Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - PORADŇA

PORADŇA

Ak chcete prejst na elektronickú cigaretu a je Vám niečo nejasné tak píšte sem.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo, Beastik

Re: PORADŇA

Poslaťod Osiris » Uto 11. Sep 2018 16:15:35

Obrázok

Na fotke je moj posledny build. Vsetko som robil vlastnorucne - najprv z jednoduchych drotov som si vyrobil fused clapton, z claptonu spiralku, zastrihol si konce drotov na potrebnu dlzku, osadil, vycentroval, vyzhavil, potom osadil vatou a uz si v pohode bafkam.
V postate bezna vec, robi to tu mnoho ludi.
No co o mne mnohi neviete je, ze po uraze miechy som na voziku. Nohami nepohnem vobec, rukami viem trochu hybat, prsty a jemna motorika mi funguju tak na 10% (ako keby mal niekto fungujuce ruky v rukaviciach-palcakoch). No ani takato drobnost ma nezastavila - chcel som motat, chcel som motat sam a tak som si nasiel sposob, ako na to, a ani mi to netrvalo dlho. A fakt to nie je nic zlozite, ak sa chce. ;)
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Maťo107 » Uto 11. Sep 2018 16:27:44

Ja tiež vravím že je to úplná brnkačka netreba sa ale vzdávať keď sa to nepodarí na prví krát.Ja som pokazil prvú špirálku a keby som to mal tak brať že som ju pokazil tak si poviem že mám ľavé ruky a už to skúšať nebudem.Nieje to predsa žiadna veda nepodarí sa jedna,dve ale nakoniec sa to určite podarí.Ja dokonca varím doma pivo a tiež som sa najprv poobzeral na internete čo a ako a začal som.Dokonca sa mi na prvý krát v provizórnych podmienkach podarilo urobiť pivo na ktoré som mal po ochutnaní od kolegu objednávku na 50L.Netreba sa jednoducho vzdať po prvom neúspechu.Život je o skúšaní a boji.Špirálka nemusí biť predsa ukážková-nepôjde na výstavu.Dôležité je aby fungovala tak ako má a aby nám to celkovo chutilo.Robme si radosť a neskladajme zbrane s neúspechu.
Obrázok
Innokin Ez Watt
Eleaf Pico S+Innokin Ares alebo Asvape Zeta MTL RTA-Zatiaľ top atomizér (chuťovo)
Maťo107
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Uto 11. Sep 2018 16:30:30

firemann28 píše: ...Ale grip odporúčam spoľahlivý a kvalitný, hlavne podľa použitia s atíkom (DL, alebo MTL).

Postaci aj Joyetech Primo mini 80W; mne pokryje pri 35W/0.4Ohm ak by siel tak nizko; a aj na MTL pri 15W.
Netreba nic komplikovane Popripade keby sa namota Merlin podla Odporu Aramaxu (viem ze ma) a dal by sa aj ten pouzit ako neregulovany zdroj.

@Osiris:
Klobuk dole. :OK :OK
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod firemann28 » Uto 11. Sep 2018 16:36:09

@Osiris - Rešpekt :OK

@Maťo107 - Jasne. Ale ak nevyskúša, bude musieť kupovať hotové hlavy, čo ho v podstate vyjde viac, ako investícia do drôtu, vaty a nejakého základného vybavenia.

@Beastik - Takisto mu poslúži aj eVic-VTC Mini, iStick PICO, alebo ktorýkoľvek malý grip.
Akurát, že už má asi dohodnutý Augvape Merlin RTA, ktorý napr. na PICO nedostane (teda teoreticky).
Používam: eVic-VTC Mini + Doggystyle MTL RTA
Zháňam: GeekVape Ammit MTL RDA, Kayfun V5
Zbavujem sa: Eleaf ASTER TC75W, iStick Pico TC 75W, Hotcig RSQ 80W Squonk TC, Digiflavor Siren 2 24mm, Vandy Vape Berserker Mini MTL, Caiman MTL BF RDA
Obrázok užívateľa
firemann28
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Maťo107 » Uto 11. Sep 2018 16:40:14

Jasné nevyskúša lebo má strach a ak ho neprekoná tak sa nepohne dalej.Nevieme odkiaľ je že bi mu niekto názorne ukázal aké je to ľahké.Osiris je frajer a myslím si že takých frajerov je tu viac len to nevieme ale vidíte sami ak človek chce všetko sa dá len sa netreba vzdávať pri prvom neúspechu.
Obrázok
Innokin Ez Watt
Eleaf Pico S+Innokin Ares alebo Asvape Zeta MTL RTA-Zatiaľ top atomizér (chuťovo)
Maťo107
e-znalec
e-znalec

Poslaťod Beastik » Uto 11. Sep 2018 16:45:04

firemann28 píše:Akurát, že už má asi dohodnutý Augvape Merlin RTA, ktorý napr. na PICO nedostane (teda teoreticky).

ja som ho tam dostal :) :) :) :) je to natesno ale vojde sa na Pico.. Preto som radsej Primo mini, ci Wismec Sinuous, vsetko to iste crevo len iny obal. :)

@Mato107:
Amatevry je z NMnV. Nemam to daleko, obcas tam zajdem... Pri dalsej ceste sa zastavim...
HW: DNA's & ArcticFox for MTL&DTL Single Coil
SW: Premiovky + Avoria + PinkMule + Hochland

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
Beastik
Moderátor
Moderátor

Poslaťod Osiris » Uto 11. Sep 2018 16:54:25

Maťo107 píše:Špirálka nemusí biť predsa ukážková-nepôjde na výstavu.Dôležité je aby fungovala tak ako má a aby nám to celkovo chutilo.

Jak nemusi byt ukazkova :lol: Ved ked ta spiralka aj dobre vyzera, mam vzdy lepsi pocit, ked v nej menim vatu :D

(takmer) Cokolvek od Joyetech/Wismec/Eleaf je dobra volba - spolahlive, funkcne, ma to jedno z najlepsich TC v nizsej a strednej triede. A nestoja majlant. Ja som par ludom z okolia, ktory chcu zacat vapovat poradil Cuboid mini - tu je aj s postou za cca 20€ - https://www.cvapor.com/joyetech-cuboid- ... x-mod.html
Nemusia riesit baterie, nabijacky, je to male, vykonne (80W), aj to slusne vyzera, pre skusenejsich sa tam da nahrat ArcticFox...

Obrázok
Obrázok
Osiris
e-profesionál
e-profesionál

Poslaťod Maťo107 » Uto 11. Sep 2018 17:01:21

Jasné že bude mať lepší pocit ale dôležitejšie je aby vôbec začal :-) Viem na vlastných skúsenostiach aké boli začiatky a veľmi ste mi tu viacerý pomohli a to je hlavné že sú tu dobrosrdečný a ochotný ľudia čo pomôžu.Dnes je to už podľa mňa vzácnosť.
Obrázok
Innokin Ez Watt
Maťo107
e-znalec
e-znalec

Poslaťod firemann28 » Uto 11. Sep 2018 17:20:29

V podpise mám veci, ktorých sa zbavujem (mám otestované, ale z nejakého dôvodu mi nesedia, alebo hľadám, skúšam iné).
Takže, ak by čisto teoreticky mal záujem, viem mu ponúknuť:
- Eleaf ASTER TC75W, silver - úzky vysoký grip, s väčším atíkom položený na stole nestabilný, môže ľahko spadnúť
- iStick Pico TC75W, white - veľmi dobrý grip, ale pre atíky do priemeru max. 23mm

Oba na 18650 batériu, ktorú by som vedel tiež ponúknuť (Aspire 1800mAh, na začiatok).

Ale musí sa vyjadriť aj druhá strana ;)
Používam: eVic-VTC Mini + Doggystyle MTL RTA
Zháňam: GeekVape Ammit MTL RDA, Kayfun V5
Zbavujem sa: Eleaf ASTER TC75W, iStick Pico TC 75W, Hotcig RSQ 80W Squonk TC, Digiflavor Siren 2 24mm, Vandy Vape Berserker Mini MTL, Caiman MTL BF RDA
Obrázok užívateľa
firemann28
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod mrmajco » Uto 11. Sep 2018 19:27:00

Chlapci mam na vas otazocku... Zje....padol mi mod z cca 2 m vysky na asfalt ako som vystupoval z nakladaciku... Atik napodiv bez skrabanca prezil, ale modik to uz take lahke nemal.... SMOK Gpriv pleskol, rozletel sa, ale padol celou plochou na displej, ten sa neposkodil no uvolnil sa ten zavit a beha to pod tlacidlom cele.... Da sa to nejako rozumne rozobrat a aspon skusit pozriet, ci je mozna naprava? Prirastol mi k srdcu!!! ObrázokObrázokObrázok

Odoslané z Moto Z2 Play pomocou Tapatalku
Obrázok
mrmajco
e-pokročilý
e-pokročilý

PredchádzajúciĎalší

Späť na Začínam s elektronickou cigaretou

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť