze fungovat.
Aj original passtrough, alebo ako sa to nazyva, maju v sebe bud superkapacitor, alebo maly clanok.
Na prekonanie zhaviaceho prudu atty a nejakeho maleho poklesu napatia to bez toho nejde.
USB port to proste neda.
Ani 5A adapter.
Navyse elektronika EGO nepracuje nad 4,3V napatia clanku a odpikne to ako poruchu clanku (prepatie).
howgh
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod fendo72 » Str 28. Máj 2014 0:52:10

Bajky merlin funguje to bez problemov staci 1a nabijacka mam to odskusane...rozmyslaj kolko amperov da lijonka v egu?
fendo72
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Merlin » Str 28. Máj 2014 1:13:47

Neviem kolko da clanok v Ego, ale minimalne 4A bez vyrazneho poklesu napatia, kedysi stare kvazi originaly janty az 6A pri poklese na 3,4V/ Clanok.
Ak sa vsak na hlavu ego, na miesto clanku pripoji regulovatelny zdroj, tak kvazi original vypne (odpoji) vstup aj vystup, uz pri napati nad 4,2V.
Urobi to pre to, ze chrani samu seba elektronika a bere to ako problem clanku, na ktorom je prilis velke napatie.
Aspon tolko hovori zkusenost.
Original joyetech passtrough (aspon tak oznaceny) mal v sebe kapacitor, ktory znasal kratkodobe odbery, prud z USB vstupu bol obmedzeny na 500mA a napatie 3,5V.
Starsie 510 "USB" baterky mali v sebe normalny maly clanok, ktory sa neustale krmil na strop 4,2V, prud bol tiez obmedzeny na tusim 300mA, ale klesal so stupajucim napatim.

Nabijacka a vystup USB na PC maju maximalny prud dany normou na 2A, su aj silnejsie, ale to je uz riziko cinskeho podniku.
Takato nabijacka, ked sa zatazi na one 2A, niekedy tazko udrzi uplne presne 5V, obvykle vplyvom tenkych vodicov a prechodakov v konektore, napatie poklesne.

Elektronika EGO, ak nemala vstup na nabijanie USB cez externy konektor, nebude (nemala by) pracovat pri vyssom napati, ako 4,2V.
Preto vatsina bateriek, nabijanych cez sroubenie, potrebuje nabijacku externu, ktora obmedzuje napatie na 4,2V (mozno malinko viac)
Ak sa pripoji na vstup nahodou plnych 5V, mala by zablikat a odpojit clanok.
Tak to vzdy byvalo.
Jedinu vynimku tvorili elektroniky king kong, ktore boli spravene inak, nabijaci obvod bol vstavany vnutri a nabijacka podobna ego nabijacke, bolo len sroubenie z USB konektorom.
Bolo to koli tomu, ze king kong bol na clanok 18650 a origo nabijacka EGO, ktora obmedzovala prud na nejakych 200mA, by to nabijala nekonecne dlho.
Neskorsie uz dvoj modove upgrade mali inak riesenu elektroniku a ratalo sa skor z nabijanim clanku externe, takze sice pracovali z Ego nabijackou, ale potrebovali uz opat stabilizovane napatie 4,2V.

Vyzkusane a overene v praxi.
:vaping:
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod tomomo » Str 28. Máj 2014 1:17:38

Merilin nemas pravdu.Original Passtroug mi isiel v autozapalovaci a mal som tam 2A nabku na mobil.Sice isli na tom len nejke echace a vivi,ale islo to.Genesisky,to uz nehrozilo...

Odoslané z GT-S5830i cez Tapatalk 2
HW-Fuzze XL3,Nemesis №3821,Grip Ivant,Bolt,MVP,Dreváčik,
Steamboy Storm Rider 2.1 № 2036, 2.0 № 0086, 2.2 № 188/200 Peacemarker

Miešam si svoje chuťovečky AL,TW
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
tomomo
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Merlin » Str 28. Máj 2014 1:42:37

Original pass trough mal v sebe bud tzv. superkapacitor, alebo miniaturny sackovy clanok na vysoky kratkodoby odber stavany.
tak sa prekonaval zhaviaci prud nejakeho atty.
Mal som tych patchcordovych zazrakov niekolko darovanych, lebo umreli "bez boja" preskladovanim, teda zdochol clanok a nefungovali vobec.
V podstate to bolo zpaojene ako "on line" UPS-ka. Nabijaci obvod, obmedzujuci prud na clanok, clanok, elektronika so spinacom.
Takto zapojene to byvalo vzdy.
USB kabel samotny ma tak velky ubytok napatia, ze by to moc nehulilo.
Zratajte si jednoducho nasledovne..
5V zdroj a atomizer 2,2R zobere sam prud 2,27A (11,3W) to by bolo v casoch davnych smrtelne, ako pre bezne Atomizery, tak pre nabijacky samotne.
Niektore prehistoricke zazraky mali na kabli "vred" a to bol normalny drziak na maly clanok, ktory sa dal vymienat.
Ine mali clanok vstavany vnutri.
Nevidel som este "USB huliaci pripravok" bez clanku, alebo kapacitora (presnejsie superkapacitora)

p.s.
Trapil som kedysi a tuningoval elektroniky do EGo, menil tranzistory a pri testoch, okrem takych vseliakych cudnych "Riva / Egho a pod" som nenasiel elektroniku, ktora by pracovala na vyssom napati ako 4,2V.
Ak sa na vstupe ci zo strany clanku, alebo "sroubenia" vyskytlo vyssie napatie, elektronika nespustila gate vykonoveho tranzistoru.
Pripadne Riva spustila a po nejakom case sa ozvalo z clanku pff.. vydychol si od radosti.
Ako vyssie pisem, vynimku tvorili len prapovodne gripy king kong (neviem kto bol vtedy vyrobca) ktore mali vstavanu paralelnu nabijacku v elektronike hlavy, len z dovodu potreby nabijat velky clanok 18650 rychlejsie, ako by to zvladala bezna nabijacia elektronika pre baterky EGO, ktora vtedy mala obmedzeny prud na tusim 200mA. (dnes aj okolo 400 clanky su uz lepsie)
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Franco » Str 28. Máj 2014 18:56:12

Fuha,tu sa rozprudila debata... Takže vyzerá to tak,že to jednoducho celé zahodim. a ako usb pastrough mi bude aj nadalej služit itaste innokin...aj tak tá bateria stoji za h...

Ďakujem páni za odpovede :vaping:
Obrázok
Franco
e-pokročilý
e-pokročilý

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia