Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Aroma podobna Liqua Traditional Tobacco

Aroma podobna Liqua Traditional Tobacco

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Poslaťod charaso » Pon 18. Feb 2019 14:32:30

Zdravim
Dlhsiu dobu vapujem hore spomenutu prichut od Liqua. Chuti mi, nesmrdi, zvykol som si na nu. Skusal som aj ine tabakovky, ale bud mi nesedia chutovo, alebo proste je ich velmi citit vo vzduchu (niektore tabakovky smrdia ako spinave ponozky), pripadne mi tak zakrutili zaludkom, ze mi bolo az zle.
Doteraz som fungoval stylom, ze kupenu 10ml napln o sile 18mg som si zriedil cistou bazou v pomere cca 1:4, cim som znizil silu nikotinu, zmiernil chut a vyrazne znizil naklady na naplne. Vdaka Kayfunu mi chut vyhovuje, sila je tiez OK, proste idealny stav na denne vapovanie, ktore ani neobtazuje okolie.
Chcem ale vyskusat si namixovat liquid pomocou aromy, doplnit boosterom. Viete mi poradit ktora aroma by sa chutovo priblizila Tradicnemu tabaku od Liqua? Nieco nesmradlave, jemne, bez doplnkovych prichuti. Nakoniec aj tak skoncim tym, ze budem par vyrobkov skusat a porovnavat, ale urcite mi budete vediet pomoct zuzit vyber. Pripadne niekto mozno odoruci priamo konkretnu aromu. Dakujem.
charaso
e-začiatočník
e-začiatočník

Re: Aroma podobna Liqua Traditional Tobacco

Poslaťod iso3001 » Pon 18. Feb 2019 14:54:18

PilotoCubano od LaTabacceria je podla mna jedna z "najnormalnejsich" tabakovych arom, odporucane riedenie je podla typu bazy pre 50/50 [PG/VG]: 5-6% a pre 30/70 [PG/VG]: 10-15%, ale mne osobne to zacalo vyhovovat az na 5-7% riedeni aj na tej 30/70, paradoxne az pri nizkej koncentracii tam bolo pekne citit vonavu suchu aromu.
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 AB, joyetech cuboid mini 80w, wismec cricket II, RaveMini67
:::attys::: pharaoh mini, doggystyle 2k16, dvarw MTL, dvarw 16mm, siren2, jorda RDA clone, kayfun P clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Merlin » Pon 18. Feb 2019 21:42:57

Piloto cubano, sa tomu sice moc nepodoba, ale je to velmi jemna tabakovka.
Ak hladas podobne tomu liqua zazraku, viac sa tomu podoba germanflavour Herat of desert, alebo trosku pajcnut US red mix tiez od GF.
Ale ten traditional od liqua, mam uz stary, aj ked uchovavany relativne neobvykle, kupeny na zachovanie komparacne v nulkovej verzii, pre vela rokmi.
Aj tie aromy co mam, mam uz roky a aj tie sa menia, takze vysledok nemusi byt rovnaky dnes.
Velmi jemna tabakovka, je aj Mata Fina, od latabacheria, ale musis setrit aromou a dat maximalne 6%.
Potom je to take nevtierave a jemne tabakove.

Povodny traditional tabak, je praveze sladky. alebo mierne nasladnuty.
Dosiahnute to je a da sa "osladit" tak, ze sa prida do tabakoviek suchych, ako arom, tak aj domacich maceratov, trocha pridavku rozpusteneho ethylmaltolu.
"sladidlo" sa robi tak, ze sa vezme praskovy ethylmaltol a zamiesa sa asi 2g do 30ml PG VG nulkovej baze a vlozi sa do teplej vody a premiesava sa.
Odvazny mozu robit opatrne opakovany ohrev v MW rure.
Neprehriat nad 60°C a ono sa to rozpusti.
Doda to iny rozmer velmi suchym tabakovkam, najma latakii a pod.
Ethylmaltol obsahuje aj ten traditional tabak.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod iso3001 » Pon 18. Feb 2019 22:05:43

@merlin> vdaka, ze si spravil korekciu, ja som aj preto napisal "podla mna najnormalnejsia tabakovka", lebo level "liqua" som na svojej drahe vyskumnika tabakoviek preskocil :shock: ale z tych ~~10 druhov, vacsinou od LaTabaccheria alebo Vaporificio mi to PilotoCubano prislo take najviac pozivatelne a neutralne tabakove. MataFina mi chuti, ale len par tyzdnov po namiesani, potom sa tam nieco stane a v tej chuti a prestane tam byt vyrazna suchost a to ma nebavi :-/

nechapem inak tie odporucane davkovania od vyrobcov, LaTabaccheria uvadza vacsinou 10-15%, ale aj to, co pises o MataFina, len potvrdzuje moj zaver, ze treba ist minimalne na 1/2cne koncentracie. ja som to na zaciatku nechapal, a siel som hore az na 25%, lebo som si myslel, ze problem je v slabej chuti. takze tu mam namiesane 25% koncentraty v 60ml skle, ktore uz 1/2 roka pomalicky minam :)

inak na to "dosladzanie" nie je jednododuchsie v domacich podmienkach kupit radsej nieco komercne, napriklad od Fuu - predsa len to ma standardizovane zlozenie, koncentraciu, jasne davkovanie atd., su iste hranice, kde mna napriklad uz nebavi byt kutil a mlady chemik, ale mozno som len pohodlny.
Naposledy upravil iso3001 dňa Pon 18. Feb 2019 23:31:51, celkovo upravené 2
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 AB, joyetech cuboid mini 80w, wismec cricket II, RaveMini67
:::attys::: pharaoh mini, doggystyle 2k16, dvarw MTL, dvarw 16mm, siren2, jorda RDA clone, kayfun P clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod pepso » Pon 18. Feb 2019 22:15:06

@charaso tu je recept na niečo podobné tej Lique: TPA Western 4%, TPA RY4 Double 2%, Inawera Vanilla for Pipe 1%, Flavourart MTS Vape Wizard 1%. Vyzrieť aspoň 14 dní.
Obrázok
Obrázok užívateľa
pepso
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod charaso » Uto 19. Feb 2019 12:41:33

dakujem velmi pekne. vyskusam.
charaso
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod xradox » Pia 12. Apr 2019 11:21:30

Dobrý deň.
Pred mesiacom som cez elektronickú cigaretu prestal fajčiť klasickú cigaretu (30 rokov 25ks denne), a bola to práve chuť LIQUA tradičný tabak.
Skúšal som už všeličo, ale je možné, že som sa trafil hneď na začiatku. Tiež ďakujem za typ na miešanie, vyskúšam.
xradox
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod xradox » Uto 23. Apr 2019 0:51:27

... pre pepso ... klobúk dolu, chutí mi to a to som tých 14 dní nevydržal ... je tam aj to zatiahnutie v hrdle, mohlo by byť aj viac, miešal som na 3mg ... je fakt, že liqua tt som fajčil 6-tku ... pre intenzívnejší hit už len zdvihnúť nikotín, či šlo by to cez príchuť? ...
... fajčím dl 70\30 ...
... ešte raz, dobrý mix ...
xradox
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod pepso » Uto 23. Apr 2019 21:05:23

Som rád, že chutí. Na hit by bolo najrýchlešie pridať nikotín ale to zas zriediš chuť. Alebo prikvapnúť DNB Flavour od Inawera, tá robí hit aj bez nikotínu + jemný náznak cigaretového popola, stačí 5 kvapiek na 10ml, ale treba nechať potom vyzrieť aspoň týždeň.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
pepso
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod xradox » Str 24. Apr 2019 10:51:55

... po 3 dňoch som sa s tou chuťou zžil a chutí mi ... určite vyskúšam a ďakujem za tip ...
xradox
e-začiatočník
e-začiatočník

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia