Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Strata chuti liquidu po ďalších poťahoch

Strata chuti liquidu po ďalších poťahoch

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Strata chuti liquidu po ďalších poťahoch

Poslaťod freddy » Pon 29. Okt 2018 17:30:01

Dospel som do štádia kedy už ozaj od niekoho znalého potrebujem radu. Predstavte si situáciu, že si atomizér s novou či nasucho vypálenou špirálkou a novou vatou naplníte čerstvým liquidom, prvý krát potiahnete a napr. v prípade ovocného liquidu (napr. aj prémiový od The Sauce LA) cítite v ústach a dychu plnú chuť ovocia. Dáte si druhý, tretí, štvrtý, ... poťah a chuť sa postupne vytráca až zanikne (po nejakom piatom, šiestom ťahu) úplne! V čom je vlastne problém?
Smok Koopor Mini 60W, Smok Alien 220W, Wismec Reuleaux RX200S, Digiflavor Siren GTA 25, The Geekvape AMMIT 25,
freddy
e-začiatočník
e-začiatočník

Re: Strata chuti liquidu po ďalších poťahoch

Poslaťod 14edik » Uto 30. Okt 2018 11:28:32

Aký atomizer?

Odoslané z Moto G (5S) Plus pomocou Tapatalku
Obrázok
"PARE ZDAR" 24.02.2013 06:00 hod. posledná pyro cigareta
Od 19.01 do 24.02 2013 som prekladal pyro-ecig.
Obrázok užívateľa
14edik
e-poradca
e-poradca

Poslaťod freddy » Uto 30. Okt 2018 12:11:16

Digiflavor Siren GTA 25, The Geekvape AMMIT 25. Postupná strata chuti v oboch asi rovnako. Špirálky z nerezu (hotové i vlastnoručne namotané), vata Koh Gen Do, režim W, 12 resp. 15 W. (TC nepoužívam). Ku tej vate ešte toľko, že je dobre uzavretá, ale pravda niekoľko rokov (2-3) stará, vzhľadom na veľkosť balenia. Dátum expirácie na nej zrejme asi je, ale v japončine.
Smok Koopor Mini 60W, Smok Alien 220W, Wismec Reuleaux RX200S, Digiflavor Siren GTA 25, The Geekvape AMMIT 25,
freddy
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod iqwe » Uto 30. Okt 2018 17:02:13

Řekl bych, že to s vapingem nesouvisí. Je to vlastnost chuťových buněk, které se výraznou chutí postupně zahltí.

Je to jako když si dáš na jazyk kapku sladkého kondenzovaného mléka a máš plná ústa sladké chuti. Na desáté ochutnání už nepomůže ani plná lžička nahradit ten počáteční pocit sladkosti.

Jedině příchute střídat.
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
Obrázok užívateľa
iqwe
e-znalec
e-znalec

Poslaťod freddy » Uto 30. Okt 2018 19:44:40

iqwe, logiku tvoja odpoveď samozrejme má. Pociťuješ teda pri vapovaní ten istý či podobný pocit, že chuť postupne každým ďalším poťahom upadá?
freddy
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod pepso » Uto 30. Okt 2018 22:39:09

Je to normálne. Preto denne rotujem 4 - 5 liquidov, - tabaky, ovocné, koláče...
Obrázok
Luxotic, 2 x Pico Squeeze, Pico, Primo Mini, Target Pro, Evic VTwo Mini, Ego AIO Eco
4 x Le Magister klon, 3 x Speed Revolution klon, Siren 2
Obrázok užívateľa
pepso
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod iqwe » Uto 30. Okt 2018 23:47:13

Mám to tak u chuťově výrazných potravin, u vapingu ne. U toho se snažím výrazným chutím vyhnout, abych mohl vapovat stejnou příchuť dlouhodobě. Vapuju MtL, tak 3 ml denně a stále stejný liquid už asi 4 roky. Ten míchám s 1% ochuceného tabáku a 2% borůvkové (čučoriedkové) buchty se šlehačkou mixnuté trochou bavorského krému a s malou podporou zvýrazňovačů chuti. Dělám to tak také proto, abych dostal hlavně svoji dávku nikotinu, co si ještě stále tělo žádá (asi 15mg/den) a přitom do sebe dostával co nejméně chemie. V neposlední řadě tím taky šetřím. Denní dávka liquidu mě přijde na cca 1,50Kč (6 centů) :)
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
Obrázok užívateľa
iqwe
e-znalec
e-znalec

Poslaťod freddy » Štv 01. Nov 2018 17:51:08

Ďakujem za oba dva názory, trochu ma to uspokojilo. Ako ste však s chuťou (jej postupným upadaním) na tom vy ostatní?
freddy
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod iso3001 » Štv 01. Nov 2018 20:08:23

ja to mam rovnako, ako @pepso - striedam. mam proste subezne naplnene 2-3 dalsie atomizery, kde mam uplne rozdielne liquidy (momentalne Lepidoptera, DD GreenTea, Piloto Cubano, Peach Bullet), aby ma to neomrzelo a neotupel som.

vsimol som si ale, ze niekedy najma vecer mavam po celom dni uz ale dost znizenu schopnost rozoznavat nuansy, najma po mentolovych veciach.

skus si to ale niekde overit naprikad s RDA, ci to nie je skor o malo/vela vaty alebo vykone a teplote, kedze pises, ze striktne len watty a nie TC :geek:
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 alien baby, joyetech cuboid mini 80w
:::attys::: doggystyle 2k16, ud goblin mini, dvarw clone MTL, siren 2, jorda RDA clone, hadaly RDA clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod freddy » Štv 01. Nov 2018 23:17:31

skor o malo/vela vaty alebo vykone a teplote

Logicky tento problém (jeho riešenie) prejde do vyššieho levelu (hardware, build, ...), viď citácia z tvojho príspevku. Najskôr sa chcem však uistiť, že postupný (v mojom prípade (ponímaní) mimoriadne rýchly) úpadok chuti je vlastne normálny??? Nájde sa tu niekto, kto potvrdí, že aj po 20-30 poťahoch vie ešte presne chuťovo rozlíšiť jednotlivé zložky chute v liquide. Ja to dokážem max. tak v troch poťahoch, pričom práve ten prvý je najintenzívnejší. Atomizéry striedam aj ja, tabak vs ovocný, ten chuťový (prvotný) zážitok sa však už nikdy nezopakuje! Až po výmene špirály, vaty a čerstvej dávke liquidu. A cyklus sa opakuje.
freddy
e-začiatočník
e-začiatočník

Ďalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 0 hostia