Elektronická cigareta | Vaping Fórum • Zobrazenie témy - spam - alebo kde sa dá proste pokecať :)

spam - alebo kde sa dá proste pokecať :)

Voľná zóna pre pokec o všetkom možnom.

Moderátori: Welchi, DeMaio, pe.stefpo

Re: spam - alebo kde sa dá proste pokecať :)

Poslaťod iqwe » Pia 13. Júl 2018 16:15:48

Mně se vypálil po pár měsících používání, ale jedu na firemním FW, té novější verzi s předžhavením (teď z hlavy nevím č).
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
Obrázok užívateľa
iqwe
e-znalec
e-znalec

Poslaťod iso3001 » Pia 13. Júl 2018 16:27:10

iqwe> tj nie AF ale povodny FW? a co to znamena "vypalil" - prestane fungovat ta cast segmentov, ktore su vysvietene stale?

po dvoch dnoch pouzivania celkom spokojnost, az na to, ze sa mi z neznameho dovodu prepne po nejakom case mod do "profil_1", aj ked mam setnuty ako aktivny "profil_3" :? musim to ale odsledovat, ze o co ide, predpokladam, ze je to len nejaka blbost v nastaveni.
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod iqwe » Pia 13. Júl 2018 18:12:55

Donutil jsi mě znovu nastudovat nastavování, jsem to za ty 2 roky už zapoměl. Firemní FW mám ve verzi 1.03, původně tam byla tuším 1.02 (nebo 1.01? už nevím).

Vypálené segmenty jsou tmavší. Je to vidět např. pokud vypnu stealth mod a při žhavení tam běží ukazatel délky potahu. Nejlíp by to bylo vidět na logu, pokud bych tam dal jako logo bílou plochu, to bych asi přečetl své obvyklé nastavení.

Pošlu ti do SS odkazy na info kolem modu Pico, které jsou šikovné si přečíst.
od 16.11.2012 vaping a 22.11.2012 poslední pyro
Obrázok užívateľa
iqwe
e-znalec
e-znalec

Poslaťod eisy8 » Pon 16. Júl 2018 16:13:13

Ahojte.
Mam otazocku ohladom srobkov v atikoch. Moj syn je hulvat, vsetky srobky vzdy pokazi, naj su asi na imbus, tie este ako tak najdlhsie prezivaju. Chcem kupit nahradne a nemam teraz supleru na zmeranie. Aky rozmer je najcastejsi? Byva tam Mkovy zavit? Rozmer M3x4, M3x5, M2,5x4???
Nasiel som na dalekom vychode za slusne ceny, tak sa pytam.
Dakujem.
Smok Procolor
Eleaf Invoke
Eleaf PICO 21700
iJoy EXO RTA
GeekVape Ammit 25 RTA
Fumytech Windforce RTA
Hellvape Dead Rabbit RDA
eisy8
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod Merlin » Pon 16. Júl 2018 22:15:01

To zalezi na vyrobcovi a type atomizera.
Zakladom uspechu, je mat fakt dobre skrutkovaky, najma krizove, ako typ PZ, tak PH, rovnako aj imbus nadstavce a torx.
opalti sa kupit aj dve tri sady. Jednak koli stracaniu a jednak koli zniceniu britov skrutkovacich nadstavcov..
https://www.banggood.com/DANIU-25-in-1- ... rehouse=UK
To je priklad..
lepsie nieco taketo..
https://www.banggood.com/AtuMan-X-1-22- ... rehouse=CN
Co sa rozmerov skrutiek tyka, pokial nemas nejaku exotiku a veterany zo zaciatkov DIY a rebuild, tak su v atomizeroch cinskej produkcie, prevazne metricke zavity a bezne skrutky a cerviky, pripadne maticky.
Ale aj metricke rozmery, vedia byt exoticke.
Najcastejsie je v atomizeroch od M3 a menej.
Ale pozor, existuju aj exoticke metricke zavity.
Napriklad moj velmi oblubeny nextgen, ma maticky M 1,6, ale niektore M1,4 stupanie klasicke "hrube" 0,35

Cerviky a skrutky, ktore su v pekle komory odparovacej, v styku z liqidom, vzdy podla moznosti nerezove, idelane material A4-80, no uplne najidelanejsie, na zihanie a tepelne prechody A5.
U nas take "exotiky" navyse aj nerezove, ma DMP.
https://www.dmpsteel.sk/skrutky-metricke

Treba si pamatat par zasadnych veci.
Aj skrutka z jednym zarezom /DIN 84, alebo DIN85/ potrebuje vzdy kvalitny skrutkovak, ktory sadne do slicu a neskurvi sroub.
Skrutky nerezove, sa rady kusnu a maju relativne makke prevedenie hlav.
Je dobre dat do zavitu pred zaskrutkovanim, trosku grafitu. Nejedna sa o proces ako u atomoveho reaktora, staci obyc. makka ceruzka /HB/ alebo tuha vo verzatille a zakruzit do dierky malicko grafitu /tuhy/ pripadne prebehnut jednym tahom skrutku z boku.
To zabrani pri tepelnom namahani a praci nerezu, aby sa skrutka nekusla.
Ak sa skrutka kusne a utrhne sa hlava, najma taka potvora M1, to sa neda len tak odvrtat, treba to vyiskrit.
A to doma ide len pre zasvetenych.

Skrutky sa oplati mat v zasobe, aspon zakladne rozmery, teda M3, M2, M2,5, M2, M1,8, M1,6, M1,4 a M1
Rovnako aj maticky /pre genesiskarov a next genesisovych maniakov/
Skrutky stacia nejakej dlzky, aspon 5mm a viac.
Skracovat sa daju jednoducho, naskrutkuje sa na ne potrebny pocet matiek, oznacujucich buducu dlzku a zvysok sa odbrusi, upiluje diamantovym pilnikom, alebo malou bruskou, ci kamenom do vrtacky a pod.
Matky sa vyskrutkovanim postaraju o vycistenie zavitu na konci.

Je dobre, pre genesiskarov, mat maticky z roznych vyhodenych kusov spotrebnej elektroniky, teda matky, ktore su nalisovane ako puzdra v plastoch. Su to vlastne mosadzne vlozky v plaste. Idelany zdroj, su vyhodene notebooky a mobilne telefony.
vyberaju sa z plastu, idelane pomocou ostreho hrotu pajky.

Najhorsie sa zhanaju tzv "cerviky" DIN 913, ktore su casto v dnesnych atomizeroch, na upnutie konca spiraly. Tam je nutne mat naozaj kvalitne imbus, alebo torx nadstavce, castokrat treba skusat, ktory sedi najlepsie, lebo moze sa stat, ze sa jedna o nejaky exoticky rozmer. Imbus nadstavce teda 0,8mm az 0,9.. 1mm 1,25mm 1,5mm 1,8mm 2mm..
V priapde ze je tam pouzity withworth, to je uplne v prdeli..
Obrázok

Preto doporucujem kvalitnu sadu, idalne philips nadstavcov /su dlhsie, ako hex bit/ si zaobstarat.
Menej sa budu kurvit skrutky, ak sa pouzije kvalitny sroubovak, ako nastroj. Niektore sady, sa oplati si upravit, ak je slicovy sroub moc maly, nabrusit si sroubovakove nastavce na konkretny sroub.
Opat skusenost u Next genesis, mala skrutka, drziaca spiralu na kostre.
Nie kazdy skrutkovak PH 0, PH 00, vyhovie tej hlave.
Elektronika je ako dezinsekcia, stale na kolenach hladame svaby v inom smeti.. Neponukajte mi komerciu, ak mi ale darujete volaco, najprv to rozoberem a zahodim az po tom.
Obrázok užívateľa
Merlin
e-veterán
e-veterán

Poslaťod eisy8 » Uto 17. Júl 2018 22:32:17

Dakujem, vycerpavajuca odpoved.
Zatial som objednal M3x4, M3x5 a M2,5x4 (DIN916 GB80) po 50 ks z ciny :mrgreen: , tak som zvedavy. To by mi snad zatial malo vyhovovat, teda, ak nebude zadrhel v stupani zavitu.
Len drobnost, asi pred 2mi rokmi som sa stretol s montazou linky, kde material bol dodavany z ciny. Vsetko akosi predimenzovane, no bezny spojovaci material, srobovina vykazovala docela velke vole medzi maticami a zavitom, avsak co sa tyka pevnosti, tak na tom boli OK.
Smok Procolor
Eleaf Invoke
Eleaf PICO 21700
iJoy EXO RTA
GeekVape Ammit 25 RTA
Fumytech Windforce RTA
Hellvape Dead Rabbit RDA
eisy8
e-pokročilý
e-pokročilý

Poslaťod iso3001 » Štv 19. Júl 2018 12:34:02

taka vsetecna - podla coho mod / arcticfox identifikuje, aky atty som tam naskrutkoval? :o len podla odporu spiralky? pride mi to ako vymakana ficurka, ze ked vymenim atomizer, tak sa mi prepne na profil, ktory som mal ku nemu nastaveny :OK
Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
iso3001
e-pokročilý
e-pokročilý

Predchádzajúci

• Podobné témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Autor

Späť na Všeobecná diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia