Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Dýchavičnosť

Dýchavičnosť

Diskusia na tému vplyv elektronickej cigarety (vapingu) na zdravie človeka. Táto téma si zaslúži samostatné vlákno z jednoduchého dôvodu: elektronická cigareta je menej škodlivejšia ako normálna cigareta.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Dýchavičnosť

Poslaťod Plaque » Pon 29. Jan 2018 8:50:51

Zdar všetkým, opäť na vás rukujem s ďalšou otázkou... V poslednom čase mám počas vapovania a potom pocit, akoby som sa "dusil", resp. nemohol poriadne nadýchnuť. Je dosť možné, že to iba preháňam a občas by som mal dopriať odpočinok aj mašinke, ale mali ste už podobnú skúsenosť? Pritom som začínal na 12mg MTL a teraz fachčím na 3 mg DL / prípadne 6 mg MTL. Vďaka za každú radu...
Obrázok
Plaque
e-pokročilý
e-pokročilý

Re: Dýchavičnosť

Poslaťod berco » Pon 29. Jan 2018 9:58:22

Kdesi som čítal, že báza produkuje aj oxid dusný (neviem či PG alebo VG) a ten spôsobuje symptómy ako pri zápale priedušiek. Stáva sa mi to občas tiež, hlavne po jedle keď bránica nemá kam zostúpiť :D, ale nejakú vedu z toho nerobím. Dávam si častejšie prestávky a snažím sa dodržiavať nejaký ten modus operandi ako kedysi pri fajčení a mám to v pohode. Idem iba MTL a 50/50 +9 mg/ml, možno y pomohlo zmeniť pomer PG/VG, glycerol má menší hit... treba skúsiť
Obrázok
berco
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Osiris » Pon 29. Jan 2018 12:28:40

Nezda sa mi, ze to bude mat suvis s N2O, to je anestetikum (rajsky plyn), ci hnaci plyn v bombickach na slahacku. Pri jeho inhalovani by sa skor chcechtal :) N2O ani nevznika pri rozklade PG/VG, skor moze byt sucastou nejakej aromy (no este som o takej nepocul).
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod mitter100 » Pon 29. Jan 2018 21:58:35

skús bez príchute, len čistú bázu.......
Obrázok
[b]UŽ NERIEŠIM
inawera-miešam PODĽA CHUTI
Obrázok[/b]
Obrázok užívateľa
mitter100
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Plaque » Uto 30. Jan 2018 14:22:09

to znie celkom rozumne, ale čo tým presne zistím? ak budem ťahať iba čistú bázu a nič sa nebude diať, tak musím hľadať niečo, čo je v zložení aróm a tomu sa vyvarovať? Tak si to myslel? ďakujem všetkým
Obrázok
Plaque
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod smoki.sk » Uto 30. Jan 2018 15:05:40

Plaque to co popisujes skor vyzera na srdcovo cievne ochorenie, uber vapingu, hlavne nikotinu, ten to zhorsuje a masiruj k lekarovi, to ziada vysetrenie, hlavne sa nevrat k pyru, lebo CO v dyme to zhorsuje este viac, hlavne maz k lekarovi
NAPÍSANÉ NA PMD85,TV Merkur

Obrázok
ObrázokObrázok
smoki.sk
Predajca
Predajca

Poslaťod Plaque » Str 31. Jan 2018 14:50:30

to smoki: fuu, chlape, teraz si ma riadne vyplašil... teda nie, že by to nemalo byť čosi vážne, ale nenapadlo mi, že by som mal pred infarktom. Ani sa to nejako často nedeje, ale ako hovoríš, marš k doktorovi, aby bola istota. inak vďaka za každú radu.

ps: k pyru sa už nehodlám vracať, netvrdím, že som za vodou, ale som v štádiu, že mi ani nenapadne si zapáliť a keď vedľa mňa niekto smradí, tak mu do toho fúkam moje ovocie a koláčiky, aby som to prebil :D
Obrázok
Plaque
e-pokročilý
e-pokročilý

Späť na Elektronická cigareta a zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 1 hosť