Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - liquid 6mg vs. 9mg

liquid 6mg vs. 9mg

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

liquid 6mg vs. 9mg

Poslaťod Rafi87 » Štv 09. Aug 2018 17:58:09

ahoj chlapci, ako som tu už viac krát spomínal, tak ja nie som riadny fajčiar, ja len ráno bafám aby mi nakoplo metabulizmus,, tam kde kupujem liquid by ma vyšiel 1 liter 9mg za 49.-€ a to musím miešať aby som dostal tých 9mg,, a 6mg predávajú v celku 1 liter z 32.-€ to mám ušetrených 17.-€,,, len moja otázka je, že 6mg by mi stačilo na "nakopnutie metabolizmu"? viem, že je to individuálne, ale predsa,, používam MTL spôsob, a cigu si idem kúpiť teraz Eleaf iCare 160,, dakujem za rady,,
Rafi87
e-znalec
e-znalec

Re: liquid 6mg vs. 9mg

Poslaťod eisy8 » Pia 10. Aug 2018 0:48:52

Slaby fajciar, co si rano da par slukov MTL a kupovat liquid na litre??? Chces urobit zasobu na roky?
Kolko za den spotrebujes toho liquidu? 1ml? teda 1liter na takmer 3 roky? To neni dobry napad.
Smok Procolor
Eleaf Invoke
Eleaf PICO 21700
iJoy EXO RTA
GeekVape Ammit 25 RTA
Fumytech Windforce RTA
Hellvape Dead Rabbit RDA
eisy8
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Beastik » Pia 10. Aug 2018 7:26:49

Ak pouzivas iCare, je to uz skoro ako POD, mozna by tam bolo dobre skusit SaltNic.
MNe osobne staci 6mg na MTL a na DL este menej. Icare ma maly odparovaci "vykon", tu by som nesiel na nizsie mg, az to ma na Teba ucinok. A pri rannom bafani Ti stacia aj hotove liquidy. :) :) KEd by si mal spotrebu 15-20ml denne...
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod pepso » Pia 10. Aug 2018 18:44:11

Bežne vapujem 6 mg, ale na ranné vys.anie mi perfektne zaberá 20mg nic salt z Ego Aio Eco.
Obrázok
Luxotic, 2 x Pico Squeeze, Pico, Primo Mini, Target Pro, Evic VTwo Mini, Ego AIO Eco
4 x Le Magister klon, 3 x Speed Revolution klon, Siren 2
Obrázok užívateľa
pepso
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Rafi87 » Pia 10. Aug 2018 20:26:33

ďakujem za priame odpovede :mrgreen: liquid spotrebujem 0.65-75ml, 55ml flasticka mi stačí na dva mesiace, liquid čo mám teraz. mám už rok a niečo,, nechcem vždy kupovať drahé hotové liquidy,, ostanem asi pri 9mg,,
len mi ešte prosím vysvetlite že prečo neni dobré mať doma zmiešaný dlhšie?
a čo sa týka zostavy tak ja chcem len "šulec" max hrúbkou 17mm a ten iCare mi príde ešte v pohode, na aliexpres 11€
Rafi87
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Pon 13. Aug 2018 8:24:37

@Rafi87:
Pri danej spotrebe 0.75ml/den (ak som to dobre pochopil) by som sa netrapil vonkoncom.
Mam ovela vyssiu spotrebu za hodinu vapovania (idem na DL), kde za hodku padne aj cez 5ml.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod janko72 » Pon 13. Aug 2018 18:36:14

@ Rafi87
zamiešaný liquid nie je dobré dlho skladovať.
Časom degraduje NIC, liquid je horký alebo štípe preto skladovanie v tme a chlade.
Ďalej sa rozkladajú arómy a zrazu zistíš, že máš niečo úplne iné ako si namiešal, len tabakové sú čím staršie tým lepšie.
V tvojom prípade, máš ochutenú bázu. Tá v chladničke vydrží v pohode aj rok.
Ak máš takú malú spotrebu,je lepšie kúpiť čistú bázu a namiešať si na napr. na 3 mesiace.
Po vyzretí dávam namiešané liquidy do chladničky a vždy si odoberiem len to čo spotrebujem za pár dní.
Čistá báza v chladničke 2 roky a nič jej nie je.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod Rafi87 » Pon 20. Aug 2018 8:16:54

ahoj chlapci,, prosím o pomoc

rozhodol som sa kúpiť bázu z pink mule 250ml 18mg a 250ml 0mg zmiešané by to malo byť 9mg, podla programu čo mám na miešanie liquidu,,, ak sa program mýli prosím o výpočet,,, a ešte sa chcem spýtať, že arómu koľko by som mal pridať aby nebolo silná ani slabá príchuť? to čo mám teraz 2D fresh tak tam je 3%,,
arómu by som použil z týchto JUST Eukalyptový olej 10 ml alebo Éterický olej máta peprná 10 ml BIO COSBIONAT,, poradil to tu kamarát cez SS, lebo že mentol robí "sople" a aj mne furt tečie z nosa priesvitná vodička, a už ma to aj hnevá bo nevedel som z čoho,,

doteraz som miešal 12mg a 0mg 3 ku 1 aby som mal 9mg

za výpočet a radu vopred dakujem
Rafi87
e-znalec
e-znalec

Poslaťod iso3001 » Pon 20. Aug 2018 9:01:58

rafi87> toto, co napisem nie je dogma, ale len rada:

- nezmiesaj tie 1/4 litrovky naraz, kludne si sprav len 50-100ml varku, kolko budes vapovat to deci? ja sice MTLkujem, ale odhadujem, ze by som to odparil tak za 4-6 tyzdnov => zvysok si nezmiesany odloz do chladnicky. ma to tu vyhodu, ze ak ti koncentracia nesadne, je jednoduchsie a lacnejsie vyliat deci, ako 1/2 litra.

- tie aromy mi nic nehovoria, resp. som to nasiel na farmashopoch, otazka je, ci je to to prave orechove na inhalovanie. ale asi to nebude o nic horsie, ako nejaka aroma do e-liquidu, ale ako pozeram, tak stoja ~10e / balenie. a mentol tam bude tak, ci onak, to je podstata chladivych arom.

- nechces radsej skusit nejaku kvalitnu mentolovu aromu miesto tej inawera? ono to nie je za kazdu cenu vzdy len o peniazoch, asi sa zhodneme na tom, ze ak porovnatelne mnozstvo niecoho stoji 2.50 alebo 10, tak v niecom ten rozdiel byt musi. mozno prave v tych soplikoch - ak teda ides v mate / mentole, skus Fuu Facebuster napriklad.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Rafi87 » Pon 20. Aug 2018 9:14:50

jasné chápem,, ako môžem zmiešať aj menej, to nie je problém, ale sedí ten výpočet čo som sem dal? možem kludne počítať podla toho programu?
a ako som písal nechcem už tú značku inawera ale chcem bázu od pink mule https://pink-mule.com/black-label-pg-pr ... ry_id=1427
len do toho potrebujem arómu, a to neviem vypočítať kolko dať do bázy aby nebolo málo ani veľa, skúsil by som aj iné okrem mentolu, len ja tabakové príchute nechcem, a ovocné neviem ktoré by mi sadli, tak preto by som ostal pri mentole,,

citujem kamaráta z SS dúfam, že mu nebude vadiť

No ja podla seba viem, ze ked dlhsie vapujem silny eukalyptus, teda silny aromou, tak siakam stale vodnaty soplik. Ked je to moc silne, tak kycham.
Ale mata mi to nerobi, resp. ta je taka medovo jemenjsia a nedrazdi. Ked som ochutnal par krat cisty mentol, tak ma drhlo a mal som neprijemne pocity.
Naopak kamarat, ma suchy nos, suche dychacie cesty, on je nefajciar, ale kedysi si daval take kvapky do nosa, co boli ako mata.
Presiel na vaping a ma to bez nikotinu, na miesto tych kapiek. nekasle, nesmrka, ja ked som ochutnal jeho zmes, tak som mal pocit, ze mi prebehli ustami polarne zajace.
Je to znacne individulane, lebo niekto kto ma suche sliznice, moze mat ten mentol ako medicinu.

Ked tak, ako som pisal, ziaden mentol, ak uz mentol, tak prirodny etericky olej.
https://eshop.alfafit.cz/cz-detail-2333 ... 10-ml.html
alebo..
https://www.countrylife.cz/etericky-ole ... -cosbionat
Existuje aj mata kucerava a dalsie mentolove chute.
Aj cisty mentol sa da kupit, stoji to prd peniaz, v lekarni ti stacia 2g a mas to na litre..
Ale ja by som mentol nepouzival cisty.
Rafi87
e-znalec
e-znalec

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť