Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Flavorah FLV

Flavorah FLV

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Flavorah FLV

Poslaťod pcraft » Štv 12. Sep 2019 15:59:28

Pridávam sem moje krátke hodnotenie vybraných tabakových aróm od Flavorah, pretože si myslím, že sú vydarené a možno trochu pomôžem tím, ktorí stále chodia v jednom bludnom kruhu a hľadajú ten svätý grál tabakový:) Rovnako by ma zaujímal názor tých, ktorí už majú skúsenosť s týmito arómami, príp. ich odporúčanie na iné tabakové arómy.
Tieto arómy sú syntetické ale podľa môjho názoru ďaleko lepšie ako konkurencia v EU a Azii (NET samozrejme nepočítam), aj keď chuť je vysoko subjektívna vec.

Connecticut Shade
Tabak s príchuťou korenia, čokolády, karamelu. Vôňa a chuť vína sú uprostred aromatických látok z borovicového dreva.Celkovo je to málo sladké, kombinované s veľmi jemnou a príjemnou kyslosťou.

Kentucky Blend
Bohatá a pikantná, stredne údená tabaková aróma. Tmavý tabak, plná, takmer štipľavá, príjemne aromatická a mierne horká chuť, jemne vystupujú niektoré chuťové vlastnosti orechov a karamelu; profil pripomínajúci Ligero

Native Tobacco
Suchý a výrazný tabak s cédrovým drevom a orieškami.

Orientálny tabak
Svetlý tabak sušený na slnku s orechovými a cédrovými tónmi.V zmiešanom korení najviac prevláda klinček.

Red Burley
Zemitý a tmavý tabak s celkovým veľmi hladkým charakterom. Nosná príchuť je suchá, mandľová, oriešková aj údená s prevládajúcimi tónmi sladkej melasy a niekoľkých vanilkových tónov.

Cured
Silné tabakové tóny, hladká rovnováha medzi orieškami, drevitou a zemitou chuťou. Na túto arómu pozor, asi po dvoch týždňoch slabne, stráca intenzitu.

Virginia Tobacco
Mierne suchý a intenzivny tabak. Má jemné prírodné tabakové tóny skutočnej Virginie. Ako Light RYO Virginia.

Miešal som ich na cca 3% do 50/50 bázy, výrobca ale aj mnohí vaperi odporúčajú polovičný pomer a ešte menej, všetko zrelo asi 4 týždne. Prvé vzorky z každého už mám za sebou, momentálnym favoritom je Connecticut, Red Burley a Native Tobacco. Aj Cured, ten je už za 2 dni použiteľný ale nemôže byť dlho skladovaný lebo po 2 týždňoch stráca chuť. Ale všetky mi chutia tabakovo super, žiadna príchuť ma z tejto línie nesklamala. Asi vyskúšam aj zvyšné arómy z tejto línie, som nadšený aj veľmi zvedavý.
Naposledy upravil pcraft dňa Sob 14. Sep 2019 12:07:05, celkovo upravené 1
pcraft
e-začiatočník
e-začiatočník

Re: Flavorah FLV

Poslaťod Merlin » Pia 13. Sep 2019 22:41:39

Hm, zaujimavy tip.
A kde si to zohnal?
Ak to nieje tajne.
Vdaka
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod pcraft » Sob 14. Sep 2019 12:17:46

Ahoj Merlin, je to US firma, na stránke majú zoznam distributorov v EU, ja som si objednal z GB, z chefsflavours, poštovné je 3,7GBP.
K dokonalosti chuti mi chýbajú iba výraznejšie dymové tóny lebo mám rád údené, skúšam to riešiť s Black Fire od FA. A ešte dosť napekajú bohužiaľ, takže treba o niečo častejšie meniť vatu.
pcraft
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod pepso » Sob 14. Sep 2019 21:50:58

Len bacha na jednu vec, Flavorah tabaky dlhším zrením po namiešaní strácajú chuť. Takze skôr Shake and Vape.
Obrázok
Obrázok užívateľa
pepso
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Merlin » Ned 15. Sep 2019 9:27:21

Vdaka za info.
Co sa mna tyka, ja vatu nevapujem, to som vylucil pred mnohymi rokmi.
som ortodoxny genesiskovy vaper, takze ja vypalujem aj po kazdom naplneni, najma heavy liqidy.

Co sa tyka "udeneho" tak vyborne udene tabaky, ak si ich doma nemaceruju fajnsmekri, je lattakia od la tabacherie, je rovnaka, ako doma macerovane latakie. /mostex fajokovy tabak latakia/
Latakia nieje na samostatny vaping, je to rovnake, ako fajkovy tabak latakia, sluzi to ako korenie a dochucovadlo.
Musi sa ale velmi opatrne, lebo to prebija velmi silno vsetky bezne tabakovky.

Zdar!
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod pcraft » Ned 15. Sep 2019 11:47:45

Diky za tip, vyskúšam. Trochu som tú latakiu obchádzal, viem že je to silná aróma a stačí málo, mal som ju česť vyskúšať ešte dávno v analógovej forme...Predtým som skúšal namiešať cigaru s Kentucky + Havana od Vaporificio, prvé pokusy boli celkom fajn, bohužiaľ som tvor lenivý, veľa času a trpezlivosti bolo treba. A každý deň som musel meniť vatu. Vedel by si doporučiť kvalitnú cigarovú arómu? Dík.
pcraft
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Merlin » Pon 16. Sep 2019 22:58:34

Vedel, ale neviem co si predstavujes pod pojmom cigara.
Niekto ma rad cohibu, partagas, alebo monte cristo, niekto romeo y juliet..
Niekto z hondurasu, niekto aj ine.
Niekto ochutene hadelsgod..

Ja mam najradsej jemne a vyzrete, dlho vyzrete cigary, ako Qintero, alebo Sancho Panza.
Dobre vysusenu cigaru, treba rozomliet, alebo tak 3g-5g odrezanej, uplne suchej cigary, treba premiesat z kremicitym laboratornym pieskom, rozotriet v trecej miske v baze bez nikotinu /staci 50/50 PG VG/ na kasicku a doliat bazou do cca 60ml do 100ml flasticky.
Tam sa to necha niekolko mesiacov, v tme a idealne v teple, obcas sa to pretrepe.
Aj rok nezaskodi.
Potom sa to sfiltruje, naliatim do vatsej injekcnej striekacky, kde sa nalisuje navlhceny filtracny papier, niekolko vrstiev a za staleho tlaku na nasadeny piest, sa ten macerat prefiltruje.
Vznikne obvykle aroma, ktora sa riedi podla chuti, asi 10% do nikotinovej baze.
Treba ale vyberat naozaj vyzrete a dlho leziace cigary, lebo hrozi zeleninova chut.
A to najma u komercne velmi rozsirenych "silnych" cigar, ktore su umelo fermentovane, ako je Cohiba a pod.
Tie davaju velmi palcive a dost stiplave aromy, ktore nie kazdy vaper zvladne.
Idealne na tieto maceracie, su zabudnute v suplikoch, roky odlezane uplne vysusene cigary, po nasich predkoch.

:vap_cig:

p.s. ja som este ozajstnu cigarovu aromu, okrem Ruyan original liqidu, z praveku vapingu, este nezazil.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod janko72 » Uto 17. Sep 2019 0:58:14

00.jpg
Ruyan Hellas
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod pcraft » Uto 17. Sep 2019 12:30:44

@>>Merlin No ja nie som expert na tabak vobec ...tak ako vacsina ludi, aj ja som dlho fajcil iba cigaretovy tabak , sem-tam experimentoval s fajkou a cigarou, cigarillos.

Po 30 rokoch fajcenia cigariet ale musim s tebou suhlasit v tom, ze dnesne cigaretove tabaky su odpad, ako si to tu niekde napisal, a najma ked som si zapalil svoju prvu pravu havanu v zivote, ten rozdiel bol neopisatelny. Zacal som vnimat smrad horiaceho cigaretoveho papiera a krasnu vonu dymu cigary.

Teraz ako greenhorn vo vapingu hladam cigarovu aromu, ktora chutovo je niekde medzi lahkou a stredne tazkou cigarou, navyse s dymovymi tonmi, lebo vonavy dym jednoducho milujem. Neviem ci La tabaccheria, Vaporificio alebo Azhad z NET marketu taketo nieco maju, z tych syntetickych som nasiel len Flavorah, kde chut nejakeho tabaku naozaj je.

Dakujem za podrobny navod na domacu vyrobu, ale to asi nebude moja cesta, je to dost narocne na cas a trpezlivost a navyse nemam doma ani stare cigary. Aj ked chapem, ze kazda synteticka zmes sa tomuto moze iba priblizovat a nie ho prekonat.
Ten Ruyan je skutocne tak dobry? (alebo je to ako spomienka na prvy sex so susedou :D :D :) Objednava sa iba z grecka alebo je mozne aj inde zohnat?
Naposledy upravil pcraft dňa Uto 17. Sep 2019 13:45:26, celkovo upravené 1
pcraft
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod iso3001 » Uto 17. Sep 2019 13:35:41

@pcraft> nie som cigarovy, pyro som fajcil vzdy len klasicke cigarety, ale z toho, co som skusal, je podla mna LaTabaccheria na uvodne pokusy celkom fajn volba. za mna jeden poznatok z experimentovania s tabakovkami - fungovalo u mna napodiv riedenie na 1/3-1/2 odporucanych koncentracii, tj vyrobca udaval 10%, mne to vyhovovalo az niekde pri 3%, tych vyrobcom odporucanych 10% sa mi zdalo prilis intenzivne.
Naposledy upravil iso3001 dňa Uto 17. Sep 2019 14:56:08, celkovo upravené 1
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 AB, joyetech cuboid mini 80w, wismec cricket II, RaveMini67
:::attys::: pharaoh mini, doggystyle 2k16, dvarw MTL, dvarw 16mm, siren2, jorda RDA clone, kayfun P clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Ďalší

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia