Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Flavorah FLV

Flavorah FLV

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Re: Flavorah FLV

Poslaťod pcraft » Uto 17. Sep 2019 13:57:42

@iso3001>Ma Tabaccheria aj realisticku cigarovu aromu? to Piloto Cubano je vraj velmi jemnucke, slabucke..Z NET som zatial skusal Vaporificio, tie prichute su fajn, ale nemaju komlexny profil, iba jednozlozkovu chut, cize stale je potrebne s nimi laborovat, mixovat, sledovat. Ja by som chcel hotovy produkt :D co je priznavam, dost velka opovazlivost :D

z
pcraft
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod iso3001 » Uto 17. Sep 2019 14:55:51

@pcraft> ja som mal / mam Virginia (na mna prilis "ostre"), PilotoCubano (super, ale v tom spominanom riedeni 3%, miesal som to s nejakymi ochutenymi tabakovkami, ked som chcel zjemnit to "ochutenie"), MataFina (3-5%, celodenny vaping), Baffometto Hell's Mixtures (toto nedavam, ako vravi Merlin, z tohoto len ~kvapku-dve do 10ml zmesi na doladenie), Perique (od tohoto som si vela sluboval, ale nebolo to az take wow, mal som to aj od Vaporifico, ten bol jemnejsi)

nic z toho podla mna nebola "cista cigara", takze je to asi naozaj len o miesani, alebo potom o nejakom hotovom liquide, niekto tu pred casom linkoval v "chuti mi" liquidy, co sa objednavali z UK, znalci to velebili, ale nemam s tym osobnu skusenost. som to teraz skusal pohladat vo fore, ale nepamatam si ten nazov :-/
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 AB, joyetech cuboid mini 80w, wismec cricket II, RaveMini67
:::attys::: pharaoh mini, doggystyle 2k16, dvarw MTL, dvarw 16mm, siren2, jorda RDA clone, kayfun P clone
::::fuel::: kolace, ovocie, organicke tabakovky, kuriozitky
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod pcraft » Uto 17. Sep 2019 15:26:30

@iso3001>ak mas na mysli liquid house of liquid, tak je to pre mna cenovo prilis, podobne blacknote, raz dvakrat ano, potom zbankrotujem :)

Periqe od Vaporificio za mna super, len ma jednoduchy profil.
pcraft
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod iso3001 » Uto 17. Sep 2019 15:48:29

@pcraft> jop, to bolo ono, ElToro.
:::mods::: pico 75W/TC, smok al85 AB, joyetech cuboid mini 80w, wismec cricket II, RaveMini67
:::attys::: pharaoh mini, doggystyle 2k16, dvarw MTL, dvarw 16mm, siren2, jorda RDA clone, kayfun P clone
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Merlin » Uto 17. Sep 2019 20:45:06

Ja osobne la tabacheria celkom ok.
Je to podobne, to piloto cubano, ako cigara H. Upmann, take celkom fajn.
A naozaj, riedit treba radsej menej, aj 3% je niekedy dost.

Velmi a naozaj velmi zalezi od atomizera, lebo vata ma taku vlastnost, ze neodparene zvysky tazssich frakcii tabakoviek /aj ovocia/ sa ukladaju a pocas co ja viem, jedneho tanku, je potom taky priebeh, ze najprv je to nevyrazne, potom to zosilnie, ako chut, neskor to uz vyraza dekel a moze stipat na jazyku a nakoniec je to ako cigara na konci, ked uz pali prsty a najradsej by to clovek zahodil.. Teda sa to koncentruje.
U mesh z opletom, ak je relativne male jadro, u klasickej genesis, alebo nextgenu a pod, to ma rychly start, plnej chuti aj z pripalenim a chuti ako dobre roztahana nahriata cigara.
To je ale vlastnost kazdeho atomizera. Su rozne a zalezi od vela drobnosti, ako to vo vysledku chuti.
Neviem si predstavit, ze by niekto dnes dokazal vapovat tabakove miesanice na atomizeri typu 510, alebo velkom "vataku" Ego T a pod. To sa proste zasere po prvych potahoch a pripali sa to na uplny hnus.
Vata nema rada prilis vysoke teploty odparu, ani moc "tazke" liqidy z prilis velkym obsahom aromy a velkym obsahom glycerinu, kde je relativne vysoka teplota odparu, cez 250°C, aby to nejak parilo.
Tabakove chute, najma bio aromy a maceraty, potrebuju na rozvinutie chuti aspon 220°C a to uz musia byt riedene PG, asi teda 60-70% VG a zvysok PG.
A dalsi faktor je voda.
Tabakove aromy, nemaju rady vodu. Ani vodu v baze. Nieje to ani tak pre vodu ako taku, ale preto, ze voda znizuje teplotu odparku, na jadre atomizeru a chute, ktore sa maju odparit, najma one "tazke aromy" tabakove, chutia niekedy divne a niekedy uplne na houno.
Tabakove aromy a to ja maceraty znesu v najlepsom pripade este 50/50 PG VG, ale nesmie v tom byt voda. Asi 2-3% vody uz citelne znizuju teplotu odparu.

Skuska spravnosti..
Treba na to nejaky hociaky dripovaci vatovy atomizer, kde je jedna spiralka a nie hniezdo na cloudchasing, idelane nerez drot, nastavene a nakalibrovane TC, pripadne overene /Pri 250°C vata nesmie hnednut sucha v spiralke/
Teda na sucho sa stlaci spust na hulikrabke a pozera sa na vatu. Pri 300°C uz by mala hnednut.
Vata sa vyhodi, nahodi sa nova nespalena a testuje sa.
Nakvapne sa miesanica a testuje sa chut.
U tabakoviek sa da ist od 100°C a postupne pridavat az po kludne 250°, alebo az do 280°C.
Ak nekeca nastavenie, ona sa chut rozvinie asi okolo 250°C a potom uz zacina byt obvykle az moc tabakova.
Bohuzial vata pri vyssich teplotach dost degraduje, klasicke jadro vatove nema velku zivotnost. ZAnesie sa usadami z takeho liqidu, aj po 2ml.

Vlastnym testovanim, som prisiel na taku vec, ze aj "nepodarena tabakovka" sa da vylepsit pridanim cisteho VG, lebo sa zvysi teplota odparu. Niektore vylepsit nejdu, ale to je asi normalne.

p.s.
Co sa tyka HOL /house of liqid/ meni sa to, nieje vsetko zas take mnam, ako to byvalo.
A su podla mna daleko lepsie aromy, ako od HOL, aj ked musim uznat, ze ich kavove cosi a jablkova cigarila, je fakt dobra.
Mnohe dobroty, ako boli sudove aromy od chlastu a tabak do toho, uz nejak ani tusim neponukaju.
Jedna ich ovocna chut, ma kedysi oslovila a to bol mrazeny pomaranc. Dokonala tiktakova aroma.
Ale nejak mi rokmi prestala chutit.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod pepso » Str 18. Sep 2019 7:34:56

Zaujímavé čítanie, ohľadom vody - La Tabaccheria odporúča bazu s vodou.
Obrázok
Obrázok užívateľa
pepso
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod pcraft » Str 18. Sep 2019 12:44:58

Dakujem Merlin za zaujimave informacie, su inspirativne. Je to trochu alchymia, clovek by nad tym mal stravit dost casu, aby skusal, ladil, porovnaval a mozno je to problem pre vacsinu ludi, vsetci sa v dnesnej dobe nahaname. Lebo mnoho ludom vadi aj taka smiesna vec, ako spodne plnenie tanku :) Hlavne aby to ficalo, davalo nejaku chut,nevytekal liquid..

S tou vodou pri LaTabaccheria je mozno tak, ze odporucanie je myslene pre vatove atomizery, pri meshi moze platit to co napisal Merlin v suvislosti s vlastnostami vaty na vyssej teplote.

Videl som video z ochutnavky tabakovych arom Azhad, ktory je dalsi taliansky vyrobca NET arom, aj spolocny produkt Vaporificio s BlackNote, neskusal ich niekdo?
pcraft
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod Merlin » Pia 20. Sep 2019 21:38:36

Nemate za co, je to stale predmetom mojho "vyzkumu"..
Inak pri tejto cinnosti cas nehra rolu, lebo ak mame "fetovat vedecky", je dolezite tomu venovat cas.
Je to nepomerne lacnejsie, ako fajcenie tabaku z obchodu.
Nic menej vaping, vdaka cenam komercnych liqidov a bazi, je drahsi, ako fajcenie vlastneho vypestovaneho tabaku..
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod inyVratko » Ned 22. Sep 2019 13:40:02

pcraft píše:S tou vodou pri LaTabaccheria je mozno tak, ze odporucanie je myslene pre vatove atomizery, pri meshi moze platit to co napisal Merlin v suvislosti s vlastnostami vaty na vyssej teplote.

La Tabaccheria odporúča pridávať vodu všeobecne. Báza resp. namiešaný liquid je viac tekutejší s nižšou teplotou odparovania (ako už spomínal Merlin) a chuť tabáku je menej sladšia a viac suchšia. Ono je to viacmenej len kvôli obmedzeniu karamelizácie cukrov, ktoré vytvárajú na cievke krustu. Ja osobne vodu do bázy nepridávam.

pcraft píše:Videl som video z ochutnavky tabakovych arom Azhad, ktory je dalsi taliansky vyrobca NET arom, aj spolocny produkt Vaporificio s BlackNote, neskusal ich niekdo?

Azhad's elixirs robili voľakedy arómy macerované, ale zrejme prešli na podobnú technológiu ako La Tabaccheria, čiže extrahované, keďže napríklad po namiešaní mnou obľúbeného Azhad's 1000 už nie je potrebné nechávať zrieť minimálne 40-60 dní, ale stačia už len 2 týždne. Na pokojné vychutnávané odparovanie uprednostňujem skôr fajkové tabáky (Azhad's 1000 a Azhad's Sobranie).
Nepohŕdnem ani Azhad's Black Cherry (Čierny Kavendiš s čerešenkou), keďže som si v minulosti rád pochutnal na fajkovom tabáčiku s čerešňovou príchuťou.
Keby si túžil po nejakej sladkej tabákovej lakocinke, tak jedna z posledných ich výtvorov s názvom Azhad's RY4 by mohla poslúžiť. Nejakú cigarovú od Azhad žiaľ neviem, neskúšal som.

Čo sa týka Black Note, tak by som skromne odporučil HAVANA. Odporúčané miešanie je na 10%, ja miešam k mojej spokojnosti na 7-7,5%.
Obrázok užívateľa
inyVratko
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod iso3001 » Pon 23. Sep 2019 10:57:47

ked sme pri tych zrejucich tabakovkach, taketo som vcera vytiahol z krabice - namiesal som to v zaciatocnickom nadseni, skor, ako som zistil, ze nad 2mg/ml NIC nedavam a tie koncentracie su tiez ustrelene. chcem sa ku tomu postupne vratit a nariedit to. ak to nepojde, tak to budem miesat do postreku proti voskam na fikusoch :shock: podotykam, ze tie datumy su z 2018.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia