Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Liquid - Miešanie vlastných liquidov

Liquid - Miešanie vlastných liquidov

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Re: Liquid - Miešanie vlastných liquidov

Poslaťod Jesen » Pia 01. Jún 2018 18:59:53

Da sa. Popísané je hafo. Napr ultrazvuk, teplá voda, radiátor, mikrovlnka
Obrázok

Kanger Subox Mini + Subtank Mini RBA,
SMPL mod klon + Pico RTA klon, Kayfun Lite Plus v2
Eleaf Istick 100w TC + SMOK TFV4, OBS ENGINE mini, Goblin mini v2
Eleaf Istick Pico 75w + GUS Phenomenon klon, Kayfun v3 mini klon
RDA: Stillare, Stumpy
Jesen
e-odborník
e-odborník

Poslaťod iso3001 » Pia 01. Jún 2018 23:04:05

mato107> nejdem chytracit, bo som zatial namiesal len svoju prvu varku v zivote, ale letme googlenie dalo napriklad tento celkom slusny suhrnny clanok - https://www.ecigarettedirect.co.uk/ashtray-blog/2016/03/steeping-e-liquid.html.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod iso3001 » Sob 16. Jún 2018 14:26:29

pls, taka technicka - tie SaltNic bazy sa znasaju v pohode s aromami, aj s organickymi tabakovkami, nie je tam nejaky zadrhel? chcel by som to vyskusat, a spekulujem, ci si kupit neochutenu a namiesat si tam nieco od latabaccheria, alebo kupit nejaku hotovu ochutenu :smok3:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod feldsam » Sob 16. Jún 2018 18:41:10

Salt nic sa znáša s aromami nie je tam zadrhel.... Je klasická báza iba iný nikotín
Iveta Feldsam ... kamenná predajňa LC + RS, e-shop https://elcigarety.sk/
feldsam
Predajca
Predajca

Poslaťod iso3001 » Sob 23. Jún 2018 22:31:23

este tym salt nic - to vapujete v tej brutus koncentracii 20mg/ml, alebo to riedite? :o resp riedit to mam na koncentraciu, ako som zvyknuty (v mojom pripade ~6mg nic / ml)?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod feldsam » Sob 23. Jún 2018 22:47:47

Salt nicotin nie je určený do subohm zariadení... Či je určený do zariadení kde má hlava 1ohm a viac. Väčšinou v koncentrácii 20mg je vhodný do POD zariadení čiže malých - aby tieto zariadenia napriek nízkej kapacite baterky vydržali celý deň... čo je logické z takejto koncentrácie postačuje menej poťahov
Samozrejme dà sa aj riediť
Iveta Feldsam ... kamenná predajňa LC + RS, e-shop https://elcigarety.sk/
feldsam
Predajca
Predajca

Poslaťod iso3001 » Uto 26. Jún 2018 15:20:57

@feldsam - jop, vdaka za info, uz som to rozmixoval na dve casti, jednu som nariedil na koncentraciu ~10mg/ml nic a pomiesal s tabakovkou laTabaccheria, a zvysok som v povodnej koncentracii mixol s GreenTempest, tak uvidim, ake to bude. mala si pravdu aj s tou nizkou koncentraciou laTabacheria, ktoru som miesal do 20/80 bazy, dal som dvojnasobok toho, co predtym, a zrazu sa tam objavili uz po tyzdni zrenia velmi prijemne chute.

@all - este ku tomu miesaniu liquidov sa chcem opytat na dve veci:

- tabakovky vseobecne ak som dobre pochopil, ukazu co je v nich, az ked par tyzdnov postoja, laTabaccheria sice pisu, ze staci par dni, ale asi im to tiez neublizi. ako je to ale v pripade netabakovych/ovocnych/atd arom, tie dlhym odlezanim ziskavaju, alebo naopak degraduju? lebo z tych, co som namiesal a maju uvadzanu dobu zrenia 3-7 dni, tak sa mi zda, ze po par tyzdnoch sa ta chut splostuje a ostavaju len niektore vyrazne tony, konkretne Citrium a IcyMelon. ci teda tento typ arom miesat v malych batchoch, alebo sa to robi inak?

- ak pri aromach vyrobca uvadza miesat napr v 10% koncentracii, znamena to, ze miesanie ma byt napr 9ml bazy a 1ml aromy, alebo je tym myslene “dolej do 10ml bazy 10% z tohoto objemu (tj 1ml) aromy”? mozno blba otazka, ale radsej sa opytam :o
Naposledy upravil iso3001 dňa Uto 26. Jún 2018 23:27:20, celkovo upravené 1
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Jesen » Uto 26. Jún 2018 15:58:44

Je stara pravda, že SPRAVIDLA tabakovky zrenim získavajú na chuti a kvalite, ovocné skôr strácajú a kolacove sú niekde medzi, ale skôr získavajú ako strácajú - rôzne krémy, karamel, buchty atď. Miešanie je vždy napr 10% z celkového objemu. T. j. Ak máš 10ml flasku tak 1ml prichute a zvyšok, teda 9ml báza alebo co iné tam dáš :)
Obrázok

Kanger Subox Mini + Subtank Mini RBA,
SMPL mod klon + Pico RTA klon, Kayfun Lite Plus v2
Eleaf Istick 100w TC + SMOK TFV4, OBS ENGINE mini, Goblin mini v2
Eleaf Istick Pico 75w + GUS Phenomenon klon, Kayfun v3 mini klon
RDA: Stillare, Stumpy
Jesen
e-odborník
e-odborník

Poslaťod iso3001 » Pia 29. Jún 2018 8:03:04

citam tu v starsich vlaknach, ze to, co degraduje v namiesanej baze, je nikotin - nie je potom lepsie miesat tie aromy, ktore musia dozrievat dlhsie (typicky tabakovky) do nulky bazy, tj bez nikotinu, a tento tam doplnit az tesne pred spotrebou? alebo to je tak, ze proces zrenia je aj o tom, ze aroma sa musi skamaratit aj s nikotinom v tej zmesi?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod iqwe » Pia 29. Jún 2018 8:17:08

Je to tak. Stejná tabáková příchuť v 5mg mi nevyzraje do stejné chuti, barvy ani vůně, tak jako kdysi v 18mg. A to ani, když ji nechám zrát déle. Také si ti, co se postupem času dostali na nulku stěžují, že přišli o chuť. Nikotin zase tak rychle nezdegraduje. Hotovky by měly mít datum spotřeby cca 2 roky od vyrobení. Stačí zrající liquid držet ve tmě při pokojové teplotě.
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
Obrázok užívateľa
iqwe
e-znalec
e-znalec

PredchádzajúciĎalší

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia