Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - Liquid - Miešanie vlastných liquidov

Liquid - Miešanie vlastných liquidov

Všetko o liquidoch, výrobcoch a Vaše vlastné hodnotenia.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Upozornenie:
Liquidy môžu obsahovať nikotín. Nikotín je návyková a silne toxická látka.
- Budte maximálne opatrný pri manipulácii s liquidmi obsahujúcimi nikotín!
- Liquidy s obsahom nikotínu skladujte bezpečne mimo dosah detí a zvierat uložené v obaloch s bezpečnostným uzáverom!
- Liquidy s obsahom nikotínu nesmú používať deti a mladistvý do 18 rokov!

Diskusné fórum www.el-cigareta.eu nezodpovedá za prípadné škody na zdraví a majetku ktoré vzniknú na základe nasledujúcich informácii obsiahnutých v tomto fóre.

Re: Liquid - Miešanie vlastných liquidov

Poslaťod iso3001 » Pia 06. Júl 2018 9:49:45

pls, jednu malu konzultaciu potrebujem :)

pisal som to povodne v Motanie... - pri vapovani ma stipe vzadu na hrdle para, nic kriticke, nie okamzite, tak po 2-3 tretom puffnuti kratko za sebou, vapujem TC na 0,7Ω spiralke, 15w / ~150°C

skusil som teda cistu nulku a to som vobec necitil, potom 3mg/ml NiC, to uz som citil, ale len jemne. normalne som miesal doteraz na silu nikotinu 6mg/ml (avoria pg/vg a imperia 20mg booster). skusal som aj hotovu 6mg pink mule, ale v podstate rovnaky pocit. ma vyznam vymyslat s inymi boostermi (ini vyrobcovia), alebo to bude rovnake a musim ist na 3mg /ml? vapujem len MTL a tych 6mg som si myslel, ze zodpoveda priemernemu pyrohulicovi, co som bol doteraz, ale mozem sa mylit.

dnes som pokusne nariedil SaltNIC na ~10mg/ml nic a to je o kus lepsie, ale vsade sa pise, ze to nie je do subohm zariadeni atd, tak nvm, ci je to cesta.

nejake skusenosti s takymto niecim?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod janko72 » Pia 06. Júl 2018 11:06:25

Tak toto už je konkrétnejšia otázka.
Treba znížiť obsah nikotínu.
Pri prechode na vatu som mal ten istý problém a začínal som ako ty na nízkych teplotách.
Dôvodom bolo tiež škrabanie a teplá a hutná para oproti dovtedy používaným systémom.
Pomaly som pri tom prešiel z MTL na DTL.
S nikotínom som šiel okamžite dolu na 3mg. Tvoj organizmus si za chvíľu zvykne a príznaky zmiznú.
Dnes dám v pohode aj Cloud Chasing. :lol:
Vaping sa nedá prerátavať na spotrebu cigariet, treba sa spoľahnúť na svoj oraganizmus a ten ti napovie
koľko a akú silu NIC.
Ten salt nic je fajn ale je tam rýchlejšie vstrebávanie nic do krvi(písal som v poradni).
Je to skôr na MTL a nie moc na dudlíkovanie.
Skôr pár potiahnutiami uspokojiť svoju závislosť od nic.
Salt som zriedil na 1mg pre vyskúšanie na DTL a pre mňa je to stále silné.

Čo sa týka boosterov a výrobcov, tam si treba vybrať len podľa svojej chuti.
Ak ti v tom niečo vadí treba skúsiť iné.
Môj top je avoria.
Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
janko72
e-veterán
e-veterán

Poslaťod iso3001 » Str 11. Júl 2018 15:15:02

@beastik:

pises tu, ze miesas do 100ml flasiek - len tabakovky, alebo aj ine, napriklad ovocne, kolacovky a tak? ja som zatial miesal len po 10ml, vyslovene na skusku, pred ~mesiacom som namiesal ca 250ml tabakoviek po 2x60ml a nejake do 20ml, rozne druhy. cisto ale len tabakovky (LaTabaccheria a Vaporificio), lebo ak som to dobre pochopil, u tych je dlhsie zrenie v pohode. netabakove prichute (PotionMagic veci, GreenTempest od JungleWave..) som zatial miesal len vzdy do 10ml, lebo sa mi zda, ze po ~2-3 tyzdnoch sa ta chut splostuje - je to takto ok, alebo je na to nejaky figel? teraz mam par pokusnych davok po 5ml v skle, ktore som po 7-9 dnoch odlozil do chladnicky, cisto sedlacka uvaha ze v chlade by sa mal ten proces pre_zretia zastavit, nie?
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Str 11. Júl 2018 16:23:09

@iso3001:
Ja miesam vacsinou "ovocnickov" a podobne zmesi, mam zopar tabakoviek ale len jedna mi je naj... B&H krasna "senova"

Som si zvykol miesat na 100-120ml flasku a mam na chvilku pokoj (vzdy upotrebim celu aromu), medzitym nieco zreje a dochadza. Niektore aromy vapujem hned (Heisen) necakam. Tabaky treba zalezat. Ovocne casom stracaju na intenzite, vsetko zalezi od aromy a skladovania.
Ked nieco ostava kamarat si tiez pobafa.
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod iso3001 » Pia 13. Júl 2018 14:13:49

tabakovky, najma take tie vyraznejsie (Baffometto, Latakia...) vapujete ciste, alebo to pouzivate ako podklad do nejakych zmesi? nejake pripadne tipy na miesanie tabakoviek - co s cim, pripadne odhadometricke pomery?

lebo som skusal pomiesat spominaneho Baffometto s Virgin v pomere asi 3:7, a stale sa mi zda, ze tam to prve velmi preraza. samotny Baffometto by som asi nevedel vapovat dlhsie, je to prilis vyrazne :shock: ale viem si predstavit, ze s nejakou rumovou/brandy zlozkou by to mohlo byt zaujimave. preto sa pytam na tie pomery alebo pripadne riesenie, lebo tie odporucane koncetracie nie su asi len tak mirnyx-dirnyx, ze to ma zmysel => nie vzdy nariedenie musi znamenat zjemnenie danej chute :ugeek:
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Merlin » Pia 13. Júl 2018 21:40:42

Jasne ze miesam.(e)
Vsetko, co obsahuje latakiu, treba velmi opatrno miesat a velmi velmi riedit.
Latakia, teda uz dnes len chut pravej udenej latakie, je velmi vyrazna.
Bafometo a par dalsich, ma presne rovnaku chut, ako moje stare latakiove maceraty.
Tam stacila jedna kvapka maceratu do 20ml baze a uz to bolo sakra citit.
Vynikajuce je to z ovocim, najma teda tabakovkami, ktore kopiruju chute ovocnych tabakov, alebo presne z chutami premiovych alkoholov.
To je potom mnamka.
Latakia a jej miesanice, su velmi fajne, pre ludi, co mali radi fajkove tabaky.
To nieje pre cigaretovych fajciarov a ani cigarovych.
Je to specificka chut a cista latakia sa nikdy moc nehulila, vatsinou co viem sa pouzivala skor ako korenie, pre menej vyrazne tabaky.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod iso3001 » Pia 13. Júl 2018 22:13:00

@merlin dakujem, nejaku takuto info som presne hladal, cital som tu na fore aj tvoje recenzie na LaTabaccheria veci, a pri prvych nakupoch tabakovkek som sa viac menej orientoval podla nich, a bol som spokojny.

nejake tipy na konkretne rum/brandy/konak aromy alebo liquidy by neboli? a pomery asi ake priblizne, ak uvazujeme, ze toho Bafffometta mam v 15% riedeni?

som si uvedomil, ze tych ca 100ml namiesaneho Baffometta mi tym padom vydrzi velmi dlho :o
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Poslaťod iso3001 » Pon 16. Júl 2018 11:49:40

som preklikal thready v tejto sekcii, kedze som to tu nikde nevidel, tak to sem pridam, je to vedlajsi produkt mojho hladania kvalitnej rumovej aromy :) - takyto zoznam sa hodi pri experimentoch vzdy :geek:

Zoznam ovocnych prichuti podla toho, ako sa medzi sebou kamaratia

Almond pairs well with:apple, apricot, banana, caramel, cherry, coffee, fig, honey, orange, peach, pear, plum

Apple pairs well with:
caramel, cardamom, chestnut, cinnamon, cranberry, currant, ginger, hazelnut, mango, maple, rosemary, walnut

Apricot pairs well with:
almond, black pepper, caramel, cardamom, ginger, hazelnut, honey, orange, peach, vanilla, plum, Sauternes, wine

Asian Pear pairs well with:
almond, apple, black pepper, cinnamon, ginger, honey, macadamia, nutmeg, raisin, vanilla

Banana pairs well with:
brandy, caramel, cherry, chocolate, cinnamon, coffee, dark rum, ginger, hazelnut, honey, Madeira wine, mango, molasses, papaya

Blackberry pairs well with:
apricot, black pepper, champagne, cinnamon, citrus, hazelnut, lemon, other berries, peach, plum, Port wine

Blood Orange pairs well with:
almond, cardamom, chocolate, cinnamon, clove, fig, ginger, honey, other citrus

Blueberry pairs well with:
lemon verbena, other berries, cardamom, mango, lemon, hazelnut, ginger, fig, lavender, other citrus,

Carrot pairs well with:
anise, brandy, cinnamon, ginger, nutmeg, walnut

Cherry pairs well with:
apricot, black pepper, chocolate, citrus, nectarine, peach, plum, Port wine, vanilla

Chestnut pairs well with:
apple, caramel, chocolate, coffee, pear, vanilla

Cilantro (coriander) pairs well with:
apricot, berries, cherries, citrus, nectarine, peach, plum, tropical fruit

Coconut pairs well with:
banana, Brazil nut, caramel, chocolate, citrus, Kaffir leaf, lemongrass, pineapple, other tropical fruits

Cranberry pairs well with:
apple, chocolate, cinnamon, citrus, mango, mint, pear

Currants, Black and Red, pairs well with:
cassis, chocolate, citrus, dark rum, Port wine, sloe gin

Elderberry pairs well with:
apricot, fig, honey, lemon, mandarin, other berries, peach, plum

Feijoa pairs well with:
banana, berries, cinnamon, citrus, mango, vanilla

Fig pairs well with:
almond, black pepper, cinnamon, citrus, hazelnut, pear, Port wine, vanilla

Ginger pairs well with:
almond, apple, apricot, banana, berries, Brazil nut, caramel, chocolate, citrus, coconut, grape, hazelnut, passion fruit, peach, pear, pineaple, plum, tropical fruit

Gooseberry pairs well with:
citrus, hazelnut, honey, other berries, white chocolate

Grape pairs well with:

brandy, chocolate, citrus, ginger, raisin

Grapefruit pairs well with:

basil, black pepper, caramel, citrus, mint, rosemary, thyme, tropical fruit, vanilla

Guava pairs well with:
citrus, coconut, huckleberry, kaffir leaf, pineapple, strawberry, tropical fruit

Hazelnut pairs well with:
apple, apricot, banana, berries, caramel, cherry, chocolate, citrus, fig, mandarin, peach, pear, plum

Kaffir Leaf pairs well with:
banana, citrus, coconut, lemongrass, tropical fruit, watermelon

Kiwi pairs well with:
apple, banana, berries, cherry, citrus, coconut, mango, tropical fruit

Kumquat pairs well with:
berries, cherry, chocolate, cinnamon, coffee, persimmon, plum

Lemon pairs well with:
apricot, berries, black pepper, cardamom, cherry, citrus, ginger, nectarine, peach, plum, prickly pear, tropical fruit

Lemongrass pairs well with:
cherry, berries, citrus, coconut, ginger ,guava, kaffir leaf, coconut, tropical fruit, vanilla

Lime pairs well with:
apple, berries, cherry, ginger, papaya, plum, strawberry, tropical fruit

Lychee pairs well with:
citrus, ginger, gooseberry, tropical fruit, vanilla

Mandarin pairs well with:
cardamom, cherry, chocolate, cinnamon, coffee, fig, ginger, nutmeg, tropical fruits, vanilla, star anise

Mango pairs well with:
apple, banana, berries, caramel, citrus, coconut, melon, Sauternes, tropical fruits, vanilla

Melon pairs well with:
berries, champagne, citrus, lemongrass, lemon verbena

Orange pairs well with:
almonds, basil, berries, brandy, cherry, chocolate, cilantro, cinnamon, coffee, cranberry, fig, ginger, grape, hazelnut, mint, nutmeg, persimmon, pineapple, vanilla

Papaya pairs well with:
citrus, black pepper, lime, mango, tropical fruit

Peach pairs well with:
almond, apricot, blackberry, brandy, cherry, cilantro, cinnamon, elderberry, ginger, hazelnut, lemon, raspberry, rhubarb, walnut, watermelon

Pear pairs well with:
almond, apple, caramel, chestnut, chocolate, cinnamon, citrus, ginger, hazelnut, Port wine, vanilla, walnut, anise, blackberry, brandy

Persimmon pairs well with:
apple, black pepper, cinnamon, citrus, kumquat, pear

Pineapple pairs well with:
basil, caramel, cilantro, coconut, macadamia, rosemary, rum, tropical fruit

Plum pairs well with:
almond, cinnamon, citrus, chestnut, black pepper, hazelnut, honey, Port wine, vanilla

Pomegranate pairs well with:
apple, citrus, cucumber, mint, tropical fruit

Prickly Pear pairs well with:
citrus, lime, tomatillo, tropical fruit

Raspberry pairs well with:
apricot, cinnamon, citrus, ginger, lemon, nectarine, other berries, peach, plum, rhubarb, thyme, vanilla

Rhubarb pairs well with:
apple, apricot, berries, black pepper, citrus, ginger, nectarine, peach, plum, strawberry

Strawberry pairs well with:
apple, black pepper, chocolate, citrus, coriander, mint, rhubarb, vanilla

Tomatillo pairs well with:
berries, citrus, mango, prickly pear, tropical fruit

Walnut pairs well with:[size=85]
apple, apricot, banana, caramel, chocolate, cinnamon, nectarine, peach, pear, plum, rum
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Báza priamo do E-Cigarety

Poslaťod kubis585 » Štv 30. Aug 2018 15:39:37

Môže sa čistá báza dávať rovno do e-cigarety alebo ju musím namiešať?

Prispevok presunuty, Beastik.
ANO, mozes Vapovat aj cistu bazu bez aromy/chuti.
kubis585
e-začiatočník
e-začiatočník

Poslaťod iso3001 » Štv 30. Aug 2018 16:58:41

kubis585: ak by si chcel vapovat cistu bazu, tak ju samozrejme mozes podla mna naliat do tanku bez problemov.

ak sa ale pytas na to, ci je mozne naliat do nadrzky na ecige neochutenu bazu a ku nej dokvapkat aromu, tak to by som neodporucal - vacsina arom potrebuje aspon aky-taky cas na spojenie sa s bazou, o tych, ktore potrebuju radovo tyzdne uz ani nehovoriac.

zaver: _cistu_ neochutenu bazu tam naliat mozes, ak chces ale cokolvek, co treba podla navodu vyrobcu zmiesat (aromy, short_fills...), tak namiesat niekde bokom, nechat podla predpisu odstat/vyzriet a az take nasledne nalievat do ecigy
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-znalec
e-znalec

Predchádzajúci

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Liquidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia