Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Poraďte ako najlepšie skladovať (dozrievať) liqudy, bázy

Poraďte ako najlepšie skladovať (dozrievať) liqudy, bázy

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Poraďte ako najlepšie skladovať (dozrievať) liqudy, bázy

Poslaťod likvidátor » Sob 05. Máj 2018 20:25:47

Väčšinou sa píše tmavé miesto cca 15 až 25°C, lenže niekde som čítal že niektorý to dávajú do chladničky. poprípade ak mám miešaninu kde je ju najlepšie nechať dozrieť. Tiež by ma zaujímalo koľko si toho miešať či radšej po menej a častejšie alebo ak preferujem jednu dve chute tak či môžem rovno 500 ml. liquidu a mam pár mesiacov pokoj s miešaním. :vaping:
likvidátor
e-začiatočník
e-začiatočník

Re: Poraďte ako najlepšie skladovať (dozrievať) liqudy, bázy

Poslaťod berco » Ned 06. Máj 2018 8:46:54

V podstate si si aj odpovedal, ak často striedaš chute, tak v menšom množstve a častejšie, ak máš len jednu - dve príchute, tak aj väčšiu zásobu. Degradácia nikotínu záleží akú máš dennú spotrebu(či to stihne :D ) . Do chladničky som to nikdy nedával. Každý si musí nájsť nejaký ten systém. Čistú bázu mám v chladnej pivnici, v skrini a systém miešania a odležania je, že si namiešam cca 25 ml tabaku a cca 10 ml nejakého dezertu, to mi vydrží asi 7-8 dní a kým vapujem "dozrieva" ďalšia várka a tak stále dookola .Samozrejme na začiatku som musel namiešať viac (teda 4 várky) aby tabakovky boli odležané aspoň mesiac. Uložené to je pri izbovej teplote v sklenených hnedých liekovkách v šuflíku, v tme. Mne tento systém vyhovuje a meniť ho nebudem
Obrázok
berco
e-začiatočník
e-začiatočník

Re: Poraďte ako najlepšie skladovať (dozrievať) liqudy, bázy

Poslaťod Merlin » Ned 06. Máj 2018 16:50:11

Opat vam zopakujem, ako opakujem mnohokrat.

Chlad a tma, spomaluju rozklad nikotinu.
Ale predchadzanie rozkladu, je hlavne zabranenim pristupu vzduchu a odstranenie vzduchu z baze, alebo hotovej zmesi /liqidu/ udrzi liqid v kondicii najdlhsie.
Aj dlhe roky, je mozne skladovat zmesi z nikotinom, pokial sa odcerpa vzduch z nadob a najma sa odsyti bazicka zmes, prekurzor nikotinu VG a PG, od vzdusneho kyslika.

Netreba mat laboratorium a vyvevu, staci pumpicka na vino, par stuplov a kvalitne sklenene flase z hnedeho, alebo zeleneho skla, ktore maju v najidelanejsom pripade standardny zavit, ako maju tlakove PET flase.
Pomocou rucnej pumpicky vakuovacej, sa vytaha vzduch a pozoruje sa tvorba bubliniek v baze, ked toto prestane, /niekedy to trva aj hodinu/staci flasu uzavriet pevne uzaverom a odlozit na tmave a chladne miesto.
Ak ma niekto moznost, idelane je naliat do zvysneho objemu flase, trocha argonu.
Pokial budeme odcerpavat z flase dlhou pipetou, alebo velkou striekackou, osadenou hrubou ihlou, tak mala vrstva argonu, pokial sa flasa nenahne bude ostavat nad liqidom a zabrani dlhodobo pristupu vzduchu.
Argon si moze kazdy doniest domof v nejakom baloniku, alebo sacku, pripadne detskom vankusi plavacom, alebo nafukovacej lopte, ci inom zazraku.
Staci pomackat a vytlacit, pred naplnenim vzduch z nafukovacieho obalu a naplnit ten balon, alebo vankusik, /dinosaura, alebo delfinika/ argonom. V extreme staci aj pneumix, argon dusik v pneuservise.
Toho plynu nam, v balone cca 1-3l, postaci na cele roky.
Takto preparovana baza, vydrzi aj 9 rokov bez naznaku rozkladu.
Dlhsie skladovane zatial nemam.
Po namiesani liqidu, je dobre ho po odlezani spotrebovat do pol roka, max roku, lebo ten rozklad nikotinu je citit, ako horku neprijemnu chut.
Najma ovocne aromy, alebo aromy kysle, rychlo zabiju chut, stmavnu a rozlozia sa z nikotinom rychlo. Specialne copsa, mad alchemist a podobne, anyzovo- ovocne, ci jahodove, sa rychlo kazia.
V pripade ze uz zamiesany liqid, chceme udrzat dlhsie, opat plati vyssie uvedene, ako pri bazach.
Ale v principe sa to neoplati, lebo sa jedna o relativne male objemy.

Zakladom je, ale zabranit pristupu vzduchu, svetla a chlad spomaluje rozklad. Odstranenim vzduchu nasyteneho v liqide a ochrannou atmosferou, je mozne dosiahnut extremne dlhe doby skladovania, bez naznaku rozkladu.

Tiez velmi zalezi na koncentracii nikotinu v baze, alebo liqide, lebo cim viac obsahuje nikotinu zmes, o to rychlejsie podlieha zmes rozkladu. Lebo aj relativne male mnozstvo vzuchu, sa preavi horkou chutou, lebo sa cast nikotinu rozlozi.
Na druhej strane, vysoky obsah nikotinu vo vatsom objeme liqidu ak je nadoba pevna a plna, dobre uzavreta, sa rozkladom postara o vzduch a dalej sa rozklad spomali, lebo klesne tlak v nadobe a ak sa nedostane dalsi vzduch dnu, je ciastocne pokoj.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia