Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Podráždený krk

Podráždený krk

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: DeMaio, pe.stefpo, Beastik, Welchi

Podráždený krk

Poslaťod korzar » Štv 19. Jún 2014 15:14:00

Ahojte, chcel by som sa spýtať, či niekto mal podobný problém ako ja a úspešne ho vyriešil :-)
Normálne cigarety som prakticky odložil asi pred ôsmimi mesiacmi a zapálim si naozaj len výnimočne pri pive. O tom koľko som ušetril zbytočne hovoriť. Všetci viete, že waping je balzam na peňaženku. No a čo ma teší najviac je, že liquidy mi už chutia viac ako horiaci tabak... Problém je, že od počiatkov bojujem s reakciou mojich slizníc na elektrovýpary. Škriabe ma hrdlo, je podráždené, niekedy akoby napuchlo, alebo dokonca mutujem :-). Skúšal som všetko, znížiť dávku nikotínu na minimum, zmenu značky - Liqua, Joytech, Dekang, Flavourtec, American Stars, Salubrius (napriek jeho zlemu menu ma drazdil najmenej), Masseler... Vo všetkých prípadoch to ale bolo plus - mínus podobné. Mal niekto z vás podobné problémy? Viete mi poradiť značku, s ktorou by som sa konečne skamarátil?
Vďaka
korzar
e-začiatočník
e-začiatočník

Partner

www.smoki.sk

Re: Podráždený krk

Poslaťod r.vrabec80 » Štv 19. Jún 2014 15:48:08

Ahoj
Ja som maval tiez tento problem. Zistil som ze me nerobia dobre PG liquidy alebo liquidy s vacsim obsahom PG ....PG/VG v pomere 80/20 ani 70/30. Zlepsenie nastalo ak som zacal pouzival liquidy ci baze s s pomerom minimalne 50/50 PG/VG alebo vacsimovym poduelim VG. Popripade aj 100% VG liquidy. Odvtedy su uspesne uz druhy rok Vaping vychutnavam. Urcite budu niektory ucastnici fora namietat ze VG nepodava chut tak ako PG no uprimne ja som to ani moc nepostrehol a aj keby ano tak si radsej budem vychutnavat bafkanie VG liquidov ako PG s tymi problemami ake popisujes;-)

Odoslané z LG-E400 cez Tapatalk 2
Obrázok
Obrázok užívateľa
r.vrabec80
e-znalec
e-znalec

Poslaťod korzar » Štv 19. Jún 2014 15:53:22

Vdaka Vrabec, odporučíš mi aj konkrétne značky? Rozhoduje v tvojom prípade aj podiel nikotinu?
korzar
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod janko72 » Štv 19. Jún 2014 18:49:24

Podobný problém a plus kašel ako po pyre, mi spôsobuje veľa arómy v liquidoch.
Dávam už len polovicu z doporučenej dávky výrobcu a stačí to.
Nie je to len môj postreh, už takto miešame viacerí čo dlhšie vapujeme.
Továrenský by som už nedokázal vapovať, priveľmi aromatické.
Samozrejme vyskúšaj aj zmenu zloženia bázy. PG naozaj robí niekomu problém.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod repssol » Štv 19. Jún 2014 19:47:38

Je to dobra tema lebo brata ucim tiez na vap.A stazuje sa na skriabanie v krku.Uz som mu dal menej nookitinu.A mozno je to lepsie.Pouzivam 50 na 50.Uvidim co povie nasledujuce dni.Ale volaco na tomto bude.

Odesláno z mého ANDROID pomocí Tapatalk 2
Obrázok
Obrázok užívateľa
repssol
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod r.vrabec80 » Štv 19. Jún 2014 20:36:01

Ja uz asi rok a pol miesam a zatial pouzivam vyhradne iba bazy od Inawera VPG a v poslednych mesiacoch tiez Virginia bazu. Obe su v pomere cca 50/50 PG/VG. Ine som ani neskusal kedze mi chutia tak som nemal dovod menit aj ked ponuka je v dnesnej dobe bohata od roznych inych vyrobcov. V poslednych tyzdnoch mi nejak zacalo chutit a denne odparim aj 6 ml a pri tomto mnozstve zacinam pocitovat jemne skrabenie v krku tak som si prikupil aj cistu VG BIO bazu tiez Inavera a namiesam to z VPG a Virginia tak pol na pol s tou VG. Inac ked som mal spotrebu tak 3Ml denne bolo vsetko OK. Pred tym nez som zacal miesat som poskusal vselico no ustalil som sa na liquidoch Hangsen ale VG. Tie mi velmi vyhovovali nemal som s nimi vobec ziadny problem. Este aj dnes si sem tam objednam moj oblubeny RY4 ten od tejto znacky fakt mozem. U mna ma kratku zivotnost ked ho mam newem si ecigu odtrhnut od huby. Co sa nikotinu tyka momentalne som na 6mg ale s VG ckom som nemal problemi ani ked som tahal este 18 a neskor 16, 12 a 9. Tak to je moja skusenost hadam ti pomoze a ttvoje prroblemi pominu. Vela zdaru ti prajem

Odoslané z LG-E400 cez Tapatalk 2
Obrázok
Obrázok užívateľa
r.vrabec80
e-znalec
e-znalec

Poslaťod kuki » Štv 19. Jún 2014 20:47:09

Ja som mal tiez zo zaciatku problemi s hrdlom. Ked som to prehnal tak sa normalne zapalilo ako pri nachladnuti. Skusal som vselijake pomery VG/PG . Vzdy pil vela vody kedze vsade som sa docital ze baza vysusuje sliznicu a zo zaciatku s tym ma problem viac ludi. Aj som si pridaval vodu alebo alkohol do bazy. Pomohlo tiez ubrat na aromach a v gripe na wattoch. Nakoniec som skoncil pri baze flavourtech 70% propylen glycol a 30% Glycerin. Ten glycerin na seba viaze vodu a pouziva sa aj v hydratacnej kozmetike. Tak mozno preto mi sedi. A mozno som si len proste zvykol :D
kuki
e-znalec
e-znalec

Poslaťod korzar » Štv 19. Jún 2014 21:26:25

Moc ďakujem za odpovede. Pijem dost, až moc .... ale skusim to VG. Dam vediet, ci pomohlo :-)
korzar
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod embe » Ned 23. Nov 2014 11:23:07

caute, vapujem uz rok a pol 100% bez pyro (10 pyro cca prveho pol roka) a cca dva mesiace pocitujem ominanie,skrabanie a akoby opuch na jednej strane lica pri krku pri 7-8 zube niekedy dole, niekedy hore. Vapujem len kupovane liquidy, zacinal som a 11tkou, nestacilo, tak som presiel na 18tku. Teraz asi mesiac som znizil na 9tku. Bol som aj u zubara, na stomatochyrurgii, ziadny nalez. Pocit skrabania a ominania je hlavne rano ked sa zobudim. Ale aj cez den, proste to kolise. Podozrievam aj liquidy. Povacsinou mam Liqua. Ale vobec netusim, aky maju pomer PG/VG. Planujem prejst na 6tku ked dovapujem posledne 2 30ml flasticky. Aky liquid mam kupit ktory nebude tak vysusovat sliznicu? Nemam cas zaoberat sa miesanim nadovazok po 6tke chcem prejst na nizsi nikotin a potom s tym prestat uplne. Inak vaping je jediny sposob ktory ma zbavil pyro :)
Obrázok

Obrázok
embe
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Welchi » Ned 23. Nov 2014 11:35:02

No mozes byt citlivy na jednu al.druhu zlozku liqvidu
tak treba skusit cisty PG a potom VG liqvid zvlast a zistit CO ti vadi. Najlepsie Cistu bazu npr.Flavor Art .. nemaj strach,ze ti
to nebude chutit.. bezne hulim cistu bazu ked mi nic nebere.

Odesláno z mého Nexus 7 pomocí Tapatalk
HW Nextgen,Pikolik,MiniGene titan od Bergera+Mini titan kapkac,GRIP Radius,HomeMade krabkaDNA30.isticPico,Cuboid,Vtcmini
SWVlasny MIX na baze TW,Avoria + chute FA,TW,Copsa,Avoria
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Welchi
Moderátor
Moderátor

Ďalší

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia