Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Liquid - Miešanie vlastných liquidov

Liquid - Miešanie vlastných liquidov

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Re: Liquid - Miešanie vlastných liquidov

Poslaťod iso3001 » Pia 06. Júl 2018 9:49:45

pls, jednu malu konzultaciu potrebujem :)

pisal som to povodne v Motanie... - pri vapovani ma stipe vzadu na hrdle para, nic kriticke, nie okamzite, tak po 2-3 tretom puffnuti kratko za sebou, vapujem TC na 0,7Ω spiralke, 15w / ~150°C

skusil som teda cistu nulku a to som vobec necitil, potom 3mg/ml NiC, to uz som citil, ale len jemne. normalne som miesal doteraz na silu nikotinu 6mg/ml (avoria pg/vg a imperia 20mg booster). skusal som aj hotovu 6mg pink mule, ale v podstate rovnaky pocit. ma vyznam vymyslat s inymi boostermi (ini vyrobcovia), alebo to bude rovnake a musim ist na 3mg /ml? vapujem len MTL a tych 6mg som si myslel, ze zodpoveda priemernemu pyrohulicovi, co som bol doteraz, ale mozem sa mylit.

dnes som pokusne nariedil SaltNIC na ~10mg/ml nic a to je o kus lepsie, ale vsade sa pise, ze to nie je do subohm zariadeni atd, tak nvm, ci je to cesta.

nejake skusenosti s takymto niecim?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod janko72 » Pia 06. Júl 2018 11:06:25

Tak toto už je konkrétnejšia otázka.
Treba znížiť obsah nikotínu.
Pri prechode na vatu som mal ten istý problém a začínal som ako ty na nízkych teplotách.
Dôvodom bolo tiež škrabanie a teplá a hutná para oproti dovtedy používaným systémom.
Pomaly som pri tom prešiel z MTL na DTL.
S nikotínom som šiel okamžite dolu na 3mg. Tvoj organizmus si za chvíľu zvykne a príznaky zmiznú.
Dnes dám v pohode aj Cloud Chasing. :lol:
Vaping sa nedá prerátavať na spotrebu cigariet, treba sa spoľahnúť na svoj oraganizmus a ten ti napovie
koľko a akú silu NIC.
Ten salt nic je fajn ale je tam rýchlejšie vstrebávanie nic do krvi(písal som v poradni).
Je to skôr na MTL a nie moc na dudlíkovanie.
Skôr pár potiahnutiami uspokojiť svoju závislosť od nic.
Salt som zriedil na 1mg pre vyskúšanie na DTL a pre mňa je to stále silné.

Čo sa týka boosterov a výrobcov, tam si treba vybrať len podľa svojej chuti.
Ak ti v tom niečo vadí treba skúsiť iné.
Môj top je avoria.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod iso3001 » Str 11. Júl 2018 15:15:02

@beastik:

pises tu, ze miesas do 100ml flasiek - len tabakovky, alebo aj ine, napriklad ovocne, kolacovky a tak? ja som zatial miesal len po 10ml, vyslovene na skusku, pred ~mesiacom som namiesal ca 250ml tabakoviek po 2x60ml a nejake do 20ml, rozne druhy. cisto ale len tabakovky (LaTabaccheria a Vaporificio), lebo ak som to dobre pochopil, u tych je dlhsie zrenie v pohode. netabakove prichute (PotionMagic veci, GreenTempest od JungleWave..) som zatial miesal len vzdy do 10ml, lebo sa mi zda, ze po ~2-3 tyzdnoch sa ta chut splostuje - je to takto ok, alebo je na to nejaky figel? teraz mam par pokusnych davok po 5ml v skle, ktore som po 7-9 dnoch odlozil do chladnicky, cisto sedlacka uvaha ze v chlade by sa mal ten proces pre_zretia zastavit, nie?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Beastik » Str 11. Júl 2018 16:23:09

@iso3001:
Ja miesam vacsinou "ovocnickov" a podobne zmesi, mam zopar tabakoviek ale len jedna mi je naj... B&H krasna "senova"

Som si zvykol miesat na 100-120ml flasku a mam na chvilku pokoj (vzdy upotrebim celu aromu), medzitym nieco zreje a dochadza. Niektore aromy vapujem hned (Heisen) necakam. Tabaky treba zalezat. Ovocne casom stracaju na intenzite, vsetko zalezi od aromy a skladovania.
Ked nieco ostava kamarat si tiez pobafa.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod iso3001 » Pia 13. Júl 2018 14:13:49

tabakovky, najma take tie vyraznejsie (Baffometto, Latakia...) vapujete ciste, alebo to pouzivate ako podklad do nejakych zmesi? nejake pripadne tipy na miesanie tabakoviek - co s cim, pripadne odhadometricke pomery?

lebo som skusal pomiesat spominaneho Baffometto s Virgin v pomere asi 3:7, a stale sa mi zda, ze tam to prve velmi preraza. samotny Baffometto by som asi nevedel vapovat dlhsie, je to prilis vyrazne :shock: ale viem si predstavit, ze s nejakou rumovou/brandy zlozkou by to mohlo byt zaujimave. preto sa pytam na tie pomery alebo pripadne riesenie, lebo tie odporucane koncetracie nie su asi len tak mirnyx-dirnyx, ze to ma zmysel => nie vzdy nariedenie musi znamenat zjemnenie danej chute :ugeek:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Merlin » Pia 13. Júl 2018 21:40:42

Jasne ze miesam.(e)
Vsetko, co obsahuje latakiu, treba velmi opatrno miesat a velmi velmi riedit.
Latakia, teda uz dnes len chut pravej udenej latakie, je velmi vyrazna.
Bafometo a par dalsich, ma presne rovnaku chut, ako moje stare latakiove maceraty.
Tam stacila jedna kvapka maceratu do 20ml baze a uz to bolo sakra citit.
Vynikajuce je to z ovocim, najma teda tabakovkami, ktore kopiruju chute ovocnych tabakov, alebo presne z chutami premiovych alkoholov.
To je potom mnamka.
Latakia a jej miesanice, su velmi fajne, pre ludi, co mali radi fajkove tabaky.
To nieje pre cigaretovych fajciarov a ani cigarovych.
Je to specificka chut a cista latakia sa nikdy moc nehulila, vatsinou co viem sa pouzivala skor ako korenie, pre menej vyrazne tabaky.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod iso3001 » Pia 13. Júl 2018 22:13:00

@merlin dakujem, nejaku takuto info som presne hladal, cital som tu na fore aj tvoje recenzie na LaTabaccheria veci, a pri prvych nakupoch tabakovkek som sa viac menej orientoval podla nich, a bol som spokojny.

nejake tipy na konkretne rum/brandy/konak aromy alebo liquidy by neboli? a pomery asi ake priblizne, ak uvazujeme, ze toho Bafffometta mam v 15% riedeni?

som si uvedomil, ze tych ca 100ml namiesaneho Baffometta mi tym padom vydrzi velmi dlho :o
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod iso3001 » Pon 16. Júl 2018 11:49:40

som preklikal thready v tejto sekcii, kedze som to tu nikde nevidel, tak to sem pridam, je to vedlajsi produkt mojho hladania kvalitnej rumovej aromy :) - takyto zoznam sa hodi pri experimentoch vzdy :geek:

Zoznam ovocnych prichuti podla toho, ako sa medzi sebou kamaratia

Almond pairs well with:apple, apricot, banana, caramel, cherry, coffee, fig, honey, orange, peach, pear, plum

Apple pairs well with:
caramel, cardamom, chestnut, cinnamon, cranberry, currant, ginger, hazelnut, mango, maple, rosemary, walnut

Apricot pairs well with:
almond, black pepper, caramel, cardamom, ginger, hazelnut, honey, orange, peach, vanilla, plum, Sauternes, wine

Asian Pear pairs well with:
almond, apple, black pepper, cinnamon, ginger, honey, macadamia, nutmeg, raisin, vanilla

Banana pairs well with:
brandy, caramel, cherry, chocolate, cinnamon, coffee, dark rum, ginger, hazelnut, honey, Madeira wine, mango, molasses, papaya

Blackberry pairs well with:
apricot, black pepper, champagne, cinnamon, citrus, hazelnut, lemon, other berries, peach, plum, Port wine

Blood Orange pairs well with:
almond, cardamom, chocolate, cinnamon, clove, fig, ginger, honey, other citrus

Blueberry pairs well with:
lemon verbena, other berries, cardamom, mango, lemon, hazelnut, ginger, fig, lavender, other citrus,

Carrot pairs well with:
anise, brandy, cinnamon, ginger, nutmeg, walnut

Cherry pairs well with:
apricot, black pepper, chocolate, citrus, nectarine, peach, plum, Port wine, vanilla

Chestnut pairs well with:
apple, caramel, chocolate, coffee, pear, vanilla

Cilantro (coriander) pairs well with:
apricot, berries, cherries, citrus, nectarine, peach, plum, tropical fruit

Coconut pairs well with:
banana, Brazil nut, caramel, chocolate, citrus, Kaffir leaf, lemongrass, pineapple, other tropical fruits

Cranberry pairs well with:
apple, chocolate, cinnamon, citrus, mango, mint, pear

Currants, Black and Red, pairs well with:
cassis, chocolate, citrus, dark rum, Port wine, sloe gin

Elderberry pairs well with:
apricot, fig, honey, lemon, mandarin, other berries, peach, plum

Feijoa pairs well with:
banana, berries, cinnamon, citrus, mango, vanilla

Fig pairs well with:
almond, black pepper, cinnamon, citrus, hazelnut, pear, Port wine, vanilla

Ginger pairs well with:
almond, apple, apricot, banana, berries, Brazil nut, caramel, chocolate, citrus, coconut, grape, hazelnut, passion fruit, peach, pear, pineaple, plum, tropical fruit

Gooseberry pairs well with:
citrus, hazelnut, honey, other berries, white chocolate

Grape pairs well with:

brandy, chocolate, citrus, ginger, raisin

Grapefruit pairs well with:

basil, black pepper, caramel, citrus, mint, rosemary, thyme, tropical fruit, vanilla

Guava pairs well with:
citrus, coconut, huckleberry, kaffir leaf, pineapple, strawberry, tropical fruit

Hazelnut pairs well with:
apple, apricot, banana, berries, caramel, cherry, chocolate, citrus, fig, mandarin, peach, pear, plum

Kaffir Leaf pairs well with:
banana, citrus, coconut, lemongrass, tropical fruit, watermelon

Kiwi pairs well with:
apple, banana, berries, cherry, citrus, coconut, mango, tropical fruit

Kumquat pairs well with:
berries, cherry, chocolate, cinnamon, coffee, persimmon, plum

Lemon pairs well with:
apricot, berries, black pepper, cardamom, cherry, citrus, ginger, nectarine, peach, plum, prickly pear, tropical fruit

Lemongrass pairs well with:
cherry, berries, citrus, coconut, ginger ,guava, kaffir leaf, coconut, tropical fruit, vanilla

Lime pairs well with:
apple, berries, cherry, ginger, papaya, plum, strawberry, tropical fruit

Lychee pairs well with:
citrus, ginger, gooseberry, tropical fruit, vanilla

Mandarin pairs well with:
cardamom, cherry, chocolate, cinnamon, coffee, fig, ginger, nutmeg, tropical fruits, vanilla, star anise

Mango pairs well with:
apple, banana, berries, caramel, citrus, coconut, melon, Sauternes, tropical fruits, vanilla

Melon pairs well with:
berries, champagne, citrus, lemongrass, lemon verbena

Orange pairs well with:
almonds, basil, berries, brandy, cherry, chocolate, cilantro, cinnamon, coffee, cranberry, fig, ginger, grape, hazelnut, mint, nutmeg, persimmon, pineapple, vanilla

Papaya pairs well with:
citrus, black pepper, lime, mango, tropical fruit

Peach pairs well with:
almond, apricot, blackberry, brandy, cherry, cilantro, cinnamon, elderberry, ginger, hazelnut, lemon, raspberry, rhubarb, walnut, watermelon

Pear pairs well with:
almond, apple, caramel, chestnut, chocolate, cinnamon, citrus, ginger, hazelnut, Port wine, vanilla, walnut, anise, blackberry, brandy

Persimmon pairs well with:
apple, black pepper, cinnamon, citrus, kumquat, pear

Pineapple pairs well with:
basil, caramel, cilantro, coconut, macadamia, rosemary, rum, tropical fruit

Plum pairs well with:
almond, cinnamon, citrus, chestnut, black pepper, hazelnut, honey, Port wine, vanilla

Pomegranate pairs well with:
apple, citrus, cucumber, mint, tropical fruit

Prickly Pear pairs well with:
citrus, lime, tomatillo, tropical fruit

Raspberry pairs well with:
apricot, cinnamon, citrus, ginger, lemon, nectarine, other berries, peach, plum, rhubarb, thyme, vanilla

Rhubarb pairs well with:
apple, apricot, berries, black pepper, citrus, ginger, nectarine, peach, plum, strawberry

Strawberry pairs well with:
apple, black pepper, chocolate, citrus, coriander, mint, rhubarb, vanilla

Tomatillo pairs well with:
berries, citrus, mango, prickly pear, tropical fruit

Walnut pairs well with:[size=85]
apple, apricot, banana, caramel, chocolate, cinnamon, nectarine, peach, pear, plum, rum
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Predchádzajúci

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia